Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lucyfer
Autor Wiadomość
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-23, 15:41   

kesja napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Wojtek37 napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Wierzę że Jezus jest Bogiem i moim zbawicielem, oraz moim bratem, kolegą, kumplem itd. My razem z Jezusem i jego Bogiem tworzymy jedno.


Jezus "kumplem"?. No trzeba nie lada odwagi by tak mówić o Bogu.
A co w tym dziwnego? Jesteśmy bardzo blisko zaprzyaźnieni, mamy swoje tajemnice i swoje sprawy.


Czy jesus z którym sie lumplujesz to ten z New Age?

chyba tak, bo jesli ty nie masz Bojaźni przed Prawdziwym to juz tylko falsyfikat ci pozostaje.

Co to jest Światło?
[/quote]W miłości nie ma bojaźni, Bóg mnie miłuje i ja Jego. Jestem Jego synem a Syn nieraz nabroi i Bóg mu wybaczy.1 Jan. 4:18-19
18. W miłości nie ma bojaźni, wszak doskonała miłość usuwa bojaźń, gdyż bojaźń drży przed karą; kto się więc boi, nie jest doskonały w miłości.
19. Miłujmy więc, gdyż On nas przedtem umiłował.
(BW)
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2006-09-23, 16:10   

ojl lucyper

Uczniowie wielokrotnie nie śmieli zadac pytania Nauczycielowi .
Ogarniał ich Bozy lek ,a ty tu pleciesz ze Ten zbroczony Krwia Baranek jest twoim kumplem ?

a gdzie ty to wyczytał daj werset bo wszystko podpierasz wersetami.

Powiesz ze uczniowie nie mieli w sobie Miłości dlatego sie bali?

mówisz o doskonałosci - a ty jesteś DOSKONAŁY? i co to znaczy?

Patrz by światło które jest w tobie nie było ciemnościa :aaa:
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-23, 17:27   

kesja napisał/a:
ojl lucyper

Uczniowie wielokrotnie nie śmieli zadac pytania Nauczycielowi .
Ogarniał ich Bozy lek ,a ty tu pleciesz ze Ten zbroczony Krwia Baranek jest twoim kumplem ?

a gdzie ty to wyczytał daj werset bo wszystko podpierasz wersetami.

Powiesz ze uczniowie nie mieli w sobie Miłości dlatego sie bali?

mówisz o doskonałosci - a ty jesteś DOSKONAŁY? i co to znaczy?

Patrz by światło które jest w tobie nie było ciemnościa :aaa:
Dlaczego nie potrafisz nawet powtórzyć słowa Lucyfer? Czy musisz wszystko skrzywić by pasowało do twego myślenia?
Apostołowie to też moi kumple a Piotra i Pawła trochę pogonię za ich nauki.
Teraz muszę ich poprawiać.
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2006-09-23, 18:24   

:-D oj lucy
Cytat:

Dlaczego nie potrafisz nawet powtórzyć słowa Lucyfer? Czy musisz wszystko skrzywić by pasowało do twego myślenia?
Apostołowie to też moi kumple a Piotra i Pawła trochę pogonię za ich nauki.
Teraz muszę ich poprawiać.


twoi kumple oj pogoń ich pogon bo cos sie rozleniwili :aaa: :mrgreen:

Uwazaj tylko na zakretach jak bedziesz uciekał :mrgreen:

spowazniej ,bo nawet choroba cie nie tłumaczy.

islam_m.jpg
Plik ściągnięto 4049 raz(y) 11,59 KB

 
 
Wojtek37 

Wiek: 59
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 686
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-09-24, 15:56   

Lucek, można kochać jezusa, a zarazem mieć, przed Nim respekt, jako Bogiem, bo....

1P 3:16 BT
"A z łagodnością i bojaźnią [Bożą] zachowujcie czyste sumienie, ażeby ci, którzy oczerniają wasze dobre postępowanie w Chrystusie, doznali zawstydzenia właśnie przez to, co wam oszczerczo zarzucają."


Cy to jest jasne...?
_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan
 
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-24, 17:40   

Wojtek37 napisał/a:
Lucek, można kochać jezusa, a zarazem mieć, przed Nim respekt, jako Bogiem, bo....

1P 3:16 BT
"A z łagodnością i bojaźnią [Bożą] zachowujcie czyste sumienie, ażeby ci, którzy oczerniają wasze dobre postępowanie w Chrystusie, doznali zawstydzenia właśnie przez to, co wam oszczerczo zarzucają."


