Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Septuaginta .
Autor Wiadomość
David77 


Pomógł: 64 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3815
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2012-08-31, 09:46   Septuaginta .

Ponieważ pewni poszukiwacze sensacji odrzucili już tekst Masorecki podaję artykuł znaleziony w sieci w którym autor Septuagintę określa wielkim oszustwem .


Cytuję


Septuaginta LXX: Jedno wielkie łgarstwoJim Searcy (moresureword.com), tłumaczenie Radtrap

Czy Jezus albo jego apostołowie cytowali fragmenty z Septuaginty? NIE, absolutnie NIE. Septuaginta jest oszustwem. Cytując dr. Samuela Gippa – LXX jest tylko wymysłem czyjeś wyobraźni. Jest prawdziwie perfekcyjnym łgarstwem, mającym za zadanie zwieść wierzących i zasiać wątpliwości co do SPÓJNOŚCI całego Słowa Bożego. Ci którzy są prawdziwie roztropni wiedzą że Bóg DOCHOWUJE SWOICH OBIETNIC z Psalmów 12: 6-7 i trzeba uczyć się, czytać i cytować prawdziwe Pismo, Biblię Króla Jakuba (i ogólnie przekłady oparte na Textus Receptus, jak np. Biblię Gdańską – przyp. tłum).

Nie istnieją absolutnie żadne manuskrypty sprzed III wieku n.e. które potwierdziłyby twierdzenia że Jezus albo św. Paweł cytowali grecki STARY testament.

Cytaty Jezusa albo Pawła znajdujące się w nowych przekładach Nowego Testamentu mogą być identyczne jak te z “Septuaginty”, ponieważ nowe przekłady pochodzą z tych samych kłamliwych manuskryptów Euzebiusza/Orygenesa z IV-V wieku n.e., które są podstawą tego co dzisiaj znamy jako Septuaginta.

Owe manuskrypty to Alexandrinus, Vaticanus i Sinaiticus (kodeksy aleksandryjski, watykański i synajski).

Zgodnie z informacjami w kolofonie na końcu kodeksu synajskiego, pochodził on z hexapli Orygenesa. Zapewne pozostałe również musiały posiadać takie odnośniki. Nawet historycy Kościoła o wątpliwej wiarygodności i wierze, jak Jerome, Hort czy Carson, zgadzali się w tej kwestii.

Orygenes spisał swoją Hexaple 200 lat po Chrystusie i Jego apostołach. Tak tak – to źródło powstało przynajmniej 200 lat po Chrystusie! Cytaty ze współczesnych Nowych i Starych Testamentów mogą się czasami ze sobą zgadzać, ponieważ wyszły spod tych samych rąk – Euzebiusza i Orygenesa. Orygenes napisał na nowo oba testamenty tak aby zgadzały się z jego gnostyckimi naukami antychrysta. Nowe przekłady bazują na kodeksach synajskim, watykańskim i aleksandryjskim które w rzeczywistości są hexaplą Orygenesa, i zmieniają tradycyjne pisma masoreckie Starego Testamentu tak aby pasowały do reszty. Hexapla Orygenesa jest bardzo złym narzędziem do dokonywania zmian w historycznym Starym Testamencie. Historie mówiące o tym że Septuaginta (LXX) powstała przed narodzinami Chrystusa, albo o tym że istniał jakiś grecki Stary Testament, to zwykłe BAJKI.

Wszystkie manuskrypty składające się na Septuagintę zostały napisane po roku 200 n.e. i są częścią hexapli Orygenesa. Encyklopedia Religii i Etyki pisze o tym: “list pseudo-Arysteasza jest falsyfikatem, zaś fragmenty zapisków Arystobula są wysoce podejrzane.” Wskazuje też na wiele gnostyckich herezji zawartych w LXX.

