Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pocieszyciel
Autor Wiadomość
Iwona19 

Wyznanie: Katoliczka
Pomogła: 10 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 26 Lis 2012
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-24, 23:56   

Queza30 napisał/a:
Ja mam Iwonko partnerski układ z Kimś do kogo ty się modlisz.

Aha, rozumiem. :-)
_________________
Słów mi właściwych często brakuje na opisanie mej miłości do Ciebie
 
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2013-02-24, 23:57   

Anowi napisał/a:
ratao napisał/a:
On jest Światłością ,Królestwem Bożym w każdym z nas.Dlatego Chrystus mówił:

-bacz więc,aby Światło,które jest w tobie nie było ciemnością,

kto zgasił światło?

Tego Światła nie da się zgasić,ale po czynach niektórych ludzi widać,że siły ciemności to Światło im przygasiły.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2013-02-25, 00:06   

ratao napisał/a:
Queza30

Cytat:
Nikt sam o własnych siłach zbawić się nie może.

Dlatego zgodnie z Nowym Przymierzem Ducha,Chrystus pożyczył nam wszystkim swojego Ducha Świętego,przez którego jest w nas obecny,aby wierzący w niego szli za nim do zbawienia.Osobiście nie widzę,aby jakiś kościół głosił tą ewangelię o obecnym w nas wszystkich Królestwie Bożym i Chrystusie i co z tego faktu wynika dla wiernych.


Stanie się na końcu czasów,
że góra świątyni Pańskiej
stanie mocno na wierzchu gór
i wystrzeli ponad pagórki. Iz 2.2
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Supouse 

Wyznanie: Anglikanin, Mormon, Luteranin, Husyta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 510
Wysłany: 2013-02-25, 00:11   

Czemu martwicię się o Queze...
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2013-02-25, 00:28   

Iwona19 napisał/a:
Queza30 napisał/a:
Ja mam Iwonko partnerski układ z Kimś do kogo ty się modlisz.

Aha, rozumiem. :-)


Wątpię.

Apokalipsa św. Jana:

"Napisz:

Szczęśliwi, którzy są wezwani na ucztę weselną Baranka!". Ap 19.9

i dodał:

"Te prawdziwe słowa są Boże". Ap 19.9
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2013-02-25, 00:53   

Supouse napisał/a:
Czemu martwicię się o Queze...


Zazdroszczą mi awansu.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Marcin34 

Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 204
Wysłany: 2013-02-25, 00:59   

David77 napisał/a:
Marcin34,

Cytat:
Skoro jest sprzeczne to dobrze, najważniejsze, że biblijne. Nie interesują mnie szufladki ludzkie (modalizm). Istnieje dla mnie jeden Bóg, Jezus Chrystus i to nie w ciele.


O tym czy takie przedstawianie Boga jest biblijne nie powinien decydować człowiek ale Słowo Boże . A co nam przekazuje słowo Boże ? Wystarczy zwrócić uwagę na to czy Pan Jezus jest jednocześnie swoim Ojcem ?


Może Pati wyjaśni jak to możliwe, że Jezus będąc na ziemi:
- modlił się do Ojca
- otaczał chwałą Ojca
- itd.

Już pisałem Davidzie, że czytając Pismo myślałem, że ich jest dwóch na podstawie własnych logicznych przesłanek.
_________________
Gość Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Jana 3:4
To jest pierwsze zmartwychwstanie Apokalipsa 20:5
Co prawda mówi się o tobie, że żyjesz; ale ty jesteś umarły. Apokalipsa 3:1
Jezus odpowiedział: Chodź ze Mną, a grzebanie umarłych zostaw umarłym. Mateusza 8:22
 
 
Supouse 

Wyznanie: Anglikanin, Mormon, Luteranin, Husyta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 510
Wysłany: 2013-02-25, 02:29   

Queza30 napisał/a:
Supouse napisał/a:
Czemu martwicię się o Queze...


Zazdroszczą mi awansu.


uuu :> gratulacje
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2013-02-25, 11:43   

_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2013-02-25, 19:17   

Marcin34,

Cytat:
Już pisałem Davidzie, że czytając Pismo myślałem, że ich jest dwóch na podstawie własnych logicznych przesłanek.


Najwidoczniej twoje własne przesłanki nie były oparte na słowie Bożym dlatego też masz taką naukę jaką tutaj reprezentujesz . Proponuję rozważyć pewien fragment biblii .

