Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to znaczy..
Autor Wiadomość
Pati 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2013-03-24, 10:08   

Krystian napisał/a:
Pati napisał/a:
Krystianie ja juz ta kwestie wyjasnilam. Zmartwychwstal w ciele, w ktorym oddal zycie. My rowniez oczekujemy zmartwychwstania naszych cial, nie innych. Taka jest obietnica.

oczywiście tylko tyle, że my mamy żyć na rajskiej ziemi, a Jezus wstąpił do nieba
a jak wiesz ciało i krew nie mogą być w niebie

Pan powiedzial- tam gdzie ja bede aby i oni byli- jesli raj kojarzony jest z niebem, to mozna tak powiedzec-NIEBO ZSTAPI NA ZIEMIE :-)
A Pan Jezus jest teraz gdzie ? No wlasnie w niebie.
Ponad to, to MY mamy oblec sie w Jego cialo- ciało CHRYSTUSA.
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2013-03-24, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  

Queza 

Pomogła: 149 razy
Wysłany: 2013-03-24, 10:20   

Żywotność bierze początek w Wyższym Bycie i stamtąd spływa na Ziemię, nawet gwiazdy mają swoje korzenie, odpowiadając na życie miłością sprowadza się NIEBO na Ziemię, ucieleśniając w materii ziemskiej to, co boskie, czyli swoją Gwiezdną Duszę.

Kiedy przeniknie Cię wibracja NIEBA, NIEBO zstąpi na Ziemię.

Dezerter 

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2013-03-24, 21:29   

Pati napisał/a:
Dezerter napisał/a:
dogmaty maryjne to przy tym pikuś

Wszelkie dogmaty katolickie powstaly w celu zagmatwania wiary oraz braku wlasciwego rozumienia Slowa Bozego:)

Dezerter napisał/a:
ofiara bez skazy?

Ano bez skazy. Innej nie przyjalby Bog.

Heb. 9, 14

(14) o ileż bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego ofiarował samego siebie bez skazy Bogu, oczyści sumienie nasze od martwych uczynków, abyśmy mogli służyć Bogu żywemu

Maria nie byla bez skazy, Prawda?

Według niektórych katolików była, bo mieli właśnie taki tok rozumowania co ty - zobacz gdzie prowadzą takie poglądy....
Cytat:
(14) o ileż bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego ofiarował samego siebie bez skazy Bogu

berz skazy - znaczy bez grzechu, bo jego życie było bezgrzeszna i drugie znaczenie (tu już mam nieco wątpliwości) narodził się bez grzechu pierworodnego. A jak to drugie zrobił to już nie wiem, czy mają rację katolicy z bezgrzeszną Maryją, czy wystarczyła obecność Ducha Św w jej łonie by począć Jezusa bez grzechu pierworodnego, czy samo pojawienie się Syna w jej łonie zmazywało ten grzech - tego nie wiem. Ale oba te rozwiązania są leprze, logiczniejsze i bardziej biblijne niż twój pomysł - moim zdaniem oczywiście

na Jana nie muszę odpowiadać samo Pismo ci odpowiada, że nie ciało jest tu ważne:
Cytat:
Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy? 62 A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? 63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda10. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem.

Cytat:
To was gorszy? (62) Cóż dopiero, gdy ujrzycie Syna Człowieczego, wstępującego tam, gdzie był pierwej?

Wg. Jana, gdzie Syn Czlowieczy -czlowiek byl pierwej? Cale szczescie uzyl tutaj Pan Jezus okreslenia Syn Czlowieczy-cialo, a nie Syn Bozy jako Duch, gdyz on wylacznie w dogmatach katolickich tak jest postrzegany.

staram się zrozumieć co ty chcesz mi przekazać
gdzie Syn Czlowieczy -czlowiek byl pierwej - no gdzie ? chyba nie w niebie!?... zastanów się Bóg/Ojciec przed wiekami w świecie duchowym zrodził człowieka cielesnego :shock: :aaa:
to już wolę dogmaty maryjne, bardziej logiczne i równie niebiblijne ;-)
co się czepiasz katolicyzmu i piszesz nieprawdę, że "wyłącznie w dogmatach katolickich" :!:

Bez ojca, bez matki, - no proszę cię przecież to o Melchizadeku :oops:
Jesli nie uznajesz Ojca i matki Jezusa, to nie mamy o czym gadać - błądzisz siostro - z miłością i troską cię upominam i zapewniam o modlitwie o światło i zrozumienie do Ducha Św , co czynię niezwłocznie
szalom

ratao

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2013-03-24, 23:46   

Chrystus jako anioł,prowadził Żydów do ziemi obiecanej

1 Kor.10.4 I wszyscy ten sam napój duchowy pili,pili bowiem z duchowej Skały,która im towarzyszyła,a Skałą tą był Chrystus.
1 Kor.10.9 Ani nie kuśmy Pana,jak niektórzy z nich kusili i od wężów poginęli.

