Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rezygnacja Benedykta 16 - fałszywe proroctwo
Autor Wiadomość
MieczDucha 
Binitarianizm


Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 483
Skąd: Puławy
Wysłany: 2013-02-11, 15:05   Rezygnacja Benedykta 16 - fałszywe proroctwo

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/papiez-b ... omosc.html



, Ciekawy czy szatan bóg tego świata, który zwodzi całą ziemię, będzie imitował fałszywe proroctwo Malachiasza ??? Na czym polegać by miało imitowanie tego fałszywego proroctwa ? np na wyborze Włocha lub nadaniu papiezowi przydomku : Piotr 2


, http://pl.wikipedia.org/w...nia_Malachiasza


cytuję fragment : " Przyszły papież

Według przepowiedni [color=blue]do wyboru pozostał już tylko jeden papież – Petrus Romanus (Piotr Rzymianin)[/color]. Interpretacje tej inskrypcji są różne. Badacze twierdzą, iż może być on Włochem (Rzymianin) lub papieżem innej rasy, który przyjmie imię Piotr II.[6]

Brak numeru przy ostatnim zapisie na liście może jednak sugerować, że przed nim nastąpi jeszcze dowolna liczba innych papieży. Byłoby to zgodne z innymi przepowiedniami (np. Sybilla: "Jeśli dobrze czynić będą i Bogu posłuszeństwo oddadzą, On doda im lat; jeśli zaś Boga obrażać będą i w grzechach brnąć, Bóg odpłaci im się i skróci liczbę lat istnienia świata."). Można zatem przepowiednię Malachiasza potraktować jako listę papieży od Piotra do Benedykta XVI, z dodatkową notką na temat tego, który będzie ostatni.

Brak numeru przy inskrypcji "Petrus Romanus" może też oznaczać iż odnosi się ona do ostatniego "numerowanego" papieża, czyli Benedykta XVI i że to on jest ostatnim papieżem. Mogłoby na to wskazywać kilka faktów:

Powrót przez Papieża do Mszy Wszech Czasów i tradycyjnej liturgii, czyli cofanie się do korzeni chrześcijaństwa. (Piotr)
Ograniczenie liczby pielgrzymek i dłuższe przebywanie w Rzymie. (Rzymianin)

Ostatnie, najdłuższe hasło brzmi:

"In persecutione extrema S.R.E. sedebit Petrus Romanus, qui pascet oves in multis tribulationibus: quibus transactis civitas septicollis diruetur, & Iudex tremendus iudicabit populum suum. Finis."

"W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego, [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz [Rzym] zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec"



____________________

Kościół Rzymskokatolicki to oszustwo i to proroctwo tzw Malachiasza też to oszustwo, ale mogą one być kreowane przez szatana aby zwiesc ludzi, więc nie zdziwię się gdy nastepny papiez będzie np murzynem , Włochem lub będzie się nazywał Piotr 2 - bo taki może być plan szatan który kreuje wydarzenia aby wygladały na proroctwa, podobny kreacje wydarzen i ludzi będa miały miejsce wokół proroctw biblijnych - beda tworzone imitacje proroctw tak wielu zostanie zwiedzionych imitacjami i nie rozpozna prawdziwego spełnienia jedynie prawdziwych proroctw biblijnych - http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=8336

Czas pokaże czy tzw proroctwo Malachiasz będzie kreowane w celu zwiedzenia głównie katolików


,
_________________
o moim wypadku : - http://mieczducha888.blog...-uratowany.html

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2013-02-11, 15:18   Papiez B-16

Uwazam ze ma to zwiazek ze sporami i walka o wladze w KRK pozdrawiam ! Tomasz G
_________________
tom68
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-02-12, 01:33   

MieczDucha napisał/a:
więc nie zdziwię się gdy nastepny papiez będzie np murzynem , Włochem lub będzie się nazywał Piotr 2
Pewnie tak bedzie,a potem będzie wielki strach i brak zaufania Papiezowi,nawet jeśli będzie On dobrym Papiezem.

