Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Są tutaj jacyś Badacze Pisma Świętego, którzy mogliby...?
Autor Wiadomość
Kornelia 

Wyznanie: BPŚ
Wysłany: 2012-08-24, 18:19   

nike napisał/a:
To się cieszę.
Mój własny jest taki:
Mój Psalm III
Panie - jak bardzo trudno jest żyć,
Gdy nie ma się wsparcia znikąd,
Kiedy się słyszy, nie będziesz zbawiona, - bo jesteś inna,
Ty Panie, jesteś dla mnie tarczą i moją głowę podnosisz.

Dajesz mi wzrost Panie i radość dajesz mi,
Zawsze mnie prowadzisz, czy idę czy śpię,
Nie lękam się już Panie, że ktoś jest przeciw mnie,
Ty mnie prowadzisz Panie na królewskie błonie. :-D

Twój psalm jest piękny...
zwłaszcza ten fragment mi się podoba "Panie - jak bardzo trudno jest żyć,
Gdy nie ma się wsparcia znikąd,
Kiedy się słyszy, nie będziesz zbawiona, - bo jesteś inna"... kiedyś w szkole usłyszałam coś podobnego od księdza... za to, że powiedziałam, iż nie czuję się katoliczką wcale...

Eutychus 
Rzymian 14:4

Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Wysłany: 2012-08-24, 21:46   

Kornelia napisał/a:
Kiedy się słyszy, nie będziesz zbawiona, - bo jesteś inna"... kiedyś w szkole usłyszałam coś podobnego od księdza... za to, że powiedziałam, iż nie czuję się katoliczką wcale...

A ja dalej swoje :-D
Nie zamartwiaj się Słonko, w Słowie Bożym zawsze znajdziesz pociechę i obietnice.
I tak, odnośnie powyższego i obaw o reakcję rodziców:

Św. Paweł do Tymoteusza w 2-gim liście, 2 rozdz. napisał/a:
19 Wszakże fundament Boży stoi niewzruszony, a ma taką pieczęć na sobie: Zna Pan tych, którzy są jego, i: Niech odstąpi od niesprawiedliwości każdy, kto wzywa imienia Pańskiego.
20  W wielkim zaś domu są nie tylko naczynia złote i srebrne, ale też drewniane i gliniane; jedne służą do celów zaszczytnych, a drugie pospolitych.
21  Jeśli tedy kto siebie czystym zachowa od tych rzeczy pospolitych, będzie naczyniem do celów zaszczytnych, poświęconym i przydatnym dla Pana, nadającym się do wszelkiego dzieła dobrego.

W moim przekonaniu, Ty właśnie chcesz "odstąpić od niesprawiedliwości" oraz "zachować siebie czystą od tych rzeczy pospolitych"
i sądzę że Pan Bóg, Który "zna tych, którzy są Jego", zna również i Ciebie. :-D
A wiesz dlaczego tak myślę? Ponieważ Pan Jezus powiedział,

a Św. Jan napisał/a:
Cytat:
Jana 6:37 Wszystko, co mi daje Ojciec, przyjdzie do mnie, a tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz;

Jana 6:44 Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
45 Napisano bowiem u proroków: I będą wszyscy pouczeni przez Boga. Każdy, kto słyszał od Ojca i jest pouczony, przychodzi do mnie.

Jana 6:65 I mówił: Dlatego powiedziałem wam, że nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli mu to nie jest dane od Ojca.

Jana 14:6  Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.

Jana 10:28 I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej.
29 Ojciec mój, który mi je dał, jest większy nad wszystkich i nikt nie może wydrzeć ich z ręki Ojca.
30 Ja i Ojciec jedno jesteśmy.

Na podstawie powyższych słów Mistrza możesz byc pewna, że to sam Pan Bóg pociągnął Cię do Pana Jezusa, a jeśli Ty dajesz się pociągnąć i przyjmujesz "pouczenie", to Pan Jezus nie tylko że Cię napewno nie "wyrzuci precz", ale przez Niego niechybnie dotrzesz do Pana Boga, a On tak pokieruje Twoim życiem, że nikt i nic nie będzie w stanie "wydrzeć" Cię z Jego i Pana Jezusa "ręki".
Zatem uszka do góry i jak Wy młodzi mawiacie: SPOKO :-D
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Kornelia 

Wyznanie: BPŚ
Wysłany: 2012-08-24, 22:02   

Eutychus napisał/a:
Kornelia napisał/a:

