Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
YHVH jest Posłańcem , JEZUS = YHVH
Autor Wiadomość
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-03-02, 15:36   

ratao napisał/a:
My w Niebie otrzymaliśmy ducha ludzkiego (1 Kor.2.11)


Czyżby?

Kohelet 11(5) Jak nie wiesz, którą drogą duch wstępuje w kości, co są w łonie brzemiennej, tak też nie możesz poznać działania Boga, który sprawuje wszystko.

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-03-03, 20:12   

A wilcy co gniazda będą na drzewach wili?
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2014-03-03, 21:08   

Listek napisał/a:
ratao napisał/a:
My w Niebie otrzymaliśmy ducha ludzkiego (1 Kor.2.11)


Czyżby?

Kohelet 11(5) Jak nie wiesz, którą drogą duch wstępuje w kości, co są w łonie brzemiennej, tak też nie możesz poznać działania Boga, który sprawuje wszystko.

Pozdrawiam


EMET:
Dosyć zastanawiająco-intrygujące oddanie części tekstu Qoheleta 11:5: "którą drogą duch wstępuje"... :?: :aaa:

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2014-03-04, 11:18   

David77

Kim był Chrystus w Niebie,przed swoim przybyciem na Ziemię z misją wypełnienia Nowego Przymierza?

Jan 12(49) bo ja nie z siebie samego mówiłem, ale Ojciec, który mnie posłał, On mi rozkazał, co mam powiedzieć i co mam mówić.

DWIE NATURY CHRYSTUSA

Cytat:
Jezus przeszedł w ciele znacz tyle że narodził się jako człowiek a co za tym idzie był dzieckiem -patrz ew Mat 1 księga NT patrz ew Łuk 3 księga NT

Podaj definicję kogo uważasz za człowieka.

Jeśli Ojciec posłał Chrystusa i On "przyszedł w ciele",to nie mógł się narodzić.Jak przychodzisz do kogoś w płaszczu,to nie stajesz się kimś innym narodzonym.Narodził się Jezus jako ludzka,druga natura Chrystusa,a Chrystus Jestem-Mądrość,zamieszkał w fizycznym ciele,ziemskim namiocie dla Jego nieśmiertelnego ducha:1Kor.5.1-8.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2014-03-04, 17:17   

ratao,

Cytat:
Kim był Chrystus w Niebie,przed swoim przybyciem na Ziemię z misją wypełnienia Nowego Przymierza?

Jan 12(49) bo ja nie z siebie samego mówiłem, ale Ojciec, który mnie posłał, On mi rozkazał, co mam powiedzieć i co mam mówić.

DWIE NATURY CHRYSTUSA


Skoro Jezusa posłał Ojciec to samo to dowodzi że Jezus sam siebie nie posłał bo to jest sprzeczne z logiką ;-)

Cytat:
Jeśli Ojciec posłał Chrystusa i On "przyszedł w ciele",to nie mógł się narodzić


Gdybyś znał na tyle słowo Boże , to wiedział byś że o człowieku który pojawił się na świecie poprzez narodziny mówiło się jak i jeszcze mówi się ogólnikowo że ,, on przyszedł na świat ''

Co w żaden sposób nie znaczyło że taki człowiek wcześniej gdzieś istniał

W I w działa sekta odstępców którzy wymyślili sobie że boski Chrystus wszedł jako duch w ciało Jezusa - CZY TY NIE TWIERDZISZ TAK SAMO ? :-D

Czy doczekam się definicji słowa CHRYSTUS ?
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-03-05, 08:28   

David77 napisał/a:

Skoro Jezusa posłał Ojciec to samo to dowodzi że Jezus sam siebie nie posłał bo to jest sprzeczne z logiką ;-)


Powoływanie się na "logikę" jest ciosem poniżej pasa :-D
Zaraz zostaniesz oskarżony o herezję i zjedzony..
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2014-03-07, 09:14   

David77

Kim był Chrystus w Niebie,przed swoim przybyciem na Ziemię z misją wypełnienia Nowego Przymierza?


Cytat:
Jan 12(49) bo ja nie z siebie samego mówiłem, ale Ojciec, który mnie posłał, On mi rozkazał, co mam powiedzieć i co mam mówić.

Skoro Jezusa posłał Ojciec to samo to dowodzi że Jezus sam siebie nie posłał bo to jest sprzeczne z logiką

Ojciec posłał Chrystusa,Syna Bożego.W Niebie nie istniał człowiek Jezus.Nie myl Chrystusa z Jezusem.

