Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielobóstwo w KK?
Autor Wiadomość
Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2007-02-28, 14:28   

brat_Janek napisał/a:
Yarpen-odrzucasz wszystko, co Ci nie pasuje, także z Toba NIE CHCE MI SIĘ GADAĆ

Fakty ci nie pasują do teorii to i nie dziwne, ze rozmawiać nie chcesz... :)

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Florianek 
Poprzedni nick - brat_Janek

Wysłany: 2007-02-28, 14:37   

Fakty mi pasują-Ty mi nie pasujesz, wiesz lepiej co mi pasuje?siedzisz mi w głowie? sypiasz ze mną?
,,...łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa" (J 1:17)

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2007-02-28, 14:40   

brat_Janek napisał/a:
Fakty mi pasują-Ty mi nie pasujesz, wiesz lepiej co mi pasuje?

Skoro fakty ci pasują, to może dostrzeżesz ten, iż Bóg nie ma nic przeciwko obrazom, o ile nie stają się one bożkami, które przesłaniają Go ludziom?
Kłania się Wj 20:3-6 oraz wszelkie fragmenty, gdzie Bóg mówi, aby uczynić jakąś rzeźbę czy obraz.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Florianek 

Wysłany: 2007-03-01, 15:39   

a Ty może dostrzeżesz, że w Kościele Katolickim nie tylko modli się przed obrazami, ale także koronuje je, oddaje się im cześć, obnosi w procesjach

tak, w teologii rozróżnia się cześć względną od bezwzględnej-ale czy uczy się o tym zwykłych ludzi? trzeba naprawde nie chcieć zobaczyć tego, że miliony ludzi uważają obrazy za bogów; jeżeli wy-katolicy mielibyście choć troche uczciwości to przyznaliybyście przynajmnije to, że nie wolno wykonywać obrazów Boga Ojca-sam KK kiedyś tego zakazał

ale dla was nie jest to ważne, ważna jest obrona współczesnego widzimisię białego pana z Watykanu; widać to dobrz na przykładzie celibatu-Yarpen powtarzasz jak mantre to, że Biblia pochwala bezżeństwo dla Królestwa - z czym i sJ i protestanci się zgadzają-tym samym próbujesz wmówić im,że pogardzają tymi wypowiedziami BIblii, podczas gdy każdy wie, ze bezzenstwo jest dobre, ALE NIE MOZNA Z NIEGO ROBIC WARUNKU DO BYCIA PREZBITEREM- a to KK robi i w pewnym sensie ,,zabrania wstępowac w zwiazku małzenskie"-nawet apostoł pogan -Paweł w tej materi osmielił się tylko prosić i radzić Koryntianom, podczas gdy papież pozwala sobie narzucać swą wole wszystkim wierzącym

prawda jest taka,że ustalając celibat nie kierowano się przedewszystkim 7 rozdziałem 1 Koryntian, ale sprawą spadków po księzach, które utraciłby KK, gdyby ci mieli żony-tego nie chcesz zauważyć, a mi zarzucasz ignorancje faktów :-?

Yarpen tak się składa, że KK popełnił wiele błędów w doktrynie i przyznaje to wielu księży i teologów-dlatego właśnie tak żałośnie wygląda Twoja obrona ,,wiary katolickiej" nie umiesz przyznać prostych rzeczy-jak np. to, że obowiązkowy celibat dla prezbiterów jest wymysłem Kościoła i nie ma oparcia w Biblii-więc po co z taką osoba jak Ty rozmawiać? podobnie rozmawia się z członkami paru ugrupowań religijnych-nierozsądne bronienie ,prawd', które gdybys przyznał,że nie są dobre, może więcej ludzi bys przyciągnął do KK

marcin. 
fidei defensor

Wysłany: 2007-03-01, 20:27   

polecam dzieła Jana z Damaszku oraz VII Sobór ekumeniczny w Nicei 787r

Florianek 

Wysłany: 2007-03-02, 06:38   

marcin-znam dobrze historie-sobory już nie raz głosiły takie idiotyzmy, że tylko człowiek nierozsądny będzie sie na nich opierał-no ale jak Ty lubisz opierac sie na bajkach to prosze bardzo

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2007-03-02, 09:58   

brat_Janek napisał/a:
marcin-znam dobrze historie-sobory już nie raz głosiły takie idiotyzmy, że tylko człowiek nierozsądny będzie sie na nich opierał-no ale jak Ty lubisz opierac sie na bajkach to prosze bardzo

Wg. ciebie to są idiotyzmy i bajki...

marcin. 
fidei defensor

Wysłany: 2007-03-03, 00:46   

szkoda gadać, ignorancja nie jest wytłumaczeniem. Dla mnie cała HK jest potwierdzeniem mojej wiary. Jeśli ktoś sie pyta. Orygenes , Teofil, Tertulian, Cyprian z Kartaginy, Cyryl Aleksandryjski, Bazyli Wielki etc etc mogę tak długo czy Russell, Johnson, Miller, White , Smith to ja mówię - Ci pierwsi!
Politeistami są ŚJ, badacze PŚ, bo wierzą w Boga i boga, etc, ja wierzę prosto,
Bóg zbawia, zbawia Jezus, Jezus jest Bogiem!

