Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
pokuta warunkiem zbawienia..?
Autor Wiadomość
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-12-20, 19:32   

Steven napisał/a:
Wiec mam rozumiec ze jesli ktoś mysli że Bog nie widzi nas przez pryzmat usprawiedliwienia nas to wątpi w moc Ducha Świetego ?

Mozemy to tak interpretować?


tak mi wychodzi... ;-)

mowie oczywiscie o mocy Ducha Sw. ,,ktora m. innymi przejawia sie w mocy usprawiedliwienia czlowieka,,poprzez wiare..w ofiare Jezusa .. a nie uczynki...jakiegokolwiek prawa :-D
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-20, 19:39   

Aha tak ci wyszlo :roll:
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-12-20, 19:51   

Steven napisał/a:
Aha tak ci wyszlo


ano,,inaczej nie wychodzi... :-P
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-12-21, 08:03   

Jak wszystkich usprawiedliwia to wszyscy będą zbawieni z automatu.
:-D
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-21, 13:55   

Cytat:
Jak wszystkich usprawiedliwia to wszyscy będą zbawieni z automatu.


tak o ile przyjeli Jezusa duszą i sercem ,a nie rozumem.
wstylu ze 'Chrystus jest? no dziekuje informacja przyjęta' i robią dalej to samo.

Ludziom typu dewoci, czyli takime którzy chcą kochać Boga nie kochając ludzi, lub a'la uczeni w piśmie którzy w swej pysze wierzą, że poza nimi i ich pojmowaniem zbawienia nie ma, faktycznie może być bardzo ciężko. Zastanówcie się ,dlaczego Jezus potępił Kafarnaum to niewygodne słowa są ,ale warto przeczytać głosil , że
"A ty Kafarnaum, któreś zostało wywyższone aż do nieba. Aż do piekła zostaniesz strącone, bo gdyby się w Sodomie i Gomorze dokonały te cuda, które się stały u ciebie, stałyby jeszcze po dzień dzisiejszy".
Oni dostali Chrystusa a ani mysleli się nawrócić cisneli w swoją strone prawdopodobnie poprawności bo to byli Żydzi ortodoksi typu modlą sie pod figurą a diabła maja za skórą , innymi pogardzali , czasem też mordowali niby w imie prawa gdzie tu wogóle miejsce dla Chrystusa?
Naszczescie jest super wiadomość! My nie mamy ''biada'' każdy moze sie nawrócić, Nie nadarmo powstały przypowieści o synu marnotrawnym :)
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-12-21, 20:32   

Dżej napisał/a:
Jak wszystkich usprawiedliwia to wszyscy będą zbawieni z automatu.


to popatrz Dzeju dookola... ;-)

jak latwo cos zniszczyc..a o wiele trudniej to zniszczone odbudowac.. ;-)

na szczescie ze zbawieniem nie jest az tak ciezko..wystarczy bowiem reke wyciagnac..po ciacho z uczty Boga.. :-D

tym ciachem oczywiscie jest zbawienie.. ;-)

wystarczy uwierzyc,,w moc ofiary Chrystusa jaka zlozyl za nas..:)

a tym samym uznac swoj grzech...

ofiara bowiem..byla zlozina "tylko" ( :-D ) za grzesznikow..

a,,ze grzesznikami jestesmy wszyscy..to ma sie rozumiec za tych..ktorzy ten grzech w sobie w przeciwienstwie do zatwardzialych w swej sprawiedliwosci Zydow uznali..i uznaja w przyszlosci ;)

zbawienie jak naucza Pawel jest z WIARY..nie z uczynkow Prawa.. aby sie kto nie chlubil.. ;-)

i tak oto dopelnia sie calosc ewangelii.. zbawienia ;-)
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-12-21, 22:22   

Manna z nieba napisał/a:
ata333 napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:
I od tej chwili starać się z całych sił przestrzegać przykazń.


ktorych...?.. :-P

pod jakie prawo podlegaja chrzescijanie..? ;-)



Biblijnych ata.
Tych, o których mówił Jezus, że mamy ich przestrzegać, aż do Jego przyjścia i po tym mają nas rozpoznawać, że jesteśmy Jego uczniami.
Sama wiara bez uczynków jest martwa.
Będziemy sądzeni z postępowania.

