Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hardi
2012-11-09, 13:42
duchowe inspiracje z Biblii do uzdrowienia zranień z przeszł
Autor Wiadomość
Queza 

Pomogła: 124 razy
Wysłany: 2012-06-12, 18:18   

Anna01 napisał/a:
Każdy z nas jest w jakiś sposób "zaprogramowany" - wiele czynników na to się składa - rodzina, środowisko, kraj, kontynent itp. I owszem jest to forum Biblijne, a jak wiadomo i denominacje z Biblii korzystają.

Masz racje, życie polega na uzdrowieniu ran zadanych nam w dzieciństwie i nikt mi nie powie, że jest inaczej, nawet Jezus mówił wstań a dokładnie: "Dziewczynko, mówię ci, wstań!" [Mk 5,21-43]

Według psycholog Julii Onken, istnieją trzy rodzaje reakcji córek na brak uwagi ze strony ojców:
(1) Najczęstszym wariantem jest tzw. „grzeczna córeczka”. Próbuje ona przypodobać się ojcu, demonstrując swoją kobiecość np. poprzez wyszukany sposób ubierania się lub przez dostosowanie się i odczytywanie życzeń ojca. Takie kobiety przez całe życie będą starały się przypodobać mężczyznom i za wszelką stronę być przez nich podziwiane. Brak tego doznania może dla niektórych z nich stanowić ogromne zagrożenie, a w ekstremalnych przypadkach zakończyć nawet samobójstwem.
(2) Drugi wariant to tzw. „córka efektywna”. Próbuje ona zaimponować ojcu poprzez swoje osiągnięcia. Sprawdza, jakie dziedziny życia są dla niego ważne i właśnie w nich stara się uzyskać jak najlepsze wyniki. Takie zachowanie zawsze wpływa negatywnie na jej poczucie własnej tożsamości. „Córka efektywna” pomija własne uczucia i przekonanie o tym, co według niej samej jest słuszne. Zapiera się swoich niedociągnięć i w żadnym przypadku nie chce być postrzegana przez innych jako osoba słaba. Takie kobiety potrafią być niesamowicie zdyscyplinowane, ale też i wewnętrznie puste. Składają one swoje uczucia na ołtarzach sukcesu.
(3) Trzecim wariantem reakcji na brak ojca jest tzw. „córka buntowniczka.” Taka przeciwstawia się ojcu, zwalcza jego przekonania, jest ironiczna i cięta w swoich spostrzeżeniach. Prowokacyjnie zwraca na siebie uwagę ojca i zmusza go, aby przyjął do wiadomości jej istnienie. Jej motto brzmi: "Wyrażam swój sprzeciw - więc jestem."

Córka, zraniona głęboko przez ojca, musi wyzwolić się od uciążliwego pragnienia bycia dostrzeżoną w swojej ludzkiej godności i niepowtarzalności. Potrzebuje odnaleźć fundament inny niż jej ziemski, osobisty ojciec. Podstawę egzystencji powinna znaleźć albo w sobie samej i w swej niepowtarzalności, albo w Bogu.

Qeza, post ciekawy, ale nie w temacie "Czy wiara w boskosc Jezusa jest konieczna?"
Przeniosę post do off topic jako nowy temat. Napisz na PW jaki chcesz tytuł tematu.Anna01
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2012-06-12, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2017-10-01, 16:01   Harmagedon

Rev 16:16 eib "(16) I zgromadził ich w miejscu zwanym po hebrajsku Harmagedon."

Najtrafniejszym znaczeniem tego miejsca jest "Krzywda wieku załatwiona" i związane jest ono z pierwszą Biblijną wątpliwością, w wyniku której nastąpiło ograniczenie życia ludzkiego

Gen 2:17 eib "(17) ale z drzewa poznania dobra i zła spożywać ci nie wolno, bo gdy tylko z niego zjesz, na pewno umrzesz."

Gdy Duch człowieczy usprawiedliwi to zdarzenie śmierć się odsunie

J 4:36 eib "Już żniwiarz odbiera zapłatę i zbiera plon na życie wieczne, aby siewca cieszył się razem ze żniwiarzem."
Iz 42:11 lub "(11) Niech się raduje pustynia i jej miasta, osiedla zamieszkane przez Kedar. Niech wołają w uniesieniu mieszkańcy skał, ze szczytów gór niech wykrzykują."

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2017-10-02, 12:47   Re: Harmagedon

radek napisał/a:

Najtrafniejszym znaczeniem tego miejsca jest "Krzywda wieku załatwiona" i związane jest ono z pierwszą Biblijną wątpliwością, w wyniku której nastąpiło ograniczenie życia ludzkiego

EMET:
Pierwszy człon "Har" = "góra" po hebrajsku [ew., w znaczeniu kolektywnym: "góry"]
הַר -- < hăr >.
Drugi człon, od nazwy starożytnej:
מְגִדּוֹן -- < mᵊghĭddôn >,
ew.: ‎ מְגִדּוֹ -- < mᵊghĭddô >

Stephanos, ps. EMET

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2017-10-02, 13:48   Re: Harmagedon

EMET napisał/a:
radek napisał/a:

EMET:
Pierwszy człon "Har" = "góra" po hebrajsku [ew., w znaczeniu kolektywnym: "góry"]
הַר -- < hăr >.
Drugi człon, od nazwy starożytnej:
מְגִדּוֹן -- < mᵊghĭddôn >,
ew.: ‎ מְגִדּוֹ -- < mᵊghĭddô >

Stephanos, ps. EMET

Ty EMET wspominasz Salomona, ja przyodziewam nim dzisiejsze lilie

Luk 12:27 eib "(27) Zwróćcie uwagę na lilie, jak rosną; nie trudzą się ani nie przędą, a mówię wam, nawet Salomon w całym swym przepychu nie ubierał się tak, jak jedna z nich."

