Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
to jest Moje Słowo
Autor Wiadomość
Wnikliwy

Wysłany: 2015-04-02, 06:01   

ratao napisał/a:
W 1989 r ukazał się w wersji książkowej ponad 1300 stronicowy przekaz Chrystusa do s.Gabrieli:

Obrazek To jest Moje Słowo.Alfa i Omega.Ewangelia Jezusa.Objawienie Chrystusowe,jakie znają już prawdziwi chrześcijanie na całym świecie

Według słów Chrystusa,ma on obowiązywać jako źródło prawdy,do czasu jego ponownego przyjścia w duchu na Ziemię,które ten przekaz zapoczątkował.Jest w nim napisane bardzo wiele razy o istnieniu reinkarnacji.Podobnie istnienie reinkarnacji jest potwierdzone w Biblii,Bhagavad-Gicie,itd.

Aleś pojechał Ratao po bandzie z tym przekazem. :aaa:

ratao

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2015-09-13, 08:04   

Jezus według ciała był synem Marii i Józefa,ale według ducha jest wiecznym Chrystusem,synem Boga (יהוה),wiecznego Ojca (Abba) i wiecznej Matki (Amma)

Cytat:
Rozdział 2, 9-12

Czyste poczęcie Jezusa Chrystusa

9. Tego samego dnia ukazał się anioł Gabriel Józefowi we śnie i rzekł do niego: "Bądź pozdrowiony, Józefie, zostałeś wybrany, gdyż ojcostwo Boże jest z tobą. Błogosławiony jesteś pomiędzy mężami i błogosławiony jest owoc twoich lędźwi". 10. Kiedy Józef rozważał te słowa, był zatrwożony. Lecz anioł Pana rzekł do niego: "Nie bój się, Józefie, synu Dawida, gdyż znalazłeś łaskę u Boga. Oto spłodzisz dziecko i dasz mu imię Jezus-Maria, gdyż On zbawi Swój lud od jego grzechów". 11. A to wydarzyło się, aby zostało spełnione, co Pan zapowiedział poprzez proroka, który rzekł: "Oto dziewica pocznie, stanie się brzemienna i urodzi syna i da mu na imię Emanuel,(*1) co znaczy: Bóg w nas". 12. Kiedy Józef obudził się ze snu, uczynił tak, jak mu nakazał anioł i poszedł do Marii, swojej narzeczonej, a ona poczęła w swoim łonie Pana. (Rozdział 2, 9-12)
-------
8.8.Działo się to w Bethabarze z drugiej strony Jordanu, gdzie chrzcił Jan. Jezus miał w tym czasie 30 lat, według ciała syn Józefa i Marii, ale w duchu jest Chrystusem, synem Boga ( יהוה), wiecznego Ojca (Abba) i wiecznej Matki (Amma), jak Duch Świątobliwości oznajmił z mocą.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ratao

Wysłany: 2016-01-06, 12:00   

SENS I CEL TWOJEGO ŻYCIA NA ZIEMI

Cytat:
Objawienie Jezusa Chrystusa-fragmenty z 1990 r

Ja Jestem Życiem,Duchem od wieków na wieki.Nie człowiek mówi do was,że Ja Jestem Synem Bożym,tylko wewnętrzny Duch,który każdego człowieka chciałby rozbudzić.

Dlatego nie pytaj swojego sąsiada:"czy wierzysz w to,że to Syn Boży i że On do nas przemawia?" Ja mówię tobie-ty spytałeś się człowieka.Zapytaj się Ducha,który mieszka w tobie,uczyń to bez przesądów,módl się,a gdy przyjdzie czas na ciebie,wewnętrzny Duch włoży ci prawdę w serce.

Ponieważ ciało jest pełne problemów i samolubstwa,rozum nie może ci na to odpowiedzieć,tylko ten,który żyje w tobie,który pragnie cię rozbudzić i zaprowadzić do wiecznego Królestwa,a więc Chrystus Boży,zbawienna Energia działająca w tobie.

Już minęło ponad 2000 lat,a ludzkość wciąż pyta:

"Jaki sens i cel ma nasze ziemskie życie? Naszym celem jest przecież śmierć,która jest końcem naszego ludzkiego istnienia."

