Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawdziwi świadkowie Jehowy
Autor Wiadomość
diakonos 


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 567
Wysłany: 2006-10-02, 22:06   

and napisał/a:
Cytat:
Jednak aby zostać wybawionym, to nie przynależność się liczy (jako taka), lecz stan serca (wiara i życie zgodnie z Biblią).


czy taka jest nauka WTS?
Tak. Taka jest ta nauka. Bowiem od samego początku uważa się, że to nie samo bycie śJ gwarantuje wybawienie, lecz stan serca - wiara i postępowanie zgodnie z tym co napisano w Biblii. Oczywiście wybawienie jest nierozerwalnie związane z bycie śJ, ale nie jest ono gwarantem wybawienia.
_________________
Ty jesteś ATEISTĄ!, wszak nie wierzysz w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti.
Ja po prostu poszedłem o jednego boga dalej.
 
 
and 

Wiek: 73
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 774
Skąd: Toruń
Wysłany: 2006-10-03, 21:00   

dzięki za wyjasnienie, czyli stan serca - wiara i postępowanie zgodnie z tym co napisano w Biblii nie gwarantuje zbawienia?
 
 
diakonos 


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 567
Wysłany: 2006-10-03, 21:06   

Wiara i ścisłe postępowanie zgodnie z Biblią jest najważniejsze, i to prowadzi nas na właściwą drogę - na wąską drogę, o której mówił Jezus. Zatem Bóg posługuje się jedną prawdziwą religia, a nie, że każdy człowiek, bez względu w jakiej religii by nie był może zyskać sobie Boże uznanie. Ezechiel także to potwierdza.
Ezechiela 9:4:
Cytat:
I Jehowa rzekł do niego: „Przejdź przez środek miasta, przez środek Jerozolimy, i zrób znak na czołach mężów, którzy wzdychają i jęczą nad wszystkimi obrzydliwościami popełnianymi pośród niego”.

Zatem wybrani przez Boga. Jezus także mówił, że do Ojca nikt nie może przyjść, jeśli On sam go do siebie nie przyciągnie.
_________________
Ty jesteś ATEISTĄ!, wszak nie wierzysz w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti.
Ja po prostu poszedłem o jednego boga dalej.
 
 
and 

Wiek: 73
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 774
Skąd: Toruń
Wysłany: 2006-10-03, 21:23   

potwierdzają to wersety Ap 7,2; Ap 9,4; Ap 14,12. ale gdzie jest napisane że przez strażnicę.
(Ezechiela 9:4:) jaki miał być znak na czołach taki jak w apokalipsie?
 
 
diakonos 


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 567
Wysłany: 2006-10-03, 21:53   

and napisał/a:
ale gdzie jest napisane że przez strażnicę.
(...) jaki miał być znak na czołach taki jak w apokalipsie?
Nie chodzi tu o Strażnicę, lecz o prawdziwą religię, a to czy jest nią religia ŚJ, to już musi rozstrzygnąć każdy z nas. A w Apokalipsie jest mowa o opieczętowaniu, natomiast w Ezechiela nie ma mowy o opieczętowaniu, zatem chodzi zapewne o inny znak.
_________________
Ty jesteś ATEISTĄ!, wszak nie wierzysz w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti.
Ja po prostu poszedłem o jednego boga dalej.
 
 
and 

Wiek: 73
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 774
Skąd: Toruń
Wysłany: 2006-10-03, 22:24   

Cytat:
Oczywiście wybawienie jest nierozerwalnie związane z bycie śJ,

czyli bycie śJ tj organizację WTS (strażnica)
Cytat:
Nie chodzi tu o Strażnicę, lecz o prawdziwą religię,

którą uznam za prawdziwą, a mam do wyboru śJ :crazy:
 
 
diakonos 


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 567
Wysłany: 2006-10-04, 11:29   

and napisał/a:
Cytat:
Nie chodzi tu o Strażnicę, lecz o prawdziwą religię,

którą uznam za prawdziwą, a mam do wyboru śJ :crazy:
Widzę, że na całym świecie jest tylko jedna religia chrześcijańska, nie ma innych, np.: katolickiej, prawosławnej, ewangelicznej itd. Do wyboru mam tylko śJ, jak do tego doszedłeś?
_________________
Ty jesteś ATEISTĄ!, wszak nie wierzysz w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti.
Ja po prostu poszedłem o jednego boga dalej.
 