Syn Boży w Nowym Przymierzu przybywając z Nieba na Ziemię i zamieszkując jako nieśmiertelny duch w fizycznym ciele,był tym samym Chrystusem,którym był wcześniej w Starym Przymierzu.Zamieszkał w fizycznym ciele,ziemskim namiocie,tak zamieszkujemy my jako duchy w kolejnych inkarnacjach na Ziemi (2 Kor.5.1-10).Jezus był śmiertelnym człowiekiem ziemskim,duszą,która umarła i nie ożyła. Każda dusza i ciało fizyczne umierają i nie ożyją.Jezus przyszedł jako dusza.W fizycznym ciele zamieszkał przybyły z Nieba Chrystus,a Jezus stanowił jedność z ciałem fizycznym.My jako duchy istniejemy niezależnie od ciała fizycznego,ale dusza ludzka nie może istnieć bez ciała fizycznego.Syn Boży Chrystus i syn człowieczy Jezus to dwie różne osoby.Jezusa jako duszę stworzył Chrystus.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2013-03-24, 23:58   

jesteś obłąkany - wybacz

Pati 

Wysłany: 2013-03-25, 10:52   

Dezerter napisał/a:
Ale oba te rozwiązania są leprze, logiczniejsze i bardziej biblijne niż twój pomysł - moim zdaniem oczywiście

Coz za komplement, dziekuje :) Syn Bozy daje nam ROZUM, ktory JEDYNIE jest w stanie pojac istote Boga.

(I Jana 5,20)

(20) Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy.

Niestety aby Taki otrzymac, trzeba zaprzec sie samego siebie wlacznie z POGLADAMI, ktore to czlowiek otrzymal po dziadach pradziadach:) Malo kto dokona takiego dziela-graniczy to wrecz z cudem-ale to Pan powoluje do swojej owczarni.A jak bylo z Toba-przejales, czy zaparles sie? I tu masz zapewne Problem, gdyz ZAPARCIE SIE , kojarzyc sie moze z ZAPARCIEM WIARY...... nic bardziej mylnego .Bez zaparcia sie siebie-nie ma poznania.
Niektorzy dokonuja prob poznania Jedynego za pomoca nieodrodzonego umyslu. Wowczas powstaja takie "kwiatki" w postaci trojcy- a Pan Bog mowi- BOG JEST JEDEN. I jak tu uwierzyc Panu Bogu, kiedy kosciol ZAPROGRAMOWAL nas na trzech?
Ale ja juz sie nie boje! Kiedy Syn Bozy wyzwoli-bedziemy prawdziwie WOLNYMI, nie bedziesz bal sie czy grzeszych, czy wychodzisz poza Slowo. Duch prowadzi, a ja ide tam gdzie ON wskarze. Przyznam sie, ze nauke o ciele pokazal mi niedawno. Ale wszystko ma swoj czas, przypuszczam, ze wczesniej nie przyjelabym tego SLOWA-czyli pokarmu, gdyz to Pan nas karmi, a my mamy w tym Slowie-pokarmie wzrastac. Niektorzy zas bedac juz w wieku podeszlym nadal przyjmuja pokarm oseska-mleko. Nie dziwie sie, ze nie przyjmujesz tego co tu pisze. Prosze Cie bez obrazy :prosze: -tutaj jest staly pokarm i trzeba miec zeby, aby go pogryzc, inaczej sie tematu nie"rozgryzie" a i mozna sobie zaszkodzic niestrawionym pokarmem.Wiec tak: daleko mi do ludzkiej logiki, objawia Syn tym ktorym chce.

Wiec zacyytuje jeszcze raz:

JA JESTEM CHLEBEM ZSTEPUJACYM Z NIEBA: a CHLEB ten to CIALO moje.
To Was gorszy?????
Coz dopiero gdy zobaczycie SYNA CZLOWIECZEGO wstepujacego tam, gdzie byl PIERWEJ.
Dezerterze, tak jak napisales-to jest Twoje zdanie. Ja pozostaje przy Slowach Jezusa Pana.

