Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Eucharystia
Autor Wiadomość
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-07-03, 14:54   

Jachu napisał/a:
Szanuję każdego usera,aczkolwiek z niektórymi sie nie zgadzam i nie wymieniam postow,co wcale nie oznacza,że ich lekceważę. Wierzę w inteligencję wielu ludzi,więc nie wyręczam ich z własngo myslenia i dokonywania własnych wyborów.


To dobrze, wiesz..., tylko sam link bez żadnego komentarza sprawia wrażenie "czapki niewidki", kilka zdań sprawia, że chce się czytać rozszerzenie, nie wiem, czy kupiłabym książkę, jeżeli nie przeczytałabym z tyłu na okładce streszczenia lub zapowiedzi o czym będzie.

Jachu napisał/a:
Może w angielskim lepiej oddane? :-D

http://pastor-russell.pl/...d=1584&rok=1907


Nie, nie jest lepiej oddane, wolę po polsku, mimo, że zdawałam biznesowy angielski na studiach i zdałam :-) to od kilku lat poza piosenkami nie praktykuję tego języka i dużo już z niego zapomniałam.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
judejahu 
Love=Peace=Unity

Wyznanie: JehoszuJAH MesziJAH/były katolik
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 319
Skąd: wszechświat
Wysłany: 2012-07-04, 11:40   

katolicka eucharystia to czysto biało-magiczny ryt. poza tym spożywa się tam fermentowane wino... nie sok z winogron.
skąd się bierze fermentacja? odp: z gnijących (tutaj) owoców. czy Jahweh reprezentuje zgniliznę?
Jn 6(1) „Ja Jestem Prawdziwą winoroślą, a Mój Ojciec Jest Winogrodnikiem, ................
(5)  Ja Jestem winoroślą, wy zaś latoroślami. Kto pozostaje we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi liczny owoc, bo beze Mnie nic uczynić nie możecie.
Jn 15,16 ; 1Kor 12,12.27 ; 2Kor 3,5 ; Flp 2,13

Czy Jehoszujah to zgnilizna i alkohol? Reprezentuje takie wartości jak alkohol????
On ślubując nazireat , nei mógł spożywać alkoholu. W liście do hebrajczyków mówi św Barnaba że jest Arcykapłanem na wzór Melchizedecha.

poza tym Wino gronowe jest słodkie, a ferment ma gorycz, chyba że się posłodzi...

poza tym... ile to razy Jehoszujah mówił 'Trzeźwymi bądźcie" "Czuwajcie" - po co to mówił?

poza tym... nie raz (będąc neokatechumenem) wracałem wesoły z powodu upicia się winem podczas Eucharystii.. ale to takim nawiasem mówiąc...

wnioskując: alkoholizm to bardzo poważny problem w rodzinach katolickich. zniszczył i moją rodzinę, ojciec porzucił 5 dzieci i żonę. katolicy spożywają bardoz dużo alkoholu i twierdzą że wolno. jak ksiądz daje przykład na mszy (potem u siebie w celi ma wystawiony na bogato barek) to czego się dziwić. czyż nie RYBA PSUJE SIĘ OD GŁOWY?? ;)

choć Bóg nie mieszka w światyniach ludzką ręką zbudowanych, to jednak sprawili mu mieszkanko (tabernakulum).

pamiątka wieczerzy zawiera się w tym, co spotka niebawem Jehsoszujah na krzyżu.

powiedział Bóg w ewangelii:

Jana 6 (50)Ten jest chlebem, Który zstąpił z Nieba, aby każdy kto Go spożywa, nie umarł.
(51)Ja Jestem Żywym Chlebem, Który zstąpił z Nieba, jeśli ktoś spożywa z Tego Chleba – żyć będzie na wieki. Zaś chlebem, który Ja mu dam jest Moje Ciało, za życie świata.”
Mt 12,50 i 26,39 ; Mk 14,36 ; Łk 22,42 ; Jn 4,34 i 5,30 i 6,33.58 ; Flp 2,8
(52)Judejczycy zaczęli nawzajem się sprzeczać, mówiąc: „Jak On może dać Swoje Ciało do spożycia?" (53)Jehoszujah im odpowiedział: „Amen, amen, powiadam wam, jeśli nie spożyjecie Ciała Syna Człowieczego i nie wypijecie Jego Krwi – nie macie życia w sobie.
Mt 10,38 i 16,24 ; Łk 9,23 ; Jn 6,68
(54)Ci, którzy spożyją Moje Ciało i wypiją Moją Krew – mają życie wieczne, a Ja ich wskrzeszę w dniu ostatecznym. (55)Albowiem Moje Ciało Jest prawdziwym pokarmem, Krew Moja jest prawdziwym napojem.
Łk 22,19n ; Jn 6,39-44.68 i 11,24 ; 1Kor 11,24-30 ; 1Tes 1,6 ; Ap 7,14
(56)Kto spożywa Moje Ciało i piję Moją Krew pozostanie we Mnie, a Ja w Nim. (57)Jak posłał Mnie żyjący Ojciec i Ja żyję przez Ojca, a ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie.
(58)On Jest Chlebem, Który zstąpił z Nieba, a nie tamten, którzy jedli wasi ojcowie i poumierali. Każdy, kto spożywa ten Chleb – będzie żył na wieki.” (59)To powiedział, nauczając w Synagodze w Kafarnaum.

