Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lampa w ciemności
Autor Wiadomość
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2013-07-02, 01:35   Lampa w ciemności

Lampa w ciemności

Film pokazuje mało znane kulisy bezpardonowej walki Kościoła rzymskokatolickiego z prawdziwymi chrześcijanami. Opisuje wydarzenia od czasów apostolskich do dziś. Pokazuje prawdziwe oblicze Jezuitów-zbrojnego ramienia KRK. Na koniec ukazuje kulisy powstawania nowych przekładów Pisma Świętego i manipulacji przy ich treści.

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei

wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Wysłany: 2013-07-03, 15:25   "Lampa w ciemności"

Widzę,że temat założony przez Hardi został zamknięty.Ciekawi mnie dlaczego? :ph34r:
Obejrzałam ten 2- częściowy film dokumentalny i bardzo chętnie bym porozmawiała na jego temat.

Anna01 

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 286 razy
Wysłany: 2013-07-03, 17:23   Re: "Lampa w ciemności"

wiesia napisał/a:
Widzę,że temat założony przez Hardi został zamknięty.Ciekawi mnie dlaczego? :ph34r:
Obejrzałam ten 2- częściowy film dokumentalny i bardzo chętnie bym porozmawiała na jego temat.

Wiesiu, w takim razie otwieram temat.
Mam nadzieję, że Hardi nie będzie miał nic przeciwko temu. :-)
Rzym. 13:10

wiesia

Wysłany: 2013-07-04, 19:50   

Dziękuję.
Widzę jednak,że nikt nie oglądał filmów. Moje wrażenia są dość mieszane. Nie wiem kto jest autorem tym filmów, ale widać,że zionie nienawiścią do kościoła rzymskiego.
Jest też dużo nieścisłości.
Mnie też uderzyła taka sprawa; czy faktycznie dzisiejsi protestanci są spadkobiercami albigensów i katarów? Czy Luter z taką myślą odłączał się od krk? Owszem prześladowano wierzących inaczej niż papieże nakazywali, ale przecież-co tu ukrywać - ci akurat głosili herezje. Nie uznawali Jezusa w dwóch naturach, odrzucali ukrzyżowanie i zmartwychwstanie,twierdzili wiele potępianych przez nas obecnie nauk. Oczywiście niedopuszczalne są zbrodnie i cała Inkwizycja-paskudztwo, ale ... film potępia dosłownie wszystko co wiąże się z rzymskim katolicyzmem i papiestwem.
No i zadziwiające stwierdzenie, chyba z drugiej części, że wszystkie przekąłdy Biblii są sfałszowane ,złe oprócz KJV.
:cry:

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2013-07-04, 23:58   

wiesia napisał/a:
ci akurat głosili herezje.

to samo powiedzą za czterysta lat o nas

bartek212701 

Wysłany: 2013-07-05, 09:53   

wiesia napisał/a:

Widzę jednak,że nikt nie oglądał filmów.
ja obejrzałem :-) ale Hardi pewnie zamknął temat,by ni było kłótni,jak przy każdym filmiku,który wstawiał hehe

wiesia

Wysłany: 2013-07-05, 15:16   

Cytat:
to samo powiedzą za czterysta lat o nas

Nie sądzę żeby zmieniono doktryny i biblijne nauczanie.
bartek212701 napisał/a:
Hardi pewnie zamknął temat,by ni było kłótni,jak przy każdym filmiku,który wstawiał hehe

Wow, nie pomyślałam o tym. Prawdę mówiąc liczyłam na dyskusję, ale skoro mają być kłótnie to lepiej zamknąć i spokój. Nie wiem jakie filmy polecane przez Hardi wywołały kłótnie, ale ja nie jestem na bieżąco... ;-)

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2013-07-14, 20:15   Re: "Lampa w ciemności"

wiesia napisał/a:

no to rozmawiajmy :-)

wiesia napisał/a:
Nie wiem kto jest autorem tym filmów, ale widać,że zionie nienawiścią do kościoła rzymskiego.

od kiedy to przedstawianie faktów historycznych jest nienawiścią :?: :aaa:

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei

wiesia

Wysłany: 2013-07-15, 08:48   

Hardi napisał/a:
d kiedy to przedstawianie faktów historycznych jest nienawiścią

Nie,nie o to chodzi. Fakty są faktami i z tym nie polemizuję. Mnie zastanowiło np.dlaczego tak broni się herezji katarskiej. No i czy faktycznie protestantyzm jaki znamy wywodzi się od albigensów? Poza tym sposób podania faktów jest stronniczy. Doskonale wiem,że KrK popełnił wiele zbrodni,ale historyk powinien rzetelnie przedstawić i drugą stronę monety. Dlatego sądzę,że to nie historycy brali udział w tworzeniu filmu ale antyklerykałowie.
Podać coś do wiadomości można na różne sposoby, a w tym filmie obwinia się rzymski katolicyzm o wszelkie zło przeszłe,obecne i przyszłe i to w niewybredny sposób.
Absolutnie nie bronię tego kościoła, sama mam do niego niechęć.
Nie ma też żadnej możliwości zweryfikowania tekstów i dokumentów na które powołują się twórcy filmu.
Tyle.

ratao

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2013-07-15, 10:22   

Ciekawe z jakiego powodu KrK tak bardzo zależało na tym,aby ludzie nie czytali Biblii?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Odpowiedz do tematu