Cytat:
ratao napisał:"Jeśli Ojciec posłał Chrystusa i On "przyszedł w ciele",to nie mógł się narodzić"

Gdybyś znał na tyle słowo Boże , to wiedział byś że o człowieku który pojawił się na świecie poprzez narodziny mówiło się jak i jeszcze mówi się ogólnikowo że ,, on przyszedł na świat ''
Co w żaden sposób nie znaczyło że taki człowiek wcześniej gdzieś istniał

Jezus jako człowiek się narodził,bo wcześniej nie istniał.Chrystus się nie narodził,bo przed swoim przybyciem na Ziemię istniał w Niebie.

Cytat:
W I w działa sekta odstępców którzy wymyślili sobie że boski Chrystus wszedł jako duch w ciało Jezusa - CZY TY NIE TWIERDZISZ TAK SAMO ? :-D

Chrystus,Syn Boży, jako duch zamieszkał w fizycznym ciele,ale był też jednorazowo Jezusem,człowiekiem.Posiadał dwie natury,dwie osobowości,był Chrystusem Jezusem.Po śmierci fizycznego ciała pozostał tym samym Chrystusem,którym był przed przybyciem na Ziemię.

Cytat:
Czy doczekam się definicji słowa CHRYSTUS ?

Trzy lata temu pytałeś się o to w temacie:"Czy Chrystus przebywał z Żydami w Starym Przymierzu" i odpowiedziałem.Chrystus:

-posłany,
-namaszczony Duchem Świętym,Bożą energią.

Czy doczekam się odpowiedzi:

-kim jest człowiek?
-kim był Chrystus w Niebie przed swoim przybyciem na Ziemię,przed posłaniem go przez Ojca z misją Nowego Przymierza?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2014-03-07, 09:22   

Listek napisał/a:
ratao napisał/a:
My w Niebie otrzymaliśmy ducha ludzkiego (1 Kor.2.11)


Czyżby?

Kohelet 11(5) Jak nie wiesz, którą drogą duch wstępuje w kości, co są w łonie brzemiennej, tak też nie możesz poznać działania Boga, który sprawuje wszystko.

W Niebie zaistnieliśmy jako istoty duchowe,duchy ludzkie (Fil.3.20).Duch ludzki nie jest tym samym co duch,dech życia,boża energia,która wszystko ożywia co żyje.

Pozdrawiam
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-03-07, 09:45   

ratao napisał/a:
W Niebie zaistnieliśmy jako istoty duchowe,duchy ludzkie


Rdz 2:7 bg "Stworzył tedy Pan Bóg człowieka z prochu ziemi, i natchnął w oblicze jego dech żywota. I stał się człowiek duszą żywiącą."

Koh 12:7 bp "proch powróci do ziemi, z której był [powstał], a duch wróci do Boga, który go dał."

ratao, czemu rozróżniasz dech życia od ducha ludzkiego?
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2014-03-07, 10:23   

Listek napisał/a:
ratao napisał/a:
W Niebie zaistnieliśmy jako istoty duchowe,duchy ludzkie

Rdz 2:7 bg "Stworzył tedy Pan Bóg człowieka z prochu ziemi, i natchnął w oblicze jego dech żywota. I stał się człowiek duszą żywiącą."
Koh 12:7 bp "proch powróci do ziemi, z której był [powstał], a duch wróci do Boga, który go dał."

ratao, czemu rozróżniasz dech życia od ducha ludzkiego?

Ludzie powinni wiedzieć,że jako duchy ludzkie są Dziećmi Bożymi,nieśmiertelnymi duchami ludzkimi,a nie śmiertelnymi istotami,które nie mają nic ponad bydlę,jak jest napisane w ST niezgodnie z prawdą NT.Napisałem o tym w temacie:Człowiek ziemski i niebiański.Kim jesteśmy?" LINK
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-07, 19:06   

Co do Ojco Matki
Bo ostatni trafiłem na coś takiego :-D

Opracowanie na temat: Święte Hebrajskie Imiona BOGA OJCA JAHWEH oraz SYNA BOŻEGO JAHUSZUA ha MASZIJACH” jest pod adresem: http://www.amightywind-pr...ebrewnames.html

RUACH ha KODESZ – DUCH ŚWIĘTY po hebrajsku, czyli w oryginalnym języku większości Ksiąg Biblii Świętej (zapis fonetyczny, czyli według brzmienia). Innymi Imionami DUCHA ŚWIĘTEGO są również: MAMA SZIKAINJAH (Pro. 90), SZIKAINJAH CHWAŁY, (prawidłowa, słyszana z Nieba forma znanego w Polsce tytułu „Szekina Chwały”), IMMAJAH (dosł. „MAMA JAH”), MĄDROŚĆ (patrz: rozdział 8 Księgi Przysłów, Księga Mądrości, Pro. 90).