A ja dalej swoje :-D
Nie zamartwiaj się Słonko, w Słowie Bożym zawsze znajdziesz pociechę i obietnice.
I tak, odnośnie powyższego i obaw o reakcję rodziców:

Św. Paweł do Tymoteusza w 2-gim liście, 2 rozdz. napisał/a:
19 Wszakże fundament Boży stoi niewzruszony, a ma taką pieczęć na sobie: Zna Pan tych, którzy są jego, i: Niech odstąpi od niesprawiedliwości każdy, kto wzywa imienia Pańskiego.
20  W wielkim zaś domu są nie tylko naczynia złote i srebrne, ale też drewniane i gliniane; jedne służą do celów zaszczytnych, a drugie pospolitych.
21  Jeśli tedy kto siebie czystym zachowa od tych rzeczy pospolitych, będzie naczyniem do celów zaszczytnych, poświęconym i przydatnym dla Pana, nadającym się do wszelkiego dzieła dobrego.

W moim przekonaniu, Ty właśnie chcesz "odstąpić od niesprawiedliwości" oraz "zachować siebie czystą od tych rzeczy pospolitych"
i sądzę że Pan Bóg, Który "zna tych, którzy są Jego", zna również i Ciebie. :-D
A wiesz dlaczego tak myślę? Ponieważ Pan Jezus powiedział,

a Św. Jan napisał/a:
Cytat:
Jana 6:37 Wszystko, co mi daje Ojciec, przyjdzie do mnie, a tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz;

Jana 6:44 Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
45 Napisano bowiem u proroków: I będą wszyscy pouczeni przez Boga. Każdy, kto słyszał od Ojca i jest pouczony, przychodzi do mnie.

Jana 6:65 I mówił: Dlatego powiedziałem wam, że nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli mu to nie jest dane od Ojca.

Jana 14:6  Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.

Jana 10:28 I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej.
29 Ojciec mój, który mi je dał, jest większy nad wszystkich i nikt nie może wydrzeć ich z ręki Ojca.
30 Ja i Ojciec jedno jesteśmy.

Na podstawie powyższych słów Mistrza możesz byc pewna, że to sam Pan Bóg pociągnął Cię do Pana Jezusa, a jeśli Ty dajesz się pociągnąć i przyjmujesz "pouczenie", to Pan Jezus nie tylko że Cię napewno nie "wyrzuci precz", ale przez Niego niechybnie dotrzesz do Pana Boga, a On tak pokieruje Twoim życiem, że nikt i nic nie będzie w stanie "wydrzeć" Cię z Jego i Pana Jezusa "ręki".
Zatem uszka do góry i jak Wy młodzi mawiacie: SPOKO :-D

Dziękuję...

Eutychus 
Rzymian 14:4

Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Wysłany: 2012-08-24, 22:14   

bartek212701 napisał/a:
Henryk napisał/a:
Eutychus napisał/a:
Cytat:
2 Król 5:18 W tej jednej sprawie tylko niech Pan będzie pobłażliwy dla twego sługi, mianowicie: gdy władca mój wstępuje do świątyni Rimmona, aby tam oddać pokłon, a wspiera się na moim ramieniu, to i ja muszę oddawać pokłon w świątyni Rimmona; gdy więc ja oddaję pokłon w świątyni Rimmona, niech Pan będzie pobłażliwy dla twego sługi w tej jednej sprawie.
19 Wtedy rzekł do niego Elizeusz: Idź w pokoju!
:-D

Jesteś niesamowity. :lol:
Sypiesz bardzo trafnymi cytatami jak z rękawa. :lol:
Pozdrówka- takie duże! ;-)

Miałem napisac to samo :-D więc po prostu się pod tym podpiszę

Qrka wodna, teraz zauważyłem.
:oops:
"Mężowie, Bracia" - pysznym ci ja człek, a Wy jeszcze tę pychę łechtacie :oops:
Ładnie to tak :?: Przecież nawet do spowiedzi pójśc nie mogę :mrgreen:
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

bartek212701 

Wysłany: 2012-08-24, 22:27   

Eutychus napisał/a:
Qrka wodna, teraz zauważyłem.
:oops:
"Mężowie, Bracia" - pysznym ci ja człek, a Wy jeszcze tę pychę łechtacie :oops:
Ładnie to tak :?: Przecież nawet do spowiedzi pójśc nie mogę :mrgreen:

Czasami Ci się cukier przyda :-D
Nalezy słodzić takie wypowiedzi dużą ilością cukru

Odpowiedz do tematu