Sensem i celem twojego życia na tej Ziemi,o dziecko Niebios,jest samorozpoznanie,ponieważ poznając siebie,dojdziesz do poznania Boga.Jeżeli potrafisz pojąć sens tych słów,to rozpoznasz też twój cel i będziesz wiedział,skąd pochodzi twoja wieczna istota.Ona pochodzi z Niebios,z Królestwa Miłości i tam ja chcę ją znowu zaprowadzić.

Dopóki człowiek nie wierzy w Stworzyciela wszelkiego bytu,ma on swoją śmierć przed oczyma.W tym złudzeniu żyje wiele ludzi,dlatego chcą wyżyć się,bo nie rozpoznali sensu i celu swojego życia na Ziemi.

W imieniu Mojego Ojca,który jest również waszym Ojcem,przemawiam do Was,Moje dzieci.Przestańcie żyć złudzeniami,które wam narzucano przez tysiące lat,a starajcie się pojąć i rozpoznać Miłość,odwiecznie czystego Ducha,który żyje w każdej duszy.Każdy z was powinien o tym wiedzieć,że jego dusza nie raz,ale wielokrotnie już wdziewała szatę ziemską.

Zrozumcie Moje dzieci,byłoby to bardzo ważne,żeby ludzkość wiedziała o reinkarnacji i powtórnych wcieleniach.Kto nie wie nic o powtórnych wcieleniach,o Prawie Karmy i obciążeniach duszy,ten pyta się: "Dlaczego żyję na tej Ziemi? Skąd przyszedłem i dokąd idę? Czy istnieje sprawiedliwy Bóg i dlaczego dopuszcza On,że jest tyle niesprawiedliwości? Ja jestem chory,a inni są zdrowi,cóż ja takiego uczyniłem? Ja żyłem i żyję jak mój sąsiad i kolega z pracy.Dlaczego ja już za młodych lat muszę spojrzeć w oblicze śmierci? Wszyscy ci,którzy hołdowali światu jeszcze więcej niż ja,żyją w dostatku!"

Jeśli człowiek nie wie,co oznacza Prawo Przyczyny i Skutku,to oskarża Boga i posądza Go o niesprawiedliwość.Jeśli ludzkość byłaby uświadomiona,to byłoby dla ludzi logicznym wnioskiem,że wina wypływa z duszy i osadza się w ciele,gdy dusza się inkarnuje.Każdy z was,kiedy ma wrzód na ciele,pragnie aby otworzył się on i ropa,a z nią wszelkie nieczystości,wypłynęły z ciała.

Tak samo dzieje się z duszą,która cierpi w ludzkiej szacie;dzięki Łasce Bożej,dusza w szacie ziemskiej może zmazać swoją winę.Im więcej obciążeń dusza może przekazać ziemskiej szacie,tym jest lżejsza,szczęśliwsza i bardziej radosna.Jak długo jednak człowiek o tych rzeczach nie wie,tak długo błędnie nastawia,a nawet obciąża on wciąż na nowo swoją duszę,ponieważ postępuje wbrew Prawom Bożym.

Wielu z was powie: Skąd mamy o tych rzeczach wiedzieć? Ja powiadam wam: Jako Jezus z Nazaretu byłem dla każdego z was symbolem.Od czasów mojego dzieciństwa,aż do słów "Dokonało się" ,pokazywałem ludziom tego świata,jak mają żyć,aby zbliżyć się do Boga,odwiecznego Ojca,aby wewnętrzny Duch mógł pobudzić każdą duszę.Rzadko kiedy dusze mogą być pobudzone przez Ducha Życia,ponieważ człowiek szuka zbawienia na zewnątrz,w mamidłach tego świata.Dopóki człowiek nie wie o wewnętrznym żywym Duchu,jest on duchowo martwy.Dopóki żebrak nie rozpozna sensu i celu swojego ziemskiego życia,dusza jego będzie dążyć do ponownych wcieleń.

