Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Miliony obecnie żyjących nigdy nie umrą !, bestia szkarłatna
Autor Wiadomość
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-15, 14:43   

Elius napisał/a:
Jachu napisał/a:
Witam dziś pogodnie.
Jak widzę,nadal niektórzy kierują się własnym chciejstwem i z uporem lansują nauki niebiblijne,dla niepoznaki okraszając je wyrwanymi z kontekstu cytatami bez składu i ładu.
Z Lucyferem już nie dyskutuję,nie odpowiada mi bardzo jego nick,podpis i aspiracje pod nickiem. Takich należy unikac,jak uczy Biblia.

Gdyby jednak kogoś interesował temat Dnia Sądu,to może zechce przeczytać o tym w załączonym linku i sam w swoim rozumie rozważy przedstawione tam argumenty z Bibli.

http://www.godsplan-today..._8_Judgment.htm

Otworzyłem link i nawet nie czytałem,gdyż zobaczyłem tam Jezusa z aureolą i w długich włosach na takie strony trzeba uważac.
Sam widzisz że zamiast Biblii podsuwa ci się linki z baśniami wymyślonymi przez innych nauczycieli niż Jezus.
2 Tym. 4:3-4
3. Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce,
4. I odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom;
(BW)

Niektórzy wolą baśnie zamiast Biblii dlatego polecają takie strony, im to uszy łechce a nam nie i dziwią się że nie chcemy słuchać baśni.

David77 

Wysłany: 2012-12-15, 15:02   

Lucyfer,

Cytat:
Wyraźnie napisałem że będą panować nad tymi którzy przeżyją wojnę Armagedonu i nad tymi którzy z nich się narodzą nowe pokolenia. Ziemia nie będzie pusta, bo ludzie nadal będą się rozmnażać tak jak teraz. Skąd u ciebie pomysł na pustą ziemię? Skąd ci się to bierze?. Sam sobie wymyślasz nielogiczne przeszkody i chcesz z nimi dyskutować. Ja tak nie głoszę że ziemia będzie pusta, to ty wymyśliłeś by ze sobą polemizować.

Czy już zapomniałeś o twoich proroctwach końca świata ? jak myślisz który duch wówczas podawał ci taką interpretacje ? podobnie jest z tym fragmentem . Za jakiś czas się okaże że zmienisz zdanie więc lepiej będzie jeżeli sprawę przyszłości zostawisz Bogu .

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-15, 15:08   

David77 napisał/a:
Lucyfer,

Cytat:
Wyraźnie napisałem że będą panować nad tymi którzy przeżyją wojnę Armagedonu i nad tymi którzy z nich się narodzą nowe pokolenia. Ziemia nie będzie pusta, bo ludzie nadal będą się rozmnażać tak jak teraz. Skąd u ciebie pomysł na pustą ziemię? Skąd ci się to bierze?. Sam sobie wymyślasz nielogiczne przeszkody i chcesz z nimi dyskutować. Ja tak nie głoszę że ziemia będzie pusta, to ty wymyśliłeś by ze sobą polemizować.

Czy już zapomniałeś o twoich proroctwach końca świata ? jak myślisz który duch wówczas podawał ci taką interpretacje ? podobnie jest z tym fragmentem . Za jakiś czas się okaże że zmienisz zdanie więc lepiej będzie jeżeli sprawę przyszłości zostawisz Bogu .
To co mówi nam Biblia możemy wiedzieć już dziś i nie musimy tego unikać by żyć w niewiedzy. Skoro nie chcesz wiedzieć nic o przyszłości to twój wybór, ja chcę.
1 Piotr. 1:10-12
10. Zbawienia tego poszukiwali i wywiadywali się o nie prorocy, którzy prorokowali o przeznaczonej dla was łasce,
11. Starając się wybadać, na który albo na jaki to czas wskazywał działający w nich Duch Chrystusowy, który przepowiadał cierpienia, mające przyjść na Chrystusa, ale też mające potem nastać uwielbienie.
12. Im to zostało objawione, że nie sobie samym, lecz wam usługiwali w tym, co teraz wam zostało zwiastowane przez tych, którzy w Duchu Świętym zesłanym z nieba opowiadali wam radosną nowinę; a są to rzeczy, w które sami aniołowie wejrzeć pragną.
(BW)

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2012-12-17, 08:21   

nie rozumiem, jeśli Chrystus umarł "za wielu" - to po co druga próba?