 
and 

Wiek: 73
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 774
Skąd: Toruń
Wysłany: 2006-10-05, 21:55   

Widzę, że na całym świecie jest tylko jedna religia chrześcijańska, która spełnia:
Cytat:
Mt 16 (17) Na to Jezus mu rzekł: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. (18) Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. (19) I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.


czy śJ to spełniają?
 
 
diakonos 


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 567
Wysłany: 2006-10-09, 13:27   

And oczywiście że spełniają. Piotr, którzy był członkiem ówczesnego CK zarządzał sprawami Króla w I w. n.e. a dziś tak samo czyni obecne CK ŚJ. Ono także wiąże i rozwiązuje. Piotr użył kluczy do królestwa, gdy poganie zostali chrześcijanami.
_________________
Ty jesteś ATEISTĄ!, wszak nie wierzysz w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti.
Ja po prostu poszedłem o jednego boga dalej.
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-09, 13:50   

diakonos napisał/a:
And oczywiście że spełniają. Piotr, którzy był członkiem ówczesnego CK zarządzał sprawami Króla w I w. n.e. a dziś tak samo czyni obecne CK ŚJ. Ono także wiąże i rozwiązuje. Piotr użył kluczy do królestwa, gdy poganie zostali chrześcijanami.
Jak patrzę na te religie to one są takie same. Jedni mają CK a drudzy papieża, jedni i drudzy twierdzą że są spakobiercami Apostołów i to jest komiczne. Dlatego komiczne bo wszyscy stawiają na ciało człowieka, czy to papieża czy Ciało kierownicze. A Biblia nazywa takie ciało bałwochwalstwem.Izaj. 2:18-22
18. A bożki doszczętnie zginą.
22. Dajcie sobie spokój z człowiekiem, który wart tyle, co tchnienie w jego nozdrzach! Bo za co można go uważać?
(BW)

Ano właśnie? Za co ludzie uważają człowieka na kierowniczym stanowisku? Uważają za boga który decyduje w co mają wierzyć a w co nie, bo ten bóg nimi tak manewruje, czyli interpretuje by ludzie czcili bożki ludzkie.
Prowidłowe wierzenie polega na słuchaniu Ducha, to Duch a nie ciało decyduje jaka jest prawda.Obj. 2:7
7. Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzcy dam spożywać z drzewa żywota, które jest w raju Bożym.
(BW)

Zwycięzcami będą tylko ci którzy słuchają Ducha zamiast ciała.
 
 
diakonos 


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 567
Wysłany: 2006-10-09, 14:01   

To Jezus dał takie zadanie Piotrowi i z całą pewnością nie miał za zadanie uczynić go bogiem dla tych ludzi. Miał się on stać pasterzem dla owiec, bowiem aż trzykrotnie Jezus polecił mu "paś moje owieczki". Zatem to od ludzi zależy jaką rangę nadadzą swojemu zwierzchnikowi, czy uczniom go niemalże bogiem, jak to jest w wielu religiach, czy będą go uznawać za zwykłego człowieka, lecz człowieka odpowiedzialnego za nich.
Hebrajczyków 13:17:
Cytat:
Bądźcie posłuszni tym, którzy wśród was przewodzą, i bądźcie ulegli, oni bowiem czuwają nad waszymi duszami jaka mający zdać sprawę — żeby mogli to czynić z radością, a nie ze wzdychaniem, bo to wyszłoby wam na szkodę.
_________________
Ty jesteś ATEISTĄ!, wszak nie wierzysz w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti.
Ja po prostu poszedłem o jednego boga dalej.
 