Gdyby bogaty widział nędzę biednych i ze swojego bogactwa rozdawał,to rozpoznałby sens i cel swojego życia.Poprzez samo rozpoznanie świat mógłby rozkwitnąć,inkarnacje ustałyby,liczba urodzeń zmniejszyłaby się,ponieważ człowiek udoskonalałby się od wewnątrz siebie,od obecnej w jego sercu Miłości.

O zrozumcie,wszechświat jest formowany,kształtowany i ożywiany przez Miłość jednej Energii twórczej.Ta Energia twórcza jest wyrazem absolutnej Miłości,ani jedna cząsteczka nie wibruje bez miłości Boga.Każda dusza nosi Ducha Życia. Co to jest Duch Życia? Jest to Bóg,który ożywia wszystkie formy bytu a więc i twoją duszę.Jeśli nie czujesz tchnienia twojego Ojca,to nie Ojciec odwraca się od ciebie,tylko Jego dziecko,wypiera się Ojca.

Jak więc znajdziesz swego Boga?Tylko przez poznanie samego siebie dojdziesz do poznania Boga i odnajdziesz obecnego w tobie,twojego Ojca.Kochaj Boga swego z całego serca,a jeśli dziś tego nie potrafisz,to udaj się w modlitwę serca.Nie usta mają przemawiać,lecz serce twoje.

Gdziekolwiek się udajesz i cokolwiek czynisz,zwracaj się do Boga obecnego w tobie,do Boga,twojego odwiecznego Ojca i do obecnego też w tobie Chrystusa Bożego,twojego Osobistego Zbawiciela.Nawet kiedy wykonujesz najprostszą pracę,zmów przedtem modlitwę płynącą z serca.Tylko kilka słów;

Ojcze mój,nie jestem sam,Ty mi towarzyszysz,niechaj praca ta będzie wykonana w Twoim Imieniu.

Gdy otworzy się wrzód duszy,wypłynie i osłabi tym ciało,mimo to radość będzie w sercach waszych,ponieważ będziecie wiedzieć,że wszystko co ukazuje się na zewnątrz,oznacza uwolnienie duszy i jest skutkiem jakiejś przyczyny. Kto tak myśli i żyje świadomie w Bogu,ten w pewnym momencie odczuje,że Energia Chrystusowa zaczyna działać w nim; jest to ta sama Energia,która w tej chwili do was przemawia! Ona uśmierza i leczy dolegliwości,o ile jest to dobre dla duszy.Dopiero wówczas dusza odczuje Zbawienie,które ja przyniosłem wszystkim.

Kto nie prosi,ten nie może otrzymać,kto nie zapuka,temu nie otworzą,kto nie szuka,ten nie znajdzie.Ale nie szukajcie w świecie zewnętrznym,szukajcie w was,modlitwa wskaże wam drogę.Zjednoczenie Ojca z Jego dzieckiem jest celem Życia każdej duszy,każdego dziecka,jest i celem dorosłych!

Ja Jestem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym Chrystusem ,
,Inspiratorem Nowego Przymierza.

Moje dzieci,przez rozpoznanie samych siebie,dojdziecie do poznania Boga i do jedności Ojca z dzieckiem.
Rozważcie-mali czy dorośli-wszyscy ludzie są rodzeństwem w duchu,córkami i synami Niebios.Nie posyłajcie dusze wasze przez niskie czyny w ciemność,nie karzcie samych siebie.Rozpoznajcie samych siebie i miłujcie się,albowiem Miłość jest wszechobejmująca.Ona nosi i ożywia twórczy wszechświat i duszę,która jest w ciągłym ruchu
.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Lukian 

Wyznanie: katolickie
Wysłany: 2016-01-06, 16:57   

ratao napisał/a:
i wiecznej Matki (Amma)

skąd ty bierzesz takie teksty?

ratao

Wysłany: 2016-01-07, 08:29   

Lukian napisał/a:
ratao napisał/a:
i wiecznej Matki (Amma)

skąd ty bierzesz takie teksty?

Z przekazu Chrystusa do s.Gabrieli,który w 1989 r ukazał się w wersji książkowej (ponad 1300 str.):To jest Moje Słowo.Alfa i Omega.Ewangelia Jezusa.Objawienie Chrystusowe,jakie znają już prawdziwi chrześcijanie na całym świecie i z innych przekazów.

