Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Maria matką Boga ?
Autor Wiadomość
kostek 


Wyznanie: Świadek Jehowy
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 973
Wysłany: 2012-10-19, 16:37   

kodak27 napisał/a:
Kostek, dobrze rozumiem wypowiedzi biblijne i wiem co oznaczają. Twoje posty są dla mnie jasne w przekazie i mądre. Jeżeli ktoś w ogólnym pojęciu, spiera się z tobą o słowa, to jego problem. To wirtualny świat, i inaczej się rozmawia niż w realu. W Piśmie Świętym wiele rzeczy jest opisanych językiem symboli...., poezji...., personifikacji..., dlatego dla niektórych trudno jest objąć biblijne pojęcia, na początku nawet uczniowie niekiedy nie rozumieli w pełni to co do nich mówił sam Jezus Chrystus, dlatego wiele mówił w przykładach i nie tylko. Kostek mam nadzieję, ze w ustalonym przez Boga czasie wszystko się wypełni to co przez Niego zostało w proroctwach przepowiedziane Amosa 3:7 !!! Serdecznie pozdrawiam :-D :-D :-D

Prawda biblijna jest prosta, nieskomplikowana. Wystarczy trzymać się dokładnie tego co jest napisane.
To, że ktoś nagina (świadomie lub nieświadomie) logikę myślenia i pojmowania, nie może zmieniać prawdy biblijnej i nie zmienia jej.
Moje posty nie są wyjątkowe.

Bobo napisał/a:
To kwestia umowna. Wyobraź sobie, że w praktyce zwrot 'nowe' czy 'jaśniejsze' światło, w końcu chodzi o to samo. Ba! Można traktować nawet zamiennie. Przecież pisząc: Nowe światło, nikt ze SJ nie ma na myśli światła pochodzącego z innego źródła, nie od Boga ;-)

Coś tak jak np. zwrot: Nowa Ziemia, Nowy Świat a przecież wiemy, że to nie będzie Nowy w sensie z innego źródła tylko poprawniej mówiąc... odnowiony tan sam. Ale jednak mówimy: Nowy Świat.

PS. W Biblii też nie spotkałem zwrotu 'nowy świat'. Tak więc, kwestii wielkiej bym z tego nie robił... :-D


Nie zgadzam się z Tobą.
Być może Ty mówiąc "nowe światło" i "jaśniejsze światło" masz na myśli to samo.
Jednak powtarzanie błędnego zwrotu utwierdza osoby mniej zapoznane z tym tematem w błędnym pojmowaniu tego.
Jednym słowem powtarzając mylny zwrot, tylko dlatego, że jest Ci tak łatwiej, wygodniej lub z lenistwa albo przyzwyczajenia - działasz na szkodę innych osób.

Sam zwrot 'nowe światło' mówi o innym świetle.
Zwrot 'jaśniejsze światło' mówi o tym samym świetle, tylko o większej gęstości, częstotliwości tych fal światła.
Jest to kolosalna różnica, która nie występuje w zwrocie "nowy świat", na który się powołujesz.
Racja, nie ma takiego zwrotu w Piśmie Świętym, dlatego też ja się nim nie posługuję w charakterze zwrotu biblijnego.

Quod erat demonstrandum.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2012-10-19, 16:58   

kostek napisał/a:
Po pierwsze i najważniejsze - nie istnieje coś takiego jak "nowe światło". Taki zwrot nie funkcjonuje w Piśmie Świętym i Świadkowie Jehowy nie posługują się nim.


rozumiem, że tak sobie żartujesz :-D

każdy user na tym forum, co jest w temacie wie co oznacza " nowe światło"
przekazane przez CK
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2012-10-19, 19:57   

kostek napisał/a:
Nie zgadzam się z Tobą.


Masz prawo.

kostek napisał/a:
Być może Ty mówiąc "nowe światło" i "jaśniejsze światło" masz na myśli to samo.


Nie używam zwrotu: nowe światło. Albo przynajmniej bardzo rzadko.

kostek napisał/a:
ednak powtarzanie błędnego zwrotu utwierdza osoby mniej zapoznane z tym tematem w błędnym pojmowaniu tego.


