Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wspólnota Neokatechumenalna a sekta?
Autor Wiadomość
Victorinox
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-13, 23:26   Wspólnota Neokatechumenalna a sekta?

Witam.

Interesuje mnie kwestia wymieniona w temacie, a mianowicie czy mozna takowa wspolnote zaklasyfikowac jako pewnego rodzaju sekte....??? Dziekuje za pomoc
 
 
Wojtek37 

Wiek: 59
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 686
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-03-15, 13:39   Re: Wspólnota Neokatechumenalna a sekta?

Victorinox napisał/a:
Witam.

Interesuje mnie kwestia wymieniona w temacie, a mianowicie czy mozna takowa wspolnote zaklasyfikowac jako pewnego rodzaju sekte....??? Dziekuje za pomoc


A czóż tu widzimy - jest tylko założenie, a nie ma żadnego podparcia na faktach?. Więc napisz jakiś dowód, opisz na jakiej podstawie twierdzisz iż ma być domniemaną przez ciebie sektą?.
_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan
 
 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-03-20, 22:16   

Victorinox

Cytat:
Interesuje mnie kwestia wymieniona w temacie, a mianowicie czy mozna takowa wspolnote zaklasyfikowac jako pewnego rodzaju sekte....??? Dziekuje za pomoc

Witaj Victorinox :-D

Kościół żywy i prawdziwy jest tylko jeden.
O żadnym innym Kościele nie czytamy w Piśmie Świętym
:roll:


Apostoł Paweł przyrównuje ten żywy Kościół do Ciała Chrystusowego.

„…my wszyscy jesteśmy jednym ciałem w Chrystusie, a z osobna jesteśmy członkami jedni drugich” - Rzym. 12,5.

"Wy zaś jesteście ciałem Chrystusowym, a z osobna członkami" - 1 Kor. 12,27., zob. 1 Kor. 6,15.



Ten Kościół jest święty, ponieważ jest Ciałem Chrystusa - 1 Kor. 12:27.


Aby należeć do tego jedynego Kościoła, musimy narodzić się na nowo z wody i z Ducha - Ew. Jana 3:3; 3:5.
Po przeżyciu nowonarodzenia stajemy się dziećmi Bożymi :-)

W Słowie Bożym czytamy:
„Tym zaś którzy Go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego, którzy narodzili się
nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.
" - Ew. Jana 1,12-13.

Widać wyraźnie związek pomiędzy uwierzeniem w Jezusa Chrystusa, przyjęciem Go, a narodzeniem z Boga.



To Duch Święty chrzci nas w jedno Ciało Chrystusa :mysli:

W 1 Kor. 12:13 czytamy:
"Bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało..."


Przynależność do tego jedynego Kościoła jest konieczna, bo Bóg ten Kościół oczyszcza i temu Kościołowi błogosławi.


Victorinox, jeżeli chcesz czegoś więcej dowiedzieć się o tym Kościele, zobacz temat "Kościół Chrześcijan" i zapoznaj się z jego naukami :-D


Odnośnie wspólnoty o którą pytasz :mysli:
Porównaj ją z Kościołem żywym i prawdziwym i od razu będziesz wiedział, czy wierni tej wspólnoty należą do sekty :-D

Maja.
Ostatnio zmieniony przez Maja. 2007-03-20, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2007-03-20, 22:26   

Maju

Czy naprawdę musisz niemal w każdym wątku uprawiać tę swoją propagandę? Mogłaś już darować sobie pisanie o prawdziwym kościele... Temat zagadnienia odnosi się do tego czy wspólnotę neokatechumenalną można zaliczyć jako sektę. Zamiast zdefiniować słowo sekta, to Ty wymieniłaś cechy kościoła! W takim przypadku niemal każdą grupę religijną można podciągnąć pod miano sekty. Na pewno autorowi tego wątku nie o taką odpowiedź chodziło.

Pozdrawiam.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-03-20, 22:52   

Przedstawiłam jak wygląda Kościół żywy i prawdziwy, aby przy okazji każdy sprawdził, czy przypadkiem nie należy do sekty :-D
Ty też Wit sprawdź i jeżeli okaże się, że należysz do sekty, to szybciutko dołącz do Kościoła Chrześcijan, czyli do tego jedynego Kościoła żywego i prawdziwego :-)

Maja.
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2007-03-20, 23:34   

Maja. napisał/a:

Ty też Wit sprawdź i jeżeli okaże się, że należysz do sekty, to szybciutko dołącz do Kościoła Chrześcijan, czyli do tego jedynego Kościoła żywego i prawdziwego :-)


Największym moim marzeniem jest należeć do sekty Nazarejczyków.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-03-22, 02:18   

Kermit, otrzymałam od Ciebie ostrzeżenie, uważam że niesłusznie :bardzo_smutny:

Popatrz na pytanie:
Cytat:
Interesuje mnie kwestia wymieniona w temacie, a mianowicie czy mozna takowa wspolnote zaklasyfikowac jako pewnego rodzaju sekte....??? Dziekuje za pomoc


Ja najpierw ukazałam jak wygląda Kościół żywy i prawdziwy, ten jedyny, założony przez naszego Zbawiciela,
a następnie odpowiedziałam na pytanie:


Cytat:
Odnośnie wspólnoty o którą pytasz :mysli:
Porównaj ją z Kościołem żywym i prawdziwym i od razu będziesz wiedział, czy wierni tej wspólnoty
należą do sekty
:-D

Kermit zobacz, że to jest odpowiedź na pytanie :roll:
Dlatego bardzo Cię proszę o anulowanie tego ostrzeżenia
:prosze:
Maja.
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2007-03-22, 09:02   

Maju

Nie chcę tu się wypowiadać za Kermita, bo nie jestem jego rzecznikiem prasowym, jednak ostrzeżenie się już dawno Tobie należało. Za "monotematyczność" występującą niemal w każdym wątku. Pierwsze ostrzeżenie nie jest równoznaczne z zakazem pisania na forum, więc nie widzę jeszcze powodu do składania jakichkolwiek próśb, czy też zażaleń. Przecież nic tragicznego się nie stało.

