Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdy Zydzi spotykaja Mesjasza
Autor Wiadomość
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2013-02-07, 16:21   Gdy Zydzi spotykaja Mesjasza

Gdy Zydzi spotykaja Mesjasza


http://www.jezus-izrael-z...zispotykaja.pdf

Rabini zabronili Zydom w Talmudzie studiowac samemu ksiege Daniela szczegolnie 8 i 9 rozdzialu oraz ksiegi Izajasza szczegolnie 9 i 11 oraz 53 rozdzialy bo wskazylal na Jezusa Chystusa jako mesjasza pozdrawiam ! Tomasz G
_________________
tom68
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-02-13, 13:27   

Cytat:
Mojżesz wysłał do ziemi Kanaan dwunastu szpiegów, którzy przynieśli olbrzymią kiść
winogron, co brzmi „eschol echod”. Setki owoców na jednej gałęzi nie mogły być absolutną
jednością, a jednak nazywają się „jedna kiść” — złożona jedność.

ale w sercach po powrocie jedni mieli trwogę inni nie
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-02-13, 21:36   

[quote="Anowi"]
Cytat:
Mojżesz wysłał do ziemi Kanaan dwunastu szpiegów, którzy przynieśli olbrzymią kiść

Cytujesz droga Anowi czyjeś opracowanie.
Ten ktoś troszkę myli się.
Zwiadowców było dwa razy więcej.
Tylko dwoje z nich przynieśli dobre wieści.
Lb 14:38 br "Jedynie Jozue, syn Nuna, i Kaleb, syn Jefunnego, ocaleli spośród tych, co byli na zwiadzie w ziemi [kananejskiej]."
Reszta nie ufała Bogu.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-02-14, 07:24   

Henryk napisał/a:
Ten ktoś troszkę myli się.
Zwiadowców było dwa razy więcej.

A jednak to mnie coś pomyliło się. :-(
Num 13:1-16 bt "Odezwał się znowu Pan do Mojżesza tymi słowami: (2) Poślij ludzi, aby zbadali kraj Kanaan, który chcę dać synom Izraela. Wyślecie po jednym z każdego pokolenia ich przodków, tych wszystkich, którzy są w nich książętami. (3) Wysłał ich więc Mojżesz zgodnie z rozkazem Pana z pustyni Paran, a byli ci mężowie wodzami Izraelitów. (4) A oto ich imiona: Z pokolenia Rubena Szammua, syn Zakkura; (5) z pokolenia Symeona Szafat, syn Choriego; (6) z pokolenia Judy Kaleb, syn Jefunnego; (7) z pokolenia Issachara Jigeal, syn Józefa; (8) z pokolenia Efraima Ozeasz, syn Nuna; (9) z pokolenia Beniamina Palti, syn Rafu; (10) z pokolenia Zabulona Gaddiel, syn Sodiego; (11) z pokolenia Józefa: z pokolenia Manassesa Gaddi, syn Susiego; (12) z pokolenia Dana Ammiel, syn Gemalliego; (13) z pokolenia Asera Setur, syn Miszaela; (14) z pokolenia Neftalego Nachbi, syn Wafsiego; (15) z pokolenia Gada Geuel, syn Makiego. (16) Oto imiona mężów, których Mojżesz posłał celem rozpoznania kraju. Ozeaszowi, synowi Nuna, dał później Mojżesz imię Jozue."
Jeśli kogoś wprowadziłem w błąd to przepraszam.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-02-14, 10:21   

Przeczytałam te wszystkie historie poszukiwania Mesjasza - i nie znalazłam odpowiedzi Kim tak naprawdę dla Nich Był. Ci Rabini stali się chrześcijanami, a przecież dla samych chrześcijan nie jest On tym samym. Zastanawia mnie dlaczego człowiek wierzący musi wszystko rzucić, odejść, przecież napisano, że będą światłem pośród narodów. Światło to "coś" co daje po oczach, ale również uświadamia "jak się upaprałaś". Nie wygląd miał świadczyć o wartości człowieka a dobro, które w nim zamieszkało.
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2013-03-01, 09:02   

Anowi

Cytat:
przecież napisano, że będą światłem pośród narodów.

Mieli być,ale nie zdali egzaminu,nie spełnili pokładanych w nich nadziei.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Marios8 
Marios


Wyznanie: Filozofia ...
Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 23 Mar 2013
Posty: 154
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-04-09, 00:44   Re: Gdy Zydzi spotykaja Mesjasza

tom68 napisał/a:

Gdy Zydzi spotykaja Mesjasza


Trochę z innej beczki.

Będą mogli zapytać:
Dlaczego twoi słudzy Jezu przez stulecia nie pozwalali nam żyć pośród siebie jak ludziom?
Dlaczego wg ciebie możemy dostąpić zaszczytu zbawienia poprzez „krwawą i bezwzględną sprawiedliwością”, podczas gdy chrześcijanie wystarczy, że posłuchają przed śmiercią duchowieństwa.
Mogę sobie np. wyobrazić Żyda, który w obozach zagłady stracili całą rodzinę, a następnie bluźniąc Bogu zginął docześnie i na wieki, a także hitlerowskich żołnierzy, którzy dopuszczali się zbrodni lecz poszli do nieba, bo miłosierny Jezus i rozumiejący księża przebaczyli im grzechy.

Kolejny przykład braku sensu...
 