Ew Jan 8: 15 Wy sądzicie według ciała, Ja nikogo nie sądzę. (16) A jeśli już sądzę, to sąd mój jest prawdziwy, bo nie jestem sam, lecz jestem Ja i Ten, który mnie posłał. (17) A przecież w zakonie waszym jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest wiarygodne. (18) Ja świadczę o sobie, a także Ojciec, który mnie posłał, świadczy o mnie.

W rozmowie Pan Jezus stwierdza że nie jest sam ale jest on jak i ten który go posłał ,dla wiarygodności tych słów Pan powołuje się na zakon Mojżeszowy gdzie napisano :

5 Moj 19:15 Niech nie występuje jeden tylko świadek przeciwko komukolwiek w sprawie wszelkiego przewinienia i grzechu, jakie tamten popełnił. Na podstawie zeznania dwóch świadków lub na podstawie zeznania trzech świadków rozstrzygnie się sprawę.

Marcinie czy twoim zdaniem Jezus nie mówi w tym przypadku prawdy ? dlaczego mówi że nie jest sam ale jest on jak i ten który go posłał jeżeli w rzekomo Jezus i jego Ojciec to ta sama osoba ?
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-03-06, 00:08   

David77 napisał/a:
Ew Jan 8: 15 Wy sądzicie według ciała, Ja nikogo nie sądzę. (16) A jeśli już sądzę, to sąd mój jest prawdziwy, bo nie jestem sam, lecz jestem Ja i Ten, który mnie posłał. (17) A przecież w zakonie waszym jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest wiarygodne. (18) Ja świadczę o sobie, a także Ojciec, który mnie posłał, świadczy o mnie.

oczywiście Davidzie , ale czy Marcin to zrozumie?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
9RP 

Wyznanie: apostolic pentacostal
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1101
Wysłany: 2013-03-06, 11:06   

Bo Bóg to Bóg a nie człowiek
to co łączy Ojca i Syna
to jeden Duch

dzielenie Boga na osoby czy ograniczanie Go do jednej osoby/3/
to dwie strony tego samego medalu
patrzenia na Boga od strony filozofii Platona i Arystotelesa
/ osoba/
może to z mojej strony zabrzmi subiektywnie
ale staram się widzieć Boga tak jak widzieli go uczniowie Jezusa
bez naleciałości filozoficznych
Mogę wiec powiedzieć o Bogu tylko to co mówi o Nim Jezus
bo pisze ,że Boga nikt nigdy nie widział ale jednorodzony syn z jego łona ten nas o nim pouczył
Więc czytam Bóg Jeden Jest
Bóg to Duch
Jest naszym Ojcem
mnie to wystarczy
wiem ,ze Bóg ,który nas stworzył na obraz swój i podobieństwo ma cechy w które nas wyposażył - cechy osobowe.
Ale to garncarz a nie naczynie
Więc nie usiłuję moim rozumem zaszufladkować i opisać Boga
Jestem Jego niedoskonałym tworem
ale jeżeli ja stanowię całość jedność - duch ,dusza ,ciało
to czy Bóg nie jest daleko bardziej doskonałą jednością
mój duch to nie to samo co moje ciało
czy dusza
ale razem to ja
ojciec to nie to samo co syn
ale w Duchu który Jest Bogiem
stanowią jedno
Jezus mówi ja i ojciec jedno jesteśmy
Wiec Jezus który jest świątynia ciała
modli się w Jednym Duchu do Ojca
modli się bo to rola świątyni zanosić modły
i składać ofiary
On to czyni też by nas pouczyć
i to jest też ważne
tak myślę
nikomu tego nie narzucam ale i się tego nie wypieram
Bóg w którego wierzę nie jest ani jedyńcą ,ani dwójcą ,ani trójcą - ale jako Elohim Jest nieskończonością
objawiony w służbie Jezusa jako Ojciec i Syn i Duch sw w pełni swojej Boskości w ciele człowieka
_________________
sługa w społeczności
 
 
Supouse 

Wyznanie: Anglikanin, Mormon, Luteranin, Husyta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 510
Wysłany: 2013-03-06, 12:57   

Bo Jahwe to Jezus ten który jest opisany w Starym Testamencie. Dlatego będąc człowiekiem mial naturę Boska. Ale Bóg Ojciec to Bóg Syna Bożego. BÓG OJCIEC to również Ojciec Chrystusa.

