Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Izajasz 42, 21-23
Autor Wiadomość
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Wysłany: 2013-12-07, 21:30   Izajasz 42, 21-23

Upodobało się Panu dla jego sprawiedliwości, aby jego zakon był wielki i sławny. Lecz lud jest złupiony i obrabowany, wszyscy oni są spętani w dołach i zamknięci w więzieniach, stali się łupem, a nie ma kto by ratował, wydani na splądrowanie, a nikt nie mówi: Oddaj! Kto między wami tego słucha? Kto zwraca uwagę i słucha tego, myśląc o przyszłości?

Co to znaczy spętani w dołach i zamknięci w więzieniach? Wydani na splądrowanie? Czy ktoś czytając Izajsza, zastanawia się nad tym, ze te słowa mogą być skierowane do niego?
Łatwo wyobrażamy sobie ludzi spętanych w dołach - to narkomani, pijacy, menele, żebracy itd.
Ale czy porządny człowiek, pracujący, dbający o rodzinę, uczynny, chodzący w niedzielę do kościoła i dający datki na cele religijne... też może być spętany w dołach, wydany na splądrowanie?
Czy taki porządny człowiek, czytający Izajasza, może w ogóle dopuścić do siebie myśl, że chodzi o niego? Przeważnie nie dopuszcza takiej myśli, bo ma przekonanie, że to chodzi o tych narkomanów. Dlatego nie wie, że stał się łupem.
Wielu ludzi, do których Jezus chce przyjść z uzdrowieniem, z uwolnieniem, wyzwoleniem, nie przyjmuje Go. Nie przyjmują Go, bo myślą: Bogaty jestem i wzbogaciłem się, i niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, żeś pożałowania godzien nędzarz i biedak, ślepy i goły, radzę ci, abyś nabył u mnie złota w ogniu wypróbowanego, abyś się wzbogacił i abyś przyodział szaty białe, aby nie wystąpiła na jaw haniebna nagość twoja, oraz maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał.
Ludzie dźwigają na swoich "barkach" kompleksy, lęki, zranienia, bolesne i trudne doświadczenia, toksyczne przyzwyczajenia i nawyki, itd. itp. Ale nie szukają uwolnienia. Dostrzegają wokoło siebie ludzi bardziej pogubionych niż oni i myślą sobie, nie jest ze mną jeszcze tak źle.

Ale Jezus, jak napisał Izajsz: Ja, Pan, powołałem cię w sprawiedliwości i ująłem cię za rękę, strzegę cię i uczynię cię pośrednikiem przymierza z ludem, światłością dla narodów, abyś otworzył ślepym oczy, wyprowadził więźniów z zamknięcia, z więzienia tych, którzy siedzą w ciemności.- jest tym, który prowadzi człowieka do uwolnienia.

Człowiek wolny jest świadectwem Boga wobec ludzi, że zakon Pana jest wielki i sławny. Dlatego warto w pokorze przed Najwyższym badać swoje myśli i postawy, aby żyć w pokoju z Bogiem. Bóg uwolnił Naamana. Ludzie powiedzą, że uwolnił go od trądu. Ale trąd był tylko zewnętrznym przejawem jego ograniczeń. Bóg uwolnił Naamana od pychy, zarozumiałości, buty, i dał mu poznać Siebie, Boga Najwyższego. Zanim to się stało, Prorok upokorzył Naamana w sposób dla Naamana najbardziej dotkliwy. Naaman, to ciekawa lekcja dla tych, którzy są przekonani o własnej mądrości i odpowiednim poziomie własnego rozwoju.

Izajasz pyta: Kto między wami tego słucha? Kto zwraca uwagę i słucha tego, myśląc o przyszłości?

nesto 

Wyznanie: deizm
Wysłany: 2013-12-08, 00:19   

Cytat:

Upodobało się Panu dla jego sprawiedliwości, aby jego zakon był wielki i sławny.