Cy to jest jasne...?
Rzym. 8:33-34
33. Któż będzie oskarżał wybranych Bożych? Przecież Bóg usprawiedliwia.
34. Któż będzie potępiał? Jezus Chrystus, który umarł, więcej, zmartwychwstał, który jest po prawicy Boga, Ten przecież wstawia się za nami.
(BW)
Obj. 12:10
10. I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem.
(BW)

Oskarżenia kierowane pod moim adresem świadczą o złej woli złego ducha który to czyni cały czas. Jezusa też oskarżano o czynienie siebie Bogiem lub równym Bogu, ale to czynili słudzy diabła, oni tak zawsze czynią.Mar. 3:21-22
21. A krewni, gdy o tym usłyszeli, przyszli, aby go pochwycić, mówili bowiem, że odszedł od zmysłów.
22. A uczeni w Piśmie, którzy przybyli z Jerozolimy, mówili, że ma Belzebuba i że mocą księcia demonów wypędza demony.
(BW)
Czy nie jest lepiej uznać wybór Boży?, zamiast oskarżać?
 
 
Miłujący prawdę 

Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 1134
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-10-07, 21:50   

Lucyfer napisał/a:
Rzym. 8:33-34
33. Któż będzie oskarżał wybranych Bożych? Przecież Bóg usprawiedliwia.
34. Któż będzie potępiał? Jezus Chrystus, który umarł, więcej, zmartwychwstał, który jest po prawicy Boga, Ten przecież wstawia się za nami.
(BW)
Obj. 12:10
10. I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem.
(BW)

Oskarżenia kierowane pod moim adresem świadczą o złej woli złego ducha który to czyni cały czas. Jezusa też oskarżano o czynienie siebie Bogiem lub równym Bogu, ale to czynili słudzy diabła, oni tak zawsze czynią.Mar. 3:21-22
21. A krewni, gdy o tym usłyszeli, przyszli, aby go pochwycić, mówili bowiem, że odszedł od zmysłów.
22. A uczeni w Piśmie, którzy przybyli z Jerozolimy, mówili, że ma Belzebuba i że mocą księcia demonów wypędza demony.
(BW)
Czy nie jest lepiej uznać wybór Boży?, zamiast oskarżać?


Oj Ty przewrotny człowiecze, coś ci się śni, a ty nie umiesz sie obudzić.
_________________
"Jako żyje Jehowa, będę mówił to, co powie mój Bóg"
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2006-10-24, 14:16   

Ja mam pytanko do ciebie aniołku, czy Lucyferku itp. Chyba dwa lata temu pisałeś to samo,że zimą itd. Podawaleś wtedy dni z Daniela i co jesteś dalej? I bedziesz tak dlugo aż umrzesz, a ieżeli krocej to napisz do kiedy?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-24, 16:06   

nike napisał/a:
Ja mam pytanko do ciebie aniołku, czy Lucyferku itp. Chyba dwa lata temu pisałeś to samo,że zimą itd. Podawaleś wtedy dni z Daniela i co jesteś dalej? I bedziesz tak dlugo aż umrzesz, a ieżeli krocej to napisz do kiedy?
Jeżeli piszę to samo to znaczy że nie zmieniam nauk tylko czas leci i już dobiegł końca. Szkoda że Russel nie żyje bo by uwierzył w to co piszę, był człowiekiem myślącym tylko żył nie w tym czasie w którym chciał, ale to od niego nie zależało. Wszyscy Apostołowie chcieli mnie poznać ale też żyli nie w moim czasie. Już niedługo Apostołowie będą wzbudzeniu to im opowiem całą historię naszego wieku.
Powiem ci, że już wkrótce rozpocznie się wielki ucisk który będzie trwał 1335 dni, tak samo było za dni Noego.1 Moj. 7:4
4. Gdyż po upływie siedmiu dni spuszczę na ziemię deszcz, który będzie padał przez czterdzieści dni i czterdzieści nocy, i zgładzę z powierzchni ziemi wszelkie istoty, które uczyniłem.
(BW)
Ostatnio zmieniony przez Lucyfer 2007-06-10, 14:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2006-10-24, 18:39   