Ja w każdy szabat upamiętniam tą wieczerzę. Spożywam Ciało i Krew (macę i sok winogronowy) kontempluję tamte wydarzenia, kiedy objawił się w CIELE i KRWI męczeńskiej.
Czemu On mówił Ciało i Krew? Czy w Ciele nie ma krwi??
w ten czas także rozważam o ewangelii która jest pokarmem dla mojej duszy. żebymją znał i mógł w Nim czynić. abym jej nie lekceważył , nei zmieniał, a głosił i nią żył :)

Jego męczeńska Krew zostaje tu przytoczona.. krew cielców tyle nie znaczyła co Jego własna Boska i Święta Krew.

słyszeliście taki termin : WINO BABILONU? proponuję wykład prof. Waltera Veitha.

http://www.youtube.com/watch?v=07-csWASd10
_________________
Wszyscy jesteśmy współtwórcami każdego napotkanego życia.

----------------------------------------------------
religia to biznes. kościół to firma. "duchowni" to zarząd. wyznawcy to klientela.
 
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-07-04, 11:54   

judejahu, Czy ty mógłbyś mi wytłumaczyć co znaczy słowo Jehoszujah i gdzie ono występuje w Biblii? Mam też na uwadze Biblię w j. hebrajskim.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2012-07-04, 13:17   

EMET:
Z tego, co mnie wiadomo, to --
W tekście Biblii Hebrajskiej mamy dwukrotnie wyrażenie -- יְהוֹשִׁיעַ -- < jehoszia' > [dokładniej: < jəhôszîăˊ >, od rdzennego: < jāsză´ >], w: 1 Samuela 17:47; Psalm 116:6.
Mamy wg 'Int. Voc.' --
1 Sam. 17:47, fragment: "[...] że_nie *_mieczem i_*_ włócznią wybawia [po hebrajsku: < jəhôszîăˊ >] JHWH, [...]"
Psalm 116:6, fragment: "[...] i_mnie ocalił [po hebrajsku: < jəhôszîăˊ >].".

Mamy również w 'BH' formę "Jehoszua": zarówno w pisowni przez "u" krótkie, jak i w pisowni przez "u" długie.
Nie ma jednak zapisu per "Jehoszuajah", nie ma również "Jehoszuah". ;-)


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2012-07-04, 15:01   

judejahu napisał/a:
poza tym spożywa się tam fermentowane wino... nie sok z winogron.
skąd się bierze fermentacja? odp: z gnijących (tutaj) owoców. czy Jahweh reprezentuje zgniliznę?
Jn 6(1) „Ja Jestem Prawdziwą winoroślą, a Mój Ojciec Jest Winogrodnikiem, ................
(5)  Ja Jestem winoroślą, wy zaś latoroślami. Kto pozostaje we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi liczny owoc, bo beze Mnie nic uczynić nie możecie.
Jn 15,16 ; 1Kor 12,12.27 ; 2Kor 3,5 ; Flp 2,13

Czy Jehoszujah to zgnilizna i alkohol? Reprezentuje takie wartości jak alkohol????
On ślubując nazireat , nei mógł spożywać alkoholu. W liście do hebrajczyków mówi św Barnaba że jest Arcykapłanem na wzór Melchizedecha.

poza tym Wino gronowe jest słodkie, a ferment ma gorycz, chyba że się posłodzi...

po pierwsze każde wino jest fermentowane, po drugie Biblia mówi jasno o winie, a nie o soczku winogronowym... pierwszy cud jaki zrobił Jezus to zamiana wody w wino, więc nie opowiadaj nam o soczku, bo z Biblii jasno i wyraźnie wynika, że mowa jest wszędzie o winie, a nie o soczku... to wino może rozwalić bukłaki, a nie soczek, to wino rozwesela serce, a nie soczek, to za dużo wina wypili Koryntianinie podczas pamiątki, a nie soczku, itd. itd. itd.

