Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
czy wyjść za muzułmanina?
Autor Wiadomość
Supouse 

Wyznanie: Anglikanin, Mormon, Luteranin, Husyta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 510
Wysłany: 2013-02-08, 11:38   

Mi żadne wyznanie u mojej dziewczyny by nie przeszkadzało mogłaby być nawet satanistka. Jakie to ma znaczenie...

Jest ktos jaki jest i skoro się chce z nim być.

Myślisz że co pokażesz mu kościół katolicki i padnie przed figura Matki Nieba.

Francja niby kraj laicki a wszędzie religja wlazi w państwo to islam to katolicyzm. Naprawde nie lubię tego państwa francuzi i wszyscy emigranci na terenie Francjii to najnudniejsi i najdziwniejsi ludzie na świecie. Bardzo zamknięci w swoich małych grupkach.

Opowiedz lepiej jak działasz na terenie Francjii podobno jakoś tam działasz tylko do końca nie zrozumiałem o co chodzi...
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2013-02-08, 11:44   czy wyjść za muzułmanina?

tak, za, a nawet przed ;-) po trzykroć
niewidzialna napisał/a:
trudne to wszystko !!
dlatego w kwestii zbawienia, gdy mówimy o koncepcji biblijnej, Jezus mówi, że niewielu tą drogę znajduje. A mówi to akurat do ludzi religijnych!!

Zauważ, że Jezus traktuje każdego indywidualnie, nie zbiorowo. Powtarzam to ludziom religijnym, bo nie rozumieją. A są to sprawy bardzo proste. Wystarczy przeczytać ewangelię tak jak ją napisano.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Supouse 

Wyznanie: Anglikanin, Mormon, Luteranin, Husyta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 510
Wysłany: 2013-02-08, 12:30   

Ja ci powiem tak że jeśli on już ma dostęp do Ewangelii i jej nie bedzie chcial przyjąć albo przyjmie a bedzie nie postępował według niej to na sądzie ostatecznym bedzie gożej oceniony niż gdyby nigdy mial nie poznać tej Ewangelii.

Bardzo wiele narodów i ludzi nie znało Ewangelii a sprawiedliwość Boga jest doskonała. Daje on szansę i wybiera tych najbardziej ważnych. Mozliwe że to wlasnie przez Ciebie może mu zostać ukazana Ewangelia ale nie przymuszaj go. Np sam chrzest czy poprostu bycie chrześcijaninem z zasady że jego żona jest chrześcijanka z punktu widzenia wiary nie da nic... Dlatego najważniejszy jest przykład niesiony nie tylko w celach "aby był członkiem tego samego Kościoła"

polecam też samemu poznać kulturę a nawet wiarę tej osoby. Tak samo ona chętnie pozna Twoją...

Nie można oszukać Boga i siebie.

Polecam przekazać Biblię a także pokazać jakie plusy tu na Ziemii i jak wiara zmienia nasze życie.
Uważam że wiara katolicka oprócz Ewangelizacjii mieczem czy ewangelizacjii z mieszanym pogaństwem nie jest atrakcyjna dla ludzi innych narodów. Nie przekazuje ona podstaw nauki życia Jezusa i nie jest to nauka zgodna z Ewangelia. Ktos kto nigdy nie znał wiary katolickiej nie przyjmie jej bo katolicy mają egzorcyzmy, piękne kościoły. Dla Ciebie papież to wzór dla innych człowiek w płachcie.

Jeśli naprawde chcesz aby Twój mąż był chrześcijaninem napierw sama poznaj swoją wiarę. Często uznajemy się za wszech wiedzących i wiemy co jest dobre dla innych a sami siebie nie widzimy. Pomysl że jeśli ktos jest muzumaninem i chce także abyś ty przyjęła tą religje a ty na odwrót to jest to pat...
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2013-02-08, 15:35   

niewidzialna napisał/a:
trudne to wszystko !!


Ja nie jestem Center For Intensive Couples Counseling, ale radziłabym skupić się na tym co Was ze sobą połączyło i łączy niż dzieli, może wprowadź jakiś element do waszego związku z innej niż polska i muzułmańska kultura, bo moim zdaniem nakłanianie go do przyjęcia wiary chrześcijańskiej może wywołać odwrotny skutek niż zamierzony, czyli owszem stanie się "wierny" ale swoim pierwotnym wierzeniom, z których się wywodzi - pochodzi. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-02-08, 15:52   

Supouse napisał/a:
Co mnie obchodzi jakiś serialowy muzumanin który w realu nie jest muzumaninem i jak się zachował w serialu. Wlasnie o tym mowie... Odróżniasz serial od życia? Bo w życiu trzeba działać a nie siąść posłuchać tv jacy to Polacy są super ekstra potem serial.

O wlasnie mowie o takiej dyskryminacjii o pieniężnej również... Bo także kult pieniądza w Polsce jest bardzo silny. I jak się poczułes wtedy? Źle

chłopie nie pisz mi o jakimś serialu i kto tam gra muzumanina i jak zachował się przed rodzina. Ja mam 21 lat jak coś i nie bardzo jest to dla mnie wzorcem czy sugeruje się tym.

