Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ENTOS - Królestwo Boże wewnątrz czy wokół nas:wg pism Greków
Autor Wiadomość
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-10-12, 21:23   

Efroni pyta jana:
janwisniewski68 napisał/a:
Czy w tym świecie jest ktoś kto ma Ducha Bożego ?

Są nimi święci znam osobiście choćby jednego jest Żydem .

ale mam nadzieję jest to żyd, który uznał Jezusa za mesjasza i uznaje NT za Pismo Święte?
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-10-12, 21:33   

Dezerter napisał/a:
Efroni pyta jana:
janwisniewski68 napisał/a:
Czy w tym świecie jest ktoś kto ma Ducha Bożego ?

Są nimi święci znam osobiście choćby jednego jest Żydem .

ale mam nadzieję jest to żyd, który uznał Jezusa za mesjasza i uznaje NT za Pismo Święte?

Nie ma innych Żydów !!!
Oto on :
http://poslijmnie.pl/medi..._10_kazanie.mp4
_________________

 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-10-12, 21:40   

janwisniewski68 napisał/a:
Dezerter napisał/a:
Efroni pyta jana:
janwisniewski68 napisał/a:
Czy w tym świecie jest ktoś kto ma Ducha Bożego ?

Są nimi święci znam osobiście choćby jednego jest Żydem .

ale mam nadzieję jest to żyd, który uznał Jezusa za mesjasza i uznaje NT za Pismo Święte?

Nie ma innych Żydów !!!
Oto on :
http://poslijmnie.pl/medi..._10_kazanie.mp4

zły adres - dostaje taki komunikat:
Cytat:
Adres jest nieprawidłowy

Adres URL jest nieprawidłowy i nie może zostać wczytany.
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-10-12, 21:51   

http://poslijmnie.pl/wp-c...cie_artykul.pdf
http://poslijmnie.pl/?page_id=11
_________________

 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-10-15, 18:02   

din napisał/a:
Biorąc pod uwagę wiarygodność oddania Ewangelii sformułowanie "w was" może oznaczać
iż Królestwo to zaczyna się w osobach jego Godnych i szerzących jego postanowienia lub przymioty
Marius Bienius napisał/a:
Tak sobie myślę, że w takim przypadku oznaczałoby to już nie tylko sam stan i wiedzę, ale także i miejsce, w którym panuje Bóg. Czy może się mylę?


din napisał/a:

Biorąc pod uwagę wiarygodność oddania Ewangelii sformułowanie "w was" może oznaczać
iż Królestwo to zaczyna się w osobach jego Godnych i szerzących jego postanowienia lub przymioty. Możliwe że osoby te reprezentują w ten sposób członków Królestwa które dotyczy panowania Boga na ziemi.


tez tak to rozumiem..

krolestwo to nie miejsce.. terytorium a Jego poddani ..

to poddani Krolestwa je tworza..
a poddani to Ci, ktorzy podlegaja pod Krola Krolestwa.. czyli Ci, ktorzy sa posluszni Jego panowaniu..

w znaczeniu rzecz jasna poddanstwa Jego prawu..

wiec Krolestwo tak naprawde jest wewnatrz nas.. w naszych sercach..
ktore moga byc poddane lub nie wladzy czyli prawu Boga.. ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2016-03-19, 17:45   

Cytat:
krolestwo to nie miejsce.. terytorium a Jego poddani ..

to poddani Krolestwa je tworza..
a poddani to Ci, ktorzy podlegaja pod Krola Krolestwa.. czyli Ci, ktorzy sa posluszni Jego panowaniu..

w znaczeniu rzecz jasna poddanstwa Jego prawu..

wiec Krolestwo tak naprawde jest wewnatrz nas.. w naszych sercach..
ktore moga byc poddane lub nie wladzy czyli prawu Bog


Dużo na temat Królestwa Bożego czytamy w Pismach Hebrajskich.

Izajasza 56:1
" Oto, co rzekł Jehowa:;Przestrzegajcie sprawiedliwości i czyńcie to, co prawe. Bo wkrótce nadejdzie moje wybawienie i zostanie objawiona moja prawość."

Owo wybawienie dane nam przez Boga to Jezus Chrystus ,który dał swoje życie aby nas odkupić od grzechu i śmierci.

Jana 3:16
;Albowiem Bóg tak bardzo umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby nikt, kto w niego wierzy, nie został zgładzony, lecz miał życie wieczne."

Natomiast prawość Boża zostanie objawiona tu na ziemi gdy zapanuje Królestwo Boże .Zniknie śmierć,grzech i niesprawiedliwość.

Objawienie 21:3-4
3 Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać z nimi, a oni będą jego ludami. I będzie z nimi sam Bóg. 4 I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło”.

Psalm 46:8-9

" Chodźcie, zobaczcie poczynania Jehowy,
jak spowodował zadziwiające wydarzenia na ziemi.
9 Sprawia, że wojny ustają aż po kraniec ziemi.
Łamie łuk i kruszy włócznię,
wozy pali w ogniu.
10 „Ustąpcie i wiedzcie, że ja jestem Bogiem.
Wywyższony będę między narodami,
wywyższony będę na ziemi”.
11 Jehowa Zastępów jest z nami;
Bóg Jakuba jest dla nas bezpiecznym wzniesieniem
.