To,że Bóg יהוה jest energią męską i λ żeńską,wynika z judaizmu,hinduizmu i nawet wiedzieli o tym ponoć pogańscy Słowianie.

Lukian 

Wyznanie: katolickie
Wysłany: 2016-01-07, 08:36   

ratao napisał/a:
:To jest Moje Słowo.Alfa i Omega.Ewangelia Jezusa.Objawienie Chrystusowe,jakie znają już prawdziwi chrześcijanie na całym świecie

a mnie zarzucają ,że opieram się na "apokryfach" :aaa:

ratao

Wysłany: 2016-01-07, 08:46   

Lukian napisał/a:
ratao napisał/a:
:To jest Moje Słowo.Alfa i Omega.Ewangelia Jezusa.Objawienie Chrystusowe,jakie znają już prawdziwi chrześcijanie na całym świecie

a mnie zarzucają ,że opieram się na "apokryfach" :aaa:

Obrońcy wyznawanej wiary,nie dążą do poznania prawdy,ale ich zadaniem jest obrona dogmatów wyznawanej wiary. Dla nich wszystkie chwyty są dozwolone.

ratao

Wysłany: 2016-01-17, 08:21   

Chrystus obecnie prostuje błędne nauki ludzkie,dotyczące zmartwychwstania ciała fizycznego,które nigdy nie nastąpi i którego On nie nauczał.

Jest zmartwychwstanie-wystąpienie duszy z życia w ciele i jest zmartwychwstanie-wstąpienie duszy do życia w ciele.

Cytat:
1. I znowu inny zapytał Go: "Mistrzu, jak życzysz sobie, abyśmy grzebali naszych zmarłych?" Jezus odpowiedział: Szukajcie rady diakonów w tej sprawie, bo to dotyczy wyłącznie ciała. Zaprawdę, powiadam wam, nie ma śmierci dla tych, którzy wierzą w nadchodzące życie. To, co wy uważacie za śmierć jest bramą do życia, a grób jest furtką do zmartwychwstania dla tych, którzy wierzą i są posłuszni. Nie smućcie się i nie płaczcie po tych, którzy was opuścili, lecz radujcie się raczej ich wejściem w życie.
2. Tak jak wszystkie stworzenia, pojawiają się oni w tym świecie ze świata niewidzialnego, tak też powracają do tego niewidzialnego świata i w ten sposób będą ponownie przychodzić, aż zostaną całkowicie oczyszczeni. Oddajcie żywiołom ciała tych, którzy odeszli, a Ojciec, który odnawia wszystko, poleci aniołom zająć się nimi. Niech starsi modlą się, aby ciała ich mogły spoczywać w spokoju, a dusze obudziły się do radosnego zmartwychwstania.
3. Jest bowiem zmartwychwstanie z ciała i zmartwychwstanie w ciało.

Jest wystąpienie duszy z życia w ciele i jej zstąpienie do życia w ciele.

Módlcie się za tych, którzy już odeszli i za tych, którzy jeszcze żyją, i za tych, którzy dopiero przyjdą, wszyscy bowiem tworzą jedną rodzinę w Bogu. W Bogu żyją, poruszają się i mają swoje istnienie.
4. Ciało, które złożycie do grobu lub które spali ogień, nie jest ciałem, które kiedyś będzie; ci bowiem, którzy przyjdą, inne otrzymają ciała, a mimo to swoje własne, bo co w tym życiu posiali, to w następnym zbierać będą. Błogosławieni, którzy znosili krzywdę w tym życiu, albowiem oni zaznają większej radości w przyszłym. Błogosławieni, którzy czynili sprawiedliwość w tym życiu, albowiem oni otrzymają koronę życia". (Rozdział 94, 1-4)

Chrystus wyjaśnia, prostuje i pogłębia słowo:

Istnieje tylko jedno przemijające ciało; jest nim ciało materialne, które z ziemi powstało i znowu do ziemi powraca.
Dlatego radzę wam, oddać ziemi martwe ciało - to, co z ziemi powstało. Tak jak listowie drzew, opadające jesienią, znowu jest oddawane ziemi, tak też oddawane jest ziemi przemijające ciało.

