Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielobóstwo w KK?
Autor Wiadomość
Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2006-12-05, 10:45   

tessa napisał/a:

Zatem nikomu nawet aniołowi nie należy oddawać czci należnej tylko Bogu.
Znasz pierwsze przykazanie?

"
Yarpen Zirgin dnia 2006-12-04 o godzinie 11:30 napisał/a:

Cześć czci nie jest równa... Inną cześć oddaje się Bogu a inną Maryi.
(...)
MONOTEIZM A ODDAWANIE CZCI ŚWIĘTYM

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

marek c
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-05, 12:40   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Inną cześć oddaje się Bogu a inną Maryi.

tak, tylko dlaczego Marii większą?

Wojtek37 

Wysłany: 2006-12-05, 13:52   

marek c napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Inną cześć oddaje się Bogu a inną Maryi.

tak, tylko dlaczego Marii większą?

Może jacyś fanatycy, czy dewoci tak czynią w KRzK, lecz generalnie nic mi takiego nie wiadomo, anim tego nie zaobserwował w Kościele, by tak sie jak piszesz miało dziać. A zaręczam, że jestem Jego aktywnym wiernym.

adam

Wysłany: 2006-12-06, 23:21   

Acha!Czyli nie ma nic złego dla katolika w wejściu do swiątyń pogańskich by się tam modlić? :shock:
Nawet mnie to nie dziwi.Przy takiej znajomości Słowa i takim do niego podejściu to normalne.
Dla mnie nie ma niczego nieczystego w wejściu do takich miejsc.Nawet byłem rok temu w paru cerkwiach(turystycznie).Ale jeśli wchodzi się do takich miejsc po to,by się tam modlić,i to jako osoba oficjalna,to jest to poprostu przegięcie.Papież pokazał islamowi i całemu światu,że uznaje ich wiarę za wartościową.
To zwykły gest polityczny wynikający ze strachu i z tego co ''chapnął'' wcześniej.Głupi są ci,co udają,że się tym zadowalają i głupi ci,którzy udają,że nie widzą,że tamci udają.
A to,że dla katolików islam nie jest pogaństwem,to wiem.Dlatego nie dziwi mnie taka postawa B.XVI.
Ale jeśli nie jest pogaństwem,i nie jest też chrześcijaństwem,to czym jest?

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2006-12-07, 17:56   

adam napisał/a:
Acha!Czyli nie ma nic złego dla katolika w wejściu do swiątyń pogańskich by się tam modlić?
Nawet mnie to nie dziwi.Przy takiej znajomości Słowa i takim do niego podejściu to normalne.

Achaś... Czyli wg ciebie modlenie się w meczecie automatycznie kieruje do Allacha modlitwy skierowane do Jahwe?

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

adam

Wysłany: 2006-12-08, 22:33   

Yarpenie,nie o to chodzi,tylko o to,co ten człowiek,jako chrześcijanin tam robi?Przyszedł do świątyni pogańkiej by się modlić? :shock:
Czy wyobrażasz sobie któregoś z apostołów w takiej sytuacji?
W tym ,o robimy nie tylko ważne jest jak my to widzimy.Ważne ( a czasem ważniejsze) jest również jak to jest widziane przez innych.Racz więc i to wziąć pod uwagę.

bladowski
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-17, 20:29   

Witajcie!
Chciałbym was upomnieć i powiedzieć, iż zboczyliście z głównego tematu. Otóż jest tutaj bardzo dużo osób, którzy jednak nie wierzą i próbują sobie wytłumaczyć czysto naukowo to, co jest dla ludzkiego umysłu niepojęte - nawet dla najściślejszego! Moim zdaniem najlepiej jest wytłumaczyć tajemnicę Trójcy Świętej poprzez zapalenie trzech zapałek. Kiedy będą się palić przyłączmy je tak, by było obok siebie. Otrzymamy jeden płomień, ale ilość zapałek pozostania taka sama - podobnie jest z Bogiem Ojcem, Synem Bożym i Duchem Świętym.

Maja. 

Wysłany: 2007-01-17, 22:08   

Pismo Święte nie jest zwykłą Księgą, jest dziełem Ducha Świętego i tylko Duch Święty może wprowadzić nas
w pełnię prawdy
- Ew. Jana 16,13.
Ono ukazuje nam, że jest Bóg Ojciec, jest Syn Boży i jest Duch Święty, i żadnego z Nich w naszym życiu
braknąć nie może.
:idea: :-)

:shock: Zobaczmy, co by się stało, gdybyśmy pominęli postać Pana Jezusa: :roll:

W Piśmie Świętym czytamy:
„Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego nie ma żywota” – 1 Jana 5,12.

Z powyższego wersetu dowiadujemy się, że jeślibyśmy odrzucili, czy pominęli postać Pana Jezusa, to wówczas
nie mielibyśmy żywota.