Jednak Bóg używa takiego zwrotu: Oto wszystko NOWE czynię więc... z kostkiem czy już bez niego, bo inny? ;-)

kostek napisał/a:
Racja, nie ma takiego zwrotu w Piśmie Świętym, dlatego też ja się nim nie posługuję w charakterze zwrotu biblijnego.


Podaj przykład. Zdarzyło się, że ktoś z nie-SJ słysząc zwrot: 'nowe światło' zrozumiał, że to jest jakieś inne światło np. od... no kogo? Szatana? ;-)
SJ jestem już ładnych kilkadziesiąt lat i.... jakoś nie zdarzyło mi się usłyszeć, że ktoś z postronnych rozumiał to inaczej niż ja miałem na myśli. A ile razy Tobie się to zdarzyło? I jak komentowali to ci postronni?

No i o jakiej 'szkodzie' mówisz? Jaką szkodę ponoszą inni słysząc to?

Cytat:
Sam zwrot 'nowe światło' mówi o innym świetle.


Jednak nie mówi, że z innego, konkurencyjnego źródła :-)

kostek napisał/a:
Jest to kolosalna różnica, która nie występuje w zwrocie "nowy świat", na który się powołujesz.Racja, nie ma takiego zwrotu w Piśmie Świętym, dlatego też ja się nim nie posługuję w charakterze zwrotu biblijnego.


No to sobie dajesz furtkę ale Bobo już takiej furtki mieć nie może? Niekonsekwencja. Ja też nie używam zwrotu: nowe światło w sensie biblijnym tylko potocznym. Jak kostek tak i Bobo tylko, że z innymi zwrotami.

Powtórzę jeszcze raz:

Nie robiłbym z tego aż takiej kwestii. Tym bardziej, że akurat forumowicze wiedzą w czym rzecz i używanie teraz poprawniejszego zwrotu: 'jaśniejsze światło' jakoś chyba nic nie zmieni u userów ;-)

Bobo
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-10-20, 09:32   

Po co kłócić się o literę ? Lepiej o jej znaczenie niż wydźwięk czy składnię :-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2012-10-22, 11:04   

kostek napisał/a:
Dla Chrystusa przybranie ludzkiej postaci, niewątpliwie było wielkim uniżeniem, na które dobrowolnie się zgodził.
Nie był ani nie jest Bogiem.


Gdzie jest napisane, aby Jezus przybrał ludzką postać? On po prostu był zawsze człowiekiem, od urodzenia, a wczesniej go nie było.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2012-10-22, 11:06   

Queza30 napisał/a:
Ale zstąpił z Nieba i stał się Człowiekiem, Ty zstąpiłeś z Nieba? Gdzie jest Twój dom?


A święte Jeruzalem jak może zstąpić z nieba?
Znaczy, że niby tam już jest? NIE.
Znaczy tyle, że od Boga będzie dane.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2012-10-22, 11:10   

kostek napisał/a:
Jest to w moim mniemaniu nieprawidłowy zwrot, ponieważ światło jest jedno - od Stwórcy.


To samo dotyczy w NT Jezusa.
jezus jako obraz Boga niewidzialnego ma takie same atrybuty jak Bóg i nawet nazywany jest wielokrotnie Bogiem.
Światłość jest tą światłością o której Jan w prologu pisze, a którą dla nas jest Jezus, bo on - Duch ozywiający ma władzę od Boga nad nami.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2012-10-22, 16:53   

nesto napisał/a:
kostek napisał/a:
Dla Chrystusa przybranie ludzkiej postaci, niewątpliwie było wielkim uniżeniem, na które dobrowolnie się zgodził.
Nie był ani nie jest Bogiem.


Gdzie jest napisane, aby Jezus przybrał ludzką postać? On po prostu był zawsze człowiekiem, od urodzenia, a wczesniej go nie było.

Syn Boży jest wiecznym Chrystusem,posłanym w roli Zbawiciela i namaszczonym do tego celu Duchem Świętym.W wielu fragmentach NT pisze,że to On przebywał z Żydami w Starym Przymierzu.Nie wiem dlaczego Żydzi uczynili z niego swojego Boga,jeśli On nigdy nie mówił o sobie,że jest Bogiem.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2012-10-23, 09:17   

ratao napisał/a:
Syn Boży jest wiecznym Chrystusem,posłanym w roli Zbawiciela i namaszczonym do tego celu Duchem Świętym.W wielu fragmentach NT pisze,że to On przebywał z Żydami w Starym Przymierzu.Nie wiem dlaczego Żydzi uczynili z niego swojego Boga,jeśli On nigdy nie mówił o sobie,że jest Bogiem.


