Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Test Belief-O-Matic
Autor Wiadomość
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-03-26, 22:03   Test Belief-O-Matic

Tubtuś swoim postem przypomniał mi fajny test dość mądry i dobry pozwalający nam nazwać to w co wierzymy, usystematyzować i porównać nasza wiarę z innym - wszystko z lekkim przymrużeniem oka
a więc siostry i bracia, panie i panowie
Belief-O-Matic
wypełnij test i zobacz do jakiego kościoła /wyznania ci najbliżej i który z forumowiczów wierzy podobnie jak ty
http://www.beliefnet.com/...OMatic_OLD.aspx
test jest po angielsku
poniżej zamieszczam znalezione ściągę-tłumaczenie po polsku by nikt nie czuł się wykluczony
miłej zabawy

Przy każdym pytaniu wybieramy w niebieskim polu jak ważna dla nas jest poruszana w pytaniu kwestia: bardzo (High), średnio (Medium) albo mało (Low).
tłumaczenie testu:
1. Jaka jest liczba i natura boskości (Boga, bogów, wyższych mocy)?

- Tylko jeden Bóg - cielesny duch (posiada ciało), najwyższy, osobowy Bóg Wszechmogący, Stwórca.
- Tylko jeden Bóg - niecielesny duch (nie posiada ciała), najwyższy, osobowy Bóg Wszechmogący, Stwórca.
- Wielu osobowych bogów (lub bogiń) uznawanych jako oblicza jednego Boga i/lub jako osobne bóstwa.
- Najwyższa siła jest bezosobową Ostateczną Rzeczywistością (albo życiową siłą, ostateczną prawdą, porządkiem kosmicznym, absolutnym szczęściem, uniwersalną duszą), która jest we wszystkim i/lub przenika wszystko.
- Najwyższy byt jest zarówno wieczną, bezosobową, bezkształtną Ostateczną -Rzeczywistością, jak i osobowym Bogiem (lub bogami).
- Nie ma Boga lub najwyższej siły. Albo nie jestem pewien. Albo nie jest to dla mnie ważne.
- Żadne z powyższych.

2. Czy jest ludzkie wcielenie (wcielenia) Boga (albo bogów/bogiń)?
- Bóg jest (lub bogowie/boginie są) najwyższe i nie mają wcieleń.
- Jest jedno wcielenie.
- Jest wiele (lub niezliczenie wiele) wcieleń.
- Nie ma żadnych szczególnych wcieleń, gdyż Bóg jest wszystkim i wszystko jest Bogiem (lub -Bóg jest we wszystkim).
- Nie ma wcieleń, gdyż nie ma Boga. Albo nie jestem pewien. Albo nie jest to dla mnie ważne.
- Żadne z powyższych.

3. Jakie jest źródło fizycznego wszechświata i życia na ziemi?
- Jak w Księdze Rodzaju Bóg stworzył dojrzały wszechświat i dojrzałe formy życia z niczego w mniej niż 7 dni, mniej niż 10.000 lat temu.
- Jak w Księdze Rodzaju, ale "dzień" to nie 24 godziny, być może odwołuje się do tysięcy (lub milionów, miliardów) lat, lub faz stworzenia.
- Bóg stwarza i kontroluje zjawiska odkryte przez naukowców. Albo istnieją inne duchowe wytłumaczenia, nie będące w konflikcie z naukowymi odkryciami.
- Cała materia i formy życia są manifestacjami (lub iluzjami) wiecznego Absolutu (Ostatecznej Prawny, Uniwersalnej Duszy lub Umysłu itp.).
- Jedynie naturalne siły (jak ewolucja) i żaden Stwórca ani duchowa siła. Albo nie jestem pewien. Albo nie jest to dla mnie ważne.
- Żadne z powyższych.

