Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Który z tych grzechów Judasza uważasz za straszniejszy?
Autor Wiadomość
Patryk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-09, 08:28   Który z tych grzechów Judasza uważasz za straszniejszy?

Zdradę Jezusa Chrystusa czy samobójstwo? Jakiś czas temu to pytanie zaciekawiło mnie i chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat.

Moim zdaniem zdecydowanie zdrada. Dlaczego? Otóż dlatego, że to właśnie ta zdrada doprowadziła go do samobójstwa. Judasz sobie uświadomił, że straszną rzecz zrobił i to go pchnęło do tego czynu. Jednakże ratunku dla niego nie było, gdyż Jezus już wcześniej zapowiedział, że lepiej byłoby dla takiego człowieka, gdyby w ogóle się nie narodził.

Anna01 
Administrator

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 291 razy
Wysłany: 2012-09-09, 09:10   

Ciekawe posty o Judaszu znajdziesz TUTAJ :-)
Rzym. 13:10

Patryk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-09, 09:11   

Anna01 napisał/a:
Ciekawe posty o Judaszu znajdziesz TUTAJ :-)

Zbawienie Judasza jest dla mnie czystym absurdem, aczkolwiek każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie i należy to uszanować. ;-)

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2012-09-09, 12:28   

Jezus mówiąc "biada takiemu" - może miał na myśli to jak będzie taki potraktowany przez innych - i dlatego samobójstwo jest tylko ucieczką lub uwolnieniem prześladowców od popełnienia złych czynów?

Patryk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-09, 12:36   

Należy również pamiętać, że Biblia mówi, że żaden morderca nie wejdzie do nieba, jeśli nie zdąży się przed śmiercią nawrócić.

Ja już na temat Judasza się wypowiedziałem i nie ma sensu, aby się powtarzać.

Co do samego samobójstwa - to jest zwykłe tchórzostwo. Każdy człowiek, który je popełnia - po prostu boi się przeciwności losu i wybiera drogę ''na skróty'', nie zdając sobie sprawy, że życie dał tylko Bóg, w związku z czym tylko On może je odebrać.

Henryk 

Wysłany: 2012-09-09, 13:02   

Patryk napisał/a:
Należy również pamiętać, że Biblia mówi, że żaden morderca nie wejdzie do nieba, jeśli nie zdąży się przed śmiercią nawrócić.

Pogrubienie moje.
Patryku, mamy tu takie zasady, że powinieneś wskazać cytat, który tak mówi.
Jeśli takowego nie ma, znaczy to, że nie Biblia tak mówi. :-P

Patryk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-09, 13:22   

Henryk napisał/a:
Jeśli takowego nie ma, znaczy to, że nie Biblia tak mówi. :-P

Mówi, mówi... :xhehe:
Ależ proszę bardzo:

Od sprawy, która się opiera na oszustwie, stroń. Do zabicia niewinnego i sprawiedliwego nie przyczyniaj się, bo nie uniewinnię winowajcy.
2 Mojż. 23,7

Przeklęty, kto daje się przekupić, aby zabić człowieka i przelać krew niewinną. A cały lud powie: Amen.
5 Mojż. 27,25

Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga.
Obj. 21,8

Na zewnątrz są psy i czarownicy, i wszetecznicy, zabójcy, i bałwochwalcy, i wszyscy, którzy miłują kłamstwo i czynią je.
Obj. 22,15

Natomiast tu jest dowód na to, że dopóki się żyje - można zostać zbawionym człowiekiem.

[Koh 9:4] "(4) Kto należy do grona żyjących, ten jeszcze ma nadzieję; gdyż żywy pies jest lepszy niż martwy lew.''
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2012-09-09, 15:38, w całości zmieniany 1 raz  

Henryk 

Wysłany: 2012-09-09, 13:56   

Patryk napisał/a:
Natomiast tu jest dowód na to, że dopóki się żyje - można zostać zbawionym człowiekiem.

[Koh 9:4] "(4) Kto należy do grona żyjących, ten jeszcze ma nadzieję; gdyż żywy pies jest lepszy niż martwy lew.''

Oj Patryku, Patryku... :-(
Kaznodzieja wcale nie porusza w tym miejscu tematu „zbawienia”!

