Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
auto-limit :PPP
Autor Wiadomość
jfs300 
+miecz ducha

Wyznanie: Chrześcijanin (KRK), antyfanatyk.
  Wysłany: 2014-01-21, 06:25   auto-limit :PPP

Zielone światło

Ks. Piotr Pawlukiewicz powiedział kiedyś mądrą rzecz. Zapytał, co można zrobić, by wszystkich ludzi zatrzymać w Warszawie? Co zrobić, by nie mogli wyjechać z miasta? Nie trzeba wcale wielkich strategicznych akcji, planów ani angażowania dużej rzeszy ludzi. Wystarczy zrobić jedną rzecz - wszystkie światła w mieście zmienić na zielone. Niech przez cały czas pali się zielone światło. Jaki będzie tego wynik? Komunikacyjna masakra. Takie to proste.

Teraz pomyślcie co będzie , gdy my , będziemy mieli w swej duszy na wszystko zielone do do panów protestantów pytanie :crazy:

Chrześcijaninie, zawsze zastanów się czyją ewangelię głosisz: chrystusową czy własną - zaradczą.

W raju znalazło się drzewo poznania "głuchoty".

Eliot 

Wysłany: 2014-01-21, 08:11   

To protestanci maja na wszystko zielone?
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

jfs300 
+miecz ducha

Wyznanie: Chrześcijanin (KRK), antyfanatyk.
Wysłany: 2014-01-21, 12:18   

głowy nie daje ,moze rzeczywiscie to tylko plotka ale słyszałem niestety takie wypowiedzi i analizy dt, ze nic nie musimy robić tylko wierzyć ,w każdym razie to tyczy się ludzi którzy uznali ze zbawienie już było i nic nie musza sie odwdzięczyć by mieć udział w Królestwie Bozym. U nich doktryna jest taka ze TYLKO z wiary bierze sie zbawienie a nie z uczynków czyli przy okazji do piekla wsadzają z automatu tych którzy nie mieli w rękach Pisma Świętego
(niestety niektorzy katolicy mają ten sam problemik.. )
dobrze mowie?

Chrześcijaninie, zawsze zastanów się czyją ewangelię głosisz: chrystusową czy własną - zaradczą.

W raju znalazło się drzewo poznania "głuchoty".

Eliot 

Wysłany: 2014-01-23, 09:10   

jfs300 napisał/a:
głowy nie daje ,moze rzeczywiscie to tylko plotka ale słyszałem niestety takie wypowiedzi i analizy dt, ze nic nie musimy robić tylko wierzyć ,w każdym razie to tyczy się ludzi którzy uznali ze zbawienie już było i nic nie musza sie odwdzięczyć by mieć udział w Królestwie Bozym. U nich doktryna jest taka ze TYLKO z wiary bierze sie zbawienie a nie z uczynków czyli przy okazji do piekla wsadzają z automatu tych którzy nie mieli w rękach Pisma Świętego
(niestety niektorzy katolicy mają ten sam problemik.. )
dobrze mowie?

W sumie to dość komfortowy wybór... muszę się nad tym zastanowić :crazy:
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Odpowiedz do tematu