Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
CZY ISTNIEJE DZISIAJ ZBÓR CHRZEŚCIJAN KTÓRZY MAJĄ DUCHA ŚW ?
Autor Wiadomość
Benjamin Szot 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 567
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-01-06, 13:37   CZY ISTNIEJE DZISIAJ ZBÓR CHRZEŚCIJAN KTÓRZY MAJĄ DUCHA ŚW ?

OTWIERAM DYSKUSJĘ :

Czy w dzisiejszych czasach istnieje zbór Chrystusowy, którego chrześcijanie mają świętego ducha Bożego i jego dary ? Jeśli tak, kto to jest i jakie są na to dowody ?
Jeśli zaś nie ma takiego zboru, który byłby odzwierciedleniem pierwszych chrześcijan - to jaki jest tego powód ?

Proszę o konkrety
Ostatnio zmieniony przez Benjamin Szot 2013-01-06, 15:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iwona19 

Wyznanie: Katoliczka
Pomogła: 10 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 26 Lis 2012
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-06, 14:05   

wierzę, że tak
_________________
Słów mi właściwych często brakuje na opisanie mej miłości do Ciebie
 
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-01-06, 14:26   

ilu potrafi zapomnieć doznane krzywdy? Myślę, że amnezja jest błogosławieństwem
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Iwona19 

Wyznanie: Katoliczka
Pomogła: 10 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 26 Lis 2012
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-06, 14:28   

jaka amnezja?
_________________
Słów mi właściwych często brakuje na opisanie mej miłości do Ciebie
 
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-01-06, 14:32   

"i odpuść jako i my odpuszczamy" - kto potrafi?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Iwona19 

Wyznanie: Katoliczka
Pomogła: 10 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 26 Lis 2012
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-06, 14:42   

Anowi napisał/a:
"i odpuść jako i my odpuszczamy" - kto potrafi?

Prosimy Boga o odpuszczenie grzechów, ale jednocześnie my zapewniamy, że przebaczymy to, co ktoś nam złego uczynił
 
 
 
Benjamin Szot 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 567
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-01-06, 15:50   

bardzo proszę o trzymanie się tematu i o konkrety
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-06, 17:50   Re: CZY ISTNIEJE DZISIAJ ZBÓR CHRZEŚCIJAN KTÓRZY MAJĄ DUCHA

Benjamin Szot napisał/a:
OTWIERAM DYSKUSJĘ :

Czy w dzisiejszych czasach istnieje zbór Chrystusowy, którego chrześcijanie mają świętego ducha Bożego i jego dary ? Jeśli tak, kto to jest i jakie są na to dowody ?
Jeśli zaś nie ma takiego zboru, który byłby odzwierciedleniem pierwszych chrześcijan - to jaki jest tego powód ?

Proszę o konkrety
Jezus wiecznie żywy i wciąż taki sam. Dziś tak samo jak w pierwszym wieku Jezus posiada siedem zborów, siedem świeczników bo tylu zostało wysłanych duchów na całą ziemię. W tych siedmiu zborach Duch Święty kieruje nimi i daje im zadania do wykonania. Nikt inny nie przyjmie tego co głoszą te zbory bo one głoszą sprawy duchowe. Nikt inny oprócz tych którzy zostali wykupieni z ziemi nie może się nauczyć tego co oni głoszą i nie może tego przyjąć bo nie ma tego samego Ducha Świętego.To są ci którzy nie zginają kolan przez Baalem, przed Wielkim Babilonem i nie skalali się w ten sposób naukami religijnymi.Jest ich obecnie na ziemi w siedmiu zborach siedem tysięcy.
Obj. 3:1
1. A do anioła zboru w Sardes napisz: To mówi Ten, który ma siedem duchów Bożych i siedem gwiazd: Znam uczynki twoje: Masz imię, że żyjesz, a jesteś umarły.
(BW)Obj. 5:6
6. I widziałem pośrodku między tronem a czterema postaciami i pośród starców stojącego Baranka jakby zabitego, który miał siedem rogów i siedmioro oczu a to jest siedem duchów Bożych zesłanych na całą ziemię.
(BW)
Obj. 14:3
3. I śpiewali nową pieśń przed tronem i przed czterema postaciami i przed starszymi; i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.
(BW)
1 Kor. 2:14
14. Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać.