Pozdrawiam.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Wojtek37 

Wiek: 59
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 686
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-03-22, 10:37   

Maju - too co napisałaś, nijak się ma do owej wspólnoty Neokatechumenalnej, bo po pierwsze nie padły żadne przeslanki, wskazujące na to iż miała być ona sektą w KRzK. To fałsz, w samym założeniu i każdy kto to czyta musi sobie z tego zdawać sprawę.

Piszcie o faktach, a nie o domniemaniach.
_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan
 
 
 
Florianek 
Poprzedni nick - brat_Janek

Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 506
Wysłany: 2007-03-22, 14:06   

Wojtek37 napisał

To fałsz, w samym założeniu i każdy kto to czyta musi sobie z tego zdawać sprawę

No Maja tez uważa, że nikt nie może nauczac inaczej wiec nie wiem o co wam chodzi :mrgreen: :?:
_________________
,,...łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa" (J 1:17)
 
 
Wojtek37 

Wiek: 59
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 686
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-03-22, 18:12   

Florianek napisał/a:
Wojtek37 napisał

To fałsz, w samym założeniu i każdy kto to czyta musi sobie z tego zdawać sprawę

No Maja tez uważa, że nikt nie może nauczac inaczej wiec nie wiem o co wam chodzi :mrgreen: :?:


Każda osoba troszkę rozgarnięta zauważy, iż w zaczętym topicku brak jakich kolwiek przesłanek, na podstawie faktów, a nie pobożnych życzeń. Więc czego nie rozumiesz?. Że temat nawet nie jest przedstawiony do polemiki, tylko padło zdawkowe pomówienie?.
_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan
 
 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-03-22, 22:49   

Kermit,
Cytat:
Maju piszesz nie na temat. Z góry założyłaś, że wspólnota neokatechumenalna jest sektą.
Mam wrażenie, że każdy Kościół czy ruch religijny uważasz za sektę. Może udowodnij to...

Kermit, ukazałam jak wygląda Kościół żywy i prawdziwy, ten jedyny, założony przez naszego Zbawiciela.
Przeczytasz o tym w Piśmie Świętym :-)
Ocenę, czy wspólnota Neokatechumenalna jest sektą czy nie, pozostawiłam osobom, którzy tę społeczność znają bliżej :mysli:

Cytat:
Do tego dołączyłaś reklamę swojego Kościoła.

Ponieważ ten Kościół uczy wiernych według Słowa Bożego i chce przyprowadzić każdego człowieka do Chrystusa :-)

Maja.
Ostatnio zmieniony przez Maja. 2007-03-22, 23:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-03-22, 23:09   

Wojtek37 napisał:
Cytat:
Maju - too co napisałaś, nijak się ma do owej wspólnoty Neokatechumenalnej, bo po pierwsze nie padły żadne przeslanki,
wskazujące na to iż miała być ona sektą w KRzK. To fałsz, w samym założeniu i każdy kto to czyta musi sobie z tego zdawać sprawę.

Wojtku37, ja napisałam:
Cytat:
porównaj ją z Kościołem żywym i prawdziwym i od razu będziesz wiedział, czy wierni tej wspólnoty należą do sekty :-D

a nie, że należą do sekty
:mrgreen:

Maja.
 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-03-22, 23:58   

Florianek napisał:
Cytat:
No Maja też uważa, że nikt nie może nauczać inaczej więc nie wiem o co wam chodzi :mrgreen: :?:

Florianku, widzę, że niektórzy nie zrozumieli tego, co napisałam :-(
Ja nigdzie nie napisałam, że jest to sekta :roll: .
Nie mogłam tak napisać, ponieważ nie znam tej wspólnoty :-D


Wojtek37 napisał:
Cytat:
temat nawet nie jest przedstawiony do polemiki, tylko padło zdawkowe pomówienie?.

Wojtku37, czytaj uważniej posty, dlaczego piszesz nieprawdę :?: :oops:

Maja.
 
 
Wojtek37 

Wiek: 59
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 686
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-03-23, 13:02   Re: Wspólnota Neokatechumenalna a sekta?

Victorinox napisał/a:
Interesuje mnie kwestia wymieniona w temacie, a mianowicie czy mozna takowa wspolnote zaklasyfikowac jako pewnego rodzaju sekte....??? Dziekuje za pomoc


Maju, a co to Twoim zdaniem jest?. Bo dla mnie to zwyczajne pomówienie nie poparte żadnymi faktami!. To nazywa się manipulacją socjoteechniczną.

Może odpowiesz na pytanie czy bijesz rodziców? ;-)
_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12