Bajka zwana Septuagintą jest opisana w fałszywym liście pseudo-Arysteasza a jej zadaniem jest zwiedzenie chrześcijan. Mówi ona o 72 żydowskich uczonych wezwanych przez króla Egiptu, Ptolemeusza, ok. 250 roku p.n.e. Mieli za zadanie przełożyć Stary Testament na grekę. Podobno ten egipski władca zadawał im pytania dotyczące pogańskiej filozofii i teologii. Jeśli uczeni byli w stanie odpowiedzieć na te pytania, mogli wejść w skład “komitetu” Septuaginty. Bajka twierdzi też że każde plemię żydowskie miało tam 6 swoich przedstawicieli (6×12=72). Słowo Septuaginta oznacza 70. Ale nie 72…

Oczywisty fałsz jakim jest list pseudo-Arysteasza dowodzi że Septuaginta (LXX) nie może być Słowem Bożym z kilku powodów:

1. Tylko plemię Leviego miało prawo dane im przez Boga do spisywania świętych pism (1 Kronik 16:4 – sprawdź w Biblii Jakuba: “and to record”)

2. Każdy Żyd mieszkający w Egipcie albo do niego wracający sprzeciwiał się tym samym Boskiemu nakazowi z Księgi Powtórzonego Prawa 17:16 – …i nie zaprowadzi ludu do Egiptu… Powiedział bowiem wam Pan: Tą drogą nigdy wracać nie będziecie”

3. Zawiera księgi apokryficzne takie jak Księga Tobiasza, Modlitwa Manassesa, 2 Ezdrasza, Księga Mądrości, Barucha, Mądrość Syracha, 1 i 2 Machabejska – są w niej też dodatkowe słowa w Księdze Ester i Daniela. Niektóre z nich nie istniały jeszcze w czasach Arysteusza. Jezus nigdy nie cytował apokryfów, były też one odrzucane przez Żydów.

4. Sześcioczęściowy Stary Testament Orygenesa, Hexapla, był bardzo podobny do Starych Testamentów w wersji Akwilli, Symmacha i Teodocjana. Wszyscy trzej byli gnostyckimi okultystami.

5. Nie ma żadnych starszych manuskryptów Septuaginty od tych będących jej oczywistym źródłem – hexapli Euzebiusza i Orygenesa.

Szkoła Biblijna Stewartona mówi o Septuagincie:

Septuaginta jest starożytnym greckim przekładem Starego Testamentu. Nie jest natchniona. Według tradycji Septuaginta miała być napisana 250 lat przed narodzinami Chrystusa. Ale tak nie było. Czy istniała przedchrześcijańska Septuaginta? W swojej książce Forever Settled (opublikowana przez The Bible For Today: 900 Park Avenue, Collingswood. N.J. 08108 USA) Jack Moorman pisze: “Paul Kahle ( słynny ekspert od Starego Testamentu) który dogłębnie zbadał Septuagintę, nie wierzy że istniała jakaś jedna, oryginalna wersja greckiego [ST] …

Peter Ruckman (w chrześcijańskiej książce Manuscript Evidence) uważa podobnie. Jego poglądy można streścić w następujący sposób:

List Arysteasza jest falsyfikatem (Kahle nazywa go propagandą), nie ma też żadnego historycznego dowodu na to że jakaś grupa uczonych przetłumaczyła pisma Starego Testamentu na grekę w okresie 250-150 roku p.n.e.

Badania Paula Kahle wykazują że nie istniała żadna przedchrześcijańska LXX.

W rzeczywistości Septuaginta “cytuje” z Nowego Testamentu a nie odwrotnie (…)

(..)

Ruckman [w książce "Problematic Texts" - Problematyczne Teksty] wyróżnia kilka greckich manuskryptów z których powstała Septuaginta. Oto 4 najważniejsze:

A- “Kodeks Aleksandryjski:” napisany ponad 300 lat po skompletowaniu całego Nowego Testamentu. Pomija on Księgę Rodzaju 14: 14-17; 15:1-6, 16-19, 16:6-10, Księgę Kapłańską 6:19-23, 1 Samuela 12:17-14:9, 1 Królewską 3-6 oraz Psalmy 69:19-79:10.