Proszę Cię :*

Ja to wszystko wiem i rozróżniam, tylko chodzi mi o to jak muzułmanie są przedstawiani przez media - że nie zawsze jako ci totalnie źli.
Proszę, nie obrażaj mej inteligencji.
Nie poczułem się źle, bo ci ludzie guzik wiedzą o moim życiu i wydali mi się płytcy.
To nawet dało mi powody do dumy, że do nich się nie zaliczam bo umiem podejść do biedniejszego człowieka jak do człowieka.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2013-02-08, 17:16   

Anowi napisał/a:
zanim wyjdziesz za niego za mąż - poznaj jego rodziców, stosunki panujące w domu, syn jest kopią ojca (prędzej czy później), a syn przeważnie szuka "mamusi"

Ja bym do tego jeszcze dodała: przeczytaj KONIECZNIE wszystkie dostępne książki,które napisały kobiety z własnego doświadczenia. Problem zaczyna się kiedy pojawiają się np.dzieci.Czy jesteś świadoma,że wychodząc za muzułmanina /nawet jeśli określasz go jako osobę nie wierzącą/ dzieci NALEŻĄ do niego. I tylko do niego.
Nie chcę cię zniechęcać,ale .... :bardzo_smutny:
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-02-08, 17:49   

Przecież ten Muzułmanin jest ateistą :-/ nie uznaje tych zasad....................
Jestem przerażony tolerancją na tym forum,Jezus za Was oddał swoje zycie,za tego człowieka też,a Wy takie teksty ech

Autorko tematu [nie Parmenidesie ;-) ] wyjdź za Polaka,a jak będzie Ci z nim źle napisz nam o tym na forum za 20 lat...no chyba,że Cie zabije :-? czego nie życze.

Dziwię się,że zadałas tu takie pytanie.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2013-02-08, 21:49   

bartek212701 napisał/a:
Przecież ten Muzułmanin jest ateistą :-/ nie uznaje tych zasad....................
Jestem przerażony tolerancją na tym forum,Jezus za Was oddał swoje zycie,za tego człowieka też,a Wy takie teksty ech

Autorko tematu [nie Parmenidesie ;-) ] wyjdź za Polaka,a jak będzie Ci z nim źle napisz nam o tym na forum za 20 lat...no chyba,że Cie zabije :-? czego nie życze.

Dziwię się,że zadałas tu takie pytanie.
Bartku, przecież muzułmanin nie może być jednocześnie ateistą. Kim jest ten człowiek, Bóg wie, i dobrze by było, by ona wiedziała czego Bóg pragnie dla niej i dla niego wg Biblii. Może to zupełnie inne scenariusze?
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-02-08, 22:55   

leszed napisał/a:
Bartku, przecież muzułmanin nie może być jednocześnie ateistą. Kim jest ten człowiek, Bóg wie, i dobrze by było, by ona wiedziała czego Bóg pragnie dla niej i dla niego wg Biblii. Może to zupełnie inne scenariusze?
może tak być,dlatego ja się dziwie,że takie pytanie zostało tu w ogóle zadane.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-02-09, 00:23   

Ok, może pochodzi z kultury muzułmańskiej a jest ateistą tak jak ja wywodzę się z chrześcijańskiej co nie znaczy, że się do wszystkiego z niej stosuję.
Jak jest ateistą to nie jest muzułmaninem a scenariusze mogą być różne nawet dla osób wierzących w to samo.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-02-09, 02:08   

bartek212701 napisał/a:
może tak być,dlatego ja się dziwie,że takie pytanie zostało tu w ogóle zadane.

ma wątpliwości, dlatego pyta - a jak są wątpliwości - nie powinna się wiązać
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2013-02-09, 08:27   

Anowi napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
może tak być,dlatego ja się dziwie,że takie pytanie zostało tu w ogóle zadane.

ma wątpliwości, dlatego pyta - a jak są wątpliwości - nie powinna się wiązać
ok, ale ważniejsze by się obydwoje jak już, osobno, najpierw znaleźli się po tej "dobrej stronie mocy", potem reszta.

Szukajcie wpierw KB i jego sprawiedliwości, a wszystko inne przydane będzie wam.

Alleluja
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-02-20, 20:48   

http://www.youtube.com/watch?v=XBXPusKr8KU
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-02-20, 22:19   

http://www.youtube.com/watch?v=G9WSt3nM4tY
http://www.youtube.com/watch?v=wksyWvuDUX0
Nikt nie ma monopolu na przemoc, wszędzie się tacy trafiają...wniosek - lepiej się nie zakochiwać i nie wiązać?
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
Ostatnio zmieniony przez Dżej 2013-02-20, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-02-20, 22:21   

Ona poruszyła problem - polskie dzieci są własnością ojców - nie Polaków
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 11