no i nigdzie Biblia nie mówi, że Jezus coś ślubował...

nike napisał/a:
judejahu, Czy ty mógłbyś mi wytłumaczyć co znaczy słowo Jehoszujah i gdzie ono występuje w Biblii? Mam też na uwadze Biblię w j. hebrajskim.

nawet google nie zna tego słowa 8-)
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2012-07-04, 15:08   

W Jana 6 raz Jezus jest chlebem, raz Jego ciało, na koniec znowu przypomina, że On jest chlebem. Ale słowa Jego były duchem i życiem. Tak więc co prawda Jego ciało jest prawdziwym pokarmem (gdy to wypowiadał już było, kto je wtedy spożywał już żył wiecznie) ale ciało nic nie pomaga gdyby było przeciwstawne duchowi. Reasumując, Jezusa należy przyjąć w całości, cokolwiek to będzie, czy życie i ożywienie dla świata, czy też oddane ciało za życie świata- przepowiedziana śmierć. Powiedziane bardzo delikatnie na razie. "Łykacie?"
Jezusa należy przyjąć z całymi konsekwencjami. Mega decyzja. Ciało to tylko zewnętrzność. Wielu było ukrzyżowanych, ich ciała zalegały na wzgórzach, ale tylko jeden był z takim wnętrzem- duchem jak Jezus. Jezus to prawdziwa uczta duchowa, nie cielesna albo nie tyle cielesna. Przełom następuje w J6:51, NT jest w tym miejscu 'przełamany' przez Jezusa, Jego słowami. Zapewne myślał nad tym gdy ścięli głowę Janowi Chrzcicielowi, który przepowiedział Baranka ofiarnego i gdy rozmnożył chleb a jeszcze za ten chleb nie zapłacił. Ostatnia rata za rok, termin- ostatnia pascha. Nie mógł tylko brać chleb z zapasów Ojca, teraz trzeba się go było nauczyć przyrządzać ludzkimi rękoma. Tu nastąpiła cicha przemiana Jezusa. Por. J10:11;15:13 nt. oddania życia. Sprowadzanie symbolu do cielesności to spłycanie zagadnienia. Jan prawdziwą przemianę Jezusa nie opisał tam gdzie synoptycy- przy ostatniej wieczerzy ale tutaj, gdy szanowne grono wielu uczniów miało Go opuścić, zgorszyć się nie jedzeniem a Nim.

chleb, manna, ciało, krew, pokarm, napój, to tylko obrazy mające przybliżyć objawienie Jezusa wtedy i tam. Słowami przygotowywał.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2012-07-04, 15:11   

judejahu napisał/a:
Ja w każdy szabat upamiętniam tą wieczerzę. Spożywam Ciało i Krew (macę i sok winogronowy)

to równie dobrze mógłbyś spożywać coca-colę, bo Biblia mówi o winie, a nie o soczku
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-07-04, 15:26   

Cytat:
judejahu napisał/a:
Ja w każdy szabat upamiętniam tą wieczerzę. Spożywam Ciało i Krew (macę i sok winogronowy)

Żydzi w Szabat nie spożywają macy. Ja byłam na szabacie w synagodze.
Podstawą jest chałka koszerna, każdy uczestnik dostaje kawałek to zn. sam łamie kawałek z dużej chałki.Dalej były śledzie, jakieś kotleciki w sosie i jeszcze kilka potraw, wszystko oczywiście koszerne i bardzo smaczne. wina nie widziałam.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
judejahu 
Love=Peace=Unity

Wyznanie: JehoszuJAH MesziJAH/były katolik
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 319
Skąd: wszechświat
Wysłany: 2012-07-04, 22:16   

nike napisał/a:
judejahu, Czy ty mógłbyś mi wytłumaczyć co znaczy słowo Jehoszujah i gdzie ono występuje w Biblii? Mam też na uwadze Biblię w j. hebrajskim.


pani, proszę wybaczyć.. to Imię nie występuje w Biblii.. nie widziałem oryginałów.
jeśli mi je pokażesz albo wskażesz gdzie mogę je obejrzeć, to wtedy będziemy mogli coś więcej powiedzieć na ten temat.