Dezerter napisał/a:
na Jana nie muszę odpowiadać samo Pismo ci odpowiada, że nie ciało jest tu ważne:

Cytat:

Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy? 62 A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? 63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda10. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem.

Trzeba pierwej miec ten ROZUM, o ktorym pisal Jan, aby zrozumiec slowa.

Kiedy Pan Jezus mowil, -jego cialo zstapilo z nieba-on zstapil z nieba, ludzki rozum co robi.....? szemra, gdyz NIE POJMUJE slow jego. Wiec- CIALO- ( w takim znaczeniu w jakim nieodrodzony czlowiek rozumie co kryje si epod pod pojeciem ciala)- nic nie moze. Ale moje SLOWO, Pana-cialo- jest duchem i zyciem. On jest zrodzony z Ducha-to cialo jest WYJATKOWETylko PODOBNE do naszego.To co wolisz, zachowaj dla siebie. Ja wybieram Prawde, chociazby caly swiat swiat stal murem przeciwko.

BEZ OJCA BEZ MATKI- to Melchisadek byl podobny do Syna Bozego-NIE ODWROTNIE.Wiem, ze sie martwisz-dziekuje za troske. Jestem w dobrych rekach:)
Ostatnio zmieniony przez Pati 2013-03-25, 11:32, w całości zmieniany 2 razy  

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2013-03-25, 11:07   

Pati napisał/a:
JA JESTEM CHLEBEM ZSTEPUJACYM Z NIEBA: a CHLEB ten to CIALO moje.

chyba nie mówisz, że mąka z nieba zstąpiła czy jakieś inne ziarno manną zwane?
Pati napisał/a:
Ale moje SLOWO Pana-cialo jest duchem i zyciem. On jest zrodzony z Ducha-to cialo jest WYJATKOWETylko PODOBNE do naszego

w jaki sposób Chrystus żyje w człowieku? po owocach ich poznacie

Pati 

Wysłany: 2013-03-25, 11:18   

Nie Anowi, tu mowa o ciele-CHLEB to CIALO.

Poprzez swojego Ducha-nie ma to nic wspolnego z powyzszym tematem.
Po owocach ich poznacie-ciekawe jak na te slowa zareagowaliby kupcy wygnani ze swiatyni przez Pana. Powywracal, pobil naczynia, przepedzil. A oni tylko chcieli zarobic Grosz na zycie. Swiat mierzy inna miara.

9RP 

Wyznanie: apostolic pentacostal
Wysłany: 2013-03-25, 13:10   

Tak
Jego myśli nie są naszymi
Amen
Pati

Dezerter 

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2013-03-25, 21:12   

Dzięki Pati za dyskusję :-)

Dżej 
Niosący światło.

Wyznanie: brak
Wysłany: 2013-03-26, 01:18   

Skoro powiedział, że jest chlebem, który zstąpił z niebios by się nim dzielono po kawałku to widocznie tak jest.
:-P

9RP 

Wyznanie: apostolic pentacostal
Wysłany: 2013-03-26, 09:40   

tak i dlatego cząstkowe jest nasze poznanie bo spożywamy Słowo stopniowo
nie od razu wszystko
przechodząc z poznania w poznanie z chwały w chwałę by wzrosnąć do pełni wymiarów Chrystusowych

Pati 

Wysłany: 2013-03-26, 10:30   

Amen zgadzam sie z przedmowcami.
Wkleje moje posty z innego forum.

Cytat:
Dlaczego tak upierasz sie przy prochu ziemi? Powiedz mi, co dalaby Mesjaszowi czastka Marii- myslisz, ze prawdziwe czlowieczenstwo? Przeciez ono zostalo pogrzebane w Eden. Ponad to pierwszy Adam bezgrzeszny nalezal jednak do ziemi. Tu mamy chleb z nieba zstepujacy-Ducha ozywiajacego, obleczonego wlasnym cialem.
To co mowie NIE JA MOWIE, a Ojciec moj, ktory jest we mnie. A on mowi-TO JEST CIALO MOJE I KREW MOJA wydana za was.

