Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwóch Świadków
Autor Wiadomość
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-17, 19:29   

Wiesław napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Wiesław napisał/a:

Tak? To może inaczej.....(Daniela 2:19-43). Przeczytaj i wróć tutaj...

Dan. 2:43-44
43. A że widziałeś żelazo zmieszane z gliniastą ziemią, znaczy: zmieszają się z sobą, lecz jeden nie będzie się trzymał drugiego, tak jak żelazo nie może się zmieszać z gliną.
44. Za dni tych królów Bóg niebios stworzy królestwo, które na wieki nie będzie zniszczone, a królestwo to nie przejdzie na inny lud; zniszczy i usunie wszystkie owe królestwa, lecz samo ostoi się na wieki,
(BW)

Jak widzisz z tego opisu wynika że Bóg wzbudzi Królestwo za dni tych Unijnych królów gdzie zmieszali się ze sobą dawni komuniści ze wschodu z kapitalistami z zachodu i nie ma wśród nich jedności bo gliny nie można zmieszać z żelazem.

Mam do ciebie prośbę...Spróbuj się skupić...Wiesz dlaczego odesłałem cię do księgi Daniela? Na pewno nie po to, abyś mi tłumaczył, choć w sumie całkiem nieźle sobie radzisz. Chodziło o symbole. Twierdziłeś, że Biblia nie jest Księgą symboli, więc zastanawiam się, czy wiesz co to są symbole. Bo właśnie ten opis z Księgi Daniela zawiera symboliczny opis mocarstw światowych. Przedstawia mocarstwa jako różne części składowe tego posągu, oraz rodzaj materiału wskazujący na znaczenie mocarstw na arenie świata. Księga Objawienia jest pełna takiej symboliki. Na przykład, przedstawiając imperium religii fałszywej /Babilon Wielki/, jako pianą "Nierządnicę"bogato odzianą. Natomiast "Bestia", którą ona ujeżdża, to królowie ziemi, z którymi uprawia duchowy nierząd. To jest symbolika. A przykłady można mnożyć.

Ja dobrze wiem że niektóre sprawy są przedstawione na przykładzie takim jak wspomniałeś ale to ma swój odpowiednik w faktach, realnych faktach, a nie tylko jako urojenie w głowie.
Dwóch świadków opisanych w 11 rozdziale Apokalipsy to nie symbole tylko dwaj ludzie którym Jezus da moc. W sposób symboliczny tych dwóch świadków opisano w Zachariasza jako dwa drzewa oliwne. Apokalipsa też opisuje dwóch świadków w sposób symboliczny ale w 9 rozdziale od wiersza 17-19. Obj. 9:17-19
17. A takimi widziałem w widzeniu te konie i tych, którzy na nich siedzieli: mieli pancerze czerwone jak ogień, granatowe jak hiacynt, żółte jak siarka; a łby końskie były jak łby lwów, a z pysków ich wychodziły ogień i dym, i siarka.
18. Od tych trzech plag, to jest od ognia i od dymu, i od siarki, wychodzących z ich pysków, wyginęła trzecia część ludzi.
19. Albowiem moc tych koni mieści się w ich pyskach i w ich ogonach; ogony ich bowiem są podobne do wężów mających głowy, którymi wyrządzają szkodę.
(BW)

Porównaj sobie te dwa drugie biada ze sobą a wtedy zrozumiesz w czym rzecz.

Wiesław 

Wyznanie: ŚJ
Wysłany: 2013-05-14, 19:40   

Jeśli to ma związek z konkretnym człowiekiem, to ja proszę o konkretną interpretację. Zapraszam ...do dzieła, ja zamieniam się w odbiorcę, złotych myśli....

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-14, 21:14   

Wiesław napisał/a:
Jeśli to ma związek z konkretnym człowiekiem, to ja proszę o konkretną interpretację. Zapraszam ...do dzieła, ja zamieniam się w odbiorcę, złotych myśli....
Na pewno wiesz że w Egipcie 3500 lat temu było dwóch ludzi, Mojżesz i Aaron których Bóg wybrał by ogłaszali Faraonowi plagi. Nie były to dwa symbole tylko dwaj żywi i konkretni ludzie. W Apokalipsie sam Jezus mówi tak:Obj. 11:3-7
3. I dam dwom moim świadkom moc, i będą, odziani w wory, prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
4. Oni to są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, które stoją przed Panem ziemi,
5. A jeżeli ktoś chce im wyrządzić szkodę, ogień bucha z ich ust i pożera ich wrogów; tak musi zginąć każdy, kto by chciał im wyrządzić szkodę.
6. Oni mają moc zamknąć niebiosa, aby nie padał deszcz za dni ich prorokowania; mają też moc nad wodami, by je zamieniać w krew i dotknąć ziemię wszelką plagą, ilekroć zechcą.
7. A gdy już złożą swoje świadectwo, zwierzę wychodzące z otchłani stoczy z nimi bój i zwycięży, i zabije ich,
(BW)

