Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Megiddo New Age
Autor Wiadomość
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
  Wysłany: 2012-11-01, 09:19   Megiddo New Age

okultyzm, new age, ewolucjonizm, ekumenizm z pogaństwem, jak to się ze sobą łączy itd.

część 1

część 2
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2012-11-05, 20:53   

widzę, że jako pierwszy obejrzałem ;)
kto się waha - powiem na prawdę warto - solidny, poważny i pełen faktów, materiał.
Z kilkoma stwierdzeniami i interpretacjami bym się nie zgodził, ale to tylko mały procent.
np
nie przekonali mnie autorzy filmu - mimo podania prawdziwych faktów, że:
Teoria ewolucji pochodzi od Szatana a nie od Darwina - ;)

Myślałem, że wiele wiem na temat Teozofii, ale parę faktów mnie zaskoczyło, jako były teozof nie dowierzałem, ale po sprawdzeniu potwierdzam ( niektóre fakty może nieco przeinterpretowane, ale prawdziwe). Nie wiem jak jest w innych krajach, ale w Polsce teozofia jako organizacja jest w kompletnym zaniku - przynajmniej oficjalnie. Więc jej wpływ był ogromny, ale przed wojną II św. - obecnie raczej jako źródło idei niż organizacja.

Spotkanie międzyreligijne w Asyżu (a nie jak błędnie autorzy filmu podają - ekumeniczne- ), modlitewne o pokój na Ziemi, miało szczytne cele - każdy miał się modlić po swojemu (a nie wspólnie), w "swoim obrzędzie" o pokój. Celem było zbliżenie różnych religii, by więcej nie dochodziło do wojen religijnych, tak krytycznie przez wszystkich z nas ocenianych.
To, że JPII pocałował koran, co z tego, całował, też ziemię po opuszczeniu z samolotu, całował dzieci - pocałunek to nie gest religijny. Przyjęcie kropki Sziwy na czoło, to jak założenie jarmułki na głowę, lub zdjęcie butów, przy wejściu do meczetu - gesty religijne, ale chyba jeszcze nie bałwochwalstwo.

Autorzy filmu zapomnieli tylko o jednym - muzułmanach, którzy nigdy nie zgodzą się na New Age, wspólną mega religię itp więc nie będziemy ginęli sami - myślę, że znajdzie się jeszcze kilkadziesiąt religii , które stanie wraz z nami w obronie swej tożsamości - tak wygląda sprawa na dziś! moim zdaniem
ale
za 50 lat, gdy my umrzemy a zostaną nasze dzieci ... wychowane na facebooku i necie, na pogardzie dla faktów i historii, na przekonaniu, że ja wiem lepiej niż autorytety ...
wówczas ...
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2012-11-08, 13:14   

Obejrzałam obie części. Niektóre fragmenty znałam z krótkich filmików, ale tu zręcznie je połączono.
Darwin-zawsze to mówiłam,że to tylko teoria i on sam nie zdawał sobie sprawy jakiego zamieszania będzie sprawcą.Ludzie zrobili z tego dogmat.Smutne to.
Nowe częściowo i nieco szokujące były dla mnie informacje z fragmentu o JP2 /druga część gdzieś od 45 minuty/.
Warto filmy obejrzeć,choćby dlatego,żeby wiedzieć w jak subtelny sposób przenika to "diabelstwo" i jak się go wystrzegać.
Hardi dzięki za linki i czekam na więcej. :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12