4. Co się dzieje z ludźmi po śmierci?
- Dusze są sądzone niezwłocznie jako zapowiedź nieba lub piekła. Przy sądzie ostatecznym Bóg (lub Chrystus) ożywi i skarze wszystkich na niebo lub piekło. (Lub dusze moją być też skazane na karę i/lub oczyszczenie przed niebem).
- Śmierć powoduje nieświadomość dopóki, podczas sądu ostatecznego, Bóg (lub Chrystus) nie wzniesie dobrych do nieba; wskrzesi i zniszczy złym na ziemi; zwróci prawym raj na ziemi na wieczność.
- Dusze nie przeżywają śmierci. Bóg (lub Chrystus) ożywi prawych podczas sądu ostatecznego na wieczność w niebie lub ziemskim raju; źli pozostaną umarli.
- Duchowy rozwój duszy następuje dalej po śmierci tak, że wszyscy mogą w końcu doświadczyć nieopisanego szczęścia bliskości do Boga. Piekło nie jest miejscem, ale udręką wiecznego oddalenia od Boga.
- Następuje odrodzenie (powtarzające się nieskończenie lub dopóki jeśli wszystkie nauki życia zostaną nauczone jednoczy się z siłą życia, lub dopóki całkowite oświecenie i wieczne szczęście nie zostaną osiągnięte.
- Z pewnością jest życie po śmierci, ale nie wiadomo, jak wygląda, lub nie jest to ważne - tylko czyny za życia się liczą.
- Nie a życia po śmierci; nie ma duchowej egzystencji poza życiem; nie ma nieba ani piekła.
Albo nie jestem pewien. Albo nie jest to dla mnie ważne.
- Żadne z powyższych.

5. Dlaczego popełnia się zło na świecie?
- Ludzie odziedziczyli grzeszność lub uszkodzoną naturę lub skłonność ulegania pokusom Szatana od Adama i Ewy, którzy popełnili pierwotny grzech przeciwko Bogu.
- Złe postępowanie jest wynikiem danej przez Boga wolnej woli i słabej strony, lub skłonności to zaspakajania osobistych potrzeb, która czasem skutkuje złymi decyzjami (i/lub podległości pokusom Szatana).
- Ignorancja swojej prawdziwej egzystencji jako czysty duch i jako jedność w Uniwersalną Prawdą (albo duszą, umysłem itp.) może prowadzić do złego postępowania.
- Niesłuchanie głosu Boga, który mieszka we wszystkim, może prowadzić do złego postępowania.
- Egoizm (samolubstwo) prowadzi do żądzy, pożądania i przywiązania, co może prowadzić do szkodliwych myśli i zachowania, tj. chciwości, nienawiści i przemocy.
- Nie ma nadnaturalnych ani duchowych powodów. Natura ludzka, psychologia, socjologia, kryminologia itp. tłumaczą złe postępowanie. Albo nie jestem pewien. Albo nie jest to dla mnie ważne.
- Żadne z powyższych.

6. Obecność Szatana skutkuje w cierpieniu.
- Zgadzam się.
- Nie zgadzam się.
- Nie dotyczy.

7. Czemu jest tyle cierpienia na świecie? (zaznacz wszystkie pasujące)
- Pierwotne nieposłuszeństwo Adama i Ewy spowodowało, że ludzkość odziedziczyła śmiertelność, która zawiera cielesną niedoskonałość, chorobliwość i zepsucie.
- Cierpienie jest częścią Boskiej woli, planu stworzenia (aby zdyscyplinować, poddać testowi, wyzwaniu, wzmocnić wiarę, charakter, pobudzać do rozwoju moralnego lub dla celów, których nie znamy, lub nie możemy znać).
- Cierpienie jest stanem umysłu (albo iluzją); tylko nasza duchowa natura jest prawdziwa.
- Duchowa albo kosmiczna nierównowaga i dysharmonia może skutkować cierpieniem.
- Szkodliwe myśli i/lub czyny (chciwość, nienawiść i przemoc) w tym lub innym życiu powracają jako cierpienie (karma).
- Żadne z powyższych; ludzkie cierpienie nie ma nic wspólnego z nadnaturalnym lub karmą.

