Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2013-04-01, 10:41
Biblia Mesjańska wersja 0.8 już jest dostępna na Internecie.
Autor Wiadomość
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2013-04-16, 18:24   

bbc-poland napisał/a:
Biblia Mesjańska nie jest plagiatem tylko niezależnym opracowaniem takim jak inne współczesne opracowania. Popełniacie błąd usuwając linki do tego opracowania. Wszystkie współczesne przekazy bazują na pierwszych średniowiecznych tłumaczeniach na język polski. Np w przedmowie do Biblii Tysiąclecia mamy zapis ze opracowanie bazowało na przekładzie Biblii Jakuba Wujka który to przekład poddano podobnej obróbce takiej jaka zrobił Henryk.
Czy linki do Biblii Tysiąclecia też będziecie usuwać przecież według twojej miary Wit, jest to plagiat. Biblia Warszawska - korzystała z tłumaczenia Jakuba Wujka i Biblii Gdańskiej - na pewno też z biblii Tysiąclecia i Biblii poznańskiej ponieważ Biblia Poznańska wydana była w 1932 r , Biblia Tysiąclecia w 1965 r . natomiast Biblia Warszawska w pełnym opracowaniu wydana została dopiero w 1975 r.!!! Czyli Biblia Tysiąclecia była bazą dla Biblii Warszawskiej a osoby opracowujące tekst wykonały pracę porównawczą z tekstami pierwotnymi dokonując zmian według własnej oceny. Toż Heniek wykonał dokładnie to samo - przeleciał cały biblijny tekst likwidując błędy w tłumaczeniu i nie tylko uzyskując całkiem odmienne opracowanie biblijne które nazwał Biblią Mesjańską.
Jak czyta się powyższe teksty Wita to ręce opadają....
Zwyczajnie zmyślasz. Zobacz sobie słowo wstępne Od Wydawnictwa, że tłumaczenie było oddane z języków oryginalnych, i na tym bazowali tłumacze, a co najwyżej inne przekłady mogły stanowić jedynie inspirację. Biblia Warszawska nie jest plagiatem ani Biblii Gdańskiej, ani Biblii Tysiąclecia, ani nawet Biblii Poznańskiej. Natomiast Biblia Mesjańska jest wyraźnym plagiatem Biblii Warszawskiej, co zostało zauważone przez Smoka Wawelskiego na forum Ulicy Prostej, jak i jeszcze wcześniej w temacie przez Agenta Terenowego. Moje zdanie na temat wersji Biblii Mesjańskiej nie jest więc odosobnione. Aby dokonać przekładu trzeba znać języki oryginalne w jakich została spisana Biblia, a sądzę, że pan Kubik nie zna nawet greki.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
BLyy 


Pomógł: 176 razy
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 2989
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-04-16, 18:34   

wit napisał/a:
bbc-poland napisał/a:
Biblia Mesjańska nie jest plagiatem tylko niezależnym opracowaniem takim jak inne współczesne opracowania. Popełniacie błąd usuwając linki do tego opracowania. Wszystkie współczesne przekazy bazują na pierwszych średniowiecznych tłumaczeniach na język polski. Np w przedmowie do Biblii Tysiąclecia mamy zapis ze opracowanie bazowało na przekładzie Biblii Jakuba Wujka który to przekład poddano podobnej obróbce takiej jaka zrobił Henryk.
Czy linki do Biblii Tysiąclecia też będziecie usuwać przecież według twojej miary Wit, jest to plagiat. Biblia Warszawska - korzystała z tłumaczenia Jakuba Wujka i Biblii Gdańskiej - na pewno też z biblii Tysiąclecia i Biblii poznańskiej ponieważ Biblia Poznańska wydana była w 1932 r , Biblia Tysiąclecia w 1965 r . natomiast Biblia Warszawska w pełnym opracowaniu wydana została dopiero w 1975 r.!!! Czyli Biblia Tysiąclecia była bazą dla Biblii Warszawskiej a osoby opracowujące tekst wykonały pracę porównawczą z tekstami pierwotnymi dokonując zmian według własnej oceny. Toż Heniek wykonał dokładnie to samo - przeleciał cały biblijny tekst likwidując błędy w tłumaczeniu i nie tylko uzyskując całkiem odmienne opracowanie biblijne które nazwał Biblią Mesjańską.
Jak czyta się powyższe teksty Wita to ręce opadają....
Zwyczajnie zmyślasz. Zobacz sobie słowo wstępne Od Wydawnictwa, że tłumaczenie było oddane z języków oryginalnych, i na tym bazowali tłumacze, a co najwyżej inne przekłady mogły stanowić jedynie inspirację. Biblia Warszawska nie jest plagiatem ani Biblii Gdańskiej, ani Biblii Tysiąclecia, ani nawet Biblii Poznańskiej. Natomiast Biblia Mesjańska jest wyraźnym plagiatem Biblii Warszawskiej, co zostało zauważone przez Smoka Wawelskiego na forum Ulicy Prostej, jak i jeszcze wcześniej w temacie przez Agenta Terenowego. Moje zdanie na temat wersji Biblii Mesjańskiej nie jest więc odosobnione. Aby dokonać przekładu trzeba znać języki oryginalne w jakich została spisana Biblia, a sądzę, że pan Kubik nie zna nawet greki.