Co by nie bylo nie da się ocenić wszystkiego słowem ludzkim. Ten który mnie posłał jest wyższy odemnie. Co oznacza słowo Bóg dla człowieka i jakie są granicę Bóstwa a Boga w słowie ludzkim nie są znane bo zależą od interpretacji.

Wszystko wiec sprowadza się do samej nauki Jezusa i należy sprowadzać nie wymyślać słów tytułów.

Wiemy że Jezus Chrystus jest Synem Bożym. Wiemy że Boga nikt nie widział. Wiemy że w Starym Testamencie w płonącym krzewie ukazał się Jahwe i widział go człowiek. Nikt nie widział Boga poza Chrystusem. Czyżby Jezus bluźnił mówiąc zanim był Abraham ja jestem? Nie bluźnił bo gdyby ktos słuchał słów Chrystusa wiedziałby że Chrystus zanim był człowiekiem był Jahwe. Ale Chrystus nie jest Ojcem.

Czyż Bóg nie dał ludziom swojego Syna by Zbawić Świat... Jaki ma sens roztrzyganie słów skoro można kierować się nauczaniem Chrystusa i nie dodawać nic wiecej.

Czy Jezus nie odpowiadał ludziom na pytania... Odpowiadał. Czy pytali go o Ojca... Odpowiadał im świadcząc o Ojcu. Kto zrozumie słowa Chrystusa i równa Boga jeśli nie poprzez Chrystusa. Mowie trzeba by zapytac samego Chrystusa by wiedzieć wiecej... My ludzie interpretujemy dodajemy i łączymy ale prawdy bez niego nie poznamy do końca.

Kto pozna Chrystusa pozna i Ojca. Ja jestem w Ojcu... Wy jesteście w Ojcu... Ja jestem w was... Ojciec jest we mnie... Wy jesteście w Chrystusie...

Jak to rozumieć? Czy nie wszyscy jesteśmy jedno jeśli?

Czy Ojciec, Syn Boży Duch Święty i ludzie wierzący nie są jedno?

W czym są jedno. Jeśli Trójca to w czym Trójca jest jedno. Czy Aniołowie nie są jedno z Bogiem...

I czy osobowe istnienie Syna Bożego wyklucza osobowe istnienie Ojca. Skoro Aniołowie są jedno i wszyscy ludzie w wierze mogą być jedno a być osobno jako istota.


I Jezus mowi skoro mnie już znacie znacie i Ojca. I w moim imieniu proście Ojca. Jezus modli się do Ojca, Jezus zwraca się naucza o Ojcu.

Skoro Chrystus był Jahwe i wyzbył się boskości. Skoro Duch Święty stąpił na niego. Kto jest tym o którym mowi Chrystus. Kim jest Ojciec. Przecież gdyby Jezus był Ojcem nie modliłby się do Ojca. I skoro Jezus mowi zanim był Abraham ja jestem i nikt nie widział prócz mnie Ojca a Jahwe ukazuje się w płonącym krzewie człowiekowi to o czym to świadczy.

A my glupi ludzie się nadal kłócimy o słowa o Trójce. Nawet nie umiemy wytłumaczyć kto jest jedno. A Jezus nie nakazał tego wszystkiego wiedzieć, nakazał pytać i czynić wolę jego i Ojca. Naprawde nie ma znaczenia w Niebie czy wszystko rozumiesz i w jakie słowa ubierzesz. Jezus uczył co jest najważniejsze w życiu Ziemskim.

Przecież ludzie nie rozumieją pojęcia czasu jako nieskończony czy przestrzeni. A chcą innym tłumaczyć słowa Chrystusa. A to błąd bo nie trzeba nic dodawać do słów Chrystusa.

Nie musisz wierzyć w słowo Trójca Święta skoro wierzysz w Jezusa Chrystusa, Boga Ojca i wiesz że działa Duch Święty to co ci da myślenie czym jest trójca i co jest dlaczego jedno. Czy w celu, czy w postaci czy w postawie jakie to ma znaczenie skoro nie leży to w dogmacie zbawienia.
 
 
Supouse 

Wyznanie: Anglikanin, Mormon, Luteranin, Husyta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 510
Wysłany: 2013-03-06, 12:57   

Bo Jahwe to Jezus ten który jest opisany w Starym Testamencie. Dlatego będąc człowiekiem mial naturę Boska. Ale Bóg Ojciec to Bóg Syna Bożego. BÓG OJCIEC to również Ojciec Chrystusa.

