Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Egzorcyzmy, o których nie miałeś pojęcia
Autor Wiadomość
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2012-09-16, 11:06   Egzorcyzmy, o których nie miałeś pojęcia

http://wiadomosci.onet.pl...ortaz-maly.html

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2012-09-16, 11:39   

Fajna święta heheh. Jak dobrze,ze mnie to nie dotyczy. :-D

bartek212701 

Wysłany: 2012-09-16, 12:51   

Odnosnie Matki Teresy to ja naprawdę uwazam,że była wielkim człowiekiem :-)

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2012-09-24, 17:27   

nikt psów na sobie nie powiesi - tylko na bliźnim

Pietnas 
Krzyż i sztylet

Wyznanie: Protestant
Wysłany: 2013-01-31, 21:10   

Anowi napisał/a:
nikt psów na sobie nie powiesi - tylko na bliźnim

Anowi, czy możesz mi to wytłumaczyć? Często odpowiadasz takimi zagadkowymi słowami; przybliż mi to proszę.

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2013-01-31, 23:46   

Cytat:
źle o kimś mówić : Zamiast wieszać psy na wszystkich dookoła, przyjrzyj się czasem własnemu postępowaniu i zdobądź się na odrobinę samokrytycyzmu.

http://www.edupedia.pl/wo...kims_czyms.html

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2013-02-03, 14:56   

Niesłychane. :aaa:

http://wyborcza.pl/1,7524...gn=wyborcza#Cuk
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

bartek212701 

Wysłany: 2013-02-03, 18:46   

Jachu, to rzeczywiście szok :-/ byle sprzedać i zarobić,ale jakie teksty przy okazji.....

ratao

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2013-02-03, 20:38   

bartek212701 napisał/a:
Jachu, to rzeczywiście szok :-/ byle sprzedać i zarobić,ale jakie teksty przy okazji.....

Trochę prawdy w tym jest,"ale jakie teksty przy okazji....." też są.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Dezerter 

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2013-02-03, 22:50   

Ale wy delikatni jesteście - tak łatwo was zszokować?, jak wy egzystujecie w dzisiejszych czasach? - do kiosków, czy empików, pewnie w ogóle nie wchodzicie? i nie patrzycie na pisma ;-) :lol:
a kupił ktoś Egzorcystę i poczytał?
czy tylko na podstawie wybiórczej oceniacie?
Uważacie, że nie jest potrzebne pismo o okultyzmie, ezoteryzmie, magii itp zagrożeniach duchowych, które mogą doprowadzić, do zniewolenia, opętania czy oddalenia od Boga - ja uważam, że bardzo potrzebne

Egzorcyzm Matki Teresy was szokuje ? czemu?, a po co są w Kościele Egzorcyści - po to by udzielać pomocy w walce duchowej swoim wiernym. Takiej pomoc uzyskała Teresa, bo nie mogła spać - nic więcej pewnego nie wiemy - prosiła otrzymała, czy Egzorcysata stwierdził, że była opętana przez złego ducha, którego on z niej wyrzucił? ktoś coś takiego może podać?
NIe - więc skąd te ekscytacji
Inna sprawa - kogo szatan atakuje ? grzeszników i rozpustników, czy tych, którzy są wzorem wiary i moralności do naśladowania dla wiernych ?
wielu świętych katolickich było nękanych przez szatana i prowadziło walkę duchową
mieli swój cierń jak Paweł, by ich pycha i świadomość wybraństwa nie przeszkodziła im w zbawieniu. Matka Teresa miała również momenty zwątpienia a to o czym szczerze mówi świadczy tylko o jej wielkości i nie mieniu niczego do ukrycia

bartek212701 

Wysłany: 2013-02-03, 23:11   

Dezerter napisał/a:
Ale wy delikatni jesteście - tak łatwo was zszokować?, jak wy egzystujecie w dzisiejszych czasach? - do kiosków, czy empików, pewnie w ogóle nie wchodzicie? i nie patrzycie na pisma ;-) :lol:
nie wchodze do EMPIKa bo EMPIK to czyste zło :-) Naprawdę,oni nie szanują wydawców i za książki karzą sobie płacić znacznie wyższe ceny[w rezultacie więcej zarabiają]
Kupuje książki gdzie się da,ale omijam ten"sklep" na kilometr.
Dezerter napisał/a:

Egzorcyzm Matki Teresy was szokuje ? czemu?,
Ja już gdzieś pisałem na ten temat,że tę kobietę szanowałem,szanuję i będę szanować :-) zawsze.
Dezerter napisał/a:
Inna sprawa - kogo szatan atakuje ? grzeszników i rozpustników, czy tych, którzy są wzorem wiary i moralności do naśladowania dla wiernych ?

Ps. 34:8
8. Anioł Pański zakłada obóz Wokół tych, którzy się go boją, i ratuje ich.