Henryk 

Wysłany: 2012-12-17, 08:29   

Anowi napisał/a:
nie rozumiem, jeśli Chrystus umarł "za wielu" - to po co druga próba?

Anowi. Mały, ale jakże ważny niuans.
Przelał krew za wielu.
Życie oddał za wszystkich. ;-) Wcale nie to tym samym... :-D

Anowi 

Wysłany: 2012-12-17, 09:01   

Trzeciego dnia nastąpi zmartwychwstanie pierworodnych oraz przemienienie żyjących w oka mgnieniu, po to aby mogli przez 1000 lat być z Chrystusem w Niebie, co w tym 1000-leciu dzieje się na Ziemi? Bo jeśli królują to nad kimś. A jeśli mają poddanych to panuje pokój. Przed upływem 1000 lat na krótką chwilę zostaje wypuszczony szatan po to aby zwiódł narody, aby Święte Miasto zostało oblężone i w Bitwie Armagedonu odniosło zwycięstwo. W ten sposób żądło śmierci zostaje unicestwione. Następuje powszechne zmartwychwstanie - czwartego dnia wstanie Łazarz - tak jak wierzyła Marta

nie tak będzie?

adzient 

Wysłany: 2012-12-22, 14:58   

Anowi napisał/a:
(...)co w tym 1000-leciu dzieje się na Ziemi?

Tak będzie wyglądała ziemia po Armagedonie :

"Oto Pan spustoszy ziemię i zniszczy ją, sprawi zamieszanie na jej powierzchni i rozproszy jej mieszkańców. Doszczętnie spustoszona i złupiona będzie ziemia, gdyż Pan wypowiedział to słowo. Ziemia jest splugawiona pod swoimi mieszkańcami, gdyż przestąpili prawa, wykroczyli przeciwko przykazaniom, zerwali odwieczne przymierze. W bryły rozleci się ziemia, w kawałki rozpadnie się ziemia, zatrzęsie się i zachwieje się ziemia. Wkoło zatacza się ziemia jak pijany i kołysze się jak budka nocna. Zaciążyło na niej jej przestępstwo, tak że upadnie i już nie powstanie"(Iz 24)

"Spojrzałem na ziemię - a oto pustka i próżnia, ku niebu - a nie było na nim jego światła. Spojrzałem na góry - a oto się trzęsły, na wszystkie pagórki - a one się chwiały. Spojrzałem - a oto nie było człowieka, a wszystkie ptaki niebieskie odleciały. Spojrzałem - a oto pole urodzajne stało się pustynią, a wszystkie jego miasta zburzone przed Panem przez żar jego gniewu."Jer 4,23-26

"Zabitych przez Pana będzie w owym dniu od krańca ziemi po kraniec; nie będzie się ich opłakiwać ani zbierać, ani grzebać, będą jako gnój na roli."Jer 25,33

"Wszyscy królowie narodów spoczywają w chwale, każdy w swoim grobowcu, a ty (Lucyfer) zostałeś wyrzucony ze swojego grobu, jak twór obrzydły, pokryty pomordowanymi, przebitymi mieczem, stratowany jak ścierwo"Iz 14
"Z tymi, którzy zstępują do kamiennego grobowca, ty nigdy nie złączysz się w grobie,"Iz 14,20

Czy na takiej ziemi można mieszkać ?

„postanowione [jest] ludziom raz umrzeć, a potem sąd” (Hbr 9:27).

Ten tekst świadczy o tym,że nie będzie innej drugiej możliwości.
Teraz jest jedyna możliwość na życie wieczne i szatan chce abyśmy uwierzyli ,że będzie jeszcze druga szansa.Ciekawie to wymyślił ale jest to sprzeczne z Pismem. ;-)

Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych!” (Hbr 4:7).

