Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Biblia neguje obrazy?
Autor Wiadomość
magda 

Wyznanie: chrześcijanin
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2012-06-11, 13:39   

Więc co uważasz ,że jeśli grzeszymy (grzeszą wszyscy) to nikt nie powinien napominać, przypominać co Jezus na ten temat mówił, przypminać przykazania . No to przecież bez sensu zamknijmy to forum bo wszyscy grzeszymy. Jak wierz prawda jest jedna napisana w Biblii nikt nie może mieć innej prawdy przecież i do tego nie może być dwuch róznych prawd i dobrych jednocześnie.

Maniek1111

Wysłany: 2012-06-11, 14:24   

Kurczę nie mogę odczytać co napisałeś.. Więc jak Ci pomóc :-? :-?

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2012-06-11, 15:00   

magda,
Na forum wymieniamy poglądy, i w ten sposób rozwijamy się i tez poznajemy nauki innych ludzi. ale nie nalatujemy na siebie a ty taki owaki ja chyba nie czytałam merytorycznego postu twojego. chyba,ze już zapomniałam. ale te o ŚJ to tak czytałam jacy to oni najgorsi sa nie ma na pewno gorszych od nich.
Przecież wystarczy ich nie słuchać.

magda 

Wysłany: 2012-06-11, 15:41   

Nie pisałam nigdzie że są najgorsi bo nie o to w moich postach chodzi a o ich nauki, o co ty mnie posądzasz że dla mnie tu jest ktoś taki owaki . Co ty do mnie w ogóle piszesz. Jak piszę im ,że są oszukani przez CK z Bruklinu to to oznacza, że na nich nalatuję i od takich owakich wyzywam . z resztą nie będę odpowiadać no coś takiego nigdy więcej. Możesz też skorzystać ze swojej własnej rady i nie czytać moich postów skoro są takie moerytorycznie złe.

nike 

Wysłany: 2012-06-11, 15:53   

magda,
Ja tak ogólnie napisałam. Zgadzam się z tobą,że tobie chodzi o nauki.
Ale ja myślę,że żeby coś mówić o naukach, należy dokladnie je poznać i tekstami biblijnymi zbijać. Taka mi sie marzy dyskusja :-D

magda 

Wysłany: 2012-06-11, 16:19   

Przecież ja już pisałam ,że nauki śJ poznałam bardzo dobrze bo z nimi studiowałam 2 lata, z tym ,że ich nauki się bardzo zmieniają ja z nimi studiowałam w latach 90-tych a od tej pory zrobili pełno zmian. Uczyli mnie z takiej czerwonej ksiazki "Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi" tam była nauka o roku 1914 i ,że ludzie urodzeni w tym roku nie umrą bo koniec świata nastąpi za ich życia, potem sie z tego wycofali wydali nową książkę tym razem brązową gdzie już nie było tej nauki. To taki przykład wiec trudno być na bieżąco. Właśnie staram się wielokrotnie cytować Biblię. Też mi się taka dyskusja podoba tylko to nie takie łatwe. Znów ci dam przykład .Dyskutowaliśmy ,czy dary Ducha Świętego przeminą i kiedy podałam tekst ,że przeminą jak nastanie to co doskonałe. Czyli niby proste nie nastało to co doskonałe więc Dary Ducha powinny istnieć w dalszym ciągu . Nie są tak nagminne jak dawniej nie manifestują się ciągle ale ludzie podają świadectwa ,że jednak są. Ale są i tacy co ten werset ignorują i mówią ,że nie może już tych Darów być i zawsze są tacy co przeczą tej czy innej nauce a nawet wersetom Biblijnym ,dlatego to takie trudne. Ja naprawdę mam dobre intencje i nie chcę nikogo obrażać, wiem ,że nie każdego można przekonać. Ale zawsze próbuję.

Bobo 

Wysłany: 2012-06-11, 16:23   

magda napisał/a:
tam była nauka o roku 1914 i ,że ludzie urodzeni w tym roku nie umrą bo koniec świata nastąpi za ich życia, potem sie z tego wycofali