Alef-”Kodeks Synajski:” napisany ponad 200 lat po skompletowaniu całego Nowego Testamentu. Pomija Księgę Rodzaju 23:19-24:46, Liczb 5:27-7:20, 1 Kronik 9:27-19:17, całą Księgę Wyjścia, Jozuego, 1 i 2 Samuela, 1 i 2 Królewską, Ozeasza, Amosa, Micheasza, Ezechiela, Daniela i Sędziów. Zawiera apokryfy Nowego Testamentu.

C- “Kodeks Efrema:” napisany ponad 300 lat po skompletowaniu NT. Pomija księgi Rodzaju, Wyjścia, Kapłańską, Liczb, Powtórzonego Prawa, Jozuego, Sędziów, 1 i 2 Samuela, 1 i 2 Królewską i większość ksiąg prorockich!

B -”Kodeks Watykański: Pomija dużą część K.Rodzaju 1:1 – 46:28, wszystkie Psalmy 105:26-137:6, fragmenty 1 Samuela, 1 Królewską i Nehemiasza. Zawiera apokryfy Starego Testamentu.

Ruckman kontynuuje:

“Ludzie zainteresowani niszczeniem dowodów zauważą pewnie że każdy znaleziony papirus zawierający fragment Starego Testamentu został napisany po zmartwychwstaniu, z wyjątkiem jednego skrawka zawierającego mniej niż 6 rozdziałów Księgi Powtórzonego Prawa.

Papirusy “Septuaginty” (naliczyliśmy ich 23 i spisaliśmy całą ich zawartość i daty powstania w książce ” The Christian’s Handbook of Manuscript Evidence” str.48-51, wydanej w 1970) zostały spisane w okresie od 60 do 500 lat po tym jak św. Jan skończył Księgę Objawienia.”

“Mitologiczna LXX jest największym kłamstwem podążającym za ortodoksyjnym chrześcijaństwem od czasów mitu o narodzinach Chrystusa w jaskini. Teoria ta jest oparta na abstrakcyjnych spekulacjach najgorszego możliwego typu, bez żadnego namacalnego dowodu jakiegokolwiek typu, bez ani jednej znalezionej kopii Starego Testamentu w GRECE powstałej przed powstaniem szkoły Orygenesa w Aleksandrii, 100 lat po tym jak ukończono cały kanon Nowego Testamentu. Mimo to po dziś dzień, w każdym kampusie w USA, widmo tego fałszerstwa jest wciąż żywe.

Jeśli czytelnik jest zainteresowany dalszym badaniem problemów związanych z Biblią i chce dowiedzieć się dlaczego Biblia Króla Jakuba jest niezawodnym [a w każdym razie jednym z najlepszych przekładów - przyp. tłum] Słowem Bożym, powinien zaopatrzyć się w książkę Ruckmana Problem Texts [THE "ERRORS" IN THE KING JAMES BIBLE - "BŁEDY" W BIBLII KRÓLA JAKUBA]. Nigdy w życiu nie czytałem lepszego materiału udowadniającego poprawność KJV. Muszę jednak ostrzec – styl pisania Ruckamana nie jest dla ludzi o słabych sercach, zwłaszcza jeśli boją się faktów.Bibliografia

1. David Otis Fuller, WHICH BIBLE.
2. Edward F. Hills, THE KING JAMES VERSION DEFENDED.
3. Edward F. Hills, BELIEVING BIBLE STUDY.
4. G. A. Riplinger, NEW AGE BIBLE VERSIONS.
5. William P. Grady, FINAL AUTHORITY.
6. Sam Gipp, THE ANSWER BOOK.
7. Sam Gipp, AN UNDERSTANDABLE HISTORY OF THE BIBLE.
8. Barry Burton, LET’S WEIGH THE EVIDENCE.
9. Jasper J. Ray, GOD WROTE ONLY ONE BIBLE.
10. E. L. Bynum, KING JAMES FANS.
11. Peter S. Ruckman, THE CHRISTIAN’S HANDBOOK OF MANUSCRIPT EVIDENCE.
12. Peter S. Ruckman, THE CHRISTIAN’S HANDBOOK OF BIBLICAL SCHOLARSHIP.
13. Peter S. Ruckman, PASTORAL EPISTLES.
14. John Burgon, THE TRADITIONAL TEXT OF THE NEW TESTAMENT.
15. John Burgon, THE LAST TWELVE VERSES OF MARK.
16. John Burgon, THE REVISION REVISED.
17. Alexander McClure, TRANSLATORS REVISITED.
18. Gustavus S. Paine, THE MEN BEHIND THE KING JAMES VERSION.
19. Herbert Evans, DEAR DR. JOHN, WHERE IS MY BIBLE?
20. Bruce D. Cummons, THE FOUNDATION AND AUTHORITY OF THE WORD OF GOD.
21. Perry F. Rockwood, GOD’S INSPIRED, PRESERVED BIBLE.

