Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Miliony obecnie żyjących nigdy nie umrą !, bestia szkarłatna
Autor Wiadomość
jgs 
jan

Wyznanie: chrystusowy
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 246
Wysłany: 2013-01-01, 18:05   

Bartek

Logos - który stał się ciałem - był Bogiem - Jana 1: 1
Czy twoje domniemania są substytutem prawdy... Wiesz...dedukować sobie możesz...ale trzeba trzymać się Pisma...
_________________
Jan Gryko
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-01-01, 18:08   

jgs napisał/a:
Czy twoje domniemania są substytutem prawdy... Wiesz...dedukować sobie możesz...ale trzeba trzymać się Pisma...
Ja tak widzieć moge Twoje domniemania i co ?
Na poczatku byl Jezus,a Jezus był u Boga Ojca i Bogiem Ojcem byl Jezus. <----Tak brzmi ten werset kiedy podstawimy do Niego Osobe Jezusa i Osobe Boga Ojca.......bardzo ładnie określileś to "substytut prawdy"
jgs napisał/a:
ale trzeba trzymać się Pisma...
zrób to.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2013-01-01, 18:14   

adzient napisał/a:
nike napisał/a:
Ja uważam tak: Armageddon po hebrajsku znaczy har---mageddon] góra megiddo z historii wiemy,ze to tam odgrywały się walki przeważnie.Na gorze zniszczenia
wierzę,ze armageddon to światowa rewolucja, i rozpoczął się juz w szerokim znaczeniu w 1914 roku.
Ucisk się pogłębia, ludzkość jest niezadowolona, aż dojdzie do kulminacyjnego punktu i juz go nikt nie zatrzyma.Pójdzie od narodu, do narodu.
Mt 24:21 bb "Abowiem na on czas będzie wielki ucisk, jaki nie był od początku świata aż do tego czasu, ani będzie."

No to jesteśmy zgodni co do symboliki nazwy. ;-)

Ja uważam ,że armagedon się dopiero zacznie.
Taka mała różnica. ;-)


Napisałam wyraźnie,ze w szerokim znaczeniu Ja wierzę,że Armageddon to jest Światowa rewolucja, która już w szerokim znaczeniu trwa z małymi przerwami od roku 1914 [rozpoczęcia się ucisku] Kulminacyjny punkt jest dopiero przed nami.
bartek212701 napisał/a:
Może jednak ucisk nie ma ogarnąć całej ziemi,tylko jakąś część ? Jakiś naród ? Może wtedy i bym uwierzył w obecność ucisku w tym czasie.

Będzie na całej ziemi kiedy nastąpi ostatnia faza tego ucisku.
adzient napisał/a:
A co ze słowami "gdyby owe dni nie były skrócone nie ocalałaby żadna istota"?

Te slowa dotyczą już ostatniego stadium ucisku jest to światowa anarchia. a u Izraela bedzie Ucisk Jakuba w tym samym czasie i po tym nastanie głos cichy i wolny uspokójcie się narody
1Król.19:11-12
(11) Tedy onże głos rzekł: Wynijdź, a stań na górze przed Panem. A oto Pan przechodził, i wiatr gwałtowny i mocny podwracający góry, i łamiący skały przed Panem; ale Pan nie był w onym wietrze. Za wiatrem było trzęsienie ziemi; ale nie był Pan i w onym trzęsieniu. (12) Za trzęsieniem był ogień; ale Pan nie był w ogniu; za ogniem był głos cichy i wolny.

W tych tekstach jest przedstawiony cały ucisk, część z niego wypełniła się reszta jest przed nami.
wiatr gwałtowny i mocny podwracający góry,--Wojna Światowa w dwóch fazach 1914/1939. Góry-Królestwa, od roku 1914 raczej krolestw nie ma, to co jest to marionetki.
Trzęsienie ziemi---to Armageddon
Ogień---Światowa Anarchia
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2013-01-01, 19:13   

Tiger napisał/a:
adzient napisał/a:
Znalazłem Dan 11,44-12,1-3:

"(44) Wtem przestraszą go wieści ze wschodu i północy, dlatego wyruszy w wielkiej złości, aby wygubić i wytępić wielu. (45) I rozbije wspaniałe swoje namioty między morzem i prześliczną świętą górą. Wtedy dojdzie do swojego kresu i nikt mu nie pomoże.W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota. (2) A wielu z tych, którzy śpią w prochu ziemi, obudzą się..."

Dodam ,że uważam ,że Michałem owym jest tu Jezus.jest to Jego kolejne imię.
O Jezusie świadczy nazwanie go tu "orędownikiem ludu" a Tym jest tylko Jezus (1tes 2,5)

"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Zatem Michałem jest powracający Jezus.


W liscie Judy w 9 wersecie Michał nazwany jest archaniołem !

1Tes 4:16 BW
16 Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,

Czyli Pan - którym jest Jezus i który według ciebie jest archaniołem Michałem , na głos innego archanioła zstąpi z nieba !

I tym sposobem mamy dwóch archaniołów , a przecież Jezus Chrystus jest tylko jeden !