Dzisiaj miałem zajęcia Ochrona własności intelektualnej. Usłyszałem, że dzieło traci ochronę po 70 lat od śmierci autora. Biblia ma lat 2000 więc traci ochronę własności intelektualnej i każdy może rozprowadzać i sprzedawać ową Biblię - jednak sprawa ma się tak tylko do oryginału. Jednak tłumaczenie tego dzieła podlega ochronie praw autorskich przez 70 lat o śmierci przekładującego. Jednak jak chciałbym rozprowadzać choćby Pana Tadeusza od Mickiewicza to muszę obowiązkowo podać autora tekstu bo nie może być anonimowe. Nie wiem natomiast czy jest dozwolone w starym przekładzie zmienić część słówek i "sprzedawać" jako swoje, czy czasem nie trzeba podać oryginalnej nazwy dzieła, z którego się brało zamiast własnej. Tutaj trzeba by naprawdę napisać maila do właścicieli owego dzieła jak z punktu prawa. Czy któryś z moderatorów byłby wstanie to zrobić? Pozdrawiam
_________________
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5
 
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2013-04-16, 18:45   

BLyy napisał/a:
Tutaj trzeba by naprawdę napisać maila do właścicieli owego dzieła jak z punktu prawa. Czy któryś z moderatorów byłby wstanie to zrobić?
Pewien user Rafał na forum Ulicy Prostej już to zrobił i uzyskał odpowiedź od wydawcy Biblii Warszawskiej. Podaję stosowny link.
Cała rzecz w tym, że my nie dyskutujemy o przekładzie Biblii ogólnie, ale o konkretnym przekładzie, czyli Biblii Warszawskiej, której tekstem posłużył się Fword w swoim opracowaniu.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
rabarbar

Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 93
Wysłany: 2013-04-16, 19:13   

BLyy napisał/a:

Dzisiaj miałem zajęcia Ochrona własności intelektualnej. Usłyszałem, że dzieło traci ochronę po 70 lat od śmierci autora. Biblia ma lat 2000 więc traci ochronę własności intelektualnej i każdy może rozprowadzać i sprzedawać ową Biblię - jednak sprawa ma się tak tylko do oryginału. Jednak tłumaczenie tego dzieła podlega ochronie praw autorskich przez 70 lat o śmierci przekładującego. Jednak jak chciałbym rozprowadzać choćby Pana Tadeusza od Mickiewicza to muszę obowiązkowo podać autora tekstu bo nie może być anonimowe. Nie wiem natomiast czy jest dozwolone w starym przekładzie zmienić część słówek i "sprzedawać" jako swoje, czy czasem nie trzeba podać oryginalnej nazwy dzieła, z którego się brało zamiast własnej. Tutaj trzeba by naprawdę napisać maila do właścicieli owego dzieła jak z punktu prawa. Czy któryś z moderatorów byłby wstanie to zrobić? Pozdrawiam

Słusznie zapisałeś w cudzysłowie sprzedawać. Jest to zupełnie działalność non-profit.
Jest kilka rzeczy na uwadze:

1. Nie jest to plagiat, bo wyraźnie cytują! Cytują, że przedstawiają znaczną część wersetów z BW, więc o żadnym plagiacie nie może być mowy. Jeśli ktoś to nazywa plagiatem jest po prostu złośliwy.
2. Jest to praca kompilacyjna, scalająca wersety LXX Brentona i BW TB. Każdy może to sobie zrobić w domu i pożyczać kolegom, czyli udostępniać. Równie dobrze mógłby to zrobić w formie wycinanki, zeskanować i umieścić na blogu, czy gdzieś tam. Gdzie prawo tego zabrania?

