Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to znaczy..
Autor Wiadomość
Queza 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2013-03-26, 10:56   

Dżej napisał/a:
Skoro powiedział, że jest chlebem, który zstąpił z niebios by się nim dzielono po kawałku to widocznie tak jest.
:-P

Jezus jest Chlebem życia, ale opisuje Nierządnicę, której ciało jedli (Obj 17.16) i Bestię, która ma dwa rogi podobne do rogów Baranka (Obj 13.11) a jest również i Barankiem Bożym.

9RP 

Wyznanie: apostolic pentacostal
Wysłany: 2013-03-26, 10:59   

Właśnie przyszedł w ciele
ale w bezgrzesznym ciele przyszedł
bo by nie przyjął naszego grzechu a umarł za swój
wiec Pati dobrze pisze ,ze w "całości" Jest od Boga Jezus
a Maria nie jest"pośredniczką " zbawienia jakby chciała pewna denominacja
a jedynie służebnicą Pańską
pozdrawiam

Pati 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2013-03-26, 11:22   

Amen, PRAWDA. Gdyby jego cialo bylo z Marii, nie moglby poniesc jej grzechu i mojego tez.Chwala Panu Jezusowi. On pytal sie-za kogo mnie uwazacie?- jedni mowili za Eliasza-proch ziemi, drudzy za Jana pomimo, ze prorocy to i tak byli -prochem ziemi, a Pan Jezus mowil o sobie- tu wiecej niz prorok.
JA JESTEM ZMARTWYCHWSTANIE I ZYWOT
TO ON POKONAL SMIERC, nasz ZYWOT WIECZNY- Jezuc Chrystus.

Wszyscy tak go nazywaja, malo kto wierzy.
Jestesmy oszukiwani!

Pati 

Wysłany: 2013-03-26, 14:47   

Znaczenie slowa sarx-cialo.

Cytat:
Greckie słowo sarx (ciało), ma wiele znaczeń. Czasem pozytywne, czasem nie. W sensie pozytywnym może oznaczać; ciało fizyczne (por. Dz. 2,31),[b] ludzkość [/b](J. 1,14) albo żywą istotę (1 P. 1,24). "Ciało", stworzone przez Boga ma oczywiście znaczenie jak najbardziej pozytywne. Apostoł Paweł jednak, dość często posługuje się tym słowem w negatywnym znaczeniu, gdy w sensie "technicznym", opisuje grzeszne skłonności, po upadku człowieka. To słowo przybiera negatywne znaczenie wtedy, gdy oznacza brak możliwości - w oparciu o jego własne siły (Rz. 7,18) - wykazania się posłuszeństwem Bogu. "Słownik Teologiczny Kittla" podaje taką definicję: "Sarx jest tym wszystkim, co przybiera ludzką i świecką naturę. Jeśli człowiek ufa tak właśnie pojmowanemu sarx, skazuje się na jego potęgę, która zawsze stoi w opozycji do Ducha...[/b] Uleganie ciału (sarx) nie jest przypadkiem losu, lecz obwinia człowieka.[b] Jest życiem zorientowanym na "ciało", jest służbą "ciału" i koncentrowaniem na nim swoich myśli".
http://www.ifl-polska.pl/artykuly

Jesli tak niektorzy widza Pana Jezusa, to zali mi ich wszystkich:(

Henryk 

Wysłany: 2013-03-26, 18:12   

Pati napisał/a:
Gdyby jego cialo bylo z Marii, nie moglby poniesc jej grzechu i mojego tez.

