Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KLER SFAŁSZOWAŁ DEKALOG DANY PRZEZ BOGA !
Autor Wiadomość
Benjamin Szot 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 567
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-07-04, 13:14   

ODPOWIEDŹ DLA UŻYTKOWNIKA MERKABA

Niestety to co pisze użytkownik merkaba jest niezgodne z prawdą !

1. Hebrajski przyimek "be" pełniący też rolę prefiksu znaczy zarówno " w" jak i - "na"

2. Wszelki kult poza kultem Boga objawiającego się w imieniu JEHOWAH jest zakazany co wynika jasno i niezbicie z Pierwszego Przykazania Dekalogu

3. Już samo tworzenie jakichkolwiek podobizn Boga jest bardzo poważnym grzechem przed czym przestrzega Pismo Święte : 5 Moj. 4: 15-16, Rzym. 1: 22-23

4. Na własne oczy, każdy może się przekonać, że bardzo wiele ludzi klęka przed obrazami i różnymi figurami oraz symbolami co jest ewidentnie sprzeczne z Drugim Przykazaniem Dekalogu.

5. Nigdzie w Piśmie Świętym nie ma ani jednego zdania, które by wskazywało , że Izraelici mieli czcić jakiekolwiek przedmioty religijne, gdyż to byłoby sprzeczne z Drugim Przykazaniem Dekalogu.
Żaden też Izraelita wierny Bogu nie czcił cherubów, serafów czy też pozostałych aniołów !

W Kpł. 26 : 2 w tekście hebrajskim znajduje się czasownik tira'u od rdzenia zapisywanego trzema literami : yod, resz, alef - co znaczy "odczuwać bojaźń". Kto czcił Boga to zdawał sobie sprawę z Jego potęgi i mocy i odczuwał bojaźń przed Jego Majestatem. W tym też duchu jest napisany Ps.5 : 8 - "Lecz ja dzięki obfitości łaski twojej wejdę do domu twego, skłonię się ku świętemu przybytkowi twemu w bojaźni przed Tobą." ( użyto tu tego samego czasownika jak w Kpł. 26 : 2 ).

Jozue padł na twarz przed arką przymierza JEHOWAH Boga Wszechmocnego i wołał do Niego a nie do samej arki : JEHOWAH - Panie mój ! … - Jozuego 7 : 6-7. Nie można tego powiedzieć o dzisiejszych biskupach czy innych hierarchach , że wołają i modlą się do JEHOWAH Boga Wszechmocnego, a t.zw tabernaculum w bałwochwalczych kościołach lub cerkwiach nie zastąpi arki przymierza, z której słychać było głos Wszechmocnego - 4 Moj 7: 89. Świątynia też Jerozolimska była do czasu pojawienia się Jezusa jedynym miejscem, gdzie mieszkała chwała Boga Wszechmocnego - 2 Krn.7:1-3. Po złożeniu ofiary z własnego życia przez Jezusa Chrystusa dalsze funkcjonowanie tej świątyni jak też i każdej innej stało się niepotrzebne : Jana 4: 21-24, list do Hebrajczyków 8: 1-6 ; 9 : 1-28.

Bóg wprawdzie nakazał zrobić Izraelitom węża miedzianego, ale gdy ten wąż miedziany zaczął być bałwochwalczo czczony, to miał być zniszczony, co też się stało. - 2 Królewska 18: 4


http://www.jesus-is-savio...ox_idolatry.htm

Link wyżej wymienionej strony zawiera bardzo ciekawe dokumenty dotyczące łamania II Przykazania Dekalogu co jest określone w Piśmie Świętym jako bałwochwalstwo oraz strona ta zawiera dokumenty dotyczące kultu maryjnego sprzecznego z I Przykazaniem Dekalogu. Pod pozostałymi poglądami strony się nie podpisuję. Strona ta bowiem propaguje m.in. doktrynę trynitarną sprzeczną z Pismem Świętym.
 
 
judejahu 
Love=Peace=Unity

Wyznanie: JehoszuJAH MesziJAH/były katolik
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 319
Skąd: wszechświat
Wysłany: 2012-07-04, 23:17   

Benjamin Szot napisał/a:
NIECH SIĘ OPAMIĘTAJĄ WSZYSCY CI CO ŁAMIĄ PRZYKAZANIA BOŻE I CO JE PRZEKRĘCAJĄ PÓKI NIE JEST ZA PÓŹNO !


