Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Maria matką Boga ?
Autor Wiadomość
bartek212701 

Wysłany: 2013-01-01, 17:55   

kostek napisał/a:
Tymczasem ja pozwolę sobie podać artykuł udowadniający, iż tak w rzeczywistości jest.
Czytelnicy pytają: Czy archanioł Michał to Jezus? (w10 1.4 s. 19)
Można to udowodnić,ale to co zostało przedstawione w artykule jest zbyt mizerne,nie wiem czy to przekonaloby kogoś bardziej rozeznanego w Biblii i niewierzącego w to.
Lucyfer napisał/a:
Jezus i Michał to odrębne dwie osoby. Sam Jezus to potwierdził gdy zwracał się do Daniela.
Dan. 10:21
21. Doprawdy! Oznajmię ci, co jest napisane w księdze prawdy. I nie ma ani jednego, kto by mężnie stał po mojej stronie przeciwko nim, oprócz Michała, waszego księcia anielskiego.
(BW)
Jeśli to mówi Jezus to ja jestem Mojżeszem :-/ Przecież to mówi Bóg JHWH. Jezus jest jedynym,ktory stoi po stronie Ojca aż do smierci. Jezus jest nazywany niejednokrtonie księciem. Jeszcze jakieś pytania ? :-)

Jan 5:28,29
Nie dziwcie się temu, bo zbliża się godzina, w której wszyscy spoczywający w grobach usłyszą Jego głos.[Chrystusa]
Wtedy ci, którzy dobrze czynili, wyjdą, aby zmartwychwstać i żyć, a ci, którzy źle postępowali, aby zmartwychwstać [i iść] na potępienie.

1. Michał powstanie i nastąpi zmartwychwstanie. (Dan 12:1,2)
2.Jezus zstąpi na głos archanioła i nastąpi zmartwychwstanie. (1 Tes 4:16)
3.Na głos Jezusa następuje zmartwychwstanie. (Jan 5:28,29)

Czyli ile zmartwychwstań trzy ?

a jeśli JEDNO, to archanioł Michał z głosem archanielskim musi być Jezusem i na głos archanielski Jezusa następuje zmartwychwstanie.

kostek 

Wyznanie: Świadek Jehowy
Wysłany: 2013-01-01, 18:23   

bartek212701 napisał/a:
Można to udowodnić,ale to co zostało przedstawione w artykule jest zbyt mizerne,nie wiem czy to przekonaloby kogoś bardziej rozeznanego w Biblii i niewierzącego w to.

To, że to jest mizerne - to Twoja opinia. I na dodatek nie poparta niczym.
Rozumiem, że nie wiesz, czy przekonałoby to.
Jednak ja wiem, że przekonało wiele osób, które znam.

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2013-01-01, 18:48   

bartek212701 napisał/a:
Przecież to mówi Bóg JHWH.

też tak to widzę

Ewangelia Jana 3:16

Krystian 

Wysłany: 2013-01-01, 19:13   

Jachu napisał/a:
Czyżby Archanioł Michał był jakimś innym stworzeniem,nie stworzonym przez Boga?

dlaczego wykluczasz możliwość, że Bóg Prawdziwy po stworzeniu Pana Jezusa
nie stworzył archanioła Michała

bartek212701 

Wysłany: 2013-01-01, 19:24   

kostek napisał/a:
To, że to jest mizerne - to Twoja opinia. I na dodatek nie poparta niczym.
Tym jest poparta,że ja bym podał więcej przykładów,bo jest ich o wiele więcej :-)
i dobrze o tym wiesz.
Krystian napisał/a:
dlaczego wykluczasz możliwość, że Bóg Prawdziwy po stworzeniu Pana Jezusa
nie stworzył archanioła Michała
Skoro w Niebie są Bóg i Anioły to czy Jezus nie powinien być jedną z tych istot ? :-)

Krystian 

Wysłany: 2013-01-01, 19:36   

bartek212701, dlaczego pierworodny wszelkiego stworzenia
ma być archaniołem przecież Jezus w niebie jest ponad nimi

kostek 

Wyznanie: Świadek Jehowy
Wysłany: 2013-01-01, 20:12   

bartek212701 napisał/a:
Tym jest poparta,że ja bym podał więcej przykładów,bo jest ich o wiele więcej :-)
i dobrze o tym wiesz.)

W jednym ze swoich postów napisałem, że przesłanek, iż Michał i Jezus to ta sama osoba, jest o wiele więcej.

bartek212701 

Wysłany: 2013-01-01, 20:20   

Krystian napisał/a:
dlaczego pierworodny wszelkiego stworzenia
ma być archaniołem przecież Jezus w niebie jest ponad nimi
Nie jest ponad archaniołami,jest ponad aniołami
Kim więc w niebie był Jezus jeśli nie Bogiem i nie Archaniołem ?