Litości Kobieto! :aaa:
Oszczędź już nas od swoich "rewelacji".
Pewnie urodził się w probówce...
A zamiast mleka ssał czystą energię od Ducha. :xhehe:

9RP 

Wysłany: 2013-03-26, 18:42   

a cóż to za zwrot Henryku
litości kobieto ?
jakie znaczenie w dyskusji ma płeć Pati ?
nie podobają mi się takie sformułowania
brzmią sexistowsko
czy takie ad personam z taką dozą pogardy przystoi na forum biblijnym ze strony osoby ,która z racji przynależności denominacyjnej winna szacunek i miłość nawet wobec nieprzyjaciół ?
cóż
wobec inaczej wierzących ,każdy chwyt i epitet dozwolony jest
Mnie post Pati budują i inspirują
poważnie się nad nimi zastanawiam
pozdrawiam Pati

Henryk 

Wysłany: 2013-03-26, 19:09   

9RP napisał/a:
nie podobają mi się takie sformułowania

Trudno. :-(
Cytat:
Mnie post Pati budują i inspirują

Nic mi do tego. Choć jestem poważnie zdziwiony!

Dezerter 

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2013-03-26, 19:59   

A ja zapytam Pati i 9RP kto, ze starożytnych chrześcijan, którzy otrzymali naukę i wiarę od apostołów i ich uczniów wyznawali podobne poglądy do waszych?!?
A jeśli odpowiedź będzie - NIKT ... NIKT przez 2000 lat :-?
To zapytam was dlaczego Pan Jezus nie wyjawił tej tajemnicy swoim uczniom, a oni swoim itd .... dlaczego Bóg zakrył ta pseudoprawdę przed nami... czyżby chciał nas oszukać, że "narodził się z dziewicy, a Maria była jego matką, że we wszystkim nam był podobny za wyjątkiem grzechu"
A innym uczestnikom forum przypomnę:
"jeśli przyjdzie ktoś do was i będzie głosił inna Ewangelię niż ta to .... "

Różne rzeczy pisałem na forum, ale zawsze starałem się nie być powodem zgorszenia i zwiedzenia innych

Tubtuś 

Wyznanie: Irreligion ( brak religii )
Wysłany: 2013-03-26, 21:36   

[/quote]
Trzeba pierwej miec ten ROZUM, o ktorym pisal Jan, aby zrozumiec slowa.

Kiedy Pan Jezus mowil, -jego cialo zstapilo z nieba-on zstapil z nieba, ludzki rozum co robi.....? szemra, gdyz NIE POJMUJE slow jego. Wiec- CIALO- ( w takim znaczeniu w jakim nieodrodzony czlowiek rozumie co kryje si epod pod pojeciem ciala)- nic nie moze. Ale moje SLOWO, Pana-cialo- jest duchem i zyciem. On jest zrodzony z Ducha-to cialo jest WYJATKOWETylko PODOBNE do naszego.To co wolisz, zachowaj dla siebie. Ja wybieram Prawde, chociazby caly swiat swiat stal murem przeciwko.

BEZ OJCA BEZ MATKI- to Melchisadek byl podobny do Syna Bozego-NIE ODWROTNIE.Wiem, ze sie martwisz-dziekuje za troske. Jestem w dobrych rekach:)[/quote]

"Bez Ojca i matki " to według mnie dotyczy że Jezusa - istniał od zawsze w cielesnej formie w niebie - jest stworzycielem wszystkiego , wykonał wolę Ojca i ma takie samo ciało jak my - jest więc tak samo do nas podobny jeśli chodzi o charakter: ma cechy ludzkie ( odczuwa cierpienie) Ojciec tego nie odczuwał i Boskie - ale ma moc od Boga - więc nie jest Bogiem tylko PółBogiem który został zrodzony z Boga ( to jest herezja jak dla was , ale cóż ja wierze że tak jest).

;-)

