Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Apokalipsa Świetego Jana- Wielka Nierzadnica
Autor Wiadomość
milo-ds7 
maranatha-Pan jest blisko

Wyznanie: Adwentysta
Wysłany: 2013-06-03, 11:55   

EMET napisał/a:
Jak piszę: nie wnikam w Kogoś wybory takich lub innych nick/ów/: Każdego sprawa.

Uważam ,że wybór dorosłego człowieka na forum Biblijnym nick/a jest związany z tym za kogo się uważa i chce aby tak Go inni widzieli. Jeżeli ktoś podejmuje się interpretacji Biblii a nie wie kim był Lucyfer (Lucifer) to jest kompromitacja !!! Wiadomo, że przeciwnik boży (Antychryst) będzie starał się wprowadzić w błąd
Cytat:
2Tes: (3) Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, (4) który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem. (5) Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? (6) Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. (7) Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, (8) wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. (9) Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów, (10) [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. (11) Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, (12) aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2013-06-03, 12:31   

milo-ds7 napisał/a:
EMET napisał/a:
Jak piszę: nie wnikam w Kogoś wybory takich lub innych nick/ów/: Każdego sprawa.

Uważam ,że wybór dorosłego człowieka na forum Biblijnym nick/a jest związany z tym za kogo się uważa i chce aby tak Go inni widzieli. Jeżeli ktoś podejmuje się interpretacji Biblii a nie wie kim był Lucyfer (Lucifer) to jest kompromitacja !!! Wiadomo, że przeciwnik boży (Antychryst) będzie starał się wprowadzić w błąd

EMET:
Nick - taki lub inny to, jak piszę, wybór osobisty i „nie nasz dom i nie nasze ustawienie mebli”.

Jeżeli jednak dany Ktoś – poza tym, iż wybrał sobie jakiś nick [nieprzypadkowo, zapewne: taki a nie inny nick...] – demonstracyjnie pragnie owym „aktem” coś przedłożyć [ew. przedkładać w działaniu ciągłym], to już 'co innego'...

W przypadku zapisu „Lucyfer” – skojarzenia nie muszę być koniecznie z 'Belzebubem'...
Na Forum pl.soc.religia pisywał zadeklarowany ateista o takim nicku. Jednak, w 'podtytule' miał: „Niosący Światło”, gdyż, jak sam objaśniał: 'pragnął nieść światło racjonalizmu bezreligijnego' [czysty ateizm - to życie takie, jakby Boga nie było i co dalej wynika...].

O ile przyjmiemy RÓŻNE objaśnienia owego odłacińskiego wyrażenia „Lucyfer” - to i tak skojarzenia są, jakie są. U bardziej wyrobionych, że tak napiszę, mogą być i typu: „Niosący światło”, Jutrzenka” i inne w 'tonacji pozytywnej'. Ale jednak i tutaj mamy niekoniecznie jednoznaczność pozytywnego wydźwięku...
Bowiem, czyż nie czytamy coś w: 2 do Koryntian 11:14; wg Mateusza 6:23; do Efezjan 5:9 [np. te teksty].
A gdyby przyjąć wariant „Jutrzenka” - to również mamy odniesienia rozmaite: i oscylujące wokół Jezusa Chrystusa, i wokół konotacji mitologicznych. O sprawach tych, jak pisałem, było wielokrotnie /i bardzo obszernie/ w post/ach/ na Forum.

W grę wchodzi zatem tzw. 'wyważenie racji' oraz miara tzw. 'demonstracyjności' przedłożenia [coś w rodzaju 'kłucia w oczy' Innych /swoim nickiem/, tudzież wydźwiękiem znaczeniowym tegoż nicku...].