Anowi 

Wysłany: 2012-12-23, 01:51   

ale Armagedon to ta wojna, która odbywa się pod murami Miasta Świętego, które zstąpiło z Nieba

adzient 

Wysłany: 2012-12-23, 10:18   

Cytat:

ale Armagedon to ta wojna, która odbywa się pod murami Miasta Świętego, które zstąpiło z Nieba

Skąd taki wniosek ?
Apokalipsa opisuje armagedon wczesniej niż zstapienie miasta , o którym pisze dopiero w rozdz. 21.

Ja uważam ,że armagedon wydarzy się 1000 lat przed zstąpieniem miasta.
Armagedon wydarzy się bezpośrednio przed powt. przyjściem ,a zstąpienie miasta po tysiącleciu.

Zstąpienie miasta nastąpi w celu zasiedlenia ziemi przez ludzi ,którzy przez 1000 lat będą przebywali w niebie ponieważ mieszkanie na ziemi będzie nie możliwe z powodu zniszczenia jej.Teksty podane są wyżej.

Miasto zstąpi równie żaby zmartwychwstali ludzie w drugim zmartwychwstaniu (zm. na potępienie) dali dowód swojej winy i dokonali próby zawładnięcia miastem.tylko z tych dwóch powodów miasto zstąpi na ziemię.

jgs 
jan

Wyznanie: chrystusowy
Wysłany: 2012-12-23, 13:02   

Adzient

Dobrze napisałeś... Drugiej próby nie będzie....Teraz jest czas łaski....ale nie wszystkim to odpowiada..... Niektórzy chcieli by postawić "grubą kreskę" i zacząć wszystko od nowa...To jest absurd.... To jest ewangelia życzeniowa albo roszczeniowa, ale z Pismem nie ma nic wspólnego.... To są teorie New Age stricte Russelowskie i kompletnie nie mają pokrycia w Piśmie... Ale co można zrobić - człowiek tylko sam siebie może przekonać...

adzient 

Wysłany: 2012-12-23, 19:26   

jgs napisał/a:

Dobrze napisałeś... Drugiej próby nie będzie....Teraz jest czas łaski....ale nie wszystkim to odpowiada..... Niektórzy chcieli by postawić "grubą kreskę" i zacząć wszystko od nowa...To jest absurd.... To jest ewangelia życzeniowa albo roszczeniowa, ale z Pismem nie ma nic wspólnego.... To są teorie New Age stricte Russelowskie i kompletnie nie mają pokrycia w Piśmie... Ale co można zrobić - człowiek tylko sam siebie może przekonać...

Taka "ewangelia"zaprzecza ofierze Chrystusa i tekstowi ,że postanowione jest jedno życie ,a potem sąd.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2012-12-23, 21:20   

Armagedon znaczy" Góra zniszczenia" i jest symbolem na ucisk wielki. Ten się już potęguje w świecie.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

adzient 

Wysłany: 2012-12-24, 21:37   

Jachu napisał/a:

Armagedon znaczy" Góra zniszczenia" i jest symbolem na ucisk wielki. Ten się już potęguje w świecie.

Myślę podobnie Jachu.

jgs 
jan

Wyznanie: chrystusowy
Wysłany: 2012-12-24, 22:39   

Tak czy owak zgadzam się z wami
Armagedon - konflikt Baranka z królami ziemi - czyli wojna Boga Wszechmocnego... Baranek ich zwycięży, a z nim ci, którzy są wybrani i powołani oraz wierni.... Po armagedonie ziemia będzie pusta..... Nikt z ludzi nie przeżyje jeżeli nie jest wybrany... Tak więc o żadnych milinach, którzy nie umrą nie ma mowy...Chyba że mamy na myśli miliony wybranych jako oblubienica Baranka...

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2012-12-24, 23:01   

Ja uważam tak: Armageddon po hebrajsku znaczy har---mageddon] góra megiddo z historii wiemy,ze to tam odgrywały się walki przeważnie.Na gorze zniszczenia
wierzę,ze armageddon to światowa rewolucja, i rozpoczął się juz w szerokim znaczeniu w 1914 roku.
Ucisk się pogłębia, ludzkość jest niezadowolona, aż dojdzie do kulminacyjnego punktu i juz go nikt nie zatrzyma.Pójdzie od narodu, do narodu.
Mt 24:21 bb "Abowiem na on czas będzie wielki ucisk, jaki nie był od początku świata aż do tego czasu, ani będzie."

Odpowiedz do tematu