Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Długi dzień Jozuego
Autor Wiadomość
arturolczykowski 


Wyznanie: unitarianin o zacieciu gnostycko-kwakierskim
Wiek: 53
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 401
Skąd: Farnham, UK
Wysłany: 2012-06-15, 11:30   

Masz racje z Sumerami. Zasugerowalem sie Hipparchusem, ale on byl pierwszym Grekiem, ktory tego dokonal a czerpal prawdopodobnie ze zrodel babilonskich. Mialo tez byc okolo 500 lat a nie 1000. Jednak argument encyklopedii Zydowskiej jest mocny, nie ma wskazowek, ze Zydzi znali tego typu zegary w tamtym czasie, a tekst sugeruje raczej schody niz stopnie okregu.

Przepraszam za angielski, to moj drugi jezyk, uzywam go chyba czesciej niz polskiego i czasami nie biore pod uwage, ze ktos go nie zna.....


Wytlumaczenie tego znaku to oczywiscie inna bajka. Chcialem tylko wskazac, ze mowa o 40 minutach nie ma potwierdzenia w tekscie. Jednak cien sie cofnal, to nie ulega watpliwosci.
_________________
www.unitarianie.pl
www.youtube.com/user/UnitarianieTV
www.lulu.com/spotlight/arturolczykowski
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-06-15, 11:42   

arturolczykowski napisał/a:
Jednak cien sie cofnal, to nie ulega watpliwosci.

Znaczy, dalej niestety nie wiemy jak to było... :-(
 
 
arturolczykowski 


Wyznanie: unitarianin o zacieciu gnostycko-kwakierskim
Wiek: 53
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 401
Skąd: Farnham, UK
Wysłany: 2012-06-15, 11:44   

Cytat:
Teraźniejszej Prawdzie, na ten temat. pozdrawiam milo nike cos malo ciebie ja widuję na forum A ja Unitarian bardzo poważam


Witaj nike. Fora maja to do siebie, ze zbyt wiele jest tu przepychanek slownych, niekiedy, a nawet czesto, nie w duchu chrystusowym. To mnie odpycha ostatnio od dyskusji. Postawilem na mistycyzm i kontemplacje, a chrzescijanstwo niestety zbyt czesto jest "religia koncepcji i sporow o slowa".

To forum przynajmniej jest otwarte na "heretykow", pisalem ostatnio na forum.protestanci.info i szybko sprowadzono mnie do pionu zabraniajac pisac w dzialach, ktore mnie najbardziej interesowaly, bo nie wierze w Trojce i wedlug ich definicji nie moge byc protestantem ani sympatykiem protestantyzmu! Tak jakby wiedzieli, czemu sympatyzuje.
_________________
www.unitarianie.pl
www.youtube.com/user/UnitarianieTV
www.lulu.com/spotlight/arturolczykowski
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-06-15, 11:59   

arturolczykowski,

Heheheh tam tak jest segregacja rasowa jak za Hitlera gwiazda Dawida na ramieniu heheh.
Tutaj pisz tylko po polsku albo po hebrajsku [jako tako przeczytam] ale z angielskim mniej ciekawie mi wychodzi. :-D
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-06-15, 12:48   

arturolczykowski napisał/a:
, pisalem ostatnio na forum.protestanci.info i szybko sprowadzono mnie do pionu

Kiedyś zdarzyło mi się tam zalogować...
Nie pamiętam już, ile dni tam byłem.
"Segregacja rasowa" to dobre określenie.

Nie ma w tym określeniu ani cienia przesady.
Jak inni dobrze Tam czują się, to... ALLELUJAAAAAAA!
;-)
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-15, 19:28   

bylam stamtad banowana juz nie zlicze ile razy, teraz gdy sie przenioslam do heretykow i plote co mi sie zywnie podoba juz nie zwarzajac na niczyje uczucia religijne, to mnie nie banuja i nawet miejscowej wibrusce kleja ostrzezenia za "obrazanie" Axanny - czego nie bylo od lat, czym ona tylko nie plula... :roll:
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-06-15, 19:51   

Axanna, Bo to forum działa na zasadzie 77 błędów,które się 77 razy wybacza ;-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-06-16, 21:50   

Ja dlatego tam nie piszę. Zresztą tam nie ma wiedzy biblijnej, ktoś mądrzejszy się wyłoni to zaraz go załatwiają.
Uważam,że to nasze forum jest po prostu plurealistyczne i każdy user jest tolerowany, zgodnie z regulaminem. :-D
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-06-25, 15:38   Re: Długi dzień Jozuego

arturolczykowski napisał/a:
Długi dzień Jozuego - czy naprawdę miał miejsce?

Artykuł wyjaśniający kontrowersyjną z punktu naukowego teorię, że Bóg na słowo Jozuego zawiesił prawa natury i "wydłużył dzień bitwy"



Taką małą uwagę podam: :-D


Proszę porównać z artykułem znajdującym się na: http://www.agsconsulting.com/htdbv5/r3344.htm
http://www.dabhar.org/wt/R3344.htm
http://straz.zbps.org/ima...54/S1954_02.pdf

BTW taką informacje podano mi przez jednego z braci w wierze.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Pietnas 
Krzyż i sztylet


Wyznanie: Protestant
Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 197
Wysłany: 2013-02-02, 22:16   

Co chodzi o ten biblijny dzień, w którym Jozue "zatrzymał słońce".
Po moim biblijnym nowo-narodzeniu, przy każdym kolejnym czytaniu Biblii, w tym miejscu, długo ten fakt tkwił mi w głowie. Dziś wiem, że to Duch Święty tak sprawiał abym szukał sensownej odpowiedzi tego wydarzenia. I w końcu po paru latach, gdy kolejny raz zderzyłem się z tym fragmentem, długo zacząłem rozmyślać nad tym. I eureka. Zrozumiałem!
Dla głęboko ciekawskich, ciekawskich w pozytywnym sensie, którym do tej pory nie odpowiadały żadne wyjaśnienia, podpowiadam: tym Słońcem tam w biblii jest Izrael. Proszę analizować konteksty wzdłuż i wszerz, musi się zgadzać.
Sela
_________________
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.
www.pozdrowienie.vgh.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10