Śmierć duszy nie istnieje. To, co pochodzi z Boga, żyje wiecznie - to, co pochodzi z ziemi, stanie się znowu ziemią.
Dlatego starajcie się spełniać odwieczne Prawo i żyć w prawie miłości, tak aby wasze dusze już w ciele osiągnęły zmartwychwstanie z duchowej śmierci, a mianowicie świadome życie, które dusza już w człowieku urzeczywistni w słowie i w czynie.

Ten, kto nie zna odwiecznego prawa życia i wcale nie chce go znać i doznać, jest duchowo martwy. Dlatego tylko duchowo martwi opłakują swoich zmarłych, bo myślą, że oni od nich odeszli. W rzeczywistości przeszli tylko w życie o subtelnej substancji, którego ziemskie oczy dostrzec nie mogą.
Radujcie się, gdy świetlista dusza wystąpiła z grobu ludzkiego ja i po śmierci ciała wchodzi w świetliste królestwo, w niebiosa. Życie dane jest tym, którzy już w szacie ziemskiej żyli w Duchu, w prawdziwym życiu.
Wolą Boga Ojca-Matki i Syna, którym Ja Jestem, jest to, aby dusza w szacie ziemskiej oczyściła się tak dalece, że nie będzie już musiała powracać w ciało, w nowe ciało z ziemi, które zostało spłodzone przez ziemskiego mężczyznę i urodzone przez ziemską niewiastę. Jeżeli dusza znowu powraca na ziemię, to nowe ciało znowu odzwierciedla stan duszy i jej istotne cechy. Blaski i cienie duszy kształtują ziemskie ciało. Materialne ciało ponownie wcielonej duszy jest domem, w który weszła, aby na ziemi, w szkole życia wcielonych dusz, znieść swoje cienie.
Światło dni pokazuje człowiekowi, co on ma przezwyciężyć każdego dnia. Chwile i minuty są zatem cenną energią do samorozpoznania. Ten, kto wykorzystuje chwile, minuty i godziny, a zatem żyje tu i teraz, osiąga mistrzostwo w opanowaniu swojego ja. On posiada cenną życiodajną energię w swojej duszy i w swoim ciele.

Dusza tak długo będzie chciała przybierać ciało, aż światło w niej stanie się większe niż cienie.
Również świetliste dusze dążą do ziemi, aby służyć tym, którzy zmagają się ze swoimi cieniami. O ile dusze te pozostaną w świetle nie będą związane z prawem siewu i zbioru. Po swojej fizycznej śmierci powrócą do światła. Istnieje więc wychodzenie z życia w ciele i zstępowanie do życia w ciele.
Módlcie się do Boga Ojca-Matki, by On darował wam codziennie nowe życiodajne energie do rozpoznania, co tego dnia macie przezwyciężyć, abyście po fizycznej śmierci powrócili w bardziej świetliste obszary i nie musieli już zstępować do życia w ciele.
Módlcie się za zmarłych, aby i oni rozpoznali swoją drogę i wędrowali ścieżką do boskości, do Królestwa Pokoju. Módlcie się jednak również za tych, którzy przyjdą, aby w obszarach oczyszczania rozpoznali, jaki jest cel życia na ziemi.

Ten, kto żyje w Bogu, porusza się w Bogu i ma w Bogu swoje istnienie.
Kto żyje w świecie i ze światem, ten wciąż na nowo wiąże swoje istnienie z tym światem i będzie w nim żył tak długo, aż zacznie korzystać z dni, aby osiągnąć to, co duchowe, co jest w końcu jego życiem.
Kto jako człowiek, wbrew pokusom ciemności, wytrwa i pozostanie w świetle Prawdy, w Bogu, i zniesie krzywdę w Bogu, ten w odwiecznym bycie dozna wielkiej radości, gdyż nie musiał przebaczać i prosić o przebaczenie; żył on w Bogu i żyje w Bogu. Kto wbrew pokusom pozostał w prawości, a więc przestrzegał odwiecznych praw, ten w życiu wiecznym będzie nosił koronę miłości.