9RP 

Wysłany: 2013-03-27, 08:11   

Dezerter
Jakto nikt ?
Wszak już Jan napisał
Słowo - stało się - ciałem
o tym piszę o Bożym wcieleniu
a o Jezusie pisze - On nie znał grzechu
więc w czym problem ?
Wierzę ,że Jezus przyszedł w ciele
gorszy Cię to ?
Jedynie twierdzę ,że Jezus poczęty był bez grzechu bo Z Ducha SW
to powoduje że Biblijna teza że nie znaleziono na nim grzechu
jest wiarygodna wszak jest Nowym Stworzeniem z DUcha Sw
i nie dziedziczy grzesznej natry ludzi poczętych w grzechu przez ich matki
Chyba mnie zupełnie nie zrozumiałeś
Nie twierdzę ,że Jezus przyszedł na świat jako duch
ale śmiem twierdzić ,że miał podobne nam ciało tyle tylko że bezgrzeszne
bo inaczej nie umarłby za nasz grzech ,który przyjął na siebie na golgocie a umarł by z powodu swoich grzechów
tylko tyle i aż tyle
a z tradycją 2000 lat daj spokój bo z tej tradycji mnóstwo dogmatów zrobiono i nowe się tworzą
czytałem że jest projektowany dogmat o współuczestnictwie Marii w dziele zbawienia
i to właśnie przekręca wagę dzieła Bożego
bo zbawia Bóg i poza nim nie ma zbawiciela tak bynajmiej pisze u Izajasza
więc Maria nie będzie dla mnie nigdy zbawicielem
pozdrawiam

Pati 

Wysłany: 2013-03-27, 10:08   

Dezerter napisał/a:
A ja zapytam Pati i 9RP kto, ze starożytnych chrześcijan, którzy otrzymali naukę i wiarę od apostołów i ich uczniów wyznawali podobne poglądy do waszych?!?
A jeśli odpowiedź będzie - NIKT ... NIKT przez 2000 lat :-?
To zapytam was dlaczego Pan Jezus nie wyjawił tej tajemnicy swoim uczniom, a oni swoim itd .... dlaczego Bóg zakrył ta pseudoprawdę przed nami... czyżby chciał nas oszukać, że "narodził się z dziewicy, a Maria była jego matką, że we wszystkim nam był podobny za wyjątkiem grzechu"
A innym uczestnikom forum przypomnę:
"jeśli przyjdzie ktoś do was i będzie głosił inna Ewangelię niż ta to .... "

Różne rzeczy pisałem na forum, ale zawsze starałem się nie być powodem zgorszenia i zwiedzenia innych

Jak NIKT- glosil sam Pan Jezus:

Jan 3

(13) A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy, (14) i jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy, (15) aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. (16) Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. (17) Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.

On musi byc WYWYRZSZONY, ale jak, kiedy ciagle mowia-PROCH ZIEMI?
Przeciez masz napisane- poslal SYNA JEDNORODZONEGO na swiat- TO OJCIEC ZRODZIL SYNA- BOG, a nie CZLOWIEK-MARIA. I tego Syna jednorodzonego poslal na swiat. A ze musial przejsc przez lono kobiety, aby wypelnily si eproroctwa, to zupelnie inna sprawa. Szatan rowniez nie uwierzyl i pytal-jesli jestes, to...jesli jestes to. Takie ponizenie przejsc przez LONO KOBIETY!
A na jakiej podstawie twierdzisz, ze Syn zostal zrodzony dopiero na ziemi, a jesli w niebie, to czemu w formie duchowej? Jakim prawem? Przeciez masz napisane- DRUGI ADAM Z NIEBA.

I Kor. 15

(47) Pierwszy człowiek jest z prochu ziemi, ziemski; drugi człowiek jest z nieba.