(BW)
Dezerter napisał/a:
Matka Teresa miała również momenty zwątpienia a to o czym szczerze mówi świadczy tylko o jej wielkości i nie mieniu niczego do ukrycia
Nie wierzę by to było zwątpienie,to raczej zmęczenie i brak siły,ale do końca trwała ! :-)

ratao

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2013-02-03, 23:24   

bartek212701

Cytat:
Ps. 34:8
8. Anioł Pański zakłada obóz Wokół tych, którzy się go boją, i ratuje ich.

(BW)

Bardzo ciekawy werset i muszę go zanotować,ale kto jest tym Aniołem Pańskim?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Dżej 
Niosący światło.

Wyznanie: brak
Wysłany: 2013-02-03, 23:47   

Nie kojarzę czy już wstawiałem, lecz warto poczytać:
http://www.focus.pl/cywil...-na-egzorcyzmy/

Cytat:
Przez lata osoby uważające się za opętane były klasyfikowane jako schizofrenicy, epileptycy, histerycy itd. Dziś objawy te zostały przyporządkowane jednej jednostce chorobowej, zwanej zaburzeniem transowym i opętaniowym (kod F44.3 w klasyfi kacji ICD-10). To odmiana dysocjacyjnego zaburzenia tożsamości, zwanego też osobowością mnogą czy rozszczepieniem osobowości. Dotknięta nim osoba „przełącza się” pomiędzy dwoma tożsamościami, z których jedna jest postrzegana jako duchowa energetyczna, demoniczna, boska. Pacjent nie pamięta swego zachowania pod wpływem alternatywnej osobowości. Nagle pojawiają się więc takie zjawiska jak wykonywanie mimowolnych ruchów, dziwnych czynności, wydawanie niesamowitych dźwięków czy mówienie obcymi językami.

Są nawet dowody na neurobiologiczne podłoże tego schorzenia. Przyczyną zaburzenia transowego może być schizofrenia, padaczka, zespół Tourette’a, depresja egzogenna, delirium, zespół stresu pourazowego (PTSD), demencja, uraz mózgu, alkoholizm czy amnezja funkcjonalna. Jednak najczęstsze przyczyny to urazy psychiczne.
Damian Janus, krakowski psychoterapeuta zajmujący się również pacjentami egzorcyzmowanymi, opisuje przypadek 28-letniej Renaty. Jej bardzo typowe opętanie zostało zdiagnozowane jako „demoniczne” rozszczepienie osobowości w efekcie tłumienia jej potrzeb seksualnych podczas pobytu w zakonie. Sfera seksualna „przybrała formę tak odszczepioną od pozostałej części psychiki, że mogła wyrażać się już tylko poprzez ataki opętania”. Jako demon atakowała religię m.in. za to, że nie dopuszcza do zrealizowania pragnień. Z kolei Goodwin, Hill i Attias opisali przypadek żydowskiej dziewczynki opętanej przez dybuka (ducha zmarłej osoby), której egzorcyzm przeprowadzono w 1909 r. Jej opętanie zostało uznane za skutek zetknięcia się ze skrajnym antysemityzmem. Z innych badań wynikało, że egzorcyzmowane kobiety często były wcześniej ofiarami molestowania. Przemoc rodzinna była do niedawna tematem tabu, zwłaszcza w konserwatywnych kulturach, dlatego pacjentki odreagowywały uraz poprzez demona czy dybuka, a zamiast z ludźmi wolały nawiązywać relacje z istotami fikcyjnymi. Medycyna ma też szerokie spektrum środków, które mogą pomóc opętanym. Poza psychoterapią dostępna jest także farmakoterapia – skuteczne okazały się leki przeciwpsychotyczne oraz przeciwdrgawkowe. „British Journal of Psychiatry” opisał przypadek Hindusa mieszkającego w Anglii, który, cierpiąc wskutek opętania, przechodził kolejno różne egzorcyzmy: hinduski, muzułmański, w końcu chrześcijański. Pomógł mu jednak dopiero klopentiksollek stosowany w terapii schizofrenii. U wspomnianej wcześniej Renaty częściową ulgę przyniosło zastosowanie preparatu przeciwdrgawkowego.

Nic mnie nie zszokuje.
:-P

Pewnie śnił Jej się koszmar a egzorcyzmy ją uspokoiły bo uwierzyła, że go odpędzą.
:-D

bartek212701 

Wysłany: 2013-02-04, 00:28   

Dżej napisał/a:
Pewnie śnił Jej się koszmar a egzorcyzmy ją uspokoiły bo uwierzyła, że go odpędzą.
ten złodziej co okradł moich sąsiadów 2 dni temu to po prostu widoczny wiatr,który zabiera pieniądze,srebra/złota i dokumenty :-)

Dżej 
Niosący światło.

Wyznanie: brak
Wysłany: 2013-02-04, 01:09   

Prędzej wierzę w istnienie tego złodzieja niż demona.
;-)

Odpowiedz do tematu