Koniec przytaczania
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
Bobo 


Pomógł: 374 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 12414
Wysłany: 2012-08-31, 09:58   

Tylko jak wyjaśnić fakt, że istnieją odkryte fragmenty Septuaginty z II/I wieku p.n.e.? Np. Fouad 266; LXX 8HevXII b czy też fragment LXX z Qumran oznaczony jako 4Q120.

Wszystkie są starsze niż Orygenes ;-) Ba! Zawierają teragram!
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1068
Wysłany: 2012-08-31, 10:46   

David77! Ale tani chwyt. Autor tej strony/bloga uznawał LXX, dopóki fword nie zamieścił artykułów o Pawle. Było to z jego strony antykubikowe posunięcie. Powiedz David lepiej, co Ty sądzisz o LXX sam.
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2012-08-31, 10:47   

David77 napisał/a:
Problem Texts [THE "ERRORS" IN THE KING JAMES BIBLE - "BŁEDY" W BIBLII KRÓLA JAKUBA]. Nigdy w życiu nie czytałem lepszego materiału udowadniającego poprawność KJV. Muszę jednak ostrzec – styl pisania Ruckamana nie jest dla ludzi o słabych sercach, zwłaszcza jeśli boją się faktów

Czy jest to wydane po polsku? Czy Biblia Króla Jakuba została przetłumaczona?-to raczej wątpię.
No i też ciekawa jestem na odpowiedź na pyt.Bobo.
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1068
Wysłany: 2012-08-31, 10:48   

wiesia, do tj pory nie ma Septuaginty nawet po polsku.
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1068
Wysłany: 2012-08-31, 10:54   

Oto odpowiedź fworda na to, co ukazało się na stronie radtrapa:

źródło1

źródło2

David77! Jak to się stało, że wlazłeś na taką teorio-spiskową stronę. Kto jak kto, ale Ty? :aaa:

Aż tak nie lubisz fworda, czy co?

David77 nie raczył nawet podać źródła, więc ja to robię: Septuaginta LXX: ....
Ostatnio zmieniony przez .Cyprian. 2012-08-31, 10:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2012-08-31, 10:56   

Cytat:
wiesia, do tj pory nie ma Septuaginty nawet po polsku.

No to jak mamy sprawdzać? Ja nie znam angielskiego, a języki które znam nadają się do porozumiewania w codziennym życiu.Czytać cokolwiek, a już tak specjalistyczne teksty, jak opracowania biblijne po własku,niemiecku czy rosyjsku - też nie dam rady.
Czy w naszym kraju wydaje się tylko harlekiny? A może ja nie potrafię szukać, to jest bardzo prawdopodobne.
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2012-08-31, 11:00   

Widzę,Cyprianie,że nasze posty się rozminęły.Dziś poczytam u fworda, bo nie mam nic przeciwko jego pisaniu ani tym bardziej osobie. Mam tylko nadzieję,że znajdę dość siły w Jezusie,aby nie "zwariować" ;-) .
A może w moim wieku powinnam sobie już odpuścić takie "nowinki" :s_oczko: :mysli:
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1068
Wysłany: 2012-08-31, 11:00   

wiesia napisał/a:
Cytat:
wiesia, do tj pory nie ma Septuaginty nawet po polsku.