A potem go odwołał :-D

RM napisał/a:

Ale Jezus, jak napisał Izajsz: Ja, Pan, powołałem cię w sprawiedliwości i ująłem cię za rękę, strzegę cię i uczynię cię pośrednikiem przymierza z ludem, światłością dla narodów, abyś otworzył ślepym oczy, wyprowadził więźniów z zamknięcia, z więzienia tych, którzy siedzą w ciemności.- jest tym, który prowadzi człowieka do uwolnienia.

(56) Kobieta u ciebie najbardziej delikatna i tak rozpieszczona, że nie chciała nawet postawić stopy na ziemi wskutek delikatności i rozpieszczenia, złym okiem spojrzy na męża swego łona, na syna i córkę, (57) ze względu na łożysko, które wyszło z jej łona, lub na dzieci urodzone przez siebie, gdyż jeść je będzie w ukryciu wobec braku wszystkiego w czasie oblężenia, w nędzy, jakimi cię uciśnie wróg we wszystkich twych miastach.

Kto mógł coś takiego napisać? Bóg? :aaa:

RM napisał/a:
Izajasz pyta: Kto między wami tego słucha? Kto zwraca uwagę i słucha tego, myśląc o przyszłości?

Nikt, kto myśli. Albo myślisz, albo wierzysz bajkom.

RM 

Wysłany: 2013-12-08, 08:15   

Nesto napisał/a:
A potem go odwołał

Nesto, albo Ty zupełnie nie znasz Biblii (ale co w takim razie tutaj robisz?), albo nie myślisz.

Biblijne sformułowanie zakon Pana, dotyczy koncepcji wyrażonej na początku pojęciem drzewa życia. A koncepcja Drzewa Życia jest przeciwstawna do drogi, którą ludzie poszli, a nazwanej poznaniem dobra i zła.
A może Ty myślałeś, że zakon Pana to prawo Mojżeszowe?

Cytat:
Kto mógł coś takiego napisać? Bóg?

Oczywiście. Kiedy ludzie poszli drogą niezależności od Boga, poznali nędzę i bestialstwo. Ludzie utracili łączące ich więzi i wybrali przemoc oraz rozwiązania oparte na sile i dominacji, a Bóg obnaża w swoim słowie sedno ich błędów. Czy to nie jest oczywiste?

Cytat:
Nikt, kto myśli. Albo myślisz, albo wierzysz bajkom.

Napisz Nesto coś mądrzejszego niż napisał Izajasz, aby ludzie tacy jak ja nie musieli wierzyć bajkom. Czy w ogóle masz coś do powiedzenia poza powtarzaniem zwrotów o banialukach, bajkach - tym bardziej, że używasz słowa MYŚLEĆ.

nesto 

Wysłany: 2013-12-08, 22:37   

Nie mam nic innego do powiedzenia.
Poważnie.

Listek 

Wysłany: 2013-12-12, 18:42   

nesto napisał/a:
Upodobało się Panu dla jego sprawiedliwości, aby jego zakon był wielki i sławny.

A potem go odwołał

Bóg nigdy nie odwołał swego wielkiego i sławnego zakonu przykazań.W nowym przymierzu Bóg swój święty,dany na zawsze zakon zapisał na sercu ludziom ,którzy przyjęli Chrystusa Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela.
Chrystusowy człowiek nie kradnie, nie zeznaje fałszywie itd,gdyż z jego serca wypływają dobre czyny.

Rz 3:31 bpd "Czy więc przez wiarę unieważniamy Prawo? W żadnym razie — lecz Prawo utwierdzamy."

Efezjan 2, (10) Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili.

Hbr 8:10 bpd "[Takie zaś (jest) przymierze, które zawrę z domem Izraela po tych dniach, mówi Pan: moje prawa włożę w ich umysły i wypiszę je na ich sercach, i będę im Bogiem, a oni będą mi ludem]."

nesto 

Wysłany: 2013-12-12, 19:08   

A o jakim zakonie piszesz?
Prawo Mojżeszowe nie jest prawem Boga? To po jakie licho przestrzegali go Izraelici? Bo Mojżesz kazał?

Wnikliwy

Wysłany: 2013-12-12, 20:09   

Czyim prawem ono jest?