Ja Wlasnie zrozumialam odpowiedz Pana do Nikodema:

(3) Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego. (4) Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się? (5) Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. (6) Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. (7) Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić. (8) Wiatr wieje, dokąd chce, i szum jego słyszysz, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd idzie; tak jest z każdym, kto się narodził z Ducha. (9) Odpowiedział Nikodem i rzekł do niego: Jakże to się stać może? (10) Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jesteś nauczycielem w Izraelu, a tego nie wiesz? (11) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, co wiemy, to mówimy, i co widzieliśmy, o tym świadczymy, ale świadectwa naszego nie przyjmujecie. (12) Jeśli nie wierzycie, gdy wam mówiłem o ziemskich sprawach, jakże uwierzycie, gdy wam będę mówił o niebieskich? (13) [b]

A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy
[b]

Piszesz, ze Pan Jezus dopiero w uwielbionym ciele mogl zostac zabrany do nieba. Otoz, nie. Wszyscy musza narodzic sie na nowo z Ducha, nawet Maria, gdyz jest TYLKO JEDEN, ktory w swoim ciele zostal wziety z ziemi do gory-Syn Czlowieczy. Ale to sa nebianskie sprawy. Wlasnie to ujrzalam, noemi widzisz ten sens wypowiedzi Pana Jezusa. Teraz juz wiem czemu od kilku tygodni wpatrywalam sie w ta opowiesc.

Syn Czlowiecz zstapil z nieba na ziemie w swoim wlasnym ciele i w takim samym zostal zabrany.
I jeszcze jedno- PRAWDZIWE CZLOWIECZENSTWO DAJE DUCH SWIETY.

Cytat:
ze wszystkim sie zgadzam, z wyjatkiem jednego. Prawdziwego czlowieka jest w stanie zrodzic tylko Duch Swiety. Dlatego juz dzisiaj mamy oblec sie w cialo Chrystusa, a to obecne jest dla nas martwe-przybite do krzyza. Wiec czekamy na odkupienie cial z Ducha Swietego. Maria byla brama na ten swiat. Maria byla wypelnieniem proroctwa co do potomka Dawida-dala Panu pochodzenie na tej ziemi. Jak to widzisz?

Bezgrzeszny Adam byl z prochu ziemi - stworzony. Dzieci Boze sa ZRODZONE z Ducha Mesjasza-pochodza nie z tego swiata. Miedzy ziemskim Adamem z przed upadku, a ludem Bozym jest kolosalna roznica. My w nim, a on w nas - On nie z tego swiata, tak samo jak i MY. O to tajemnica......
Kto jest z tego swiata mowi jak swiat- o rzeczach ziemskich ( Maria matka Pana), kto nie jest z tego swiata , nie mowi jak on- ale naszego slow nie rozumieja i nie przyjmuja.....
chociaz Ci, ktorzy sa przeznaczeni do zbawienia- zachowaja nasze Slowo-gdyz ono nie jest nasze, ale.....

Ostatnio zmieniony przez Pati 2013-03-26, 10:36, w całości zmieniany 1 raz  

ata333

Wysłany: 2013-03-26, 10:36   

9RP napisał/a:
tak i dlatego cząstkowe jest nasze poznanie bo spożywamy Słowo stopniowo
nie od razu wszystko
przechodząc z poznania w poznanie z chwały w chwałę by wzrosnąć do pełni wymiarów Chrystusowych

dokladnie.:-)

Pati z wieloma rzeczami..o ktorych piszesz zgadzam sie...
z tym cialem..to jednak trzeba byc ostroznym...gdyz jak mowi pismo..ten..kto nie wierzy iz Chrystus przyszedl w ciele..jest......... :-(

ale zgadzam sie zupelnie,,iz Duch Sw..daje poznanie wg...naszego" chcenia " i mozliwosci zrozuienia.. ;-)

pozdrawiam..serdecznie..:)

Pati 

Wysłany: 2013-03-26, 10:40   

Ata kochana, ale ja WIERZE, ze Pan Jezus przyszedl w ciele-ale jakim-tam nie jest napisane w jakim-sami mamy ujrzec- W SWOIM wlasnym. Przeczytaj jeszcze raz to co wkleillam dzisiaj, to jak grom z nieba spadlo na mnie. Mysle, ze wczesniej nie bylam gotowa na przyjecie tej prawdy. Ale mamy wzrastac w poznaniu naszego Pana, w lasce i poznaniu. Czy mam plakac, ze otrzymalam ? Tak, ze szczescia placze. Mi kobiecie ukazal:)
Ostatnio zmieniony przez Pati 2013-03-26, 11:01, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu