Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Biblia neguje obrazy?
Autor Wiadomość
Queza 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2012-06-12, 17:32   

:-) , jaka farba podejdzie.

magda 

Wyznanie: chrześcijanin
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2012-06-12, 18:14   

Ja ci odpisałam poważnie a ty mi piszesz o reinkarnacji .

Queza 

Wysłany: 2012-06-12, 18:24   

To Henryk napisał, ja cały czas poważnie.

Queza 

Wysłany: 2012-06-12, 21:07   

Henryk napisał/a:
Qeza30 napisał/a:
Ale ja mojego ojca nie kocham.

O ile dobrze pamiętam, to w poprzednim Twym wcieleniu był Twoim mężem.
Nie mylę się?

Żeby oczyścić tę relację, muszę to uznać za pewnik, że był mężem, jemu może się śnić coś innego: np. że jest prezydentem Polski obecnym a ja np. Mazowieckim Tadeuszem, nie wspominając już o wyobrażeniach mojej mamy, ta to dopiero ma fantazje.

magda 

Wysłany: 2012-06-12, 21:45   

Słuchajcie ale my tu rozmawiamy o Biblii a to jakieś dziwne żarty i nic nie wnoszące do tematu.

Queza 

Wysłany: 2012-06-12, 21:50   

Żarty... to robili sobie ze mnie moi rodzice przez całe życie, dziękuję Bogu, że teraz ja mogę sobie na ten temat pożartować np. tu na forum.

nike 

Wysłany: 2012-06-13, 00:31   

Qeza30,

Proszę bardzo trzymać się tematu.
temat: Czy Biblia neguje obrazy .

Queza 

Wysłany: 2012-06-15, 16:12   

RM napisał/a:
Bardzo chętnie przeczytałbym, jakąkolwiek, Twoją wypowiedź, dokumentującą, ze masz własne zdanie, własne poglądy, może jakieś przemyślenia. Najlepiej, napisane językiem człowieka wykształconego, skoro jesteś po studiach. Coś więcej, niż jedno z trudem sklecone zdanie.

Ja jestem: prosta i zwiewna, miłości królewna. :lol: :serce:

A tak na marginesie powiem Ci, że:
Diderotowi sławę i wieczną wdzięczność pokoleń miała zapewnić "Encyklopedia", tymczasem dopiero dla żartu napisany "Kubuś fatalista", czy trochę aforyzmów i sentencji, zapewniło mu powodzenie i niekłamany szacunek.

magda 

Wysłany: 2012-06-15, 16:34   

Qeza30 napisał/a:
RM napisał/a:
Bardzo chętnie przeczytałbym, jakąkolwiek, Twoją wypowiedź, dokumentującą, ze masz własne zdanie, własne poglądy, może jakieś przemyślenia. Najlepiej, napisane językiem człowieka wykształconego, skoro jesteś po studiach. Coś więcej, niż jedno z trudem sklecone zdanie.

Ja jestem: prosta i zwiewna, miłości królewna. :lol: :serce:

A tak na marginesie powiem Ci, że:
Dideretowi sławę i wieczną wdzięczność pokoleń miała zapewnić "Encyklopedia", tymczasem dopiero dla żartu napisany "Kubuś fatalista", czy trochę aforyzmów i sentencji, zapewniło mu powodzenie i niekłamany szacunek.

Czy mogłabyś pisać na temat a nie to że jesteś zwiewną królewną. Dziewczyno trafiłaś na forum o zagadnieniach Biblijnych i twoje posty bardzo odstają od wszystkiego co się tu pisze ,może byś to zauważyła. Jeśli chcesz popisać na inne tematy to przecież nic prostszego żeby znaleźć w internecie odpowiednie forum jest tego tyle, że na pewno coś sobie dobierzesz. Mnie na przykład bardzo przeszkadzają takie teksty , bo przyszłam na to forum w innym celu, nie wiem jak innym pewnie tu większość chce podyskutować o Bogu i religii. Bardzo cię proszę pisz na temat lub poszukaj innego forum tam dostaniesz ciekawsze odpowiedzi na takie tematy jak Diderot

http://forum.polter.pl/de...ot-vt13541.html

tu masz na przykład forum na luźne tematy.