Odpowiedz na pytania 8-12 w jaki sposób wierzysz, co trzeba robić, żeby można osiągnąć zbawienie, uniesienie, wieczną nagrodę, duchową wolność/oświecenie, duchową harmonię, zjednoczenie z Bogiem itp.

8. Czcić:
- Boga - trzy osoby jednej istoty.
- Najwyższą Moc, Boga lub Bogów.
- Boga Ojca, Jego Syna, Świętego Ducha - każdego jako osobną istotę.
- Nie dotyczy.

9. Chrzest (lub inicjacja):
- Niezbędne.
- Nie niezbędne,
- Nie dotyczy.

10. Regularnie spowiadać się lub okazywać skruchę:
- Wszystkie grzechy/występki kapłanowi
- Wszystkie grzechy/występki, ale niekoniecznie kapłanowi.
- Nie dotyczy.

11. Wypełnianie dobrych uczynków i współczucie jest:
- Potrzebne.
- Niepotrzebne.
- Nie dotyczy.

12. Wybierz wszystkie twierdzenia, które wyrażają twoje poglądy.
- Trzymaj się sztywno rytuałów, ćwiczeń, nakazów, przykazań, zakazów, praw, sakramentów lub zarządzeń wiary aby zostać nagrodzonym po życiu.
- Wszyscy, nawet źli, są nagradzani po życiu (np. idą do nieba, łączą się z Bogiem), jako że Bóg (Bogowie) jest nieskończenie dobry i wybaczający.
- Wyzbądź się pragnień, przywiązań i ignorancji albo wyzbądź się wszelkich nieczystości, aby w pełni uzyskać oświecenie.
- Naucz się wszystkich życiowych nauk poprzez ponowne urodzenia.
- Realizuj swoją prawdziwą naturę jako czysty duch (lub dusza) a nie ciało, jako jedność z Absolutem, Uniwersalną Duszą.
- Żyj bardzo skromnie; odrzuć ziemskie cele i własności.
- Wykorzystuj moc Ostateczności (Boga lub boskości) poprzez takie metody jak psychika, tarot, kryształy, magia.
- Ludzkość jest "ratowana" raczej poprzez ludzkie działania, niż poprzez religijne albo duchowe środki.

Odpowiedz na pytania 13-20 tak, jakbyś chciał(a), żeby twoja religia lub wiara do nich odnosiła.

13. Aborcja z wyboru powinna być akceptowana (nie uznawana za coś niemoralnego).
- Zgadzam się.
- Nie zgadzam się.
- Nie dotyczy.

14. Zachowania homoseksualne powinny być uznawane za niemoralne lub niezgodne z harmonią.
- Zgadzam się.
- Nie zgadzam się.
- Nie dotyczy.

15. Role kobiet i mężczyzn powinny być z góry określone i różne.
- Zgadzam się.
- Nie zgadzam się.
- Nie dotyczy.

16. Rozwody i/lub ponowne małżeństwa powinny być zakazane lub karane lub potępiane.
- Zgadzam się.
- Nie zgadzam się.
- Nie dotyczy.

17. Programy socjalne (np. równość, przeciwdziałanie biedzie, edukacja) powinny być fundamentalne.
- Zgadzam się.
- Nie zgadzam się.
- Nie dotyczy.

18. Brak przemocy (np. pacyfizm) powinien być fundamentalny.
- Zgadzam się.
- Nie zgadzam się.
- Nie dotyczy.

19. Modlitwa, medytacja lub duchowe praktyki leczące powinny być preferowane od konwencjonalnych metod leczniczych (we wszystkich poważnych stanach albo niektórych).
- Zgadzam się.
- Nie zgadzam się.
- Nie dotyczy.