ELOHIM – rzeczownik w liczbie mnogiej oznaczający PANA BOGA JAHWEH, JAHUSZUA ha MASZIJACH, RUACH ha KODESZ (TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ)


Prorok Elisabeth Elijah :roll: :-D

itp
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2014-03-07, 20:50   

tabasz napisał/a:
Co do Ojco Matki
Bo ostatni trafiłem na coś takiego :-D

Opracowanie na temat: Święte Hebrajskie Imiona BOGA OJCA JAHWEH oraz SYNA BOŻEGO JAHUSZUA ha MASZIJACH” jest pod adresem: http://www.amightywind-pr...ebrewnames.html

RUACH ha KODESZ – DUCH ŚWIĘTY po hebrajsku, czyli w oryginalnym języku większości Ksiąg Biblii Świętej (zapis fonetyczny, czyli według brzmienia). Innymi Imionami DUCHA ŚWIĘTEGO są również: MAMA SZIKAINJAH (Pro. 90), SZIKAINJAH CHWAŁY, (prawidłowa, słyszana z Nieba forma znanego w Polsce tytułu „Szekina Chwały”), IMMAJAH (dosł. „MAMA JAH”), MĄDROŚĆ (patrz: rozdział 8 Księgi Przysłów, Księga Mądrości, Pro. 90).

ELOHIM – rzeczownik w liczbie mnogiej oznaczający PANA BOGA JAHWEH, JAHUSZUA ha MASZIJACH, RUACH ha KODESZ (TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ)


Prorok Elisabeth Elijah :roll: :-D

itp


EMET:
Owe tzw. "Imiona", to mieszanina: hebrajskiego, aramejskiego, polskiego, manieryzmu, 'teologii' judaistycznej, kabały i czego tam jeszcze.
O kwestiach tych było już na Forum: pytała o to jedna z Użytkowniczek... :->
Mamy wyrażenia z Biblii Hebrajskiej, Targumów,...
A już wniosek co do "e/E/lohim" -- iście rozbrajający :aaa:

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-07, 21:19   

dobre sekciarstwo i prywatne objawienia skąd ja to znam :roll:
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2014-03-07, 21:39   

tabasz napisał/a:
dobre sekciarstwo i prywatne objawienia skąd ja to znam :roll:


EMET:
Żadne tam 'rewelacje' w tego typu "prywatnych objawieniach"; o ile więcej mamy w Księdze Henocha różnych imion i nazw -->

Co to za "objawienie", kiedy napiszemy frazę "Duch Święty" [ew.: "duch święty"] po hebrajsku czy po aramejsku?
Co to za "objawienie", kiedy zamiast "matka" [ew. "mama"] napiszemy < 'imma(h >?
Co to za "objawienie", kiedy wpleciemy /też jako imię własne/ -- "Szechanja"?
Co to za "objawienie", kiedy powołamy się na - znany skądinąd - termin "Szechina"?
Pytania można mnożyć...

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
MieczDucha 
Binitarianizm


Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 483
Skąd: Puławy
Wysłany: 2014-07-28, 19:38   

" I znowu, gdy wprowadza pierworodnego na świat, mówi: Niech mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boga" - Hebrajczyków 1:6 Uwspółcześniona Biblia Gdańska - werset cytuje psalm 97:7.
Cały psalm mówi o YHVH - kolejny dowód na to że SYN to YHVH jak OJCIEC - http://zbawieni.com/showthread.php?tid=182 . Cała pełnia boskości cieleśnie w nim mieszka. Jeśli ktoś nie wierzy że Paweł nawiązuje do psalmu 97 to niech spojrzy sam na ten psalm - jego treść pokazuje że mowa jest o Panu i Bogu Jezusie Chrystusie. "Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój." - Ewangelia Jana 20:28 BW

_______________________________________________
"PAN [YHVH] króluje, raduj się, ziemio, i weselcie się, niezliczone wyspy!" - psalm 97:1 UBG

- np : "A na szacie i na biodrze ma wypisane imię: Król królów i Pan panów" - Objawienie Jana 19:16 UBG



_______________________________________________
"Chmury i ciemność wokół niego, sprawiedliwość i sąd podstawą jego tronu" - Psalm 97:2

- chmury można oddać jako obłoki np Daniela 7:13 BW "...Oto na obłokach niebieskich przyszedł ktoś, podobny do Syna Człowieczego..."