Stephanos, ps. EMET

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-03, 12:43   

milo-ds7 napisał/a:

Uważam ,że wybór dorosłego człowieka na forum Biblijnym nick/a jest związany z tym za kogo się uważa i chce aby tak Go inni widzieli. Jeżeli ktoś podejmuje się interpretacji Biblii a nie wie kim był Lucyfer (Lucifer) to jest kompromitacja !!!
Dobrze napisałaś, był, czyli nie jest. Dopóki anioł który był Lucyferem nim był było wszystko w porządku bo niósł światło a gdy zaczął ściemniać do Ewy to przestał nim być i już nie jest Lucyferem więc ktoś musi zająć jego miejsce bo jest wakat Lucyfera i już nie jest bo jest zajęty.
Wybór mojego nicka wynika z zadania jakie dał mi Jezus do wykonania i są tacy którzy to zrozumieją ale większość będzie przeciw. I właśnie oto chodzi, tak było też w wypadku Jezusa, też mu się sprzeciwiali i nazywali go szatanem.Historia lubi się powtarzać ale biada tym którzy nie wyciągają z tego odpowiednich wniosków.
Jan. 10:33
33. Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem.
(BW)Jan. 8:48
48. Odpowiadając, Żydzi rzekli do niego: Czyż nie mówimy słusznie, że jesteś Samarytaninem i masz demona?
(BW)
Łuk. 11:15-16
15. Niektórzy zaś z nich mówili: On wypędza demony mocą Belzebuba, władcy demonów.
16. Drudzy zaś, kusząc go, żądali od niego znaku z nieba.
(BW)

Trzeba z tej lekcji wyciągnąć dla siebie odpowiednie wnioski a nie naśladować Żydów którzy sprzeciwiali się prawdzie.

milo-ds7 

Wysłany: 2013-06-05, 22:44   Apokalipsa Św. Jana

Lucyfer napisał/a:
Wybór mojego nicka wynika z zadania jakie dał mi Jezus do wykonania i są tacy którzy to zrozumieją ale większość będzie przeciw. I właśnie oto chodzi, tak było też w wypadku Jezusa, też mu się sprzeciwiali i nazywali go szatanem.Historia lubi się powtarzać ale biada tym którzy nie wyciągają z tego odpowiednich wniosków.
33. Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem.

Tyle, że Jezus rzeczywiście był Tym za kogo sie podawał Ty nie jesteś nawet najmniejszym aniołem i ta twoja ewangelia o aniele Michale.. Jeżeli Jezus Ciebie posłał to dlaczego nie Go nie wywyższasz? Bądź prawdziwym posłańcem bożym! Głoś Ewangelię Wieczną o Jezusie Chrystusie! Ta Ewangelia przeciez jest zapisana od począdku do końca Biblii !!! Jeżeli tego nie głosisz to jesteś oszustem podającym się za "nisącego światło" . Tylko Chrystus jest SWIATŁOŚCIĄ ŚWIATA i w każdej ksiedze Biblijnej jest o NIM mowa
Cytat:
Łuk.24: (44) Potem rzekł do nich: To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach. (45) Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-05, 23:03   Re: Apokalipsa Św. Jana

milo-ds7 napisał/a:
Lucyfer napisał/a:

Tyle, że Jezus rzeczywiście był Tym za kogo sie podawał Ty nie jesteś nawet najmniejszym aniołem i ta twoja ewangelia o aniele Michale.. Jeżeli Jezus Ciebie posłał to dlaczego nie Go nie wywyższasz? Bądź prawdziwym posłańcem bożym! Głoś Ewangelię Wieczną o Jezusie Chrystusie! Ta Ewangelia przeciez jest zapisana od począdku do końca Biblii !!! Jeżeli tego nie głosisz to jesteś oszustem podającym się za "nisącego światło" . Tylko Chrystus jest SWIATŁOŚCIĄ ŚWIATA i w każdej ksiedze Biblijnej jest o NIM mowa
Cytat:
Łuk.24: (44) Potem rzekł do nich: To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach. (45) Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma
Widzę że nie czytasz tego co piszę o Jezusie a swoje urojenia zwalczasz jakoby były moje. Śmieszne to ale prawdziwe. Jezus jest moim Bogiem i Panem, zastępuje Ojca na Jego miejscu na trzy tysiące lat, zasiada na tronie Ojca i wszystko teraz może.
Obj. 3:21
21. Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.
(BW)