No to jak mamy sprawdzać? Ja nie znam angielskiego, a języki które znam nadają się do porozumiewania w codziennym życiu.Czytać cokolwiek, a już tak specjalistyczne teksty, jak opracowania biblijne po własku,niemiecku czy rosyjsku - też nie dam rady.
Czy w naszym kraju wydaje się tylko harlekiny? A może ja nie potrafię szukać, to jest bardzo prawdopodobne.


No co zrobić? Nie ma i już. Mnie samemu szczena opadła, jak się dowiedziałem, że LXX nie jest przetłumaczona na polski. Co to jest LXX, możesz tu przeczytać: LXX
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1068
Wysłany: 2012-08-31, 11:12   

wiesia napisał/a:
Widzę,Cyprianie,że nasze posty się rozminęły.Dziś poczytam u fworda, bo nie mam nic przeciwko jego pisaniu ani tym bardziej osobie. Mam tylko nadzieję,że znajdę dość siły w Jezusie,aby nie "zwariować" ;-) .
A może w moim wieku powinnam sobie już odpuścić takie "nowinki" :s_oczko: :mysli:


Wiesia, a myślisz, że ze mną inaczej było? Nic nie wiadomo na pewno. Aż się nieraz płakać chce, jak człowiek o tym pomyśli. Nie ma się nieraz czego uchwycić.
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2012-08-31, 11:21   

.Cyprian. napisał/a:
Wiesia, a myślisz, że ze mną inaczej było? Nic nie wiadomo na pewno. Aż się nieraz płakać chce, jak człowiek o tym pomyśli. Nie ma się nieraz czego uchwycić.

Zawsze jakaś to pociecha,że nie jestem jedyną "zagubioną" ...
Zaraz ci napiszą,że masz się "uchwycić" Jezusa /od niedawna Isusa lub Iisusa?/, ale to nie zasze działa.Nie u mnie.Czasami wydaje mi się,że gadam w próżnię. Strasznie siebie obwiniam i wikłam się w tym.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 158 razy
Wiek: 26
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9243
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-31, 12:29   

.Cyprian. napisał/a:
Aż tak nie lubisz fworda, czy co?
Wydaje mi się,że David77 nie lubi fałszowania Biblii,wycinania z niej i tworzenia spisków tam gdzie ich nie ma.Nie znaczy to,ze nie lubi fworda,nie lubi Jego posunięć i chęci poklasku za to co robi.Fword nie robi tego na chwałę Bożą a na własną.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
fword 
zbanowany


Pomógł: 1 raz
Wiek: 64
Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 591
Skąd: Australia
Wysłany: 2012-08-31, 14:03   

Hahahahahahahaha...

Zastanawiam się, czy ludzie z Loży, niezwykle aktywni nie tylko na Loży ale aktywni na innych forach takze, to nie przypadkiem ci sami ludzie... na tym forum!?

I co najciekawsze, Dawid77, poszukiwacz Prawdy - nagle z powodów ujawnienia Prawdy o imieniu Zbawiciela, stosuje identycznych chwyt, i... atakuje najbardziej wiarygodny przekład Biblii, Septuagintę LXX, która była używana przez Isusa oraz wszystkich Ewangelistów.

To z Septuaginty LXX cytował także Jan w Objawieniu!

I nikt prawie nie protestuje... a następuje kłamliwy atak na Biblię.

A tutaj proszę, Dawid77 pokazał rzeczywiste kolory, Wiesia - jest co najmniej niepewna, a Bartek... no cóż można powiedzieć o tym człowieku? Nie za bardzo za Prawdą kolega jest, prawda!? Ilość postów jest co najmniej podejrzana. Czosnek!?

Dawid77 pozbył się menory, bo go zbytnio demaskowała ale teraz sam się wyłożył zupełnie w swym ataku na niepodważalną Septuagintę!

Przed chwila rozmawiałem z Red October i stwierdziliśmy, że ujawniając Prawdę mamy z tym wiele radości a wasze posty tylko potwierdzają, że jako ludzie prowadzący śledztwo w niejednej kwestii mamy dobrego i... PROSTEGO nosa!