"...i ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego na obłokach niebieskich..." - Mateusza 24:20 UBG

,"Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłoku..." - Łukasza 21:27 UBG

sprawiedliwość, sąd i tron :

"Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swojej chwale i wszyscy święci aniołowie z nim, wtedy zasiądzie na tronie swojej chwały: - Mateusza 25:31 UBG

"Odtąd odłożona jest dla mnie korona sprawiedliwości, którą mi w owym dniu da Pan, sędzia sprawiedliwy, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali jego przyjście" - 2 Tymoteusza 4:8 UBG

"A wy wyparliście się Świętego i Sprawiedliwego i prosiliście o uwolnienie wam mordercy" - Dzieje 3:14 UBG

"Potem zobaczyłem niebo otwarte, a oto koń biały, a ten, który na nim siedział, nazywa się Wiernym i Prawdziwym i w sprawiedliwości sądzi i walczy" - Objawienie Jana 19:11 UBG


______________________________________________________
"Ogień idzie przed nim i pożera jego wrogów wokoło" - psalm 97:3 UBG

- "A wam, uciśnionym, dać odpoczynek wraz z nami, gdy z nieba objawi się Pan Jezus z aniołami swojej mocy;
8 W ogniu płomienistym wywierając zemstę na tych, którzy Boga nie znają i nie są posłuszni ewangelii naszego Pana Jezusa Chrystusa" - 2 list do Tesaloniczan 1:7-8 UBG


_________________________________________________________
"Jego błyskawice oświetlają świat, widzi to ziemia i drży" - psalm 97:4 UBG

- "I będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga zrozpaczonych narodów, gdy zaszumi morze i fale.
26 Ludzie będą drętwieć ze strachu w oczekiwaniu tego, co przyjdzie na cały świat. Poruszą się bowiem moce niebios" - Ewangelia Łukasza 21:25-26 UBG


_______________________________________________________
"Góry topią się jak wosk przed obliczem PANA (YHVH), przed obliczem Pana(ADON) całej ziemi" - psalm 97:5 UBG

"Oto przychodzę jak złodziej...." - Objawienie Jana 16:15 UBG - 15 werset mówi o powrocie PANA a następnie po Jego powrocie, góry przemijają tak jak w psalmie nie dosłowne góry ale symboliczne] : "Pierzchły wszystkie wyspy i gór już nie znaleziono" - Objawienie Jana 16:20 UBG

PAN ziemi :

YHVH i ADON m.in tutaj używane są zamiennie. Choć samo Adon może być również używane w stosunku np do ludzi a nie tylko do Boga Ojca i Boga Syna.

" Przetoż mówi Pan [ADON], Pan [YHVH] zastępów, możny Izraelski: Oto ucieszę się nad nieprzyjaciółmi moimi, a pomszczę się nad przeciwnikami swymi" - Izajasza 1:24 Biblia Gdańska

" Wstańże, a młóć, córko Syońska! bo róg twój uczynię żelazny, a kopyta twoje uczynię miedziane, i pokruszysz wiele narodów; i poświęcę Panu [YHVH] korzyści ich, a majętności ich Panu [ADON] wszystkiej ziemi." - Biblia Gdańska 4:13

Pan - YHVH i ADON całej ziemi to PAN JEZUS : " Oni to są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, które stoją przed Panem ziemi" - Objawienie Jana 11:4 Biblia Warszawska -- "A ich trupy leżeć będą na ulicy wielkiego miasta, które w przenośni nazywa się Sodomą i Egiptem, gdzie też Pan ich został ukrzyżowany" - Objawienie Jana 11:8 BW


_____________________________________________________
"Niebiosa opowiadają jego sprawiedliwość, a wszystkie narody widzą jego chwałę" - psalm 97:6 UBG

"Oto przychodzi z obłokami i ujrzy go wszelkie oko, także ci, którzy go przebili. I będą lamentować przed nim wszystkie plemiona ziemi. Tak, amen." - Objawienie Jana 1:7 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

"Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swojej chwale..." - Mateusza 25:31 UBG -


____________________________________________

"Niech będą zawstydzeni wszyscy, którzy służą posągom, którzy chlubią się bożkami; oddajcie mu pokłon, wszyscy bogowie.
8 Syjon to usłyszał i weseli się, a córki Judy będą się radować z powodu twoich sądów, PANIE! [YHVH]
9 Ty bowiem, PANIE [YHVH], jesteś Najwyższy na całej ziemi, wywyższony ponad wszystkich bogów.
10 Wy, którzy miłujecie PANA [YHVH], miejcie w nienawiści zło; on strzeże dusz swoich świętych, ocala ich z ręki niegodziwych.
11 Światło jest zasiane dla sprawiedliwego i radość dla tych, którzy są prawego serca.
12 Weselcie się w PANU [YHVH], sprawiedliwi, i wysławiajcie go, pamiętając o jego świętości." - psalm 97:7-12 UBG


,"Aby doświadczenie waszej wiary, o wiele cenniejszej od zniszczalnego złota, które jednak próbuje się w ogniu, okazało się ku chwale, czci i sławie przy objawieniu Jezusa Chrystusa; 8 A choć go nie widzieliście, miłujecie; i w niego, choć teraz go nie widzicie, wierzycie; i cieszycie się radością niewysłowioną i pełną chwały" - 1 list Piotra 1:7-8 Uwspółcześniona Biblia Gdańska
_________________
o moim wypadku : - http://mieczducha888.blog...-uratowany.html

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 10