Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki był los Syna Dawida i Batszeby?
Autor Wiadomość
mariusz120 
Banita

Wyznanie: wierze że ludzie są fałszywi :-)
Wysłany: 2014-07-18, 12:29   

Bob napisał/a:
mariusz120 napisał/a:
a tak poza tym to dziecko i tak poszlo do "nieba"

Taa, powiększył grono aniołków.

kocham twój sarkazm :-D

Bob 

Wysłany: 2014-07-18, 12:43   

mariusz120 napisał/a:
http://poznan.akademickie.com/czy-bog-wciaz-aktywnie-dziala-w-swiecie/

Czyli to Bóg stoi za katastrofa Titanica i huraganem Katrina? Jakie to pocieszające, że nie pozostawił ludzi samych sobie i z takim zaangażowaniem ciągle się o nich troszczy.

mariusz120 
Banita

Wyznanie: wierze że ludzie są fałszywi :-)
Wysłany: 2014-07-18, 12:45   

Cytat:
Czyli to Bóg stoi za katastrofa Titanica i huraganem Katrina?

czy ja coś takiego zasugerowałem albo tam tak pisze?
Nie sądzę :-)

Bob 

Wysłany: 2014-07-18, 12:50   

mariusz120 napisał/a:
Cytat:
Czyli to Bóg stoi za katastrofa Titanica i huraganem Katrina?

czy ja coś takiego zasugerowałem albo tam tak pisze?
Nie sądzę :-)

Tak, dokładnie taka pada tam sugestia.

Wcale nie jestem zdziwiony faktem, że nie czytasz materiałów, które z takim zapałem podlinkowujesz.

Eliot 

Wysłany: 2014-07-18, 12:53   

mariusz120 napisał/a:
Nie :-) Jestem nowym człowiekiem .

Nowym człowiekiem byłbyś, gdybyś tu wrócił jak na chrześcijanina przystało - w pierwszej kolejności przepraszając za to co wypisywałes uprzednio oraz składając obietnicę tego, że powstrzymasz się od podobnych zachowań.

Tymczasem wkradłes się tutaj po raz kolejny jak osoba pozbawiona honoru. Kłamiesz i nie masz odwagi przyznać się do swojej tożsamości i bagażu bezprecedensowego chamstwa, które tu wniosłeś poprzednimi razy.

Deiści, z którymi tutaj usiłujesz polemizować mają system wartości niosiągalny dla Twojego przerośniętego ego...
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

jaros71 

Wysłany: 2014-07-18, 14:56   

Eliot napisał/a:
A niby kto?

1Ch 21:14 br "(14) Zesłał tedy Jahwe na Izraela zarazę tak wielką, że umarło w całym kraju siedemdziesiąt tysięcy ludzi."

Przychodzi mi na myśl że ta masakra która się wydarzyła w owym czasie jest proroczym obrazem, zapowiedzią tego co się stanie z ogółem ludzkości podczas armagedonu. Wtedy tez zginie ogromna liczba ludzi. Można zapytać dlaczego to nie Dawid zginął?
Myślę ze Bóg patrzył na całe jego życie i dostrzegł ogromną różnicę w wierze i postępowaniu jego od ogółu Izraelitów z tamtych czasów i to spowodowało że Dawid pozostał przy życiu.
Tak samo my jeśli chcemy uniknąć tego co ma przyjść na zamieszkały świat to Pan Jezus radzi abyśmy czuwali bo nie wiemy kiedy ten czas sądu i rozrachunku przyjdzie.

Eliot 

Wysłany: 2014-07-18, 15:06   

jaros71 napisał/a:
Myślę ze Bóg patrzył na całe jego życie i dostrzegł ogromną różnicę w wierze i postępowaniu jego od ogółu Izraelitów z tamtych czasów i to spowodowało że Dawid pozostał przy życiu.

Nie! To jest błędny tok rozumowania...
Zgrzeszył Dawid (pomijam kwestię czego się dopuścił, bo i w tej materii można by rzec wiele), tymczasem śmierć poniosło 70 tys. ludzi.