RM 

Wysłany: 2013-12-12, 21:22   

Prawo Mojżeszowe jest prawem ludzkim. Tak powiedział wielokrotnie Jezus!

Prawo Mojżeszowe jest kolejnym prawem ludzkim zapisanym w Biblii. Pierwszym prawem opisanym w Biblii, było prawo Lamecha.

Prawo Mojżeszowe jest najdoskonalszym prawem, jakie było dostępne dla człowieka. Prawo to autoryzował Bóg, ale także wskazał, że przyjdzie Pomazaniec, który uwolni ludzkość z ciemności - oczywiście z ciemności prawa (patrz proroctwo Zachariasza).

Prawo ludzkie to skutek porażki człowieka w dążeniu do poznania dobra. Kiedy człoweik postanowił pójść drogą poznania dobra i dorównania Bogu, poległ i sam zaczął tworzyć prawo oparte na sile i strachu, aby uporządkować rzeczywistość po chaosie, jaki spowodowało opuszczenie Boga i pójście drogą poznawania dobra.

Prawo Mojżeszowe nigdy nie było prawem Boga Najwyższego i Najwyższy nigdy nie chciał, ani nie zamierzał uporządkować życia i funkcjonowania ludzkości wg prawa. Dlatego nie osadził człowieka w świecie, ale w ogrodzie i zakazał mu poznawania dobra.

Jezus złożył ofiarę dla ludzkiej sprawiedliwości opartej na prawie, aby wypełnić i zakończyć ludzkie zamysły, iżby do Boga można było się zbliżyć za pomocą jakiegokolwiek prawa.

nesto 

Wysłany: 2013-12-15, 23:05   

Cytat:

Prawo Mojżeszowe jest prawem ludzkim. Tak powiedział wielokrotnie Jezus!
ok
RM napisał/a:
Prawo Mojżeszowe jest kolejnym prawem ludzkim zapisanym w Biblii. Pierwszym prawem opisanym w Biblii, było prawo Lamecha.
ok
Cytat:
Prawo Mojżeszowe jest najdoskonalszym prawem, jakie było dostępne dla człowieka.
:-D żarcik taki..
RM napisał/a:
Kiedy człoweik postanowił pójść drogą poznania dobra i dorównania Bogu, poległ i sam zaczął tworzyć prawo oparte na sile i strachu, aby uporządkować rzeczywistość po chaosie, jaki spowodowało opuszczenie Boga i pójście drogą poznawania dobra.
jw
RM napisał/a:

Prawo Mojżeszowe nigdy nie było prawem Boga Najwyższego
ok
RM napisał/a:
Najwyższy nigdy nie chciał, ani nie zamierzał uporządkować życia i funkcjonowania ludzkości wg prawa. Dlatego nie osadził człowieka w świecie, ale w ogrodzie i zakazał mu poznawania dobra.
:aaa:
Cytat:
Jezus złożył ofiarę dla ludzkiej sprawiedliwości opartej na prawie, aby wypełnić i zakończyć ludzkie zamysły, iżby do Boga można było się zbliżyć za pomocą jakiegokolwiek prawa.

Powtarzasz frazesy niestety. Pomyśl.

Listek 

Wysłany: 2013-12-16, 00:32   

Lb 12:3 br "Tymczasem Mojżesz był człowiekiem bardzo skromnym, skromniejszym niż wszyscy ludzie, którzy kiedykolwiek żyli na ziemi."

Wj 24:3 br "Wrócił Mojżesz i przekazał ludowi wszystko, co powiedział i nakazał Jahwe. A cały lud odpowiedział jednogłośnie: Wypełnimy wszystko, cokolwiek powiedział Jahwe."

Wj 24:4 bt "Spisał więc Mojżesz wszystkie słowa Pana. Nazajutrz wcześnie rano zbudował ołtarz u stóp góry i postawił dwanaście stel, stosownie do liczby dwunastu szczepów Izraela."

Mojżesz przekazał ludowi Bożemu słowa samego Boga .

nesto 

Wysłany: 2013-12-28, 21:42   

Tak więc zając przeżuwa i świstak również :-D

Odpowiedz do tematu