Queza 

Wysłany: 2012-06-15, 16:48   

A czy ja cię prosiłam o zdanie? (...) To jakie poruszam tematy z kim i gdzie to moja sprawa, adresy innych for mi nie podsyłaj bo ja nie na posyłki u ciebie!

(...) - usunięto: naruszenie pkt 7 Regulaminu Forum
Ostatnio zmieniony przez Parmenides 2012-06-15, 16:58, w całości zmieniany 1 raz  

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Wysłany: 2014-02-26, 21:26   

Ciekawe zdanie ŚJ:

*** w09 1.2 s. 30 Dlaczego Świadkowie Jehowy nie posługują się wizerunkami, gdy oddają cześć Bogu? ***
W niektórych Salach Królestwa znajdują się obrazy przedstawiające postacie biblijne. Stanowią one jednak tylko dekorację i nie są otaczane czcią. Świadkowie Jehowy nie modlą się do nich ani się im nie kłaniają.

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2014-02-27, 19:42   

Niedawno Towarzystwo Strażnica napisało o „obrazach” w Salach Królestwa następująco:

W niektórych Salach Królestwa znajdują się obrazy przedstawiające postacie biblijne. Stanowią one jednak tylko dekorację i nie są otaczane czcią. Świadkowie Jehowy nie modlą się do nich ani się im nie kłaniają” (Strażnica 01.02 2009 s. 30).

Interesujące jest to, że wcześniej organizacja ta zapewniała, że nie ma w jej salach obrazów:

Sala Królestwa jest gustownie urządzona i nie ma w niej świec, posągów ani obrazów” (Nasza Służba Królestwa Nr 4, 1993 s. 3).

W Salach Królestwa nie ma żadnych krzyży, obrazów ani tym podobnych rzeczy” (Czego wymaga od nas Bóg? 1996 s. 28).

„Podobnie podczas zebrań chrześcijańskich w Salach Królestwa niektórzy mówcy posługują się tablicami, obrazami, mapami i przezroczami, zaś na domowych studiach biblijnych można korzystać z ilustracji wydrukowanych w literaturze lub z innych środków pomocniczych. Wizualne uzmysłowienia są o wiele skuteczniejsze niż same słowa” (Strażnica Rok CVI [1985] Nr 5 s. 11).

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2014-03-02, 18:59   

ŚJ, komentując tekst Wj 20:4-5, piszą następująco:

„Należy podkreślić, że zakaz dotyczył zarówno sporządzania wizerunków, jak i kłaniania się im” („Prowadzenie rozmów...” 2001 s. 209).

Czyżby więc ich samych nie dotyczył zakaz „sporządzania” wizerunków?

Abigail-2 

Pomogła: 58 razy
Wysłany: 2014-03-02, 19:37   

Obserwator napisał/a:
Ciekawe zdanie ŚJ:

*** w09 1.2 s. 30 Dlaczego Świadkowie Jehowy nie posługują się wizerunkami, gdy oddają cześć Bogu? ***
W niektórych Salach Królestwa znajdują się obrazy przedstawiające postacie biblijne. Stanowią one jednak tylko dekorację i nie są otaczane czcią. Świadkowie Jehowy nie modlą się do nich ani się im nie kłaniają.

Na Sali Królestwa na jaką uczęszczam nie ma żadnych wizerunków, żadnych obrazów ani rzeźb.
Robienie z igły widły :-)
Pozatym byłam na wielu innych Salach i tam również było podobnie.
Pozdrawiam :-)

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2014-03-02, 19:46   

Abigail-2 napisał/a:
Obserwator napisał/a:
Ciekawe zdanie ŚJ:

Na Sali Królestwa na jaką uczęszczam nie ma żadnych wizerunków, żadnych obrazów ani rzeźb.
Robienie z igły widły :-)
Pozatym byłam na wielu innych Salach i tam również było podobnie.
Pozdrawiam :-)

No to niedobrze że w twojej sali nie ma. Nie dorównujecie do niewolnika który pisze, że w wielu salach są obrazy. Czas zawiesić. :!:
Ale w każdej książce i Strażnicy masz mnóstwo obrazów i to cię nie usprawiedliwia. :!:

„Należy podkreślić, że zakaz dotyczył zarówno sporządzania wizerunków, jak i kłaniania się im” („Prowadzenie rozmów...” 2001 s. 209).

Odpowiedz do tematu