" Nie łudźcie się ! Bóg nie jest kimś, z kogo można drwić ! Co bowiem człowiek sieje, to i żąć będzie ! " - list do Galatów 6 : 7.


szalom..

niech nasz Trójjedyny Władca Szabatu (Mt 12,8 ; Mk 2,27n ; Łk 6,5) będzie Błogosławiony!
Hallelujah!

tak Benjaminie. takie mamy właśnie "chrzęścijaństwo" zamienione na pogaństwo. hybryda.
a nierządnica jedzie na bestii z kielichem wina zgorszenia upiła swoim winem cały świat. . .
upity świat katolickim "chrzęścijaństwem" i protestanckimi dziećmi wraz z islamem, tworzą całość...


jaka matka takie dzieci. chyba że tylko Bóg cudownie zadziała i wyrwie ich z tego obłędu.

Jn 14,15 Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie przestrzegać Moich przykazań.

Jn 7(14)Gdy minęła już połowa Świąt, wszedł Jezus do Świątyni i nauczał.
(15)A Judejczycy dziwili się i mówili: „Skąd On zna Pisma, skoro się nie uczył?”
Mt 13,54 ; Łk 2,47 i 24,45 ; Jn 5,39 ; 1Kor 2,12-16
(16)Odpowiadając, Jezus im rzekł: „Moja nauka nie jest Moją nauką, ale Tego, Który Mnie posłał. Wj 19,5 ; Jn 12,49 i 14,10
(17)Jeśli ktoś chce czynić Jego wolę, pozna, czy ta nauka jest od Boga, czy Ja Sam mówię od Siebie. (18)Ten, kto od siebie samego mówi – szuka własnej chwały, zaś ten, kto szuka chwały Tego, Który Go posłał – ten jest prawdomówny i nie ma w nim Nieprawości. Jn 8,50
(19)Czy nie Mojżesz dał wam Prawo, a nikt z was nie przestrzega Prawa? Dlaczego więc usiłujecie Mnie zabić?” Jn 1,17 i 5,18 i 7,1.25 i 8,37 ; Dz 7,53 ; Rz 2,21-24

Jn 8(31)Jezus więc rzekł do tych Judejczyków, którzy w Niego uwierzyli: „Jeżeli wytrwacie w Mojej nauce, prawdziwie jesteście Moimi uczniami....(47) Kto jest z Boga, Bożych Słów słucha, dlatego wy nie słuchacie, bo nie jesteście z Boga.” Jn 18,37 ; 1J 4,6

Mt 7(22) Wielu w ten dzień powie Mi: „Panie, Panie, nie w Twoim Imieniu prorokowaliśmy i nie w Twoim Imieniu wyrzucaliśmy demony, i nie w Twoim Imieniu czyniliśmy wielkie dzieła?” Jr 14,14 i 27,15 ; Mk 9,38 ; Łk 9,49
(23) A wtedy odpowiem im: Nigdy was nie znałem. Odstąpcie ode Mnie czyniący bezprawie!” Ps 6,8 ; Mt 10,33 i 13,41n i 25,41 ; Łk 10,25-28 i 13,25-27 ; 2Tm 2,12

chrześcijanie nie zdają sobie sprawy, jak szkalują Boże ustawy. choć o niedzieli nic w Biblii nie ma to święcą neidzielę (1.szy dzień tygodnia) a z Rdz 2,2-3 wiemy który dzień jest święty.