Jak to wytłumaczysz adzient ??

Nie chciałbym rozwodzić się w tym temacie.
Po pierwsze nie musi być tylko jeden Archanioł tak jak ,jest wiele Aniołów. ;-)


Po drugie każdy może wierzyć jak chce.Ja wierzę ,że Michał jest Jezusem ponieważ jest nazwany "orędownikiem Twojego ludu" ,a ten jest TYLKO JEDEN I JEST NIM TYLKO JEZUS.
1Tes 2,5 mówi ,że jest TYLKO JEDEN ORĘDOWNIK zatem wszystko się zgadza.

Ale nie jest to aż takie ważne.
Myślę ,ze są ważniejsze sprawy do roztrząsania.

Może i się mylę. ;-)
Nieważne.
 
 
MieczDucha 
Binitarianizm


Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 483
Skąd: Puławy
Wysłany: 2013-06-08, 12:01   

"Wy jesteście moimi świadkami [ ED - strong 5707]- mówi Pan [YHVH]- i moimi sługami [EBED 5650] , których wybrałem, abyście poznali i wierzyli mi, i zrozumieli, że to Ja jestem, że przede mną Boga nie stworzono i po mnie się go nie stworzy. (11) Ja, jedynie Ja, jestem Panem [YHVH], a oprócz mnie nie ma wybawiciela. (12) Ja zwiastowałem, wybawiałem i opowiadałem, a nie kto inny wśród was, i wy jesteście moimi świadkami [ ED - strong 5707] - mówi Pan - a Ja jestem Bogiem" - Izajasza 43:10-12

"Nie trwóżcie się i nie lękajcie się! Czy wam tego już dawno nie opowiedziałem i nie zwiastowałem? I wy jesteście moimi świadkami [ ED - strong 5707]. Czy jest bóg oprócz mnie? Nie, nie ma innej opoki, nie znam żadnej."- Izajasza 44:8

greckim odpowiednikiem hebrajskiego ED jest greckie MARTUS - 3144 np Ewangelia Mateusza vs 5 księga Mojżeszowa 19:15

YHVH czy Jehowa jak to odczytują ŚJ wg biblii odnosi się tak do OJCA jak i do SYNA - na bazie Izajasza 43 ŚJ twierdzą że oni są sługami Boga ale biblia wspiera pogląd o YHVH jako OJCU ale i SYNU przez co chrześcijanie mają być sługami Pana Jezusa :

,"ale weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i będziecie mi [lub moimi] świadkami [ MARTUS - 3144] w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi." - Dzieje Apostolskie 1:8

,"przez wiele dni ukazywał się On tym, którzy razem z nim przyszli z Galilei do Jerozolimy; oni to teraz są jego świadkami [ MARTUS - 3144] wobec ludu" - Dzieje Apostolskie 13:31

," A on rzekł: Bóg ojców naszych przeznaczył cię, abyś poznał wolę jego oraz abyś oglądał Sprawiedliwego i usłyszał głos z ust jego. (15) Ponieważ będziesz mu świadkiem [ MARTUS - 3144] tego, coś widział i słyszał, wobec wszystkich ludzi" - Dzieje Apostolskie 22:14-15

,"a gdy lała się krew Szczepana, świadka [ MARTUS - 3144] twojego, ja sam przy tym byłem i pochwalałem, i strzegłem szat tych, którzy go zabijali." - Dzieje Apostolskie 22:20

," Wiem, gdzie mieszkasz, tam, gdzie jest tron szatana; a jednak trzymasz się mocno mego imienia i nie zaparłeś się wiary we mnie, nawet w dniach, kiedy Antypas, świadek [ MARTUS - 3144] mój wierny, został zabity u was, gdzie szatan ma swoje mieszkanie" - Objawienie Jana 2:13

,"I dam dwom moim świadkom [ MARTUS - 3144] moc, i będą, odziani w wory, prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni." - Objawienie Jana 11:3 , "A ich trupy leżeć będą na ulicy wielkiego miasta, które w przenośni nazywa się Sodomą i Egiptem, gdzie też Pan ich został ukrzyżowany" - Objawienie 11:8

," I widziałem tę kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników [MARTUS - 3144] Jezusowych" - Objawienie Jana 17:6


_______________

Również słowo sługa z księgi Izajasza jest odnoszone do Pana Jezusa, to również wspiera dowody biblijne że YHVH to OJCIEC i SYN

,"Nawet i na sługi [DOULOS - 1401] moje i służebnice moje Wyleję w owych dniach Ducha mego I prorokować będą" - Dzieje Apostolskie 2:18 - "Także na sługi [EBED 5650] i służebnice wyleję w owych dniach mojego Ducha" - Joela 3:2

m.in :

,"Kto więc jest tym sługą [DOULOS - 1401] wiernym i roztropnym, którego pan postawił nad czeladzią swoją, aby im dawał pokarm o właściwej porze? (46) Szczęśliwy ów sługa [DOULOS - 1401], którego pan jego, gdy przyjdzie, zastanie tak czyniącego" - Mateusza 24:45-46