W żadnym momencie nie nastąpiła kradzież, bo uczciwie mówili, co robią.

Martwi mnie zaś coś innego:
Donosicielstwo chrześcijan na chrześcijan! I to w jakiej sprawie - w sprawie Biblii! Czego jestem pewny? Tego, że fword nigdy by tak nie zrobił, gdyby sytuacja zamieniła się miejscami. Mógłby obśmiać, skrytykować, ale nigdy by nie doniósł.Ciekawe dlaczego user Rafał nie napisał do "Brentona" w tej sprawie, przecież jest dwoje "pokrzywdzonych". Zatem działa wybiórczo, aproporcjonalnie. Gdyby były zachowane ścisłe proporcje przez niego, w postaci dwóch listów wysłanych do TB i "Brentona", to rzeczywiście nie można by wątpić w jego intencje. A tak? :-/

Biblia nie jest niczyją własnością. Ciekawie, jak będą sądzeni Ci, którzy Biblię wykorzystują do zarobku; czy nie są jak kupcy w świątyni. Jestem zdania, że Biblię powinno się rozprowadzać po kosztach druku, przynajmniej teraz, w dzisiejszych czasach.
Fword jak widać czyni zadość "... darmo dawajcie"

Usuwanie linków z BM z tego forum jest co najmniej śmieszne, żeby nie powiedzieć żałosne. Ewidentnie widać, że jest teraz interforumowa wojna pomiędzy forum fworda a tym tutaj.

Można fworda nie lubić, ale żeby nie lubić dyskutować o Biblii na biblijnym forum?
Dziwne!

Rozumiem złość odnośnie wpisów na temat tego forum, ale obustronne przycinki należy oddzielić od dyskusji. Dyskusja o BM nie zniknie, gdy znikną linki do niej.

Co by nie powiedzieć, coś zrobił, wysnuł tezy. Kto uważa, że błędne - może zawsze obalić.

Trochę to przypomina nie lubimy go, nie potrafimy odeprzeć ataku, to chociaż usuniemy ślady jego pracy. To do niczego nie doprowadzi, chyba że do jeszcze większej reklamy, której się zapewne obawiacie (?) - nie wiem.

Poza tym pytanie:
Czy serwis http://www.biblia.info.pl/biblia.php też musi mieć zgodę na umieszczanie wszystkich przekładów?
 
 
bbc-poland 


Wyznanie: Słowianin-Lechita wyznawca Chrystusa
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 316
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-04-16, 20:09   

Jak słusznie zauważył rabarbar i jeszcze bardzo dobrze to wyjaśnił opracowanie Nowej Biblii przez Henryka w żaden sposób nie jest plagiatem. Ja przedstawiłem jak sprawa tego opracowania wygląda w świetle prawa - rabarbar uzupełnił sprawę chyba nad wyraz przekonywująco. Myślę że do Wita wreszcie to dotrze. Możecie nie czytać tego opracowania lub poddać je krytyce ale usuwanie z forum biblijnego linku do biblii jest absurdalne.
Własciwie komu i czemu ma służyć to forum skoro usuwa się na nim linki do biblii?

Wit ! kiedy masz zamiar przeprosić Henryka za to publiczne pomówienie?
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-04-16, 20:22   

Cytat:
Imię Chrystusa zostało przeliterowane z oryginału na - Isus. W miejsce Tetragramu JHWH
wstawiono jego prawidłowe oryginalne znaczenie - Bóg. Biblia jest nadal edytowana i korygowana.


to ja dziękuję
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-16, 20:37   

rabarbar napisał/a:
Ewidentnie widać, że jest teraz interforumowa wojna pomiędzy forum fworda a tym tutaj.