Cytat:
Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga.
Obj. 21,8

Zwróciłeś uwagę, o jakim okresie czasu to mowa?
- To już czas po ogólnym zmartwychwstaniu ludzkości...
Czas panowania Chrystusa z Kościołem!
Czas, gdy rządzi „laską żelazną”!

Tak łatwo "kitu" nie wciśniesz na tym Forum... ;-)

Patryk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-09, 14:03   

Henryk napisał/a:
Tak łatwo "kitu" nie wciśniesz na tym Forum... ;-)

Ja Ci podałem fragmenty - interpretuj je sobie w dowolny sposób. ;-)
Swoje zdanie mam wyrobione na podstawie Biblii. I proszę Cię - nie wmawiaj mi czegoś, co sobie wymyśliłeś - coś takiego dobrze o Tobie nie świadczy.

Pozdrawiam. ;-)

Henryk 

Wysłany: 2012-09-09, 14:15   

Patryk napisał/a:
Ja Ci podałem fragmenty - interpretuj je sobie w dowolny sposób. ;-)

Wybacz, ale nie skorzystam z Twych porad. :-(
Dowolnie nie można interpretować Bożego Słowa.
Cytat:
I proszę Cię - nie wmawiaj mi czegoś, co sobie wymyśliłeś - coś takiego dobrze o Tobie nie świadczy.

Niech na razie tak pozostanie...

Patryk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-09, 14:33   

Henryk napisał/a:
Dowolnie nie można interpretować Bożego Słowa.

Słuchaj, chciałeś fragmenty, więc Ci je dałem. Zrób sobie z nimi, co Ci się żywnie podoba - masz do tego prawo.

To wszystko, co miałem do powiedzenia w tej kwestii. :-)

wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Wysłany: 2012-09-09, 14:51   

Patryk napisał/a:

To wszystko, co miałem do powiedzenia w tej kwestii.

To niewiele masz do powiedzenia.Po co zakładasz temat i natychmiast ,jednym zdaniem, zamykasz wszystkim buzie? Sam z sobą chcesz pogadać.
Patryk napisał/a:

Słuchaj, chciałeś fragmenty, więc Ci je dałem. Zrób sobie z nimi, co Ci się żywnie podoba - masz do tego prawo.

Fragmenty,które byłeś uprzejmy przytoczyć mają się nijak i do Judasza, i do samobójstwa i do zbawienia.
A już chciałam zabrać głos w dyskusji. Po twojej szarży odechciało mi się. Chyba musisz trochę nad sobą popracować. Więcej skromności, pokory a mniej buty - zalecam. :-D

Patryk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-09, 14:56   

wiesia napisał/a:
Po twojej szarży odechciało mi się.

Napisałem to, co uznałem za stosowne. Nie zamykam nikomu buzi, więc nie wkładaj mi słów w usta. Podałem fragmenty, który potwierdzają fakt, że morderca do nieba nie wejdzie, o ile zdąży się nawrócić.

Kto chce - może przecież sobie odpowiadać w tym wątku.
Szarży? Cóż za słowo - bardzo mnie zraniło.
A tak poważnie to ja mam w zasadzie gdzieś zdanie innych ludzi na swój temat, chyba że za bardzo uderzają w moją osobę - wtedy dana osoba ma kłopoty...

Pozdrawiam.

wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Wysłany: 2012-09-09, 14:59   

Patryk napisał/a:
A tak poważnie to ja mam w zasadzie gdzieś zdanie innych ludzi na swój temat, chyba że za bardzo uderzają w moją osobę - wtedy dana osoba ma kłopoty...

Słuchaj dzieciaku, to brzmi jak groźba. Może ty chcesz mieć kłopoty?

Patryk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-09, 15:04   

wiesia napisał/a:
Słuchaj dzieciaku, to brzmi jak groźba. Może ty chcesz mieć kłopoty?

To nie jest żadna groźba. Chodzi mi o to, że jeśli ktoś coś o mnie pisze i przesadza, to zgłaszam takiego użytkownika do moderatora/administratora.

I nie obrażaj mnie - nic Ci przecież nie zrobiłem, a Ty naskakujesz na mnie...

Odpowiedz do tematu