:shock: A co by się stało, gdybyśmy pominęli postać Ducha Świętego: :roll:
W Rzym. 8,14 - czytamy: Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi."
Kto by nas wówczas poprowadził do Boga :?:

W Ew. Jana 16,13; czytamy:
"Lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie,
lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi."

Kto by nas wprowadził w pełnię prawdy :?: :roll:

W Ew. Jana 14,26 czytamy:
"Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem."
Kto by nas nauczył wszystkiego, i przypomniał nam to wszystko, co powiedział Pan Jezus :?:

Widzimy, że bez Nich obejść się nie można :?: :idea:

Bóg Ojciec chce "aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca.
Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał."
– Ew. Jana 5,23

Dlatego wszyscy czcijmy Syna tak, jak czcimy Boga Ojca, i badźmy we wszystkim posłuszni Duchowi Świętemu,
gdyż On przyszedł na świat, aby przekonać go o grzechu, sprawiedliwości i sądzie - Ew. Jana 16,7-11.
:mysli:

Maja.

tessa

Wysłany: 2007-01-18, 14:35   

Maja. napisał/a:
no ukazuje nam, że jest Bóg Ojciec, jest Syn Boży i jest Duch Święty, i żadnego z Nich w naszym życiu
braknąć nie może. :idea: :-)

Nie znaczy to jednak ,że tych trzech tworzy jednego Boga.Biblia jasno przedstawia ,że jedynym prawdziwym Bogiem jest Ojciec Jezusa.
Jana 17:3
Dzieje 17:24-31
Izajasza 44:6
Mateusza 6:9
Jana 20:17
To fundamentalna prawda.Bóg nie jest tajemnicą dla wierzących w niego .Tajemnicę z niego robią ludzie trzymający innych w niewiedzy.

Florianek 
Poprzedni nick - brat_Janek

Wysłany: 2007-01-27, 13:39   

w KK oddaje sie większa czesc Marii-najlepiej okazuje to samo nazwanie terminu czczenia

-czczenie swietych-dulia
-czczenie Marii-hiperdulia

poza tym widac to w praktyce, choćby taki rożaniec

w chrzescijanstwie jest miejsce na szacunek (wiekszy, mniejszy) dla wszystkich swietych, takze dla Marii jednak nie ma miejsca dla kultu nikogo poza Bogiem.

KK popełnił kardynalny błąd czyniąc z Marii bezgreszną istotę oraz istotę boską-to te dogmaty są źródłem tak wielkiego kultu maryjnego

tak więc, aby odwieść katolika od bałwochwalczego kultu Marii trzeba mu wyraźnie na podstawie pism wykazać, że Maria

a) nie jest bezgrzeszna
b) nie jest Matką Boską (terminu Matka Boga można uzywać,lecz ponieważ jest źródłem takich wypaczeń i nieporozumień lepiej tego zaniechać)
,,...łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa" (J 1:17)

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2007-01-28, 13:53   

A zauważyłeś, ze na cześć oddawaną Bogu mówi się latria?

Florianek 

Wysłany: 2007-01-28, 18:50   

pokaz mi W PRAKTYCE roznice miedzy czcia boską dla Jezusa a Marii w czestochowie

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2007-01-28, 18:57   

brat_Janek napisał/a:
pokaz mi W PRAKTYCE roznice miedzy czcia boską dla Jezusa a Marii w czestochowie

Na Jasnej Górze mordeńko. :-)

Różnica jest na przykład taka, ze do Jezusa jest kierowana większośc modlitw w czasie Eucharystii. Inna różnicą jest to, że spożywamy Ciało i Krew Chrystusa a nie Marii.

Florianek 

Wysłany: 2007-01-28, 19:00   

mordeńko...jak romantycznie 8-)

to, że nie jecie Marii to nie dowód

oza tym na mszy jest wiecej wezwan do Boga Ojca wiec odąc tym tokiem myslenia mozna by dowiesc, ze Bóg Ojeciec otrzymuje boska czesc a nie Jezus

jyakkudesu 

Wysłany: 2007-02-06, 05:13   

Temat/rozmowa cos w stylu dialogu z wloskich filmow trzeciej kategorii lat 70tych.

Cytat:
Maz: Alez kochanie, mam tylko Ciebie. Przeciez jestes moja zona.

Zona: A kim sa te panie?

Maz: Ja z nimi tylko sypiam.

Zona: Jak smiesz? (placze)

Maz: Zapewniam Cie, ze tak robiac zawsze myslami jestem z Toba. ... Kocham tylko Ciebie!

(Obejmuja sie. Kamera oddala sie w momencie pocalunku. Napisy koncowe.)

pozdrawiam,

jyakkudesu
"I have come that they may have life, and have it to the full." - Yeshua of Nazareth (John 10:10)

Odpowiedz do tematu