 
Parmenides


Pomógł: 73 razy
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 2012
Wysłany: 2013-04-09, 06:23   

Marios8 napisał/a:
Mogę sobie np. wyobrazić Żyda, który w obozach zagłady stracili całą rodzinę, a następnie bluźniąc Bogu zginął docześnie i na wieki, a także hitlerowskich żołnierzy, którzy dopuszczali się zbrodni lecz poszli do nieba, bo miłosierny Jezus i rozumiejący księża przebaczyli im grzechy.

Być może tylko księża tak twierdzą.
_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski
http://wydaje.pl/e/genesi...ersja-pogladowa
http://wydaje.pl/e/genesi...rzeszlosci-cz-2
 
 
sio 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 583
Skąd: Podhale
Wysłany: 2013-04-21, 17:05   

Tytus 2.11 ,,Ukazała się bowiem łaska Boga, która niesie zbawienie wszystkim ludziom...,,

Rzym 1.16,,Bo ja nie wstydzę się Ewangelii, jest bowiem ona mocą Bożą ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka...,,
_________________
www.fotoszlak.pl
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2013-04-21, 19:18   

sio napisał/a:
Tytus 2.11 ,,Ukazała się bowiem łaska Boga, która niesie zbawienie wszystkim ludziom...,,

Rzym 1.16,,Bo ja nie wstydzę się Ewangelii, jest bowiem ona mocą Bożą ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka...,,

Te wersety podobnie jak i wiele innych zostały świadomie tak przetłumaczone,aby ukryć obecność Chrystusa w nas wszystkich,przez swojego Ducha Świętego.Nie zbawia żadna ewangelia,ale obecny w nas Chrystus.Z tego powodu te wersety powinny mieć inną treść:

Tytus 2.11 Zamieszkała we wszystkich ludziach Łaska Boża,która niesie im zbawienie.
Rzym 1.16,,Bo ja nie wstydzę się głoszenia ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie.Jest On bowiem mocą Bożą ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.. (Kol.1.24-28 1 Kor.1.24)


Dwa jasno napisane wersety dla czytających NT i wszyscy by wiedzieli o jaką ewangelię chrystusową chodzi i kto ich zbawia.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-04-25, 20:58   

Trzeba jeszcze dopowiedzieć, że Jezus nas wybawia wtedy,kiedy my decydujemy się od naszych grzechów odejść. Przypomnę za ap.Pawłem , ze poznanie grzechu jedynie przez zakon Rz.7,7.

Wielu Żydów gorliwych dla Boga nie przyjęło Mesjasza ,tj nie mają pełnego zrozumienia, że usprawiedliwienie pochodzi od Boga.Ale nadejdzie dzień , w którym Go zobaczą.
Przecież zawsze na niego czekali jak żaden inny naród.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Marios8 
Marios


Wyznanie: Filozofia ...
Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 23 Mar 2013
Posty: 154
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-05-02, 00:30   

Listek napisał/a:
[color=green]Trzeba jeszcze dopowiedzieć, że Jezus nas wybawia wtedy,kiedy my decydujemy się od naszych grzechów odejść. Przypomnę za ap.Pawłem , ze poznanie grzechu jedynie przez zakon Rz.7,7.



A ja przypomnę o handlu odpustami. Jak widać Papież i kościół twierdzili, że to oni w imię Jezusa dają odpuszczenie grzechów, co zresztą można było tanio kupić.

Poza tym, słowa Jezusa króla wszechświata, zbawiciela - nie spełniły się w kilku przypadkach.


"Otóż i ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli skała], i na tej skale zbuduje kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą.
I tobie dam klucze królestwa niebieskiego: cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane na ziem, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."

Naprawdę bramy piekielne kościoła (zbudowanego na fundamencie pierwszym papieżu) kościoła nie przemogły?

Wg Jezusa Piotr - późniejsi papieże posiadali niemal władzę sprawczą zawiązywania i rozwiązywania. Skąd więc tyle omyłek w historii kościoła?

Nie sądzę, żeby ktoś taki jak Jezus był historyczną postacią...




Listek napisał/a:

Ale nadejdzie dzień , w którym Go zobaczą.


Ewangelia słowa Jezusa miały być głoszone po całej Ziemi. Uważam, że nie ma na to większych szans. Azji, arabii i judaizmu raczej już "dobra nowina" nie zdobędzie.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-05-02, 07:33   

Chrześcijanie mają zadanie pobudzać Żydów do zazdrości.Zazdrości o ich Boga.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
woroniecka

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 536
Wysłany: 2013-05-04, 07:56   

Piękny ten tekst, czyta się go z taką łatwością i wręcz głodem "co dalej?! co dalej?!", dzięki za wklejenie! Aczkolwiek miazdzaca ilosc Żydów ma tak zatwardziałe serca, że "mają oczy ale nie widzą, mają uszy ale nie słyszą, mają rozum, ale nie rozumieją"...
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2013-05-04, 19:28   

Marios8 napisał/a:
Nie sądzę, żeby ktoś taki jak Jezus był historyczną postacią...
:shock:
Marios8 napisał/a:
Ewangelia słowa Jezusa miały być głoszone po całej Ziemi. Uważam, że nie ma na to większych szans. Azji, arabii i judaizmu raczej już "dobra nowina" nie zdobędzie.

Ależ jest głoszona, a co ludzie zrobią z tą wiedzą to ich sprawa. W każdym narodzie są wyznawcy, choćby garstka i na tym to polega.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11