Uważasz to za sprawiedliwe?

Jeśli odpowiesz "tak", to zaskoczysz mnie wielce ;-)

Wyobraź sobie, że Ty podejmujesz taką decyzję. Jakiś Twój ulubiony menedżer (a sam jesteś prezesem) dopuszcza się jakiegoś przekrętu. Bolejesz nad tym i dochodzisz do wniosku, że nie można takich rzeczy puszczać płazem. Ale ponieważ bardzo lubisz tego menedżera, postanawiasz... wywalić z pracy znaczną część załogi.
Podejście niczego sobie ;-)

PS Sytuacja naprawdę wyglada beznadziejnie i w sumie nie bardzo wiem, dlaczego miałbym tej beznadziejnej sprawy bronić...?
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Bob 

Wysłany: 2014-07-18, 16:06   

jaros71 napisał/a:
Przychodzi mi na myśl że ta masakra która się wydarzyła w owym czasie jest proroczym obrazem, zapowiedzią tego co się stanie z ogółem ludzkości podczas armagedonu. Wtedy tez zginie ogromna liczba ludzi. Można zapytać dlaczego to nie Dawid zginął?
Tak samo my jeśli chcemy uniknąć tego co ma przyjść na zamieszkały świat to Pan Jezus radzi abyśmy czuwali bo nie wiemy kiedy ten czas sądu i rozrachunku przyjdzie.

To nie tak.

Dawid był po prostu protegowanym samego Boga. I jako Jego wybraniec cieszył się szczególnymi względami. Bóg nie mógł ukarać go śmiercią, bo to by świadczyło o tym, ze sam popełnił błąd lokując w nim nadzieje i namaszczając na króla. Już wystaczająco najadł się wstydu z niejakim Adamem.

Poza tym Bóg już postanowił, że Dawid miał być protoplastą Jezusa, więc brał pod uwagę, że to było nie było, pra pra pra pra pra pra... dziadek Syna Bożego.

A że Dawid był jaki był i co rusz przydarzały mu się wpadki, za które doskonałe i nieprzemijajace Prawo Boże przewidywało karę śmierci; Bóg, który się nie myli i nie popełnia błędów, dostawał chwilowych ataków apopleksji i tylko czyjaś śmierć mogła go uspokoić, ukoić zszargane nerwy i zrównoważyć szale doskonałej Bożej sprawiedliwości. Jak atak był przelotny, to ginęło, nomen omen, Bogu ducha winne dziecko; jak wkurw był o dużej intensywności to ginęło 70 tysięcy pobłogosławionych przynależnością do narodu wybranego, którzy mieli pecha urodzić się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie.

Tak czy siak sprawiedliwość Boża święciła tryumfy a sam Bóg jakoś dochodził do siebie po wybrykach swojego pupila.
Ostatnio zmieniony przez Bob 2014-07-18, 16:27, w całości zmieniany 1 raz  

Wasiczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-18, 16:26   

Rozumiem, że można się zastanawiać dlaczego Bóg uczynił tak, a nie inaczej. Szukać na to odpowiedzi. Natomiast nie rozumiem jak osoba wierząca może kwestionować działania Boga, czy zarzucać niesprawiedliwość. Nie nam ludziom oceniać decyzje Boga. Dlaczego zginęło 70 tys. ludzi? Nie wiem, ale wierzę, że Bóg tak postanowił z ważnego powodu i na pewno nie był to Jego kaprys czy złość na Dawida jak sugeruje to Bob. Uważam, że wszystkie nasze wątpliwości zostaną rozwiane w Tysiącleciu.

Bob 

Wysłany: 2014-07-18, 16:57   

Nie dramatyzujmy.

Dzieci Hioba tez musiały umrzeć - podobno ze względu na szczególną prawość i lojalność tego ostatniego. W zestawieniu z tą pouczajacą lekcją historia dziecka Dawida i Batszeby jest arcyboleśnie prosta: w końcu to był owoc grzechu i jako taki zasłużył na śmierć.