20. Ochrona przyrody lub środowiska powinna być fundamentalna.
- Zgadzam się.
- Nie zgadzam się.
- Nie dotyczy.


Informacje o religiach


Jako, że może pojawiać się problem ze zrozumieniem, dołączam informacje o religiach po polsku. (poprawcie mnie jeśli nieodpowiednio!)

Baha'i Faith - Bahaizm
Christian Science - Stowarzyszenie Chrześcijańskiej Nauki
Church of Jesus Christ of Latter-Day Saints (Mormons) - Mormoni
Eastern Orthodox - Prawosławie
Hinduism - Hinduizm
Islam - Islam
Jainism - Dżinizm
Jehovah's Witness - Świadkowie Jehowy
Liberal Quakers - Liberalni Kwakrzy
Mahayana Buddhism - Buddyzm - Mahajana Buddyzm
Mainline to Conservative Christian/Protestant - Konserwatywni (?) Protestanci
Mainline to Liberal Christian Protestants - Liberalni Protestanci
Neo-Pagan - Neopogaństwo/Rodzimowierstwo
New Age - New Age/Ezoteryzm
New Thought - New Age/Ezoteryzm
Nontheist - Anostycyzm i ateizm
Orthodox Judaism - Judaizm ortodoksyjny
Orthodox Quaker - Ortodoksyjni Kwakrzy
Reform Judaism - Judaizm postępowy/reformowany
Roman Catholic - Kościół rzymskokatolicki
Scientology - Scjentologia
Secular Humanism - Świecki Humanizm
Seventh Day Adventist - Adwentyści Dnia Siódmego
Sikhism - Sikhizm
Taoism - Taoizm
Theravada Buddhism - Buddyzm Therevada
Unitarian Universalis - Unitarny Uniwersalizm - połączenie uniwersalizmu i unitarianizmu?
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-03-26, 22:48   

to może ja na początek
wypełniałem ten test w 2009 roku zobaczcie co mi wyszło wówczas:
Cytat:
Hm nie wiem jak wam to powiedzieć..., ale zmieniam przynależność religijną zostałem :
1. Orthodox Quaker (100%)
2. Seventh Day Adventist (92%)
3. Eastern Orthodox (89%)
4. Roman Catholic (89%)
5. Mainline to Conservative Christian/Protestant (86%)
6. Mainline to Liberal Christian Protestants (84%)
7. Hinduism (62%)
8. Liberal Quakers (62%)
9. Orthodox Judaism (59%)
10. Baha'i Faith (52%)
11. Unitarian Universalism (52%)

oto skutki ;-) 2,5 roku spędzonych na forum ekumenicznym

muszę się dokształcić- skoro zostałem ortodoksyjnym Kwakrem

wówczas również byłem katolikiem jak teraz
dzisiaj zrobiłem test ponownie i rozczarowanie wynik podaje tylko 1 wyznanie bez listy wyznań i %
więc na dzień dzisiejszy jestem ....
miejsce drugie z przed 4 lat stało się pierwszym
Adwentysta Dnia 7
tom 68 - bracie w wierze .... czemu my się tak kłócimy :?: :mysli:
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-03-27, 05:31   

Uff, znalazłem bo na szczęście zapisywałem w dwóch formatach( jednym z nich plik został totalnie uszkodzony).
:-D
Oto poprzedni mój wynik(ze 2-3 lata temu):

Your Results
The top score on the list below represents the faith that Belief-O-Matic, in its less than infinite wisdom, thinks most closely matches your beliefs. However, even a score of 100% does not mean that your views are all shared by this faith, or vice versa.
Belief-O-Matic then lists another 26 faiths in order of how much they have in common with your professed beliefs. The higher a faith appears on this list, the more closely it aligns with your thinking.
How did the Belief-O-Matic do? Discuss your results on our message boards.