Swoją kampanią przeciwko wyimaginowanym "agentom Harbary", Pan Kubik sam sobie szkodzi !
Nikt z nas nie będzie chciał mieć z jego tematami nic wspólnego, bo pojawienie się ich na naszym forum niesie jedynie agresję Kubika i stek oszczerstw pod adresem administracji.
Pan Kubik jest sam dla siebie wrogiem. Wkłada wiele wysiłku w tematy ( nie osądzam teraz czy są, to tematy dobre czy złe, a myśli słuszne), podporządkowuje swoje życie - słusznej w jego mniemaniu- sprawie i przez swoją arogancję zraża do tej pracy innych.
Pan Kubik sam odcina sobie możność propagowania swojej pracy na innych forach. Właściwie, to zostało mu chyba TYLKO nasze.

rabarbarze
Czekamy na odpowiedź w sprawie.
Niemniej rozważamy zamknięcie wszystkich tematów wstawionych tu przez znajomych p. Kubika.
Jak Hasbara, to Hasbara.


Do p.Kubika i userów piszących na jego forum.
Wyjaśnienie odnośnie bana, którego dostał Pan na naszym forum, bo wprowadza Pan tendencyjnie (!) ludzi w błąd !
Dostał Pan bana, ponieważ zwrócono Panu uwagę, że na forum nie będziemy zajmować się polityką i politykami, ani partiami politycznymi (ani z prawa, ani z lewa), ani rządami !
Cały czas, całymi dniami, jesteśmy epatowani poprzez radio, telewizję, prasę itp.
tymi sprawami i niech przynajmniej forum Biblijne będzie od tego wolne !!!
Dajmy ludziom na forum odpocząć od polityki, od wiadomości o wojnach, itp. ! Jak będą chcieli sobie poczytać, to wejdą np. na Onet !
Pan jednak nie chciał tego zrozumieć i nadal nie rozumie.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2013-04-16, 20:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-16, 20:56   

bbc-poland napisał/a:

Własciwie komu i czemu ma służyć to forum skoro usuwa się na nim linki do biblii?

Wit ! kiedy masz zamiar przeprosić Henryka za to publiczne pomówienie?

Każdy ma Biblię, z której korzysta, więc się nie martw.

Wit nie musi nikogo za nic przepraszać !

1)Forum jest stroną prywatną i nie jest oficjalnym głosem żadnego Kościoła (wyznania).
Wiesz co to znaczy ??? To znaczy, że Wit może robić to samo co p. Kubik czyli banować, dawać ostrzeżenia, usuwać posty, linki itp. jeśli uzna za stosowne.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
rabarbar

Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 93
Wysłany: 2013-04-16, 21:14   

Anna01 napisał/a:

rabarbarze
Czekamy na odpowiedź w sprawie.

Trochę się nie orientuję w tej sprawie, nie wiem o co chodzi, ale mniejsza o to :-D
Anna01 napisał/a:

Niemniej rozważamy zamknięcie wszystkich tematów wstawionych tu przez znajomych p. Kubika.

A jak będziecie określać, kto jest jego znajomym? To bardzo zły pomysł. Ale Wasze forum, Wasza sprawa.
Anna01 napisał/a:

Jak Hasbara, to Hasbara.

Jakie to dziwne. Sami teraz chcecie przyjąć to określenie?
Chyba lepiej byłoby pokazać, że jednak nie Hasbara, że się myli.
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2013-04-16, 21:20   

wit napisał/a:
Wprawdzie Fword wypowiedział się dwuznacznie na swoim forum, jednak wystarczająco, aby uznać, że nie uzyskał on praw do posługiwania się tekstem Biblii Warszawskiej, dlatego czas, aby usuwać linki do nieprawnego przekładu.