Starajcie się najpierw osiągnąć sprawiedliwość i ofiarną miłość, wtedy wszystko otrzymacie i będziecie posiadać wszystko, czego wam potrzeba, a i ponadto. Kto ofiarnie służy, ten będzie też zarabiał. Jest w nim bowiem wola Boża i Bóg Ojciec-Matka będzie dbał o niego tak, że nie zabraknie mu niczego.

Odnajdźcie drogę do wewnętrznego piękna przez ofiarną miłość, pokój i sprawiedliwość, a wszystko będzie wam dane przez Ojca w niebie.
Bóg nie chce, żeby Jego dzieci żyły w biedzie, lecz pragnie, aby były bogate w Duchu. Wtedy będą miały również jako ludzie to, czego potrzebują i o wiele więcej, aby mogły obdzielać tych, którzy są na drodze od zewnętrznego ubóstwa i obciążenia duszy do wewnętrznego piękna i wewnętrznego bogactwa.
Dlatego szukajcie najpierw Królestwa Bożego i jego sprawiedliwości, a wtedy otrzymacie wszystko, czego wam potrzeba - i ponadto. Nie znaczy to jednak, że macie założyć ręce. Prawo dla ludzi brzmi "Módl się i pracuj".

Zbliża się czas, kiedy Moi wezmą ziemię w posiadanie. Gdyż w czasie Chrystusa nie będzie ani bogatych, ani biednych, ani potężnych, ani podwładnych. We Mnie równi są wszyscy: Moi bracia i Moje siostry - i my wszyscy jesteśmy synami i córkami Boga
.

ratao

Wysłany: 2016-02-22, 15:27   

66.2 Bóg jest Energią,Miłością i Mądrością...

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2016-02-22, 15:35   

ratao napisał/a:
66.2 Bóg jest Energią,Miłością i Mądrością...

Może byś przytoczył miejsce w Piśmie Świętym, w którym to zapisano?

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ratao

Wysłany: 2016-02-26, 08:09   

Bóg-Stwórca יהוה Ojciec-Matka jako Najwyższa Energia w Kabale,Piśmie Świętym judaizmu

Określenia występujące w materiale źródłowym:siła,wyższa siła,zamienione zostały na:energia,Wyższa Energia,jako bardziej właściwe tłumaczenie.

Wikipedia-Drzewo Życia: LINK

Tradycja żydowska

Złożone z sefirot Drzewo Życia było centralnym diagramem kabały; mistycznej interpretacji Tory. Diagram ten w schematyczny sposób obrazuje powstanie i budowę Wszechświata, a także atrybuty Boga.

---
Wikipedia-Sefira - LINK

Sefira

Sefira (hebr. l.poj. סְפִירָה, l.mn. סְפִירוֹת sefirot) - w kabale jedna z dziesięciu emanacji boskiego światła, będąca kolejnymi stopniami poznania nieskończonego i niepoznanego Boga przez skończone i ograniczone stworzenie. Wszystkie one są aspektami, mocami Boga, przejawianymi w stworzeniu, przez które dokonuje się jego objawienie.

Sefiry są energiami pochodzącymi od Boga-Stwórcy,Najwyższej Energii.
---------
kabbalah.info-co to jest kabała? - LINK

Co to jest kabała

Kabała jest metodyką ujawnienia każdemu w tym świecie jedynej energii, zarządzającej całym wszechświatem, która nazywana jest Stwórcą...
Różnica między kabałą a mistyką, filozofią i religią Kabała – to indywidualne poczucie Stwórcy przez każdego człowieka osobiście.

---------
kabbalah.info-czym jest kabała? - LINK

Czym jest Kabała?

Pomimo tego, że jej źródła wywodzą są z dalekiej przeszłości, z czasów starożytnego Babilonu, nauka kabały pozostawała właściwie ukryta przed ludzkością, odkąd pojawiła się ponad 4000 tysiące lat temu.

Właśnie to ukrycie podtrzymywało nieśmiertelny czar kabały. Znani naukowcy, badacze oraz filozofowie wielu krajów, tacy jak Newton, Leibniz czy Pico della Mirandola badali i próbowali pojąć Kabałę. Jednakże po dziś dzień tylko nieliczni wiedzą, czym kabała naprawdę jest.