 
agent terenowy 

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 519
Skąd: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Wysłany: 2006-10-10, 09:57   

Diakonie, pod słowem ORGANIZACJA mam na myśli organizacje, które uznają się za jedyne prawdziwe. Takimi organizacjami były w czasach Jezusa systemy: samarytański i żydowski. Oba uważały, że tylko ich religia jest prawdziwa, a druga fałszywa, odstępcza.
A Pan mówił, że ważniejsze jest to, co wewnatrz, a nie czy sie należy do jedynej prawdziwej organizacji. Zauważ, że kazda szanująca się sekta(te wielkie i znane też :-/ ) twierdzi, ze są tymi jedynymi, któwych Bóg wybrał lub wyciągnął z Babilonu Wielkiego.
A zbawienie i prawda jest w...patrz niżej :ph34r:
_________________
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2006-10-10, 11:55   

agent terenowy napisał/a:
Diakonie, pod słowem ORGANIZACJA mam na myśli organizacje, które uznają się za jedyne prawdziwe. Takimi organizacjami były w czasach Jezusa systemy: samarytański i żydowski. Oba uważały, że tylko ich religia jest prawdziwa, a druga fałszywa, odstępcza.
A Pan mówił, że ważniejsze jest to, co wewnatrz, a nie czy sie należy do jedynej prawdziwej organizacji. Zauważ, że kazda szanująca się sekta(te wielkie i znane też :-/ ) twierdzi, ze są tymi jedynymi, któwych Bóg wybrał lub wyciągnął z Babilonu Wielkiego.
A zbawienie i prawda jest w...patrz niżej :ph34r:




EMET:
Skoro tak, dlaczego tak mało [ew. zdawkowo] mówi się o Tym, na Którego kierował uwagę właśnie tenże Jezus?

Jezusa wielu przywołuje jako tego ważnego, 'w kim, między innymi, jak piszesz, jest prawda'.
Co jednak sam Jezus powiedział:
"Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie." -- wg Mateusza 7:21.
"Albowiem ktokolwiek czyni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten jest moim bratem i siostrą, i matką." -- wg Mateusza 12:50.
"ponieważ zstąpiłem z nieba, nie po to, żeby wykonywać wolę swoją, lecz wolę Tego, który mnie posłał." -- wg Jana 6:38.

Jednak:
"Dlaczego mówicie do mnie: Panie, Panie, a nie czynicie tego, co mówię?" -- wg Łukasza 6:46.

Nawet do Jezusa pociąga sam Ojciec:
"I mówił jeszcze: "Właśnie dlatego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do mnie, jeśli to nie jest mu dane przez Ojca"." -- wg Jana 6:65.

"Kto mnie nie miłuje, nie zachowuje moich słów; a słowo, które słyszycie, nie jest moje, lecz należy do Ojca, który mnie posłał." -- wg Jana 14:24.

A o czym świadczy tekst z [Listu] do Filippian 2:11 --
"i żeby wszelki język otwarcie uznał, że Jezus Chrystus jest Panem ku chwale Boga, Ojca."?

"Jezus rzekł mu: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, ja tylko przeze mnie. Gdybyście mnie poznali, poznalibyście mego Ojca" -- wg Jana 14:6, 7.

Nawet Księga Objawienia danego Janowi [Apokalipsa] kieruje uwagę na Ojca; sam Jezus w owej Księdze kieruje na Ojca.

Zatem: jakiego to rodzaju "prawda jest w Jezusie" [do Efezjan 4:21]...?
W w. 20 czytamy, że: "Ale wy nie tak nauczyliście się Chrystusa".
Natomiast w. 24 znowu mówi o woli Bożej:
"i przyoblec się w nową osobowość, stworzoną według woli Bożej [dosłownie: "według Boga"] w rzeczywistej prawości i lojalności."


Czy tak, jak Jezus, akcentujesz Ojca?

