Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Celniku jaki zrobiłeś dobry uczynek?
Autor Wiadomość
near
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-29, 09:35   Celniku jaki zrobiłeś dobry uczynek?

Przyszedł mi pomysł, że można pokazać jak wiele szczęścia przynosi ludziom czynienie dobra.
Można nie schować światła pod korcem, ale pokazać też innym jaki dobry uczynek się zrobiło.
Przez to takich uczynków wzorowanych na waszych postach będzie więcej.
Proszę aby nie było tu wzajemnych pouczeń tylko piękny obraz świata do jakiego sie przyczyniliście.
Dla tych co uważają że dobre uczynki nie są dla innych by ich budowały,że się nie dostanie nagrody:
A głoszenie dobrych uczynków, które są w Ewangelii na przykład uzdrowień przez Świętego Piotra i Pawła.
Czy i oni nie będą mieli nagrody?
W cytatach Pisma Św. chodzi tylko o to by uczynki nie robić na pokaz, że tak powiem nie szpanować ale po to by ich światło budowało ludzi i pokazywało innym ludziom, że tak warto żyć. To, że pouczycie własnym przykładem człowieka czy nie jest dobrym i szlachetnym uczynkiem? Czy nie tak krzewiła sie nasza wiara? Świadczcie przykład innym ludziom niech i oni sprobują lepiej żyć. Każdy z nas samych ma wiele z celnika ale robimy z Bogiem dobre uczynki więc po co to światło chować pod korcem. Można tak napisać posta by się uczynkami nie chwalić ale zachęcać do nich.
No to jak będzie trochę jak w filmie Anioł z Krakowa i więcej podobnie jak wy postapi?
Wszyscy sie tu i tak posługują pseudonimami.
Mój ojciec na przykład babci dał w prezencie czekoladowego mikołaja takiego jak daje sie dzieciom, to babcie bardzo rozbawiło. Ja z kolei ustąpiłem dużo lepszy plac manewrowy.Poczułem wtedy jak dobro któryms kto sie cieszy wraca do mnie i sprawia radość rownież mnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10