Obecnie tylko siedem tysięcy ludzi na ziemi posiada Ducha Świętego, to są ci którzy nie są w żadnej religii tego świata.


Rzym. 11:4-5
4. Ale co mu mówi wyrocznia Boża? Zostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem.
5. Podobnie i obecnie pozostała resztka według wyboru łaski.
Rzym. 8:14 Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi.

 
 
Iwona19 

Wyznanie: Katoliczka
Pomogła: 10 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 26 Lis 2012
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-06, 18:39   

Nie zgadzam się z Lucyferem
_________________
Słów mi właściwych często brakuje na opisanie mej miłości do Ciebie
 
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-06, 18:44   

Iwona19 napisał/a:
Nie zgadzam się z Lucyferem
Przeczytaj wersety i zgódź się z Jezusem i z tym co zapisano w Biblii. Napisz jak rozumiesz te słowa Jezusa i wersety które podałem?
 
 
Iwona19 

Wyznanie: Katoliczka
Pomogła: 10 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 26 Lis 2012
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-06, 19:24   

Z Jezusem się zawsze zgadzam
_________________
Słów mi właściwych często brakuje na opisanie mej miłości do Ciebie
 
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-06, 19:49   

Iwona19 napisał/a:
Z Jezusem się zawsze zgadzam
Zgadzasz się więc z tym co Jezus powiedział, że zesłał na ziemię siedem duchów Bożych i ma siedem zborów, siedem świeczników.
Obj. 3:1
1. A do anioła zboru w Sardes napisz: To mówi Ten, który ma siedem duchów Bożych i siedem gwiazd: Znam uczynki twoje: Masz imię, że żyjesz, a jesteś umarły.
(BW)Obj. 5:6
6. I widziałem pośrodku między tronem a czterema postaciami i pośród starców stojącego Baranka jakby zabitego, który miał siedem rogów i siedmioro oczu a to jest siedem duchów Bożych zesłanych na całą ziemię.
(BW) Obj. 1:20
20. Co do tajemnicy siedmiu gwiazd, które widziałeś w prawej dłoni mojej, i siedmiu złotych świeczników: siedem gwiazd, to aniołowie siedmiu zborów, a siedem świeczników, to siedem zborów.
(BW)

Ja też się z Jezusem w tym temacie zgadzam w 100%.
 
 
jgs 
jan

Wyznanie: chrystusowy
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 246
Wysłany: 2013-01-06, 20:36   

Lucyfer

Ja też nie należę do żadnej instytucjinalnej religii, ale przyznam, że komplenie nie rozumiem skąd wziąłeś te siedem tysięcy...? Chyba nie jesteś numerologiem..?

Te siedem tysięcy mężów, kórzy nie zgięli kolan przed baalem było tylko przykładem resztki, o której mówił Paweł, a nie dosłownym przeniesieniem liczby....

Jeżeli mamy rozumieć na sposób duchowy, to po co stosujesz literę...?
_________________
Jan Gryko
 
 
Supouse 

Wyznanie: Anglikanin, Mormon, Luteranin, Husyta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 510
Wysłany: 2013-01-06, 20:41   

Lucyfer ale tam nie ma słów Jezusa to są słowa kogo innego. Tak dosłownie biorący do siebie te słowa?
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-06, 21:10   

Supouse napisał/a:
Lucyfer ale tam nie ma słów Jezusa to są słowa kogo innego. Tak dosłownie biorący do siebie te słowa?
A jaki jest inny Syn Boży który przekazał Janowi to Objawienie?Obj. 2:18
18. A do anioła zboru w Tiatyrze napisz: To mówi Syn Boży, który ma oczy jak płomień ognia, a nogi jego podobne są do mosiądzu.
(BW)Obj. 22:16
16. Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach, Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna.
(BW)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11