Nie wiem, kto na tym forum rządzi, ale daliście ciała na całej linii. Niby fajne forum biblijne, na którym pisują całkiem (myślałem) nieźle wyedukowani bibliści, więc powinni rozbić w pył BM pana Kubika. Tak jednak się nie dzieje, więc chyba człowiek, co by o nim nie powiedział i pomimo swoich (też podobno) braków w językoznawstwie zrobił coś, z czym fachowcy nie potrafią sobie poradzić, więc w nieporadności ban na linki. Spowodowaliście tym, że wielu uwierzy we wszystko, co pan Kubik napisał i zapewne jeszcze napisze. Ja sam szukam wiarygodnego jak najmniej skażonego przekładu Biblii i jak nic w BM pana Kubika nie ma to ta wersja jest na dzień dzisiejszy dla mnie NAJLEPSZA. Wydaje mi się, że jak rzeczywiście można by tą pracę obśmiać, jak na ten przykład PNŚ to zapewne byłoby to zrobione już wiele razy, a tu prawie cisza? Wiele lat uczyłem się kabały i bardzo w biblii raził mnie tetragram i jego odmiany stosowane bardzo skutecznie w magii kabalistycznej i medytacjach autohipnotycznych. Pominięcie tetragramu w BM bardzo mnie zmotywowało, żeby już dalej korzystać właśnie z tej wersji Pisma Świętego. Zapewne wielu myśli i czuje podobnie. Ban na linki jest jeszcze mało groźny, ale już żałosne pisanie po urzędach i wydawcach innych wydań biblijnych w oczach Polaka powinno budzić odpowiednio negatywne odczucia. Czekam jeszcze tylko na donosy po urzędach, które zamkną pana Kubika w więzieniu i to będzie „prawdziwie” chrześcijański czyn. Żyję z rozmawiania z ludźmi, a tu nie wiem, co powiedzieć/napisać. Napisz proszę wit jak jesteś z tego twego dzieła dumny i dlaczego? To jest naprawdę ciekawy przypadek socjologiczno-psychologiczny bezsensownego działania.
Pozdrawiam
ZAMOS

Ps. Wpisałem w Google Biblia Mesjańska i wyświetliło mi 21 200 wyników, więc jeszcze raz pytam, jaki to wszystko ma sens i dlaczego nikt po prostu tego nie obali???
 
 
bbc-poland 


Wyznanie: Słowianin-Lechita wyznawca Chrystusa
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 316
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-04-16, 21:31   

Anna01 napisał/a:
Każdy ma Biblię, z której korzysta, więc się nie martw.

Wit nie musi nikogo za nic przepraszać !

1)Forum jest stroną prywatną i nie jest oficjalnym głosem żadnego Kościoła (wyznania).

Wiesz co to znaczy ??? To znaczy, że Wit może robić to samo co p. Kubik czyli banować, dawać ostrzeżenia, usuwać posty, linki itp. jeśli uzna za stosowne.


Nie wątpię ze Wit może usuwać pliki, banować, dawać ostrzeżenia. Regulamin to regulamin... nawet może zrobić to wszystko bez regulaminu.
Czy wszystko na tym forum ma być pod reżimem banowania i usuwania postów.
Wit zrobił z Heńka złodzieja na forum które czyta cała Polska. Pomimo wyraźnego wskazywania że nie ma złodziejstwa czy innej używanej na to nazwy plagiatu Wit z uporem brnął wg scenariusza z jakiegoś dziwnego forum do którego dał jeszcze link.
Więc nie dziw się Anno ze ja, zamos i rabarbar wytknęliśmy to.
Tutaj już nie chodzi o wymianę poglądów na różne tematy ale o zwykłą ludzką uczciwość.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-16, 21:51   

rabarbar napisał/a:

Jakie to dziwne. Sami teraz chcecie przyjąć to określenie?
Chyba lepiej byłoby pokazać, że jednak nie Hasbara, że się myli.

rabarbarze
Cały czas to pokazujemy, nie usuwamy żadnych tematów, zakładane są nowe, nie cenzurujemy i co ???!!! Stale nas Kubik wyzywa, obraża. Więc nie ma znaczenia czy tematy będą czy ich nie będzie !!!
Jesteśmy zwykłymi ludźmi, mamy swoją pracę, rodziny. "Pracujemy" tu społecznie, czasami kosztem domowych obowiązków, a taki Kubik będzie nam wmawiał jakieś Hasbary, wyzywał od pomiotów, sługusów itp.?! Ile można to znosić ?!
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
rabarbar

Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 93
Wysłany: 2013-04-16, 22:04   

Anna01 napisał/a:
rabarbar napisał/a:

Jakie to dziwne. Sami teraz chcecie przyjąć to określenie?
Chyba lepiej byłoby pokazać, że jednak nie Hasbara, że się myli.

rabarbarze
Cały czas to pokazujemy, nie usuwamy żadnych tematów, zakładane są nowe, nie cenzurujemy i co ???!!! Stale nas Kubik wyzywa, obraża. Więc nie ma znaczenia czy tematy będą czy ich nie będzie !!!