Co by nie bylo nie da się ocenić wszystkiego słowem ludzkim. Ten który mnie posłał jest wyższy odemnie. Co oznacza słowo Bóg dla człowieka i jakie są granicę Bóstwa a Boga w słowie ludzkim nie są znane bo zależą od interpretacji.

Wszystko wiec sprowadza się do samej nauki Jezusa i należy sprowadzać nie wymyślać słów tytułów.

Wiemy że Jezus Chrystus jest Synem Bożym. Wiemy że Boga nikt nie widział. Wiemy że w Starym Testamencie w płonącym krzewie ukazał się Jahwe i widział go człowiek. Nikt nie widział Boga poza Chrystusem. Czyżby Jezus bluźnił mówiąc zanim był Abraham ja jestem? Nie bluźnił bo gdyby ktos słuchał słów Chrystusa wiedziałby że Chrystus zanim był człowiekiem był Jahwe. Ale Chrystus nie jest Ojcem.

Czyż Bóg nie dał ludziom swojego Syna by Zbawić Świat... Jaki ma sens roztrzyganie słów skoro można kierować się nauczaniem Chrystusa i nie dodawać nic wiecej.

Czy Jezus nie odpowiadał ludziom na pytania... Odpowiadał. Czy pytali go o Ojca... Odpowiadał im świadcząc o Ojcu. Kto zrozumie słowa Chrystusa i równa Boga jeśli nie poprzez Chrystusa. Mowie trzeba by zapytac samego Chrystusa by wiedzieć wiecej... My ludzie interpretujemy dodajemy i łączymy ale prawdy bez niego nie poznamy do końca.

Kto pozna Chrystusa pozna i Ojca. Ja jestem w Ojcu... Wy jesteście w Ojcu... Ja jestem w was... Ojciec jest we mnie... Wy jesteście w Chrystusie...

Jak to rozumieć? Czy nie wszyscy jesteśmy jedno jeśli?

Czy Ojciec, Syn Boży Duch Święty i ludzie wierzący nie są jedno?

W czym są jedno. Jeśli Trójca to w czym Trójca jest jedno. Czy Aniołowie nie są jedno z Bogiem...

I czy osobowe istnienie Syna Bożego wyklucza osobowe istnienie Ojca. Skoro Aniołowie są jedno i wszyscy ludzie w wierze mogą być jedno a być osobno jako istota.


I Jezus mowi skoro mnie już znacie znacie i Ojca. I w moim imieniu proście Ojca. Jezus modli się do Ojca, Jezus zwraca się naucza o Ojcu.

Skoro Chrystus był Jahwe i wyzbył się boskości. Skoro Duch Święty stąpił na niego. Kto jest tym o którym mowi Chrystus. Kim jest Ojciec. Przecież gdyby Jezus był Ojcem nie modliłby się do Ojca. I skoro Jezus mowi zanim był Abraham ja jestem i nikt nie widział prócz mnie Ojca a Jahwe ukazuje się w płonącym krzewie człowiekowi to o czym to świadczy.

A my glupi ludzie się nadal kłócimy o słowa o Trójce. Nawet nie umiemy wytłumaczyć kto jest jedno. A Jezus nie nakazał tego wszystkiego wiedzieć, nakazał pytać i czynić wolę jego i Ojca. Naprawde nie ma znaczenia w Niebie czy wszystko rozumiesz i w jakie słowa ubierzesz. Jezus uczył co jest najważniejsze w życiu Ziemskim.

Przecież ludzie nie rozumieją pojęcia czasu jako nieskończony czy przestrzeni. A chcą innym tłumaczyć słowa Chrystusa. A to błąd bo nie trzeba nic dodawać do słów Chrystusa.

Nie musisz wierzyć w słowo Trójca Święta skoro wierzysz w Jezusa Chrystusa, Boga Ojca i wiesz że działa Duch Święty to co ci da myślenie czym jest trójca i co jest dlaczego jedno. Czy w celu, czy w postaci czy w postawie jakie to ma znaczenie skoro nie leży to w dogmacie zbawienia.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-03-06, 23:35   

Cytat:
Bóg w którego wierzę nie jest ani jedyńcą ,ani dwójcą ,ani trójcą - ale jako Elohim Jest nieskończonością
objawiony w służbie Jezusa jako Ojciec i Syn i Duch sw w pełni swojej Boskości w ciele człowieka

toś pięknie Go ograniczył
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10