Słowa Chrystusa sądem na wieczność
Jn 12 (44)Jehoszujah zaś zawołał i rzekł: „Kto wierzy we Mnie, nie wierzy we Mnie, ale w Tego, Który Mnie posłał, Mt 10,40 ; Jn 5,24
(45)a ten, kto Mnie widzi – widzi Tego, Który Mnie posłał. Jn 14,9
(46)Ja przyszedłem na świat jako Światłość, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostał w ciemności. Jn 3,19 i 8,12 i 9,5 i 12,35
(47)A jeśli ktoś słucha Moich słów, a nie przestrzega ich – Ja go nie sądzę, albowiem nie przyszedłem świat, aby (go potępić), lecz aby świat zbawić. Mt 7,26 ; Jn 3,17 i 8,15
(48)Ten, kto Mnie odrzuca i nie przyjmuje Mojej nauki, ma swojego sędziego: Słowo, które wypowiedziałem – ono go osądzi w dniu ostatecznym. Jn 1,1-2 ; Ap 19,13
(49)Bo Ja nie od Siebie Samego to mówię, ale Ten, Który Mnie posłał - Ojciec, dał mi to przykazanie, co mam mówić i co oznajmić. Łk 4,18 i 10,16 ; Jn 4,34 i 5,24
(50)A wiem, że Jego przykazanie jest życiem wiecznym. Stąd też Ja wam mówię tak, jak Mi powiedział Ojciec – tak i wam mówię.” Wj 20,1-17 ; Łk 10,25-28 ; Jn 8,26-28

Jk 4 (12) Jeden jest Prawodawca i Sędzia, który może zbawić lub zatracić.

Ap 14 (12) Tu jest wytrwałość Świętych, bo przestrzegają przykazań Boga i wiary Jezusa.

[cytaty z Biblia nowego Tysiąclecia dostępna na biblia.magisteriumpisma.pl]

drodzy "niedzielni" chrześcijanie. wy tu nie ustalacie, co święte. albo służycie Trójjedynemu albo stajecie w Jego opozycji..
albo głosicie Jego Słowo, albo swoje wymagania .. jeśli swoje, to macie przekichane.. po prostu...
powyższe wersy mówią, że to Jahweh Jest Bogiem i Jemu mamy być posłuszni. Jego kochać bardziej niż swoich duchownych, którzy niekiedy specjalnie kłamią. . czy żaden ksiądz nie wie co to jest szabat i dekalog z Biblii? czy żaden pastor nie wie też jak brzmi dekalog??

proszę was w Imei JehsozuJah [Ha]Meszijah abyście powrócili do przykazań Bożych i Jego wyznaczników świętości.
nie dostrajajcie Go do swoich wyobrażeń, ale dostrajajcie się do Jego wyobrażeń, o ile jesteście w stanie to pojąć.

Szabat i bałwochwalstwo zostały odrzucone przez 98% chrześcijaństwa. Czemu?? nie mam pojęcia. myślałem, że umieją czytać i ruzmieć , co czytają... Miłować Boga trzeba tak, jak On Sobie tego życzy. . . Ojcu trzeba być posłusznym. Każde dziecko, jeśli kocha ojca, matkę słucha się ich. Czerpie wzorce itp.

szalom.. pojutrze Władca Szabatu (Mt 12,8 ; Mk 2,27n ; Łk 6,5) ma Swoje spotkanie ze Swoimi wiernymi. . oby i ciebie na nim nie zabrakło :)
_________________
Wszyscy jesteśmy współtwórcami każdego napotkanego życia.

----------------------------------------------------
religia to biznes. kościół to firma. "duchowni" to zarząd. wyznawcy to klientela.
 
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-07-05, 01:31   

judejahu napisał/a:
niech nasz Trójjedyny Władca Szabatu (Mt 12,8 ; Mk 2,27n ; Łk 6,5) będzie Błogosławiony!
Hallelujah!