Nauka kabały nie mówi o naszym świecie, dlatego też jej istota umyka ludziom. Niemożliwym jest zrozumienie tego, co ukryte, niewidzialne i nieuchwytne oraz tego, czego nigdy nie doświadczyliśmy. Przez tysiące lat ludziom oferowano szeroką gamę rzeczy pod nazwą "Kabała": czary, zaklęcia, przekleństwa, a nawet cuda, wszystko za wyjątkiem samej Kabały. Przez ponad 4 tysiące lat, powszechne pojmowanie nauki Kabały zaśmiecone było niewłaściwym rozumieniem, przesądami i mylnymi interpretacjami. Dlatego, przede wszystkim należałoby wyjaśnić naukę kabały. Kabalista Jehuda Aszlag w swoim artykule pt. "Istota mądrości kabały", określa kabałę w następujący sposób:

"Mądrość ta jest ni mniej ni więcej, jak porządkiem korzeni, które opuszczają się za pomocą prawa przyczyny i skutku, według stałych, niezmiennych i określonych zasad, splatających się w jeden, wyższy cel, określany jako "odkrycie Jego boskości stworzeniom na tym świecie".

Definicje naukowe mogą być skomplikowane i złożone. Spróbujmy przeanalizować to, co zostało powiedziane:

Istnieje Wyższa Energia lub Stwórca, a energie zarządzające opuszczają się z tej Wyższej Energii do naszego świata. Nie wiemy, jak dużo jest tych energii, lecz w chwili obecnej jest to nieistotne. Istniejemy tutaj, w tym świecie. Zostaliśmy stworzeni przez jakąś Wyższą Energię, którą nazywamy "Stwórcą". Nieobce są nam rozmaite energie naszego świata, takie jak grawitacja, elektromagnetyzm czy potęga myśli. Jednakże, istnieją także energie wyższego zarządzania, które działają pozostając ukrytymi w stosunku do nas.

Najwyższą, ogólną Energię nazywamy - "Stwórcą". Stwórca jest sumą wszystkich ziemskich energii i energii wyższego poziomu stojących w szeregu energii zarządzania.
Ta Wyższa Energia dała życie wyższym światom...
--------------------------------------
Wnioski:

-Bóg jest Najwyższą Energią i ponieważ jest Jeden,nie ma imienia,
-tzw."imiona Boga",są to cechy charakterystyczne,określające atrybuty Boga,kim On jest.Z tego powodu np.w judaizmie jest 70 imion Boga.
-------
Drzewo Życia

W judaizmie,hinduizmie i obecnych przekazach Chrystusa,Bogiem יהוה jest Energia męska i żeńska.W Biblii jest nią Miłość i Mądrość,które błędnie zostały napisane małymi literami jako miłość i mądrość.

ratao

Wysłany: 2016-03-09, 20:08   

Ojciec-Matka jest w Niebie,a Ojciec jest w Królestwie Niebiańskim

Cytat:
17.13...

Kto zawsze wobec ludzi wyznaje prawdę,tego i Ja pragnę wyznać przed Moim Ojcem,który jest w Królestwie Niebiańskim.

Kto jednak zaprzecza prawdzie przed ludźmi,tego i Ja się zaprę przed Ojcem-Matką,który jest w Niebie.

W judaizmie,hinduizmie i obecnych przekazach Chrystusa,Bogiem יהוה,Ojcem-Matką jest Energia męska i żeńska.W Biblii jest nią Miłość i Mądrość,które błędnie zostały napisane małymi literami jako miłość i mądrość.

Bóg יהוה,Ojciec-Matka nie występował w Starym Przymierzu i w ST niezgodnie z prawdą występuje Tetragram Runiczny יהוה ponad 6000 razy.Bóg יהוה,Ojciec-Matka nie jest Ojcem z NT.

ratao

Wysłany: 2016-03-12, 09:19   

Pokoja

Cytat:
Tylko ta wiara przynosi błogosławieństwo, która jest oparta na wcześniejszym niezawodnym doświadczeniu z tym, który okazał się godnym zaufania.