Jehoszu- Tylko Zbawienie ; Jah - od Jahweh.

wiele hebr imion kończy się na EL albo JAH

imiona te sławią Przymioty Jahweh/Boga

w wikipedii sobie więcej jak przytoczysz izajasza, jeremiasza, tobiasza itd , to sobie tam doczytasz.

Imię Ojca zawiera się w imieniu Syna - to druga sprawa.

Koniecznie wychodzi nam na to że człon JAH musi być w Imieniu naszego Boga-Zbawiciela

stąd JehoszuJAH..

tu są też jakieś linki..
palabra.webd.pl/index.php?option=com_content&view...id...
http://forum.interia.pl/c...aty,dId,1259031
http://pl.wikipedia.org/wiki/Beit_Jehoszua
http://jehoszua.dbv.pl/re...p?article_id=71

zobacz to sobie, jak chcesz. . .

myślałem że znawcy wiedzą jak Bóg - Syn ma na Imię..
ale co tam..

Bóg ma 10000 imion przecież.. a to wszystko w imię ekumenii new age...
_________________
Wszyscy jesteśmy współtwórcami każdego napotkanego życia.

----------------------------------------------------
religia to biznes. kościół to firma. "duchowni" to zarząd. wyznawcy to klientela.
Ostatnio zmieniony przez judejahu 2012-07-04, 23:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-07-04, 22:23   

judejahu,
Ja zapytałam ciebie o konkretne słowo Jehoszujah gdzie w biblii ono występuję. Ja czytam po hebrajsku i nie spotkałam jeszcze takiego słowa. Skąd ty takie słowo wziąłeś? ty mi wypisujesz linki, mnie one nie interesują mnie interesuje Biblia.
Śmiem twierdzić,że piszesz i nie rozumiesz co piszesz.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2012-07-04, 23:13   

nike napisał/a:
judejahu, Czy ty mógłbyś mi wytłumaczyć co znaczy słowo Jehoszujah i gdzie ono występuje w Biblii? Mam też na uwadze Biblię w j. hebrajskim.

Jeśli w j.hebrajskim nie czyta się h,to zamiast Jehoszujah powinno się pisać Jehoszuja,co jest nie do przyjęcia.Dla czytających mogłoby znaczyć,że Jeho jest szują.

W Biblii też nie powinno pisać o Jehowie,ale ono zostało napisane w PNŚ.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-07-04, 23:16   

ratao napisał/a:
W Biblii też nie powinno pisać o Jehowie,ale ono zostało napisane w PNŚ.
i w Biblii Gdańskiej :-) i innych w ST
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
judejahu 
Love=Peace=Unity

Wyznanie: JehoszuJAH MesziJAH/były katolik
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 319
Skąd: wszechświat
Wysłany: 2012-07-04, 23:30   

Najki ;) odpowiedziałem ci już na to pytanie. pogrubiłem, żebyś zauważyła odpowiedź.
jest pod twoim pytaniem, cytatem

jeśli w USA jest Charles , to w polsce piszesz Karol.. .. . odpowiednik.. .

naczytałem się książek tłum z ang. i imiona były zachowane.. dziwne.. nie?
_________________
Wszyscy jesteśmy współtwórcami każdego napotkanego życia.

----------------------------------------------------
religia to biznes. kościół to firma. "duchowni" to zarząd. wyznawcy to klientela.
 
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-07-04, 23:34   

ratao napisał/a:
W Biblii też nie powinno pisać o Jehowie,ale ono zostało napisane w PNŚ.

W tej chwili piszesz okropną bzdurę.
ratao napisał/a:
Jehoszujah
nie ma takiego wyrazu, przynajmniej ja nie znam i o to proszę, judejahu,
żeby mi wskazał gdzie ja ten wyraz mogę przeczytać. po hebrajsku.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2012-07-04, 23:54   

nike napisał/a:
ratao napisał/a:
W Biblii też nie powinno pisać o Jehowie,ale ono zostało napisane w PNŚ.

W tej chwili piszesz okropną bzdurę.

Z Biblii wynika,że Wasz "Jehowa" ze ST i Jestem Chrystus z NT,jest to jedna i ta sama osoba.Syn Boży nie mówił o sobie,ani o Jego i naszym Ojcu jako Jehowie.Imię Jehowa nie ma biblijnego uzasadnienia.Nie głosi się o obecności Boga w nas przez Ducha Bożego,ale głosi się rzekome imię Boże jako Jehowa.Nie można wymyślać imienia Boga jak się komu podoba nie licząc się z tym,czego nauczał Jestem Chrystus.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10