Dobrze byłoby Jezusa w tym względzie naśladować.
Jest bowiem napisane:
"według odwiecznego postanowienia, które wykonał [Bóg, w. 9] w Chrystusie Jezusie, Panu naszym, w którym [ew.: za sprawą którego] mamy swobodę i dostęp do Boga z ufnością przez wiarę w niego." -- do Efezjan 3:11, 12.



Stephanos, ps. EMET
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-10, 16:52   

diakonos napisał/a:
To Jezus dał takie zadanie Piotrowi i z całą pewnością nie miał za zadanie uczynić go bogiem dla tych ludzi. Miał się on stać pasterzem dla owiec, bowiem aż trzykrotnie Jezus polecił mu "paś moje owieczki". Zatem to od ludzi zależy jaką rangę nadadzą swojemu zwierzchnikowi, czy uczniom go niemalże bogiem, jak to jest w wielu religiach, czy będą go uznawać za zwykłego człowieka, lecz człowieka odpowiedzialnego za nich.
Hebrajczyków 13:17:
Cytat:
Bądźcie posłuszni tym, którzy wśród was przewodzą, i bądźcie ulegli, oni bowiem czuwają nad waszymi duszami jaka mający zdać sprawę — żeby mogli to czynić z radością, a nie ze wzdychaniem, bo to wyszłoby wam na szkodę.
Ludzie mają swoich wodzów i swoich nauczycieli których słuchają a prawdy nie chcą słuchać. Ludzie odwrócili się od prawdy a słuchają swoich wodzów którzy im uszy łechtają zapewniając że dobrze robią że ich słuchają.2 Tym. 4:3-4
3. Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce,
4. I odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom;
(BW

I w tym jest problem z ludźmi bo ludzie słysząc baśń o 1914 roku wierzą bardziej swoim wodzom niż temu co powiedział Jezus.Mat. 28:18-20
18. A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi.
A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.

(BW)

Skoro tak się powołujesz na tych wodzów to dlaczego nie słuchasz papieża, przecież jest wodzem w tej organizacji którą założył Jezus?
Ja nie słucham takich wodzów czy ciał kierowniczych ani w tej religii ani w innej, moim wodzem i nauczycielem jest Jezus i słucham co mówi Duch.
Obj. 2:7
7. Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzcy dam spożywać z drzewa żywota, które jest w raju Bożym.
(BW)
 
 
diakonos 


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 567
Wysłany: 2006-10-10, 23:19   

Lucyfer napisał/a:
Skoro tak się powołujesz na tych wodzów to dlaczego nie słuchasz papieża, przecież jest wodzem w tej organizacji którą założył Jezus?
Ja mam słuchać papieża? A na jakiej podstawie? Czy ja jestem katolikiem? Nie. A to nie papież przewodzi tej organizacji, którą założył Jezus. Po śmierci ostatniego z apostołów doszło do odstępstwa od pierwotnego chrystianizmu i tak począwszy od IV w. do chrystianizmu wprowadzono niezliczone nauki, które odbiegają od tego co głosił Chrystus, np. ustanowienie właśnie papieża. Kościół stał się religią narodową i nie może już spełniać roli "wąskiej drogi".
Lucyfer napisał/a:
Ja nie słucham takich wodzów czy ciał kierowniczych ani w tej religii ani w innej, moim wodzem i nauczycielem jest Jezus i słucham co mówi Duch.
Zatem słowa Jezusa co do "pasienia owieczek" skierowane do Piotra nie mają dla Ciebie żadnego znaczenia, ani słowa o ustanowienia "niewolnika nad całym swoim mieniem". Gardzisz także teokratyczną strukturą władzy jaka wynika z kart Nowego Testamentu - ustanowienie prezbiterów i diakonów, grono apostołów i starszych w Jerozolimie, jako najwyższego organu ziemskiej władzy.
_________________
Ty jesteś ATEISTĄ!, wszak nie wierzysz w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti.
Ja po prostu poszedłem o jednego boga dalej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10