Ma znaczenie. Tematy to tematy. Mają swoją wartość nawet po latach. Forum jest kopalnią wiedzy.

Zakładając, że jest tak, jak mówisz, to ja nie rozumiem tej logiki: Skoro On mówi, że usuwacie, a Wy uważacie, że nie usuwacie, to teraz chcecie usuwać tylko po to, żeby to co mówi było prawdą, czy jak?

Prawdą jednak jest, że co najmniej jeden temat został usunięty. Inne były przez pewien czas zamknięte. Ale nie o to chodzi. Fworda tu nie ma, ma swoje forum. Chodzi mi o userów. Skoro już Waszym zdaniem fword to niejako "wariat" i "rozważacie zamknięcie wszystkich tematów wstawionych tu przez znajomych p. Kubika." To mam taki cytat z Pana Tadeusza:
Cytat:

Księga VII
Czy o tym była mowa? Że ktoś miał wariata,
Banitę bratem, to co? karać go za brata!
To mi po chrześcijańsku!
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-16, 22:11   

bbc-poland napisał/a:
Wit zrobił z Heńka złodzieja na forum które czyta cała Polska.


O co Heniek zrobi z nas ???!!!

H.Kubik napisał/a:

HASBARA jest ramieniem propagandowym Zwierzęcia z Apokalipsy czyli Bestii.

Bestia chce nas zmusić do uwierzenia w jej misję oraz propagandę i tym samych zachęcić nas do wzięciu na czoło lub prawą rękę ZNAKU BESTII.

W ten sposób wyrządzi ona wielką przysługę szatanowi, którego jest... Synagogą. Ponownie Biblia to zapowiedziała już 2000 lat temu.

Z tej przyczyny całe merdia, TV, Hollywood, cała sieć informacyjna stara się o ukazanie Izraela, jako wypełnienie sie proroctwa biblijnego. Na tej podstawie Izrael istnieje. Celem HASBARY jest umacnianie owej bluźnierczej wiary Izrael - głównie na wszelkich forach religijnych, ponieważ Izrael jest tworem religijnym, opartym na Biblii i cały mechanizm tego 'Narodu Wybranego' kręci się wokół religijnych czy raczej biblijnych motywów.

Dlatego praktycznie wszystkie fora internetowe, posiadające sekcje religijne kładą szczególny nacisk na propagandę pro izraelską i na ukazywanie fałszywych przesłanek, jakoby Izrael stał się wypełnieniem proroctw biblijnych. Dlatego fora te pracują dla HASBARY.

Owa walka toczy się od początku istnienia Izraela. Zakupiono mnóstwo pastorów, syjonizm zażydził także Watykan i ręka w rękę trwa propaganda pro izraelska, a HASBARA jest organizacją, która jest odpowiedzialna za wszelkie komentarze na forach - w szczególności na forach religijnych - takich, jak to forum!


Przecież to jest chore !
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-16, 22:30   

rabarbar napisał/a:
Skoro On mówi, że usuwacie, a Wy uważacie, że nie usuwacie, to teraz chcecie usuwać tylko po to, żeby to co mówi było prawdą, czy jak?

O czym Ty w ogóle piszesz ?
Czy usunięcie tematu Kubika jest jednoznaczne ze wstąpieniem do Hasbary ?????!!!!!
Ty już byłeś w tej organizacji, bo miałeś odmienne zdanie w innym wątku ?
Usunięcie tematów, linków, jest jednoznaczne z odcięciem się od dyskusji na jego temat, od teorii spiskowych, od udowadniania, że nie jest się wielbłądem, od przepychanek słownych itp. itd.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12