Ale do rzeczy....

Tutaj jest post z innego forum, ujawniający także rozpacz pewnych podejrzanych ludzi z powodu ujawniania Prawdy.

Proszę sobie to dokładnie przeczytać i zastanowić się, komu zależy na propagowaniu kłamstw. Kto jest kłamcą, kto służy ojcu kłamstwa itd. itp.

I co najważniejsze, emanuje wściekłość z powodu braku jakichkolwiek argumentów przeciwko Prawdzie.

Wielce budujące. :crazy:

http://zbawieni.com/showt...?tid=199&page=5

Co ciekawe, pewne osoby to najwyraźniej osoby te same - z takim samym podejściem na obydwu forach. Czyżby celowa wspólna krucjata!?

Czy jest jakikolwiek sens pisywać na forach, na których atakuje się BIBLIĘ i PRAWDĘ!?


Miałem kiedyś swoje forum i mógłbym je ponownie uruchomić, ale to pozwala szatanowi na zgromadzanie i tępienie ludzi RZECZYWIŚCIE miłujących Prawdę.

Myślę, że trzeba zacząć ostrzegać wszystkich Chrześcijan przed kwasem i jadem na fałszywych forach pseudo chrześcijańskich. Tutaj rzeczywiście można stracić wiarę i najprawdopodobniej taki jest tego cel!

Ja jestem wyjątkowo odporny, ale wielu z pewnością cierpi nie wiedząc o co w tym wszystkim chodzi.

Wyjaśnię to w odpowiednim artykule i będzie to raczej w ten weekend. Ten post także archiwizuję i gdy zostanie ocenzurowany, będę miał świetny dowód!
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
Marcin34 

Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 204
Wysłany: 2012-08-31, 14:57   

Nie sądziłem, że jest tyle wersji Biblii. Sam zacząłem czytać BW, czuję natchnione Boże Słowo, nigdy nie należałem do żadnego kościoła i mam otwarty umysł. Z jednej strony jest to zaletą, nie jestem zindoktrynowany żadną religią, a z drugiej kiedy wnika się w niuanse i widzi ludzką manipulację w wersetach, a nawet księgach to ręce opadają.
Ja się cieszę, że są ludzie którzy drążą temat i trzymam kciuki.
 
 
ratao


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 69 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 2902
Wysłany: 2012-08-31, 16:05   

Marcin34 napisał/a:
Nie sądziłem, że jest tyle wersji Biblii. Sam zacząłem czytać BW, czuję natchnione Boże Słowo, nigdy nie należałem do żadnego kościoła i mam otwarty umysł. Z jednej strony jest to zaletą, nie jestem zindoktrynowany żadną religią, a z drugiej kiedy wnika się w niuanse i widzi ludzką manipulację w wersetach, a nawet księgach to ręce opadają.
Ja się cieszę, że są ludzie którzy drążą temat i trzymam kciuki.

Ja często piszę o świadomym fałszowaniu Biblii.O tym,że ten proceder dzieje się i obecnie świadczą różne przekłady na temat np.dobrej nowiny:

BW Kol.1..(27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały. (28) Jego to zwiastujemy...

Powinno być:

Kol.1...(27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w nich, nadzieja chwały.(28) Jego to zwiastujemy...


-nie ma tłumaczenia "Chrystus w nich,",
-są dwa tłumaczenia " Chrystus w was,",
-w pozostałych tłumaczeniach jest:"Chrystus pomiędzy wami,między wami,w jedności z wami",itd.

Nie ma tłumaczenia "Chrystus w nich,"odnośnie pogan,aby ukryć przed czytającymi NT,że Chrystus jest obecny w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego.Tej ewangelii chrystusowej,którą głosił Paweł i apostołowie obecnie nie głosi żaden kościół. Zaprzeczeniem nauki Pawła i apostołów jest błędnie nauczanie ,że to Biblia jest Słowem Bożym,a nie Chrystus.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11