Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Biblia neguje obrazy?
Autor Wiadomość
magda 

Wyznanie: chrześcijanin
Pomogła: 6 razy
Wiek: 72
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 290
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-06-10, 14:55   

No takie jakieś obrazki w celu upiększania domu to rzecz jasna nie są przedmiotami kultu, sama mam 3 pejzaże i reprodukcję nie wiem czyją . My tu mówimy o obrazach świętych ,Marii różnych przedstawień Boga ,które mogą się stać przedmiotem kultu.
_________________
magda
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-06-10, 18:59   

Takie piękne to tylko w kościołach, w Wadowicach bardzo mi się podoba.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
magda 

Wyznanie: chrześcijanin
Pomogła: 6 razy
Wiek: 72
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 290
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-06-10, 19:41   

Ale jak wiesz to tam są ludzie co się do tych obrazów modlą a nie do Boga. Otym mówi 2 przykazanie.
_________________
magda
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-06-10, 19:51   

Albo naśladują innych, przykład idzie z góry.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
magda 

Wyznanie: chrześcijanin
Pomogła: 6 razy
Wiek: 72
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 290
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-06-10, 20:24   

A góra właśnie wyjęła to drugie przykazanie i obwiesza kościoły obrazami i to jest złe właśnie. ale też jest źle że przeciętny wierny nie czyta Bibli i zgadza się na to ,po prostunie myśli samodzielnie .Człowiek musi sam się zastanawiać co ma robić bo sam za siebie będzie odpowiadał przed Bogiem .
_________________
magda
 
 
magda 

Wyznanie: chrześcijanin
Pomogła: 6 razy
Wiek: 72
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 290
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-06-10, 20:31   

Chodzicie wszyscy nauczać z uśmiechami czy bez a w Biblii jest tak napisane" Jk 3:1 bg "Niechaj was niewiele będzie nauczycielami, bracia moi! wiedząc, że cięższy sąd odniesiemy."
Odpowiadacie przed Bogiem za to czego uczycie i nie ważne czy to robicie z uśmiechem.
_________________
magda
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2012-06-10, 20:39   

magda napisał/a:
Chodzicie wszyscy nauczać z uśmiechami czy bez a w Biblii jest tak napisane" Jk 3:1 bg "Niechaj was niewiele będzie nauczycielami, bracia moi! wiedząc, że cięższy sąd odniesiemy."
Odpowiadacie przed Bogiem za to czego uczycie i nie ważne czy to robicie z uśmiechem.


Jaki związek twój wywód ma z obrazami?
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-06-10, 20:51   

magda napisał/a:
Człowiek musi sam się zastanawiać co ma robić bo sam za siebie będzie odpowiadał przed Bogiem .


Myślisz, że człowiek odpowiada przed Bogiem za to, że regularnie chodził do kościoła na np. Gorzkie żale ? Czy za to, że ze strachu przed biskupem klęknął przed ołtarzem ? To są sprawy jak dla mnie drugorzędne, poczciwy człowiek robi to co robi jego sąsiad i rodzina, idzie co niedziela i w święta do kościoła, bo taki jest zwyczaj i wszyscy w jego miejscowości tak robią, zdarzają się wierzący ale nie praktykujący, ale w mojej miejscowości mało takich. Kościół nie stara się o to, żeby jego wierni czytali Pismo Święte, robi to za nich i to te fragmenty, które świadczą na ich korzyść, jak nawołują to do czytania pism swoich przywódców, jak np. (u mnie tak było) ksiądz głośno wołał, żeby czytać Encykliki Jana Pawła II, ja już byłam w trakcie czytania, więc wiem jakie "natchnione", ale o Biblii nikt mi w kościele nie wspominał, żeby czytać, ja dopiero zaczęłam czytać pod wpływem traumatycznych przeżyć i więcej w tej kwestii przysłużyli się psychotronicy niż kościół, dla nich wygodnie jak nikt nie czyta.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2012-06-10, 20:53   

magda napisał/a:
Chodzicie wszyscy nauczać z uśmiechami czy bez a w Biblii jest tak napisane" Jk 3:1 bg "Niechaj was niewiele będzie nauczycielami, bracia moi! wiedząc, że cięższy sąd odniesiemy."
Odpowiadacie przed Bogiem za to czego uczycie i nie ważne czy to robicie z uśmiechem.
Kim ty jesteś, sędzią ?!
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2012-06-10, 20:58   

Qeza30 napisał/a:
magda napisał/a:
Człowiek musi sam się zastanawiać co ma robić bo sam za siebie będzie odpowiadał przed Bogiem .