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-02, 15:58   

bartek212701 napisał/a:

Lucyfer napisał/a:
Jezus i Michał to odrębne dwie osoby. Sam Jezus to potwierdził gdy zwracał się do Daniela.
Dan. 10:21
21. Doprawdy! Oznajmię ci, co jest napisane w księdze prawdy. I nie ma ani jednego, kto by mężnie stał po mojej stronie przeciwko nim, oprócz Michała, waszego księcia anielskiego.
(BW)
Jeśli to mówi Jezus to ja jestem Mojżeszem :-/ Przecież to mówi Bóg JHWH. Jezus jest jedynym,ktory stoi po stronie Ojca aż do smierci. Jezus jest nazywany niejednokrtonie księciem. Jeszcze jakieś pytania ? :-)
Dokładnie przeczytaj opis tego który to mówi bo z tego opisu wynika że to Jezus mówi do Daniela o Michale.
A oto opis tego który rozmawiał z Danielem:Dan. 10:5-6
5. A gdy podniosłem oczy i spojrzałem, oto był mąż, ubrany w szatę lnianą, a biodra miał przepasane pasem ze złota z Ufas.
6. Ciało jego było podobne do topazu, oblicze jego jaśniało jak błyskawica, a oczy jego jak pochodnie płonące, ramiona i nogi jego błyszczały jak miedź wypolerowana, a dźwięk jego głosu był potężny jak wrzawa mnóstwa ludu.
(BW)

Ten sam opis znajdujemy w Apokalipsie;Obj. 1:13-15
13. A pośród tych świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego, odzianego w szatę do stóp długą i przepasanego przez pierś złotym pasem;
14. Głowa zaś jego i włosy były lśniące jak śnieżnobiała wełna, a oczy jego jak płomień ognisty,
15. A nogi jego podobne do mosiądzu w piecu rozżarzonego, głos zaś jego jakby szum wielu wód.
(BW)Obj. 2:18
18. A do anioła zboru w Tiatyrze napisz: To mówi Syn Boży, który ma oczy jak płomień ognia, a nogi jego podobne są do mosiądzu.
(BW)

Tylko Syn Boży jest tak samo opisywany w Apokalipsie jak i w Daniela a więc to Jezus mówił do Daniela o Michale.
Sam Jezus mówi nam jak możemy go rozpoznać, tak w Apokalipsie jak i w Daniela. Czy słowa Jezusa to za mało?

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2013-01-02, 17:38   

Jasne jak ....gwiazda poranna> :lol:

Obj. 22:16
16. Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach, Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna.
(BW)

Job. 38:4-7
4. Gdzie byłeś, gdy zakładałem ziemię? Powiedz, jeśli wiesz i rozumiesz.
5. Kto wyznaczył jej rozmiary? Czy wiesz? Albo kto rozciągnął nad nią sznur mierniczy?
6. Na czym są osadzone jej filary albo kto założył jej kamień węgielny?

7. Gdy gwiazdy poranne chórem radośnie się odezwały i okrzyk wydali wszyscy synowie Boży?
(BW)
Lucyfer- (z łac),też był jedną z gwiazd porannych (ale się zbył).
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

nesto 

Wyznanie: deizm
Wysłany: 2013-01-03, 14:23   

A powiedzcie mi tak na marginesie... czy wierzycie, że Jezus jest obecnie człowiekiem?

bartek212701 

Wysłany: 2013-01-03, 14:50   

Lucyfer, Ilu orędowników ma czlowiek ? Chyba jednego prawda ? :-) takim Oredownikiem ludu Bozego zostal nazwany Michał. Później w NT to Jezus został nim nazwany "Posrednik między Bogiem,a czlowiekiem" Czy coś sie jeszcze nie zgadza ? Moze w ST byl inny Orędownik i w NT też inny ? :-)
Lucyfer napisał/a:
Czy słowa Jezusa to za mało?
:-/ no właśnie,czy to malo ?

nesto 

Wysłany: 2013-01-03, 15:11   

bartek212701 napisał/a:
Lucyfer, Ilu orędowników ma czlowiek ? Chyba jednego prawda ? :-) takim Oredownikiem ludu Bozego zostal nazwany Michał. Później w NT to Jezus został nim nazwany "Posrednik między Bogiem,a czlowiekiem" Czy coś sie jeszcze nie zgadza ? Moze w ST byl inny Orędownik i w NT też inny ? :-)
Lucyfer napisał/a:
Czy słowa Jezusa to za mało?
:-/ no właśnie,czy to malo ?

(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,
(1 List do Tymoteusza 2:5, Biblia Tysiąclecia)

bartek212701 

Wysłany: 2013-01-03, 15:14   

nesto, Czyli wierzysz w dwóch oredowników ? :-) brawo.

nesto 

Wysłany: 2013-01-03, 16:00   

bartek212701 napisał/a:
nesto, Czyli wierzysz w dwóch oredowników ? :-) brawo.

Jest tylko jeden, jeśli nie zauważyłeś - CZŁOWIEK - Jezus Mesjasz.

Odpowiedz do tematu