Miejmy nadzieje,że jednak nie będzie źle.Najbliższy miesiąc będzie bardzo wazny.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Supouse 

Wyznanie: Anglikanin, Mormon, Luteranin, Husyta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 510
Wysłany: 2013-02-12, 04:27   

Ja nie rozumiem Włoch to Włoch. A Rzymianin to Rzymianin. (to państwo a to miasto, różnica) Wiec samo bycie Włochem tu nie przekonuje do porównywania proroctw. Tym bardziej że Włosi to zazwyczaj byli papieżami.
 
 
jgs 
jan

Wyznanie: chrystusowy
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 246
Wysłany: 2013-02-12, 14:47   

Myślę, że problem papieża to problem katolików... Jeśli chodzi o wybranych Bożych... o ich to tak bardzo nie dotyczy...
_________________
Jan Gryko
 
 
damsem
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-27, 21:33   

jgs napisał/a:
Myślę, że problem papieża to problem katolików... Jeśli chodzi o wybranych Bożych... o ich to tak bardzo nie dotyczy...


Czyli że katolicy nie są wybrani przez Boga ?

Ten temat jest antykatolicki , piszesz ze to proroctwo jest od diabła , a skąd ty to możesz wiedzieć ? i Piszesz ze Kosciół to oszustwo. Mnie to uraża

PS Co wy się tak tych katolików teraz czepiliście ?
 
 
Iwona19 

Wyznanie: Katoliczka
Pomogła: 10 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 26 Lis 2012
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-27, 21:52   

damsem napisał/a:
jgs napisał/a:
Myślę, że problem papieża to problem katolików... Jeśli chodzi o wybranych Bożych... o ich to tak bardzo nie dotyczy...


Czyli że katolicy nie są wybrani przez Boga ?

Ten temat jest antykatolicki , piszesz ze to proroctwo jest od diabła , a skąd ty to możesz wiedzieć ? i Piszesz ze Kosciół to oszustwo. Mnie to uraża

PS Co wy się tak tych katolików teraz czepiliście ?

Oni się zawsze nas czepiają.
_________________
Słów mi właściwych często brakuje na opisanie mej miłości do Ciebie
 
 
 
damsem
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-27, 22:16   

No ale wszystko ma granice
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-02-28, 11:11   

podobno "cnota krytyki się nie boi"
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
damsem
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-28, 18:06   

Ja mam was dosyć , sami hipokryci którzy mówią jacy to nie są święci , i jacy to katolicy są beee . Jestem tu kilku dni , a takich obelg to ja w życiu nie słyszałem , miło się z wami żyło będę szukał Boga gdzie indziej , nie docierają do was słowa pokoju to trudno
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-02-28, 18:41   

damsem napisał/a:
Jestem tu kilku dni , a takich obelg to ja w życiu nie słyszałem , miło się z wami żyło będę szukał Boga gdzie indziej ,

O matko święta :aaa:
A to antychrysty jedne, bezbożniki ohydne...
Któż to taki, co Cię tak obrażał?
Wskaż takiego, a na pewno dostanie bana!

Ale jak już idziesz od nas, to nie próbuj szukać Boga w swoim kościele. tam go niestety nie ma.
Act 7:48-49 bgn " Ale Najwyższy nie zamieszkuje w budowlach uczynionych ręką, jak mówi prorok: (49) Niebo jest moim tronem, a ziemia podnóżkiem moich nóg; jaki mi dom zbudujecie, mówi Pan, lub które jest miejsce mojego odpoczynku?"
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-03-03, 00:40   

Czego to ludzie nie wywleką z Pisma, byle do kościoła nie chodzić.
 
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-03-03, 06:52   

meritus napisał/a:
Czego to ludzie nie wywleką z Pisma, byle do kościoła nie chodzić.

Fakt. Pomyłka.
Twój Bóg mieszka w zamykanym na klucz Tabernakulum.
Coby przypadkiem nie wywlekli go niepowołani...
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-03-03, 09:00   

damsem napisał/a:
PS Co wy się tak tych katolików teraz czepiliście ?

kiedyś było odwrotnie i bardziej bolało, a dziś jeśli masz wiedzę to przekonaj do swoich racji a nie chowaj się jak ślimak
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2013-03-03, 09:59   

meritus napisał/a:
Czego to ludzie nie wywleką z Pisma, byle do kościoła nie chodzić.


Być w kościele nie oznacza przyjść i stać w kościele.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11