Chciałabym przeczytać w iwrit o Bogu trójjedynym. Czy ty możesz mi pomóc?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-07-05, 01:43   

nike, Ja ostatnio sie zastanawiałem jak echad czyli jeden może oznaczać trzy :-) oglądałem ciekawy film na stronie unitarian [na youtube] bardzo ciekawy :-)
Ja nie będąc już nawet Katolikiem przez pewien czas wierzyłem w Trójcę,ale była dla mnie strasznie zimna,nie czułem Boga wtedy,Jego miłości,nic,takie wielkie zero uczuć.Miałem wrażenie,że Bóg odstąpił ode mnie nie czułem Jego obecności.Teraz gdy wierze w jedynego Boga Ojca czuje Jego obecność i to,że możemy wreszcie porozmawiać.Wtedy nie potrafiłem :-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-07-05, 01:55   

bartek212701,
I to jest wspaniale, co napisałeś. Bóg jest jeden i nie ma więcej Bogów. Jezus jest Synem Boga Niebiańskiego.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Benjamin Szot 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 567
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-07-05, 07:12   

ODPOWIEDŹ DLA UŻYTKOWNIKA JUDEJAHU :

JEŚLI KTOŚ WIERZY W TRÓJJEDYNEGO BOGA I ROZPOWSZECHNIA TAKĄ DOKTRYNĘ TO ZNIEWAŻA BOGA I ŁAMIE PIERWSZE PRZYKAZANIE DEKALOGU ! JEŚLI KTOŚ TEŻ ODDAJE CZEŚĆ W SZABAT TAKIEMU TRÓJJEDYNEMU WŁADCY TO BEZCZEŚCI SZABAT, KTÓRY OD SAMEGO POCZĄTKU BYŁ POŚWIĘCONY WSZECHMOCNEMU BOGU, KTÓREGO ŚWIĘTE IMIĘ JEHOWAH ZAPISANE W PRZYKAZANICH DEKALOGU SIEDEM RAZY, A W CAŁEJ BIBLII SIEDEM TYSIĘCY RAZY ODNOSI SIĘ WYŁĄCZNIE DO OJCA NIEBIAŃSKIEGO JEHOSZUY ( GR. JEZUS ) MESJASZA ! SAM MISTRZ I NAUCZYCIEL - JEHOSZUA MESJASZ POWIEDZIAŁ CYTUJĄC 5 MOJŻESZOWĄ 6: 4, ŻE BÓG IZRAELA JEST ECHAD - CO ZNACZY JEDEN, JEDYNY, POJEDYNCZY ! - EWANGELIA MARKA 12 : 29.

Więcej na ten temat można znaleźć na nowo-powstającej stronie :

http://biblia-odchwaszczo...zm-hebrajczykow

Fałszywa doktryna trynitarna jest u niektórych pozostałością po rzymsko-katolickim kościele od czego najwidoczniej nie potrafią się wyzwolić. To bardzo smutne, gdyż wiara Hebrajczyków w tym pierwszych chrześcijan, którzy też byli Hebrajczykami była ściśle monoteistyczna nie mająca nic wspólnego z jakimkolwiek trynitaryzmem. Ta chora doktryna wylęgła się w gnostyckiej Aleksandrii i przywędrowała do Rzymu przy pomocy archidiakona Atanazego, którego credo zostało wprowadzone jako obowiązujące poprzez pogańskiego cesarza Konstantyna. On też jako pontifex maximus przewodził soborowi nicejskiemu w 325 r. - co mówi samo za siebie. Stało się tak dlatego, że biskup Rzymu kolaborował z pogańskim cesarzem. 28 lutego 380 roku kolejny cesarz Teodozjusz, który się sprzymierzył z biskupem Rzymu Damazym, wydał edykt cunctos populos nakazujący pod groźbą kar i pomsty cesarskiej, by wszystkie ludy imperium przyjęły doktrynę trynitarną Damazego. Ci którzy tego nie zrobili stawali się wrogami państwa i byli ścigani i tępieni przez władzę. Dopiero później w 381 r. odbył się sobór w Konstantynopolu, który nigdy nie był powszechny, i który przyjął credo trynitarne jako obowiązujące w całym chrześcijaństwie. Od tej pory Kodeksy prawne najpierw Teodozjusza, a potem cesarza Justniana sankcjonowały tą heretycką doktrynę uznaną za prawowierną wbrew temu co mówiło Pismo Święte.
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-07-05, 18:02   

Benjamin Szot napisał/a:
chora doktryna

Czy poza takim nieregulaminowym frazesem masz coś do powiedzenia na temat objawionego w Biblii jednego Boga: Ojca i Syna i Ducha Świętego?
 