Tylko Pan Jezus okazał się godnym zaufania między ludźmi. Nie należy wierzyć tym, którzy nie znają Pism, ani mocy Bożej, bo to oznacza bałwochwalstwo.

Od 1989 r ,przekaz Chrystusa To jest Moje Słowo.Alfa i Omega.Ewangelia Jezusa.Objawienie chrystusowe,jakie znają już prawdziwi chrześcijanie na całym świecie,zastąpił Biblię

Ponieważ natchniona Biblia zawiera bardzo dużo nienatchnionej nieprawdy i sprzeczności,od 1989 r zastąpił ją przekaz Chrystusa To jest Moje Słowo.Alfa i Omega.Ewangelia Jezusa.Objawienie chrystusowe,jakie znają już prawdziwi chrześcijanie na całym świecie.

Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2016-03-16, 01:24   

ratao napisał/a:
Pokoja

Cytat:
Tylko ta wiara przynosi błogosławieństwo, która jest oparta na wcześniejszym niezawodnym doświadczeniu z tym, który okazał się godnym zaufania.

Tylko Pan Jezus okazał się godnym zaufania między ludźmi. Nie należy wierzyć tym, którzy nie znają Pism, ani mocy Bożej, bo to oznacza bałwochwalstwo.

Od 1989 r ,przekaz Chrystusa To jest Moje Słowo.Alfa i Omega.Ewangelia Jezusa.Objawienie chrystusowe,jakie znają już prawdziwi chrześcijanie na całym świecie,zastąpił Biblię

Ponieważ natchniona Biblia zawiera bardzo dużo nienatchnionej nieprawdy i sprzeczności,od 1989 r zastąpił ją przekaz Chrystusa To jest Moje Słowo.Alfa i Omega.Ewangelia Jezusa.Objawienie chrystusowe,jakie znają już prawdziwi chrześcijanie na całym świecie.

Pismo Święte zawiera Słowo Boże, ale nie dla bezbożnych, którzy go nie zrozumieją (Dn. 12:4,9,10) aż do czasu ich nawiedzenia. Zobaczą wtedy to, co nadal można poznać tylko wiarą. Pan Jezus powiedział, że wielu przyjdzie, fałszywie mówiąc Jam jest Chrystus i wielu zwiodą.

Ten niby
Cytat:
Od 1989 r ,przekaz Chrystusa To jest Moje Słowo.Alfa i Omega.Ewangelia Jezusa.Objawienie chrystusowe,jakie znają już prawdziwi chrześcijanie na całym świecie

nie ma żadnych szans, aby zastąpić Biblię. Jest on sprzeczny sam w sobie. Wszystko, co jest niezbędne do zbawienia zostało zapisane w NT i ma wystarczyć, aż do ponownego spotkania wybranych z Chrystusem.

Jeżeli w czasie wtórej obecności Chrystusa (działającego najpierw "jak złodziej w nocy"), pojawia się jakiekolwiek nowe słowo, które aż do wtórej obecności Chrystusa ma zastąpić Słowo Boże z Pisma Świętego, to jest to jawna sprzeczność. Jest to znak, że ten który je głosi przez swoich emisariuszy, działa we własnym imieniu:

Cytat:
Ja przyszedłem w imieniu Ojca mego, a wy mnie nie przyjmujecie; jeśli kto inny przyjdzie we własnym imieniu, tego przyjmiecie. J. 5:43

przyjdzie odstępstwo i ... objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, (4) przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga. [...] tajemna moc nieprawości [...], tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola. (8) A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego. (9) A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów, (10) i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić. (11) I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu, (12) aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości. 2Te. 2:3-12

W roku 1989, czyli w 200 lat po wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej, została ogłoszona "Gruba kreska" i "nowa epoka". 9 lipca 2016 roku, w czasie zakończenia szczytu NATO w Warszawie, przypadnie 227 rocznica kiedy to:

Cytat:
Zgromadzenie Narodowe [... ] 9 lipca 1789 r. przekształciło się ... w Zgromadzenie Ustawodawcze. Jego członkowie weszli w konflikt z innymi stanami.

Obecnie też narasta konflikt w UE.
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.

Odpowiedz do tematu