Naprawdę! ojejej a ja jeszcze chciałam wyjechac, jak mi radzisz,chyba już nie zdążę wróci co? :-(
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2006-10-26, 00:17   

Lucyfer napisał/a:
Szkoda że Russel nie żyje bo by uwierzył w to co piszę,


Czy ja prosiłam ciebie o naruszenie Russella? chyba nie więc ty tez jego nie ruszaj.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Miłujący prawdę 

Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 1134
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-12-16, 16:40   

"Zanim ustawa cokolwiek zrodzi, nim dzień uleci jak plewa, zanim na was przyjdzie płonący gniew Jehowy, zanim na was przyjdzie dzień gniewu Jehowy —
szukajcie Jehowy, wszyscy potulni ziemi, którzyście wprowadzili w czyn jego sądownicze rozstrzygnięcie. Szukajcie prawości, szukajcie potulności.
Zapewne będziecie mogli zostać ukryci w dniu gniewu Jehowy"(Sofoniasza 2:2,3).

Przemawiać sie z Lucyperkiem ......
Jego juz nie ma!
_________________
"Jako żyje Jehowa, będę mówił to, co powie mój Bóg"
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-12, 21:57   

Miłujący prawdę napisał/a:
"
Przemawiać sie z Lucyperkiem ......
Jego juz nie ma!
Tak się zastanawiam nad tym jak to ludzie przekręcają Słowo Boże i już wiem którzy, to ci którzy przekręcają słowo Lucyfer i piszą Lucyper. No ale jest możliwość nawrócenia się do Boga i poproszenie o przebaczenie. Mogę się nawet wstawić przed Bogiem gdy pójdę do nieba, jak mnie ktoś poprosi.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2007-06-12, 22:17   

Lucyfer napisał/a:
Miłujący prawdę napisał/a:
"
Przemawiać sie z Lucyperkiem ......
Jego juz nie ma!
Tak się zastanawiam nad tym jak to ludzie przekręcają Słowo Boże i już wiem którzy, to ci którzy przekręcają słowo Lucyfer i piszą Lucyper. No ale jest możliwość nawrócenia się do Boga i poproszenie o przebaczenie. Mogę się nawet wstawić przed Bogiem gdy pójdę do nieba, jak mnie ktoś poprosi.



EMET:
Proszę sobie nie pochlebiać: ani termin "Lucyfer" ani termin "Lucyper" -- nie są biblijne...


Stephanos, ps. EMET
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-12, 23:35   

EMET napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Miłujący prawdę napisał/a:
"
Przemawiać sie z Lucyperkiem ......
Jego juz nie ma!
Tak się zastanawiam nad tym jak to ludzie przekręcają Słowo Boże i już wiem którzy, to ci którzy przekręcają słowo Lucyfer i piszą Lucyper. No ale jest możliwość nawrócenia się do Boga i poproszenie o przebaczenie. Mogę się nawet wstawić przed Bogiem gdy pójdę do nieba, jak mnie ktoś poprosi.



EMET:
Proszę sobie nie pochlebiać: ani termin "Lucyfer" ani termin "Lucyper" -- nie są biblijne...


Stephanos, ps. EMET
Ale fakt jest faktem, kto przekręca słowa ten przekręca i zdania.
Słowo Lucyfer jest biblijne tylko nie w języku polskim. Ktoś mógłby zarzucić że słowo Chrystus jest słowem nie biblijnym bo to po grecku a po polsku to Pomazaniec. Podobnie słowo Mesjasz też jest biblijne i gdybyśmy odrzucili w języku polskim niektóre nazwy z innych języków to też moglibyśmy potem mówić że te inne są nie biblijne.
Łacińskie słowo Lucyfer oznacza po polsku Jutrzenkę a ta występuje w Biblii.
Izaj. 8:20
20. A co dotyczy zakonu i objawienia: Jeżeli tak nie powiedzą, to nie zabłyśnie dla nich jutrzenka.{po łacińsku Lucyfer}
(BW)
2 Piotr. 1:19
19. Mamy więc słowo prorockie jeszcze bardziej potwierdzone, a wy dobrze czynicie, trzymając się go niby pochodni, świecącej w ciemnym miejscu, dopóki dzień nie zaświta i nie wzejdzie jutrzenka {po łacińsku Lucyfer} w waszych sercach.
(BW)

Czy słowa jutrzenka nie ma w Biblii? Czy to słowo jest niebiblijne?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13