Psalm 37

Nie pałaj gniewem z powodu złoczyńców.
Nie zazdrość tym, którzy się dopuszczają nieprawości.
2 Jak trawa bowiem szybko zwiędną
i jak młoda, zielona trawa obumrą.
ב [Bet]
3 Ufaj Jehowie i czyń dobrze;
mieszkaj na ziemi i postępuj wiernie.
4 I wielce się rozkoszuj Jehową,
a da ci wszystko, o co prosi twe serce.


10 I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca;
i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie.
11 Lecz potulni posiądą ziemię
i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju.

Gdy zapanuje na ziemi Królestwo Boże ,wtedy sprawiedliwi odetchną z ulgą .Prawdziwym królem będzie Jezus Chrystus zwany też "Synem Człowieczym".

Daniela 7:9-10,13-14,27

„Patrzyłem, aż ustawiono trony i zasiadł Istniejący od Dni Pradawnych. Odzienie jego było białe jak śnieg, a włosy na jego głowie — jak czysta wełna. Tron jego to płomienie ognia; koła — to ogień płonący. 10 Strumień ognia płynął, wychodząc sprzed niego. Tysiąc tysięcy mu usługiwało, a stało przed nim dziesięć tysięcy dziesiątek tysięcy. Zasiadł Sąd i otwarto księgi.


13 „Patrzyłem w wizjach nocnych, a oto z obłokami niebios nadchodził ktoś podobny do syna człowieczego; i uzyskał dostęp do Istniejącego od Dni Pradawnych, i przyprowadzono go tuż przed Niego. 14 I dano mu panowanie i dostojeństwo oraz królestwo, aby jemu służyły wszystkie ludy, grupy narodowościowe i języki. Panowanie jego to panowanie po czas niezmierzony, które nie przeminie, a jego królestwo nie będzie obrócone wniwecz.


27 „‚A królestwo i władzę, i wspaniałość królestw pod całymi niebiosami dano ludowi świętych Najwyższego. Królestwo ich to królestwo po czas niezmierzony, a wszelkie władze będą im służyć i okazywać posłuszeństwo’.

Gdy ostatni chrześcijanin namaszczony duchem świętym znajdzie się w niebie wraz z Jezusem ,nastąpią zaślubiny Baranka opisane w księdze Objawienia .A dla mieszkańców ziemi nadejdą sprawiedliwe rządy Boga.

Izajasza 11

1 I wyrośnie gałązka z pnia Jessego, a latorośl z jego korzeni będzie wydawać owoc. 2 I spocznie na nim duch Jehowy, duch mądrości i zrozumienia, duch rady i potęgi, duch poznania i bojaźni przed Jehową; 3 i będzie znajdował radość w bojaźni przed Jehową.
A nie będzie osądzał jedynie na podstawie tego, co się ukazuje jego oczom, ani upominał po prostu na podstawie tego, co słyszą jego uszy. 4 I w prawości osądzi maluczkich, a w prostolinijności udzieli upomnienia na rzecz potulnych na ziemi. I uderzy ziemię rózgą swoich ust, a duchem swoich warg uśmierci niegodziwca. 5 I prawość będzie pasem jego bioder, a wierność pasem jego lędźwi.

Nie będą wyrządzać szkody ani przywodzić do zguby na całej mojej świętej górze; gdyż ziemia będzie napełniona poznaniem Jehowy, tak jak wody pokrywają morze.

Tysiącletnie rządy Królestwa Bożego uświęcą imię Jehowy Boga a dla posłusznej ludzkości
nastaną długo oczekiwane błogosławieństwa.Bóg stworzył ziemię ku swej chwale i po to aby była zamieszkana przez czcicieli prawdziwego Boga Jehowy.

1Królów 18


21 Wówczas Eliasz zbliżył się do całego ludu i rzekł: „Jak długo będziecie utykać, mając dwa różne poglądy? Jeśli Jehowa jest prawdziwym Bogiem, to idźcie za nim, a jeśli Baal, to idźcie za nim”. Lud zaś nie odpowiedział mu ani słowem. 22 A Eliasz przemówił do ludu: „Ja sam pozostałem jako prorok Jehowy, tylko ja, podczas gdy proroków Baala jest czterystu pięćdziesięciu mężów.

Ogień spuszczony z nieba przez Jehowę Boga dał ludowi Bożemu świadectwo ,że istnieje prawdziwy Bóg ,który ma na imię Jehowa.

Objawienie 20

I ujrzałem anioła zstępującego z nieba z kluczem od otchłani i wielkim łańcuchem w swej ręce. 2 I schwytał smoka, pradawnego węża, którym jest Diabeł i Szatan, i związał go na tysiąc lat. 3 I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i nad nim opieczętował, żeby już nie wprowadzał w błąd narodów, aż się skończy tysiąc lat. Potem ma być wypuszczony na krótki czas.

Największy wróg Boga Szatan zostanie w końcu unicestwiony wraz z demonami,a prawość i sprawiedliwość zapanuje na ziemi już na zawsze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10