 
 
Benjamin Szot 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 567
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-07-05, 20:23   

ODPOWIEDŹ DLA UŻYTKOWNIKA MERITUS :

1. frazes użytkownika, że mamy " w Biblii jednego Boga : Ojca i Syna i Ducha Świętego " nie znajduje niestety żadnego poparcia. Nie ma ani jednego wersetu w Piśmie Świętym, który by potwierdzał, że Bóg to Ojciec, Syn i Duch Święty. Ta chora herezja trynitarna wprowadzona przy użyciu siły i władzy cesarskiej dopiero w IV wieku nie ma nic wspólnego ze ściśle monoteistycznymi poglądami Izraelitów w tym pierwszych chrześcijan, którzy też byli Izraelitami.

2. nie przypominam sobie, żebyśmy byli kiedykolwiek na " Ty "

3. inwektywy użytkownika pod moim adresem świadczą o tym, że to właśnie on łamie cynicznie regulamin i najwyższa pora aby administrator tego forum zwrócił mu na to uwagę.

4. wobec ewidentnego braku kultury ze strony użytkownika uważam wszelką dalszą dyskusję z nim za zakończoną.
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-07-06, 00:44   

Benjaminie Szot, poza dalszymi epitetami i zaklinaniem rzeczywistości nie znalazłem nic nowego w twojej wypowiedzi. A zarzuty o brak kultury i użycie przeze mnie inwektyw są tak samo nieuzasadnione.
 
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2012-07-06, 19:27   

Benjaminie Szot, w całości przychylam się do twojego twierdzenia iż 'trynitarna doktryna trójcy' wymyślona na potrzeby rzymskiej religii państwowej autentycznie nie posiada żadnego biblijnego uzasadnienia. Jedynie jest wytworem późniejszych filozoficznych koncepcji na tzw. pohybel opozycji nie uznającej tej doktryny ! Dlatego przyznaję wyłącznie rację tobie wobec twego adwersarza odnośnie niebiblijnej doktrynie o 'trójcy'. Historia jednoznacznie wskazuje na późniejsze powstanie tej doktryny. W I w.n.e. w ogóle nie miano pojęcia o czymś takim jak 'trójca przenajświętsza', tak samo można powiedzieć o doktrynie o tzw. 'matce boskiej', wprowadzonej mniej więcej około IV. w.n.e. w Efezie, wcześniej oddawano boską cześć Artemidzie Efeskiej, o której piszą Dzieje Apostolskie...... . Serdecznie Pozdrawiam
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2012-07-06, 19:30   

Benjamin Szot napisał/a:
ODPOWIEDŹ DLA UŻYTKOWNIKA JUDEJAHU :

JEŚLI KTOŚ WIERZY W TRÓJJEDYNEGO BOGA I ROZPOWSZECHNIA TAKĄ DOKTRYNĘ TO ZNIEWAŻA BOGA I ŁAMIE PIERWSZE PRZYKAZANIE DEKALOGU ! JEŚLI KTOŚ TEŻ ODDAJE CZEŚĆ W SZABAT TAKIEMU TRÓJJEDYNEMU WŁADCY TO BEZCZEŚCI SZABAT, KTÓRY OD SAMEGO POCZĄTKU BYŁ POŚWIĘCONY WSZECHMOCNEMU BOGU, KTÓREGO ŚWIĘTE IMIĘ JEHOWAH ZAPISANE W PRZYKAZANICH DEKALOGU SIEDEM RAZY, A W CAŁEJ BIBLII SIEDEM TYSIĘCY RAZY ODNOSI SIĘ WYŁĄCZNIE DO OJCA NIEBIAŃSKIEGO JEHOSZUY ( GR. JEZUS ) MESJASZA ! SAM MISTRZ I NAUCZYCIEL - JEHOSZUA MESJASZ POWIEDZIAŁ CYTUJĄC 5 MOJŻESZOWĄ 6: 4, ŻE BÓG IZRAELA JEST ECHAD - CO ZNACZY JEDEN, JEDYNY, POJEDYNCZY ! - EWANGELIA MARKA 12 : 29.