No to jedna nauka się zmieniła. Co jeszcze wg. Ciebie od tego czasu się zmieniło? Bo zaznaczasz:

magda napisał/a:
ich nauki się bardzo zmieniają

magda napisał/a:
od tej pory zrobili pełno zmian

Więc... co się jeszcze zmieniło? :-D

nike 

Wysłany: 2012-06-11, 16:28   

Madziu droga
Ja tez wierzę,że Dary ducha ustały. np. ja wierzę,że doskonałością jest Biblia, tez pisałam o tym. I tez by było fajnie gdyby ktoś podjął rozmowę, a podjęto tylko ostra krytykę.
Ale dowody biblijne to raczej nie padały tylko ustne. :-D
Jeżeli chodzi o dary obecne, to śmiem twierdzić,że nie pochodzą od Boga JHWH przynajmniej nie wszystkie. Ja podawałam dowody biblijne. Tak,że widzisz ile nas jest tyle jest zrozumień slowa bożego.

magda 

Wysłany: 2012-06-11, 18:13   

Tu nie chodzi o to że Biblia jest doskonała ale o nasze zrozumienie:

1Co 13:8-12 bw "(8) Miłość nigdy nie ustaje; bo jeśli są proroctwa, przeminą; jeśli języki, ustaną, jeśli wiedza, wniwecz się obróci. (9) Bo cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie; (10) lecz gdy nastanie doskonałość, to, co cząstkowe, przeminie. (11) Gdy byłem dziecięciem, mówiłem jak dziecię, myślałem jak dziecię, rozumowałem jak dziecię; lecz gdy na męża wyrosłem, zaniechałem tego, co dziecięce. (12) Teraz bowiem widzimy jakby przez zwierciadło i niby w zagadce, ale wówczas twarzą w twarz. Teraz poznanie moje jest cząstkowe, ale wówczas poznam tak, jak jestem poznany."

przeczytaj to dokładnie ,że teraz widzimy jak w zwierciadle i zagadce ,dlatego tyle dyskutujemy bo nasze poznanie jest czastkowe ,ale jak przyjdzie to co doskonałe to już nie będą potrzebne proroctwa bo bedziemy rozumieć całkowicie a nie czastkowo. Najlepiej czytać cały kontekst. Teraz nie ma tego co doskonałe i ja na sobie poczułam działanie Ducha jak mnie uzdrowił. bo gdyby tak było jak mówisz to jakim sposobem mogłam być w chwilę uzdrowiona z takiego wielkiego guza. A ta kobieta z raka piersi (też tu pisała świadectwo) te dary są. Duch Święty będzie z nami do końca.

Queza 

Wysłany: 2012-06-12, 16:47   

kodak27 napisał/a:
Ludzie którzy odchodzą z Kk, są wyszydzani, szykanowani...., etc. etc. .

Ja nie odejde, mój ojciec by się mnie wyrzekł.

magda 

Wysłany: 2012-06-12, 17:00   

Pan Jezus powidział " kto kocha bardziej matkę i ojca niż mnie ,nie jest mnie godzien" Powiem ci że mnie też się wyrzekli i matka mnie wydziedziczyła ,ale ja nie zegnę kolan przed martwym obrazem. Taką decyzję trzeba podjąć jeśli wiesz ,że to coś czego Bóg nie akceptuje, jest też napisane :

Rz 14:23 bw "Lecz ten, kto ma wątpliwości, gdy je, jest potępiony, bo nie postępuje zgodnie z przekonaniem; wszystko zaś, co nie wypływa z przekonania, jest grzechem."

Więc jeśli wiesz ,że modlenie się do obrazów jest złe i Bóg tego nie chce.Jesli wiesz ,że kk zlikwidował 2 przykazanie które o tym mówi i idziesz do takiego kościoła to się podpisujesz pod zasadami kościoła i wiesz że to złe i masz o tym przekonanie to to jest grzech. Bardzo trudne jest wbrew wszystkim odejsć z kk wiem bo sama odeszłam.

Queza 

Wysłany: 2012-06-12, 17:04   

Ale ja mojego ojca nie kocham. Nie zrozumiesz tego.

Henryk 

Wysłany: 2012-06-12, 17:18   

Qeza30 napisał/a:
Ale ja mojego ojca nie kocham.

O ile dobrze pamiętam, to w poprzednim Twym wcieleniu był Twoim mężem.
Nie mylę się?

Queza 

Wysłany: 2012-06-12, 17:24   

To nie był związek oparty na miłości, poza tym twierdzi, że blondynki są głupie i tu jego zguba.

Henryk 

Wysłany: 2012-06-12, 17:29   

Qeza30 napisał/a:
To nie był związek oparty na miłości, poza tym twierdzi, że blondynki są głupie i tu jego zguba.

Nie śmiem pytać o kolor Twych włosów... :aaa: :animrumru:

Odpowiedz do tematu