Ponieważ zwyciężę dlatego Jezus pozwoli mi zasiąść na jego tronie, wtedy też będę Bogiem przez tysiąc lat.
Jan. 10:34
34. Odpowiedział im Jezus: Czyż w zakonie waszym nie jest napisane: Ja rzekłem: Bogami jesteście?
(BW)

milo-ds7 

Wysłany: 2013-06-06, 02:20   Apokalipsa Św. Jana

Lucyfer napisał/a:
21. Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.
(BW)

Ponieważ zwyciężę dlatego Jezus pozwoli mi zasiąść na jego tronie, wtedy też będę Bogiem przez tysiąc lat.
34. Odpowiedział im Jezus: Czyż w zakonie waszym nie jest napisane: Ja rzekłem: Bogami jesteście?

No teraz to już przaegiołeś na maxa: "wtedy też będę Bogiem przez tysiąc lat. "
Cytat:
Izaj.14:(11) Do Szeolu strącony twój przepych i dźwięk twoich harf. Robactwo jest twoim posłaniem, robactwo też twoim przykryciem. (12) Jakże to spadłeś z niebios, Jaśniejący, Synu Jutrzenki? Jakże runąłeś na ziemię, ty, który podbijałeś narody? (13) Ty, który mówiłeś w swym sercu: Wstąpię na niebiosa; powyżej gwiazd Bożych postawię mój tron. Zasiądę na Górze Obrad, na krańcach północy. (14) Wstąpię na szczyty obłoków, podobny będę do Najwyższego. (15) Jak to? Strąconyś do Szeolu na samo dno Otchłani!

Dokładnie idziesz po śladach swego "wielkiego" imiennika i ten sam los Ciebie czeka

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-06, 08:49   Re: Apokalipsa Św. Jana

milo-ds7 napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
(BW)

No teraz to już przaegiołeś na maxa: "wtedy też będę Bogiem przez tysiąc lat. "
Cytat:
Izaj.14:(11) Do Szeolu strącony twój przepych i dźwięk twoich harf. Robactwo jest twoim posłaniem, robactwo też twoim przykryciem. (12) Jakże to spadłeś z niebios, Jaśniejący, Synu Jutrzenki? Jakże runąłeś na ziemię, ty, który podbijałeś narody? (13) Ty, który mówiłeś w swym sercu: Wstąpię na niebiosa; powyżej gwiazd Bożych postawię mój tron. Zasiądę na Górze Obrad, na krańcach północy. (14) Wstąpię na szczyty obłoków, podobny będę do Najwyższego. (15) Jak to? Strąconyś do Szeolu na samo dno Otchłani!

Dokładnie idziesz po śladach swego "wielkiego" imiennika i ten sam los Ciebie czeka

Przez zaślepienie nie bierzesz pod uwagę słów Jezusa, podobnie czynili Żydzi zarzucając Jezusowi że czyni się Bogiem. Jeżeli Jezus mówi że da władzę to uwierz mu. Pewnie że nie da władzy tobie bo nie masz zrozumienia i dlatego jesteś przeciw tym którzy taką władzę od Jezusa otrzymają.
Jak już wspomniałem, potrzebny jest nowy Lucyfer w miejsce szatana bo ktoś musi być bogiem nad ludźmi. Jezus już ma władzę nad szatanem i wymieni go na kogoś innego, wtedy rozpocznie się nowe rządzenie światem, nawet zanim on zginie, bo poganie jeszcze panują. Dlatego oblubienica Jezusa urodzi mu syna Michała któremu Jezus przekaże wielką moc na całym światem. Wtedy rozpocznie się wojna na ziemi a potem w niebie bo Michał po zmartwychwstaniu pójdzie do nieba by tam wojnę dokończyć.
Przeczytaj uważnie to co tu poniżej napisane i zrozum o co chodzi.
Obj. 12:5-10
5. I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.
6. I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
7. I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,
8. Lecz nie przemógł i nie było już dla nich miejsca w niebie.
9. I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie.
10. I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem.
(BW)

Odpowiedz do tematu