Cytat:
Jana 6

Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba. (33) Albowiem chleb Boży to ten, który z nieba zstępuje i daje światu żywot. (34) Wtedy rzekli do niego: Panie! Dawaj nam zawsze tego chleba! (35) Odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem żywota; kto do mnie przychodzi, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie. (36) Lecz powiedziałem wam: Nie wierzycie, chociaż widzieliście mnie. (37) Wszystko, co mi daje Ojciec, przyjdzie do mnie, a tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz; (38) zstąpiłem bowiem z nieba, nie aby wypełniać wolę swoją, lecz wolę tego, który mnie posłał. (39) A to jest wola tego, który mnie posłał, abym z tego wszystkiego, co mi dał, nic nie stracił, lecz wskrzesił to w dniu ostatecznym. (40) A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym. (41) Wtedy Żydzi szemrali przeciwko niemu, iż powiedział: [b]Ja jestem chlebem, który zstąpił z nieba. (42) I mówili: Czy to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i matkę znamy? Jakże więc teraz może mówić: Z nieba zstąpiłem[/b]? (43) Wtedy Jezus odpowiedział i rzekł im: Nie szemrajcie między sobą! (44) Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. (45) Napisano bowiem u proroków: I będą wszyscy pouczeni przez Boga. Każdy, kto słyszał od Ojca i jest pouczony, przychodzi do mnie. (46) Nie jakoby ktoś widział Ojca; Ojca widział tylko Ten, który jest od Boga. (47) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto wierzy we mnie, ma żywot wieczny. (48) Ja jestem chlebem żywota. (49) Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i poumierali; (50) tu natomiast jest chleb, który zstępuje z nieba, aby nie umarł ten, kto go spożywa. (51) Ja jestem chlebem żywym, który z nieba zstąpił; jeśli kto spożywać będzie ten chleb, żyć będzie na wieki; a chleb, który Ja dam, to ciało moje, które Ja oddam za żywot świata

Wiec nie opowiadaj, ze NIKT nie glosi- trzeba miec uszy obrzezane aby uslyszec glos.
Uczniowie pytali-co znaczy, ze masz objawic sie nam, NIE SWIATU?
Wiec to ja zadam pytanie-KIM TY JESTES, skoro Pan Jezus nie objawia sie Tobie? Nie moja to sprawa- jest napisane, kto USLYSZY od Ojca -przyjdzie do mnie!
Co Wy swietujecie-jakie swieto????- ZMARTWYCHWSTANIA PANSKIEGO! a wierzycie, ze szatan Chrystusa zabil-pokonal? Nie to ON POKONAL smierc, gdyz jego cialo nie bylo z tego swiata opanowanego grzechem. Zstapil z nieba i o tym mowil, ale nie rozumiecie co mowil o rzeczach ziemskich, a co dopiero o niebieskich.
A moze to Ty glosisz inna ewangelie???
Waska jest DROGA i malo tych, ktorzy ja znajda.....

Pati 

Wysłany: 2013-03-27, 10:13   

Kosciol PROGRAMUJE myslenie, ale jesli SYN Was wyzwoli- bedziecie wolnymi.

9RP 

Wysłany: 2013-03-27, 10:28   

Mam pytanie bo może się mylę ?
Gdzie i kiedy Jezus wprost nazwał Marię SWOJĄ matka ?
pamiętam ,że nazywał ją niewiastą i wskazał Janowi że jest Jana matką
za rodzinę uważał tych co słuchają Jego słów i je wykonują
pokrewieństwo Duchowe miał wyżej niż cielesne
bo czy takowe było mu dane ?
wszak pisze o Jego braciach i siostrach co do ciała - że MNIEMANO , że nimi są

pozdrawiam

Pati 

Wysłany: 2013-03-27, 10:31   

Amen bracie!
Prawda nie moze byc powalona!
Maja przed oczami, a nie widza.

Jana 6

(60) Wielu tedy spośród uczniów jego, usłyszawszy to, mówiło: Twarda to mowa, któż jej słuchać może? (61) A Jezus, świadom, że z tego powodu szemrzą uczniowie jego, rzekł im: To was gorszy? (62) Cóż dopiero, gdy ujrzycie Syna Człowieczego, wstępującego tam, gdzie był pierwej?

Gdzie wg. slow samego Pana, Syn Czlowieczy-czlowiek niebianski byl pierwej?

Tylko Duch Swiety moze zrodzic PRAWDZIWEGO CZLOWIEKA.

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2013-03-27, 10:50   

Pati napisał/a:
a wierzycie, ze szatan Chrystusa zabil-pokonal? Nie to ON POKONAL smierc, gdyz jego cialo nie bylo z tego swiata opanowanego grzechem.

pokonanie śmierci polega na tym, że nie ma już nad Nim mocy, gdyż otrzymał nieśmiertelność

Odpowiedz do tematu