Słowa Jezusa są jednoznaczne, mówi on o swoich dwóch świadkach którym obiecał dać moc taką jaką mieli Mojżesz i Aaron w Egipcie. Tą mocą będą mogli zamieniać wodę w krew tak jak Mojżesz.
2 Moj. 7:17-20
17. Dlatego tak mówi Pan: Po tym poznasz, żem Ja Pan: Oto Ja uderzę laską, którą mam w ręku, wody Nilu, a zamienią się w krew,
18. I wyginą ryby w Nilu, i Nil zacznie cuchnąć, Egipcjanie zaś nie będą mogli pić wody z Nilu.
19. Potem rzekł Pan do Mojżesza: Powiedz Aaronowi: Weź laskę swoją i wyciągnij rękę swoją nad wody Egiptu, nad jego rzeki, nad jego kanały i zalewy, i nad wszystkie jego zbiorniki wód, a zamienią się w krew, tak że krew będzie w całej ziemi egipskiej, a nawet w naczyniach drewnianych i kamiennych.
20. Mojżesz i Aaron uczynili tak, jak rozkazał Pan: Podniósłszy laskę uderzył wody Nilu na oczach faraona i na oczach jego sług; i wszystka woda w Nilu zamieniła się w krew,
(BW)

Bóg jest ten sam który przez Mojżesza i Aarona czynił plagi i teraz znów to samo przez dwóch ludzi uczyni.
Skąd można wiedzieć że to dwóch ludzi a nie np. dwa koła od roweru.
Gdy zajrzymy do Biblii np. tu:Obj. 11:4
4. Oni to są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, które stoją przed Panem ziemi,
(BW)

Co to nam przypomina?. To co zapisano w Zachariasza:Zach. 4:1-14
1. Anioł, który rozmawiał ze mną, powrócił i obudził mnie, jak budzi się kogoś ze snu,
2. I zapytał mnie: Co widzisz? A ja odpowiedziałem: Widzę, oto jest świecznik cały ze złota, a na jego szczycie jest czasza. Na niej jest siedem lamp, a lampy, które są na jej szczycie, mają po siedem knotów.
3. Dwa drzewa oliwne stoją obok niego, jedno z prawej strony czaszy, a drugie z jej lewej strony.
4. Wtedy odezwałem się i rzekłem do anioła, który rozmawiał ze mną: Co to oznacza, mój panie?

11. Wtedy odezwałem się i zapytałem go: Co oznaczają te dwa drzewa oliwne po prawej i lewej stronie świecznika?
12. I powtórnie odezwałem się, i zapytałem go: Co oznaczają te dwie gałązki drzew oliwnych, które dwiema złotymi rurkami wypuszczają z siebie oliwę do złotych lamp?
13. Wtedy on odpowiedział mi: Czy nie wiesz, co one oznaczają? I odpowiedziałem: Nie, mój panie!
14. A on odrzekł: To są dwaj pomazańcy, którzy stoją przed Panem całej ziemi.
(BW)

Porównajmy ten werset z Apokalipsą.Obj. 11:4
(BW)

A więc ci dwaj świadkowie to dwaj pomazańcy Boży na czas wielkiego ucisku przez 1260 dni którzy będą tak jak Mojżesz i Aaron zapowiadać i czynić mocą daną im przez Jezusa plagi. Takie plagi jak zamiana wody w krew i inne jakie tylko zechcą by wymusić na rządach tego świata tak jak Mojżesz i Aaron na Faraonie by byli posłuszni woli Bożej. Wiadomo że rządy tego świata nie będą pokorni tak jak Faraon będą się buntować dlatego tych plag będą setki aż do skutku.
Próby zabicia tych dwóch ludzi zakończą się klęską tych którzy będą chcieli ich zabić i obojętnie ile tych wojsk będzie wszyscy oni zginą.
Obj. 11:5
5. A jeżeli ktoś chce im wyrządzić szkodę, ogień bucha z ich ust i pożera ich wrogów; tak musi zginąć każdy, kto by chciał im wyrządzić szkodę.
(BW)

Przez 1260 dni nie będzie można zabić tych dwóch ludzi. Gdy skończy się te 1260 dni wtedy zostaną zabici i będą leżeć na ulicy miasta Inowrocław który w przenośni nazywa się Sodomą i Egiptem.
Obj. 11:8
8. A ich trupy leżeć będą na ulicy wielkiego miasta, które w przenośni nazywa się Sodomą i Egiptem, gdzie też Pan ich został ukrzyżowany,
(BW)

Wspomniano tu Sodomę i Egipt, po co?. By przypomnieć czytelnikiem co tam się stało. W Sodomie dwóch aniołów spaliło Sodomę i Gomorę i tak będą czynić dwaj świadkowie gdy okaże się że jakieś miasto zasługuje na całkowitą zagładę. A będą takie miasta bo ludzie będą bluźnić Bogu z powodu tych plag czynionych przez dwóch świadków.
Bluźniercy muszą być ukarani.
Obj. 16:9
9. I byli ludzie popaleni wielkim żarem, i bluźnili imieniu Boga, który ma moc nad tymi plagami, a nie upamiętali się, by mu oddać chwałę.
(BW)Obj. 16:21
21. I spadły z nieba na ludzi ogromne centnarowe kawały gradu; a ludzie bluźnili Bogu z powodu plagi gradu, gdyż plaga ta była bardzo wielka.
(BW)
Obj. 13:6
6. I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie.
(BW)

Zapowiedzi Boże o dwóch świadkach są pewne i prawdziwe i musi to się stać by ludzie poznali Boga i jego wolę.
Obj. 22:6-7
6. I rzekł do mnie: Te słowa są pewne i prawdziwe, a Pan, Bóg duchów proroków posłał anioła swego, aby ukazać sługom swoim, co musi się wkrótce stać.
7. I oto przyjdę wkrótce. Błogosławiony, który strzeże słów proroctwa tej księgi.
(BW)Dan. 12:12
12. Błogosławiony ten, kto wytrwa i dożyje do tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni.
(BW)

Odpowiedz do tematu