To jest nieprawda. Nie ma niczego takiego w Biblii.
Jezusa urodziła Maria ok 2000 lat temu.
Wcześniej Jezus nie istniał.
Jeśli uważasz inaczej podaj cytaty (pojedynczo) a omówimy je i udowodnię ci, że się mylisz.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2012-10-23, 09:54   

ratao napisał/a:
Syn Boży jest wiecznym Chrystusem,posłanym w roli Zbawiciela i namaszczonym do tego celu Duchem Świętym.W wielu fragmentach NT pisze,że to On przebywał z Żydami w Starym Przymierzu.


miałam wrażenie że pisałam już, że zgadzam się z Twoim zdaniem

Cytat:
Nie wiem dlaczego Żydzi uczynili z niego swojego Boga,jeśli On nigdy nie mówił o sobie,że jest Bogiem.


prowadził, "nosił na rękach", karmił, bronił - tak jak ojciec, opiekujący się swoim dzieckiem, a jeśli Ojciec to Bóg
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2012-10-23, 13:23   

Anowi napisał/a:
ratao napisał/a:
Syn Boży jest wiecznym Chrystusem,posłanym w roli Zbawiciela i namaszczonym do tego celu Duchem Świętym.W wielu fragmentach NT pisze,że to On przebywał z Żydami w Starym Przymierzu.


miałam wrażenie że pisałam już, że zgadzam się z Twoim zdaniem

Cytat:
Nie wiem dlaczego Żydzi uczynili z niego swojego Boga,jeśli On nigdy nie mówił o sobie,że jest Bogiem.


prowadził, "nosił na rękach", karmił, bronił - tak jak ojciec, opiekujący się swoim dzieckiem, a jeśli Ojciec to Bóg


Całkowita bajka zbudowana przez nierozumnych.
Po kolei?
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
kostek 


Wyznanie: Świadek Jehowy
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 973
Wysłany: 2012-12-26, 20:03   

nesto napisał/a:
kostek napisał/a:
Dla Chrystusa przybranie ludzkiej postaci, niewątpliwie było wielkim uniżeniem, na które dobrowolnie się zgodził.
Nie był ani nie jest Bogiem.


Gdzie jest napisane, aby Jezus przybrał ludzką postać? On po prostu był zawsze człowiekiem, od urodzenia, a wczesniej go nie było.


Jakieś wersety na potwierdzenie? :)
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2012-12-27, 08:58   

kostek napisał/a:
nesto napisał/a:
kostek napisał/a:
Dla Chrystusa przybranie ludzkiej postaci, niewątpliwie było wielkim uniżeniem, na które dobrowolnie się zgodził.
Nie był ani nie jest Bogiem.


Gdzie jest napisane, aby Jezus przybrał ludzką postać? On po prostu był zawsze człowiekiem, od urodzenia, a wczesniej go nie było.


Jakieś wersety na potwierdzenie? :)


Na potwierdzenie czego? Że człowiek nie jest żyrafą?
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2012-12-27, 11:50   

nesto napisał/a:
Gdzie jest napisane, aby Jezus przybrał ludzką postać? On po prostu był zawsze człowiekiem, od urodzenia, a wczesniej go nie było.

wersety na potwierdzenie

(Jn 6:61) Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: To was gorszy? (62) A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2012-12-27, 12:58   

Anowi napisał/a:
nesto napisał/a:
Gdzie jest napisane, aby Jezus przybrał ludzką postać? On po prostu był zawsze człowiekiem, od urodzenia, a wczesniej go nie było.

wersety na potwierdzenie

(Jn 6:61) Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: To was gorszy? (62) A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem?

Ten werset trzeba zaliczyć do świadomego fałszowania prawdy w NT ,czy do dwóch poziomów jej rozumienia?Zgodnie z prawdą powinno być:

(Jn 6:61) Chrystus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: To was gorszy? (62) A gdy ujrzycie Syna Bożego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10