1. Unitarian Universalism (100%)
2. Secular Humanism (96%)
3. Theravada Buddhism (88%)
4. Liberal Quakers (88%)
5. Neo-Pagan (73%)
6. Mainline to Liberal Christian Protestants (73%)
7. Nontheist (70%)
8. Mahayana Buddhism (69%)
9. Taoism (66%)
10. New Age (61%)
11. Jainism (57%)
12. Orthodox Quaker (54%)
13. Reform Judaism (54%)
14. Sikhism (47%)
15. Baha'i Faith (43%)
16. Scientology (42%)
17. New Thought (39%)
18. Hinduism (37%)
19. Christian Science (Church of Christ, Scientist) (34%)
20. Islam (29%)
21. Mainline to Conservative Christian/Protestant (29%)
22. Orthodox Judaism (29%)
23. Church of Jesus Christ of Latter-Day Saints (Mormons) (28%)
24. Seventh Day Adventist (26%)
25. Jehovah's Witness (17%)
26. Eastern Orthodox (14%)
27. Roman Catholic (14%)

Może niedługo przejdę test jeszcze raz.
;-)

ps. Z tego co pamiętam raczej chodzi o to do jakiej wiary najbliżej naszym poglądom.
:-D
Aha..i jeszcze jedno...
Przy odpowiedziach można zaznaczać funkcję Medium, Hard i Low.
Moim zdaniem to stopień jak mocno jest się pewnym danej odpowiedzi, wtedy zaznaczałem Hard.

Co do pytania:
Cytat:
Uniwersalizm unitariański

Unitariański Uniwersalizm jest teologiczne liberalną religią charakteryzującą się "wolnym i odpowiedzialnym poszukiwaniem prawdy i znaczenia". Uniwersaliści są zjednoczeni poprzez wspólne poszukiwanie duchowego wzrostu. Unitariańscy Uniwersaliści czerpią z różnych teologicznych źródeł i posiadają szeroką gamę wierzeń i praktyk.

http://www.szkolnictwo.pl...itaria%C5%84ski
Cytat:
Dla przystąpienia do Wspólnoty Unitarian Uniwersalistów w Rzeczypospolitej Polskiej nie jest konieczna rezygnacja ze swojego wyznania bądź religii lub wystąpienie z macierzystego Kościoła, jeśli nie pozostaje to w sprzeczności z uniwersalistycznymi wartościami Wspólnoty.


http://unitarianie-uniwer...emy.html[/code]

Cytat:
Unitarianizm, obok luteranizmu, kalwinizmu i anglikanizmu, był jednym z głównych nurtów reformacji. Jego nazwa pochodzi od łacińskich słów "unus", czyli jeden i "unitas", czyli jedność.

Jednym z pierwszych jego głosicieli był hiszpański lekarz i teolog Miguel Servet, który pod naciskiem Jana Kalwina został przez władze Genewy skazany na karę śmierci i spłonął na stosie.

Do Polski unitarianizm dotarł na początku lat 60. XVI wieku. W latach 1562-1563 wyznający go bracia polscy, stworzyli własny zbór, tzw. zbór reformowany mniejszy, który był owocem rozłamu w małopolskim kalwinizmie. Ośrodkiem działania braci polskich, wśród których najbardziej znani byli Piotr z Goniądza, Grzegorz Paweł z Brzezin czy Szymon Budny.

Odrzucali oni panujące powszechnie porządki feudalne i sami uprawiali ziemię. Sprzeciwiali się również służbie wojskowej, a na znak pacyfizmu nosili drewniane miecze. W drodze ewolucji poglądów, do których przyczynił się reformator i myśliciel religijny Faustyn Socyn, dotychczasowe silne wpływy anabaptyzmu powoli wypierały elementy racjonalistyczne. Od jego nazwiska polski unitarianizm określany był często socynianizmem i pod taką nazwą znany był poza granicami.