Florianek 

Wysłany: 2007-03-03, 16:11   

zastanawia mnie, czemu dojrzali teolodzy z KK często potrafią przyznac, ze wiele doktryn zostało dodanych pózniej a nie potrafia zrobic tego teolodzy-amatorzy..widocznie KK opłaca się utrzymyac takich teologów, aby przekonywali nieutwierdzonych protestantów; czesto jak wypowiem jakąs krytyke odnosnie KK, to Yarpen od razu: to twoje widzimisie" nie chce zauwazyc ten amator teologii, że tacy ludzie jak np. o.Napiórkowski, MARIOLOG, rzekl pewnego razu:
,my (katolicy) mówimy: Matka Boza prowadzi do Jezusa, wskazuje na Jezusa..a gdzie jest w tym wszystkim Duch święty?"

widac nie tylko ja zauwazam, ze w KK jest za duzo Marii-ale to szczegół, przeciez ja nie patrze obiektywnie nie? tylko ty masz obiektywny ogląd rzeczy

marcin ile tekstów ojców Kościoła przeczytałes całych. a nie z apologetycznych stron?, w innym poscie nie udowodniłes, ze Maria jest przyczyną zbawienia, a tylko podałes jakąś parafrazę wypowiedzi polityka
czy politycy to dla Ciebie autorytety?
KK już nie raz zbłądził w tak poważnych rzeczach, że tylko nierozsądny nadal bedzie wierzył w jego nieomylnosc

no ale kazdy ma to co lubi, zamiast Ducha swietego i Jego Słowa-Bibli, niektórzy mają CK, inni Magisterium, a jeszcze inni specjalne namszczenie- i nie wazne jak mówi Biblia-ich zródła sa pewne

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2007-03-03, 17:23   

A jeszcze inni (np. brat_Janek) bez odpowiedniego umocnienia oraz wiedzy zabierają się za wyjaśnianie Pism na zgubę swoją i innych... (2 Ptr 3:14-16)

Florianek 

Wysłany: 2007-03-03, 19:02   

wykaż, że nie mam
a) wiedzy
b) umocnienia

albo odwołaj

pokaż jakiś fragment, a ja Ci wytłumacze

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2007-03-03, 20:54   

brat_Janek napisał/a:
wykaż, że nie mam
a) wiedzy
b) umocnienia

albo odwołaj

pokaż jakiś fragment, a ja Ci wytłumacze

Lk 23:43 BT
"Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju."

Powodzenia.

Florianek 

Wysłany: 2007-03-03, 22:02   

jak wiemy, w grece nie ma przecinków, zdanie to więc wygląda mniej więcej w ten sposów, tłumaczone w interlinii:

zaprawde tobie mówie dziś będziesz ze mną w raju

zastanówmy się, co Jezus chciał przez to powiedzieć...

czy obiecał Łotrowi raj już ,,dziś" :?:
czy też rzekł mu cos na kształt: <właśnie dziś, w tak dramatycznym dniu obiecuje tobie kiedys w przyszłości raj>

zacznijmy od tego, że raj nie musi oznaczać ziemskiego ogrodu, lecz może oznaczać niebiosa:

Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba. (3) I wiem, że ten człowiek - czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, /też nie wiem/, Bóg to wie - (4) został porwany do raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać 2 Kor 12:2-4

w PIśmie świętym czytamy, że Pan Jezus umarł m.in po to, aby " zapanowac nad umarłymi"

[u]Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła [/u]Objawienie 1:18

czytamy także, że Jezus zstąpił do niższych części ziemi, aby wydostać stamtąd jeńców:

Dlatego powiedziano: Wstąpiwszy na wysokość, Powiódł za sobą jeńców I ludzi darami obdarzył. (9) A to, że wstąpił, cóż innego oznacza, aniżeli to, że wpierw zstąpił do podziemi? (10) Ten, który zstąpił, to ten sam, co i wstąpił wysoko ponad wszystkie niebiosa, aby napełnić wszystko Efezjan 4:8-10

Wszystko więc wskazuje na to, że jeszcze tego dnia Łotr przebywał z Jezusem, który był juz u Ojca,oczywiście jeszcze nie ciałem (J 20:17)

Oddalanie spotkania Jezusa z Łotrem ma zazwyczaj przyczynę-niewiarę w życie duszy po śmierci, a to nie jest biblijne
Nie widzę więc żadnego uzasadnienia, dla którego mielibyśmy odczytwać ten fragment: "powiadam tobie dziś: będziesz ze mną w raju"
Wskazuje także na to kontekst innych tego typu wypowiedzi Jezusa:

Jezus KILKAKROTNI rzekl: ,,zaprawde, zaprawde powiadam wam" a nigdy: "zaprawde, zaprawde powiadam wam dzis"

takie jest moje wyjasnienie :mrgreen:
czy Ty się z tym zgadzasz :?:
czy podtrzymujesz swe zarzuty :prosze: :?:

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2007-03-04, 10:15   

brat_Janek napisał/a:
czy Ty się z tym zgadzasz

Pokrętnie to napisałeś. Nie można było w trzech zdaniach?

Cytat:
czy podtrzymujesz swe zarzuty

Zarzuty podtrzymuję. Niestety, ale wątki o Trójcy Świetej i Duchu Świętym mnie utwierdziły w twierdzeniu, ze jesteś jedną z osób, przed którymi przestrzega św. Piotr.

Florianek 

Wysłany: 2007-03-04, 11:28   

Yarpen_Zirgin napisałeś poważne oskarżenie pod mym adresem :aaa:

musisz udowodnić, aby nie okazało się, że to tylko Twoje widzimisię, że nauczam inaczej niż Paweł i Piotr :!:

czy dokonasz tego?
raczej z trudem, gdyż Pawłowi i Piotrowi nauka o Trójcy nie była znana :cry:

więc teraz ty wykaż się wiedzą

Odpowiedz do tematu