Myślisz, że człowiek odpowiada przed Bogiem za to, że regularnie chodził do kościoła na np. Gorzkie żale ? Czy za to, że ze strachu przed biskupem klęknął przed ołtarzem ? To są sprawy jak dla mnie drugorzędne, poczciwy człowiek robi to co robi jego sąsiad i rodzina, idzie co niedziela i w święta do kościoła, bo taki jest zwyczaj i wszyscy w jego miejscowości tak robią, zdarzają się wierzący ale nie praktykujący, ale w mojej miejscowości mało takich. Kościół nie stara się o to, żeby jego wierni czytali Pismo Święte, robi to za nich i to te fragmenty, które świadczą na ich korzyść, jak nawołują to do czytania pism swoich przywódców, jak np. (u mnie tak było) ksiądz głośno wołał, żeby czytać Encykliki Jana Pawła II, ja już byłam w trakcie czytania, więc wiem jakie "natchnione", ale o Biblii nikt mi w kościele nie wspominał, żeby czytać, ja dopiero zaczęłam czytać pod wpływem traumatycznych przeżyć i więcej w tej kwestii przysłużyli się psychotronicy niż kościół, dla nich wygodnie jak nikt nie czyta.
Twój wniosek jak najbardziej prawidłowy, słuszny. Nie czytają, więc nie rozumieją. Ot taki biblijny analfabetyzm prawda ?
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2012-06-10, 20:58   

kodak27 napisał/a:
sędzią


Sędziną :-D
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-06-10, 21:00   

Dziękuję kodak, aż mnie wylogowało bo tak długo pisałam, nie potrafię szybko pisać na klawiaturze, trochę mi to schodzi jak chcę coś więcej napisać. Tak prawda.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-06-10, 21:14   

Bobo napisał/a:
magda napisał/a:
Chodzicie wszyscy nauczać z uśmiechami czy bez a w Biblii jest tak napisane" Jk 3:1 bg "Niechaj was niewiele będzie nauczycielami, bracia moi! wiedząc, że cięższy sąd odniesiemy."
Odpowiadacie przed Bogiem za to czego uczycie i nie ważne czy to robicie z uśmiechem.


Jaki związek twój wywód ma z obrazami?


Podpatrzone z innego tematu, ale orientacje masz dobrą.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2012-06-10, 21:18   

Qeza30 napisał/a:
Podpatrzone z innego tematu, ale orientacje masz dobrą.


Domyślam się, gdyż magda chyba już na 'oślep' wali postami anty-ŚJ nie patrząc gdzie je wlepia, byleby wlepić...

Myślę, że dzięki ŚJ wielu ludzi odnalazło sens życia. Mają teraz kogo zwalczać :-D Są ludzie, którzy nie potrafią żyć/funkcjonować bez wrogów ;-) Chyba długo będzie nam czekać, żeby magda napisała jakiś 'ludzki' post bez swojej manii anty-ŚJ.
 
 
magda 

Wyznanie: chrześcijanin
Pomogła: 6 razy
Wiek: 72
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 290
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-06-10, 21:18   

Ja nie sądzę to cytat z Bibli z listu Jakuba . Ja tylko piszę żeby to mieć na uwadze i to nie wy tylko ci co uczą w kosciele, źle zrozumieliście. Dodam ,że ja też a i większość tych co odeszli z kościoła i czytają Biblię a w życiu kierują się Słowem Bożym byli katolikami ,przynajmniej w naszym kraju skoro mogli oni to ci inni też powinni się zastanowić bo nie przed biskupem odpowiadają a przed Bogiem. Oczywiście nie wszyscy to zrobią Bóg nie każdego do siebie pociąga tak jak Qezę 30 Bóg do siebie pociągnął ,żeby zaczęła czytać i was pewnie też bo tu jesteście i poświęcacie czas na te dyskusje więc wam na Bogu zależy . To co napisałam tak na prawdę napisałam do śJ bo oni pisali o tych uśmiechach ale napisałam w złym wątku, mimo to tu też pasuje ten werset ale do tych przywódców w kościele co tak nauczają przykazań.
_________________
magda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10