,"Wspomnijcie na słowo, które do was powiedziałem. Nie jest sługa [DOULOS - 1401] większy nad pana swego. Jeśli mnie prześladowali i was prześladować będą; jeśli słowo moje zachowali i wasze zachowywać będą" - Jana 15:20

,"Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany na apostoła, wyznaczony do zwiastowania ewangelii Bożej" - Rzymian 1:1

,"A teraz, czy chcę ludzi sobie zjednać, czy Boga? Albo czy staram się przypodobać ludziom? Bo gdybym nadal ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusowym" - Galacjan 1:10

,"nie pełniąc służby dla oka, jakobyście chcieli ludziom się przypodobać, lecz jako słudzy Chrystusowi, którzy pełnią wolę Bożą z całej duszy" - Efezjan 6:6

," Paweł i Tymoteusz, słudzy Chrystusa Jezusa, do wszystkich świętych w Chrystusie Jezusie, którzy są w Filippi wraz z biskupami i z diakonami" - Filipian 6:6

," Pozdrawia was Epafras, który pochodzi spośród was, sługa Chrystusa Jezusa, który nieustannie toczy za was bój w modlitwach, abyście byli doskonali i trwali we wszystkim, co jest wolą Bożą" - Kolosan 4:12


, 160 powodów dlaczego Jezus jest Bogiem Wszechmogącym : http://www.scionofzion.com/160_reasons.htm

, opracowanie katolickiego autora ale on specjalizuje się w tematyce ŚJ więc pod tym kierunkiem warto prześledzić -" Ponad 370 tekstów o Bóstwie Chrystusa z Biblii Towarzystwa Strażnica" - http://bednarski.apologet...wy-cz-1,447.htm

, http://bednarski.apologet...wy-cz-2,448.htm


Jako wyznający binitarianizm nie zgadzam się oczywiście ze wszystkimi argumentami autora
_________________
o moim wypadku : - http://mieczducha888.blog...-uratowany.html

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
 
 
milo-ds7 
maranatha-Pan jest blisko

Wyznanie: Adwentysta
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 461
Wysłany: 2013-06-09, 10:00   Miliony

adzient napisał/a:
Po drugie każdy może wierzyć jak chce.Ja wierzę ,że Michał jest Jezusem ponieważ jest nazwany "orędownikiem Twojego ludu" ,a ten jest TYLKO JEDEN I JEST NIM TYLKO JEZUS.
1Tes 2,5 mówi ,że jest TYLKO JEDEN ORĘDOWNIK zatem wszystko się zgadza.


Też tak uważam i długo to udowadniałem Lucyferowi, że się myli aż wyszło na jaw, że jest "nawiedzony" jak zaczął opowiadać że zajął miejsce po Lucyferze aby obwieszczać "dobrą nowine" jako anioł z 14 rozdz. Obj. lecąc przez środek nieba Jonolotem (Wydarzenia - Biblijna data końca..)
Cała rzecz poszła o to czy Michał z Obj.12:5 to Jezus
Cytat:
Obj.12: I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą, ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię. (5) I porodziła syna - mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną. I zostało porwane jej Dziecię do Boga i do Jego tronu. (6) A Niewiasta zbiegła na pustynię, gdzie miejsce ma przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni. (7) I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie, (8) ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło.

Cała Biblia skupia się przede wszystkim na Chrystusie i tutaj jest mowa urodzeniu Jezusa, próbie zabicia Go przez żołnierzy Heroda Wielkiego i wniebowstąpieniu co nie może dotyczyć żadnego anioła Michała tylko Michała - Chrystusa.
Drugi ważnym szczegółem potwierdzającym tożsamość Michała jest stwierdzenie:
Cytat:
w.5: I porodziła syna - mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną
Obj.19: Potem ujrzałem niebo otwarte: i oto - biały koń, a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym, oto ze sprawiedliwością sądzi i walczy. (12) Oczy Jego jak płomień ognia, a wiele diademów na Jego głowie. Ma wypisane imię, którego nikt nie zna prócz Niego. (13) Odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a imię Jego nazwano: Słowo Boga. (14) A wojska, które są w niebie, towarzyszyły Mu na białych koniach - wszyscy odziani w biały, czysty bisior. (15) A z Jego ust wychodzi ostry miecz, by nim uderzyć narody: On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu wszechmocnego Boga. (16) A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW PAN PANÓW.
Tym.6: (15) Ukaże je, we właściwym czasie, błogosławiony i jedyny Władca, Król królujących i Pan panujących, (16) jedyny, mający nieśmiertelność, który zamieszkuje światłość niedostępną, którego żaden z ludzi nie widział ani nie może zobaczyć: Jemu cześć i moc wiekuista! Amen

Jeżeli Chrystus mógł na pewien czas stać się człowiekiem to dlaczego nie mógłby przyjąć postać Michała anioła wtedy gdy walczy z odstępczymi aniołami? Jako Bóg zmiótł by diabła jednym tchnieniem i cała Księga Objawienia była by do poprawy...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10