Socyn w swoich pracach twierdził, wbrew tradycji chrześcijańskiej, że grzech pierworodny obecnie nie istnieje, gdyż obciążył tylko Adama. Uznał więc, że chrzest jest sprawą drugorzędną i można go przyjąć lub nie. Człowiek ma wolną wolę, a zatem Bóg nie ma przedwiedzy, czyli nie zna przyszłych ludzkich uczynków.


http://unitarianie-uniwer...nitarianie.html

Skoro cytują wikipedię to chyba jest tam ten opis ok.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2013-03-27, 07:46   

No proszę, a ja powinnam wyznawać Sikhizm :-D

  1. Unitarian Universalism(88%)
  2. Liberal Quakerism(84%)
  3. Reformed Judaism(81%)
  4. Bahá'í Faith(78%)
  5. Taoism(78%)
  6. Theravada Buddhism(77%)
  7. Mahayana Buddhism(74%)
  8. Liberal Christian Protestantism(73%)
  9. New Age(71%)
  10. Neo-Paganism(70%)
  11. Orthodox Judaism(69%)
  12. Jainism(68%)
  13. New Thought(66%)
  14. Hinduism(64%)
  15. Church of Jesus Christ of Latter-Day Saints(64%)
  16. Jehovah's Witnesses(64%)
  17. Scientology(62%)
  18. Orthodox Quakerism(61%)
  19. Roman Catholicism(57%)
  20. Islam(54%)
  21. Church of Christ, Scientist(52%)
  22. Conservative Christian Protestant(49%)
  23. Eastern Orthodox Christianity(47%)
  24. Seventh-day Adventists(45%)
  25. Secular Humanism(43%)
  26. Atheism(21%)
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-03-29, 19:42   

Na meila przyszedł cały test - oto wyniki:
1. (100%) Seventh Day Adventist
2. (100%) Roman Catholic
3. (98%) Conservative Protestant
4. (95%) Eastern Orthodox
5. (95%) Orthodox Quaker
6. (84%) Hinduism
7. (66%) Jehovah's Witnesses
8. (65%) Orthodox Judaism
9. (58%) Church of Jesus Christ of Latter-Day Saints
10. (52%) Liberal Quakerism

Czyli porównując z poprzednim pierwsza piątka ta sama, tylko się kolejność pozmieniała. Wychodzi na to, że stałem się bardziej katolicki w ciągu tych 4 lat i test nie jest taki głupi bo po zastanowieniu - to prawda.

Dżej okazał swoje prawdziwe ;-) chrześcijańskie oblicze
a Lady zaskoczyła jeszcze bardziej słabością do turbanów ;-)
Dzięki za swój wkład :-)
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-03-29, 20:41   

Kurka a mi nie wysłali teraz wyników, nie wiem jak je zdobyć...
:-|
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-03-29, 20:54   

Dżej napisał/a:
Kurka a mi nie wysłali teraz wyników, nie wiem jak je zdobyć...
:-|

Ja się logowałem i podawałem meila
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-03-29, 20:56   

A ja nie(poza podaniem mejla), idę się logować zatem.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2013-03-29, 22:41   

Niniejszy temat już istnieje na forum.
http://biblia.webd.pl/for...&highlight=test
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-03-29, 22:46   

Nowe wyniki a jak temat już istnieje to proszę o przeniesienie wpisów.

8-)


Secular humanism 93%
Liberal Quaker 80%
Non - Theist 76%
Theravada Buddhism 70%
Liberal Christian Protestant 67%
Taoism 66%
Reformed Judaism 52%
Neo-Pagan 50%
New Age 50%
Mayhayana Buddhism 47%
Jainism 45%
Sikhism 43%
Orthodox Quaker 38%
Christian Science 33%
New Thought 33%
Bahai 30%
Scientology 30%
Hinduism 26%
Muslim 24%
Mormons 20%
Seventh Day Adventist 19%
Conservative Christian/Protestant 19%
Roman Catholic 13%
Eastern Orthodox 13%
Orthodox Judaism 13%
Jehovah's Witness 13%
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12