Reminiscencje tego sposobu myslenia pobrzmiewają nawet dzisiaj w tumulcie dochodzącym z twardego jądra katolibanu odnośnie Chazan gate; gdzie to samo dziecko raz jest wspaniałym Jasiem, darem Bożym - mimo że bez mózgu i twarzoczaszki, dla ocalenia życia którego można a wręcz należy posunać się do wszystkiego; a innym razem szkaradnym owocem bezbożnej inżynierii genetycznej, właśnie ze względu na tą bezbożność skazanym na śmierć.
Ostatnio zmieniony przez Bob 2014-07-18, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  

Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Wysłany: 2014-07-18, 17:30   

Bob napisał/a:
Nie dramatyzujmy.

Dzieci Hioba tez musiały umrzeć - podobno ze względu na szczególną prawowość i lojalność tego ostatniego. W zestawieniu z tą pouczajacą lekcją historia dziecka Dawida i Batszeby jest arcyboleśnie prosta: w końcu to był owoc grzechu i jako taki zasłużył na śmierć.

Reminiscencje tego sposobu myslenia pobrzmiewają nawet dzisiaj w tumulcie dochodzącym z twardego jądra katolibanu odnośnie Chazan gate; gdzie to samo dziecko raz jest wspaniałym Jasiem, darem Bożym - mimo że bez mózgu i twarzoczaszki, dla ocalenia życia którego można a wręcz należy posunać się do wszystkiego; a innym razem szkaradnym owocem bezbożnej inżynierii genetycznej, właśnie ze względu na tą bezbożność skazanym na śmierć.

:-(

bartek212701 

Wysłany: 2014-07-18, 17:50   

Jak więc zrozumieć takie zachowania Boga? Czy w takim wypadku nasza moralnośc i rozumienie dobra jest az tak niepoprawne? Nas razi i boli zabicie 70 tyś ludzi, czy dziecka Dawida, a dla Boga jest to sprawiedliwość. Czy w ogóle poddawanie sprawiedliwości Boga pod wątpliwość w tych wypadkach nie jest grzechem?

Bob 

Wysłany: 2014-07-18, 18:01   

bartek212701 napisał/a:
Jak więc zrozumieć takie zachowania Boga? Czy w takim wypadku nasza moralnośc i rozumienie dobra jest az tak niepoprawne? Nas razi i boli zabicie 70 tyś ludzi, czy dziecka Dawida, a dla Boga jest to sprawiedliwość. Czy w ogóle poddawanie sprawiedliwości Boga pod wątpliwość w tych wypadkach nie jest grzechem?

User Wasiczek postuluje otwarty katalog pytań ale odpowiedzi już zamknięty.

Coś w stylu: Kto jest najwspanialszym człowiekiem świata i dlaczego właśnie Lenin?

Wasiczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-18, 18:17   

Bob napisał/a:

Nie powiedziałem nic o zamkniętym katalogu odpowiedzi. Może ktoś zna odpowiedź na dręczące was wątpliwości, ale jasno napisałem, że ja niestety nie znam. Więc jeżeli ktoś ma jakieś wyjaśnienie to proszę bardzo. Jeżeli nikt taki się nie znajdzie, to i tak nie mam zamiaru kwestionować decyzji Boga.

Bob 

Wysłany: 2014-07-18, 18:19   

Wasiczek napisał/a:
Bob napisał/a:

Nie powiedziałem nic o zamkniętym katalogu odpowiedzi.

Może nie wprost, ale napisałeś:

Wasiczek napisał/a:
Rozumiem, że można się zastanawiać dlaczego Bóg uczynił tak, a nie inaczej. Szukać na to odpowiedzi. Natomiast nie rozumiem jak osoba wierząca może kwestionować działania Boga, czy zarzucać niesprawiedliwość. Nie nam ludziom oceniać decyzje Boga.

Odpowiedz do tematu