Więcej na ten temat można znaleźć na nowo-powstającej stronie :

http://biblia-odchwaszczo...zm-hebrajczykow

Fałszywa doktryna trynitarna jest u niektórych pozostałością po rzymsko-katolickim kościele od czego najwidoczniej nie potrafią się wyzwolić. To bardzo smutne, gdyż wiara Hebrajczyków w tym pierwszych chrześcijan, którzy też byli Hebrajczykami była ściśle monoteistyczna nie mająca nic wspólnego z jakimkolwiek trynitaryzmem. Ta chora doktryna wylęgła się w gnostyckiej Aleksandrii i przywędrowała do Rzymu przy pomocy archidiakona Atanazego, którego credo zostało wprowadzone jako obowiązujące poprzez pogańskiego cesarza Konstantyna. On też jako pontifex maximus przewodził soborowi nicejskiemu w 325 r. - co mówi samo za siebie. Stało się tak dlatego, że biskup Rzymu kolaborował z pogańskim cesarzem. 28 lutego 380 roku kolejny cesarz Teodozjusz, który się sprzymierzył z biskupem Rzymu Damazym, wydał edykt cunctos populos nakazujący pod groźbą kar i pomsty cesarskiej, by wszystkie ludy imperium przyjęły doktrynę trynitarną Damazego. Ci którzy tego nie zrobili stawali się wrogami państwa i byli ścigani i tępieni przez władzę. Dopiero później w 381 r. odbył się sobór w Konstantynopolu, który nigdy nie był powszechny, i który przyjął credo trynitarne jako obowiązujące w całym chrześcijaństwie. Od tej pory Kodeksy prawne najpierw Teodozjusza, a potem cesarza Justniana sankcjonowały tą heretycką doktrynę uznaną za prawowierną wbrew temu co mówiło Pismo Święte.
Benjaminie Szot, całkowicie potwierdzam twoje wnioski, są zgodne z prawdą...... !!!
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2012-07-06, 19:33   

nike napisał/a:
judejahu napisał/a:
niech nasz Trójjedyny Władca Szabatu (Mt 12,8 ; Mk 2,27n ; Łk 6,5) będzie Błogosławiony!
Hallelujah!

Chciałabym przeczytać w iwrit o Bogu trójjedynym. Czy ty możesz mi pomóc?
Niestety droga Nike gdzie indziej przeczytasz, ale przenigdy w BIBLII ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2012-07-06, 19:39   

Judejahu, po co takie elaboraty zapodajesz ? Ja tobie w ogóle nie wierzę i jestem z tego bardzo szczęśliwy wiesz....... ! Wystarczy mi Słowo Boże, tam mam wszystko czego mi trza, do mego życia obecnego jak i tego rzeczywistego.... ! Twoje elaboraty traktuję jako humoreski..... ! :-D :-D :-D
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-07-07, 00:10   

Cóż... Biblia jasno i wyraźnie potwierdza Boskość każdej z Osób Bożych - Ojca i Syna i Ducha Świętego. Wyraźnie mówi o Ojcu i Synu i Duchu Świętym, tak więc wzajemne przytakiwania nie na temat niewiele tu zmieniają. Podobnie demagogiczne, nie na temat, porównania Matki Pana z pogańską boginią. Nie wiem skąd taka ocierająca się o bluźnierstwo niechęć do Maryi. Jak brakuje argumentów, by wykazać, że zarzuty wyrażone w temacie są choć odrobinkę prawdziwe, to pisze się o wszystkim i o niczym.
 
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-07-07, 00:15   

meritus napisał/a:
Cóż... Biblia jasno i wyraźnie potwierdza Boskość każdej z Osób Bożych - Ojca i Syna i Ducha Świętego.
No popatrz musisz mieć Ciekawa Biblię bo ja w swojej tego nie przeczytałem a nawet Interlinie czytalem :-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10