Mat 13:52 eib "(52) Wówczas Jezus powiedział: Dlatego każdy znawca Prawa, który stał się uczniem Królestwa Niebios, przypomina gospodarza, który wyciąga ze swojego skarbca to, co nowe i stare."

Harm - krzywda, age - wiek, do - robić, n - nowe stworzenie("n"ew creation)

EMET mamy przynosić owoc!

Mat 25:26 eib "(26) Wtedy pan odpowiedział: Zły i leniwy sługo! Byłeś świadom, że żnę, gdzie nie siałem, i zbieram, gdzie nie rozsypałem."
Iz 42:11 lub "(11) Niech się raduje pustynia i jej miasta, osiedla zamieszkane przez Kedar. Niech wołają w uniesieniu mieszkańcy skał, ze szczytów gór niech wykrzykują."

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2017-10-06, 10:08   Re: Harmagedon

radek napisał/a:

Mat 25:26 eib "(26) Wtedy pan odpowiedział: Zły i leniwy sługo! Byłeś świadom, że żnę, gdzie nie siałem, i zbieram, gdzie nie rozsypałem."

EMET:
Etymologu [niby to?] o nicku 'Radek'!

Toż w samym tekście Apok 16:16 wyraźnie jest napisane: "zwane po hebrajsku", nie zaś po... angielsku czy jeszcze inaczej.
Skoro tak, to i znaczenie trzeba wywieść, o ile nawet, z jęz. hebrajskiego.
Tego typu podejście, jakie Ty, Userze, zastosowałeś nazywa się >>pod z góry założoną tezę<<; nie ma jednak nic wspólnego z choćby podstawowym podejściem, nie mówiąc już o jakiejś mierze uczoności.
Imputujesz mnie - o ile dobrze czytam - iż 'jestem złym i leniwym'... :-/

Stephanos, ps. EMET

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2017-10-06, 10:36   Re: Harmagedon

EMET napisał/a:
radek napisał/a:

EMET:
Etymologu [niby to?] o nicku 'Radek'!

Toż w samym tekście Apok 16:16 wyraźnie jest napisane: "zwane po hebrajsku", nie zaś po... angielsku czy jeszcze inaczej.
Skoro tak, to i znaczenie trzeba wywieść, o ile nawet, z jęz. hebrajskiego.
Tego typu podejście, jakie Ty, Userze, zastosowałeś nazywa się >>pod z góry założoną tezę<<; nie ma jednak nic wspólnego z choćby podstawowym podejściem, nie mówiąc już o jakiejś mierze uczoności.
Imputujesz mnie - o ile dobrze czytam - iż 'jestem złym i leniwym'... :-/

Stephanos, ps. EMET

Ach ten niepokorny EMET

Rev 2:9 eib "Wiem o twoim ucisku i ubóstwie — choć ty jesteś bogaty — i o bluźnierstwie ze strony tych, którzy podają się za Żydów, lecz nimi nie są. Są raczej synagogą szatana."

Mt 7:21 eib "Nie każdy, kto się do Mnie zwraca: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios. Wejdzie tam tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie."

Zerknij EMET kto kogo tu i w jaki sposób zaczepił i w związku z tym kto burzy, a kto buduje, kto rozprasza, a kto zbiera

Mat 12:30 eib "(30) Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie, a kto ze Mną nie gromadzi — rozprasza."

A dobro wydobywa się z serca, nie z książki, mój drogi EMET

Mat 12:35 eib "(35) Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego wydobywa zło."

Gdybyś był informatykiem wiedział byś, że o zdolności funkcji nie decyduje procedura, w której dana funkcja została użyta, lecz przeciwnie. Tak więc Harmagedon nie tyle znaczy "wojnę w wielkim dniu Boga wszechmogącego", lecz wojna owa będzie polegała na Harmagedon'ie. Myślę, że to łatwe do zrozumienia

Ap 16:14-16 eib "(14) a były duchami demonicznymi. Jako zdolne do dokonywania znaków udały się do królów całego zamieszkałego świata, aby ich zgromadzić do bitwy w ten wielki Dzień Wszechmocnego Boga. (15) Oto przychodzę jak złodziej! Szczęśliwy ten, który czuwa i strzeże swoich szat, aby nie chodzić nago i nie razić wstydem swego pohańbienia. (16) I zgromadził ich w miejscu zwanym po hebrajsku Harmagedon."

Odpowiedz do tematu