Nie można bezkarnie krzywdzić innych jak twierdzi Predi, bo nie jest tak, że mamy zbawienbie w kieszeni bez względu na to co zrobimy.
Ludzi czeka sąd, czyli za coś będą sądzeni prawda?
Zmartwychwstanie i sąd.

Jakby wszyscy mieli pewne zbawienie to po co sąd?

Mt.16,(27) Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania.

siostro, ty na pewno nie jesteś katoliczka :-D
- jakbym siebie czytał
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2013-12-21, 23:47   

Kilka prostych pojęć zastępujących religijne wyrażenia.

grzeszenie = błądzenie
grzesznik = człowiek który błądzi
nawrócenie = zmiana myślenia
pokuta nie jest warunkiem zbawienia - warunkiem zbawienia jest przemiana myślenia
śmierć = rozłączenie z Bogiem
śmierć = życie wg prawa
życie wg prawa = rozłączenie z Bogiem
sąd oczekuje ludzi pozostających pod prawem = Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł ze śmierci do żywota
zbawienie = znajomość prawdy i życie wg niej
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-12-24, 23:00   

RM napisał/a:
pokuta nie jest warunkiem zbawienia - warunkiem zbawienia jest przemiana myślenia

Pokuta jako odwrócenie się od grzechów jest konieczna do zbawienia.

Mimo przemiany myślenia na zgodne z Prawem Bożym wierzący mają jeszcze problemy z ciałem.

Rz 7:25 bpd "Bogu niech będą dzięki — przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego! Tak więc ja sam z jednej strony służę umysłem Prawu Bożemu, a z drugiej strony ciałem — prawu grzechu."

Nawrócony człowiek żyje według wypływającego z serca Prawa Bożego.
Prawo Boże zostało dane raz na zawsze , jest duchowe i doskonałe.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-12-25, 05:52   

Żyję według własnego serca i jest ok, nawet bez nawracania.
:-D
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2013-12-25, 08:27   

Listek napisał/a:
Bogu niech będą dzięki — przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego! Tak więc ja sam z jednej strony służę umysłem Prawu Bożemu, a z drugiej strony ciałem — prawu grzechu."


Jak myślisz, co miał na uwadze Paweł, pisząc ...ciałem - prawu grzechu?... Prawo Mojżeszowe kierowało uwagę ludzi na praktyki cielesne: obrzezanie, obmycia, pokarmy, przestrzeganie określonych czynności w sabat itd. Paweł pisząc te słowa miał na uwadze religijne więzy, jakie zakon nakładał na ciało i niemożliwe do spełnienia jarzmo tego zakonu.

Chrześcijaństwo przeinterpretowało pojęcie ciała, kierując uwagę wiernych przeciwko pożądliwościom zamieszkującym ciało, szczególnie przeciw pożądaniu seksualnemu. Chrześcijaństwo także uznało za cnotę ascetyzm, dodatkowo wiążąc swoich wiernych w wewnętrznym konflikcie ducha przeciwko ciału.

Człowiek wierzący nie ma żadnego problemu z ciałem, dopóki pożądliwość seksualna nie przeradza się w pożądliwość homoseksualną lub pedofilię itp. Jedzenie sprawia człowiekowi przyjemność i tak ma być, dopóki nie przeradza się to w objadanie ponad miarę potrzeb. itd.

Pomyśl Listku nad błędnością religijnych interpretacji Słowa Bożego.
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-12-25, 08:51   

Raczej jeśli okazuje się homoseksualistą(ludzie raczej stopniowo poznają swą seksualność) zaczyna mieć problemy z wiarą, nie ciałem.
Ciało bowiem wtedy reaguje zgodnie ze swą budową.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2013-12-25, 09:16   

Natura w sposób dobry i bardzo prosty rozwiązuje kwestię homoseksualizmu. Wymierają w pierwszym pokoleniu. Natura nie dopuszcza do reprodukowania się homoseksualizmu. Dopiero ludzie regulacje prawne pozwalają homoseksualistom "reprodukować" się, poprzez prawo do adopcji lub korzystania z surogatek.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-12-25, 09:46   

Prawo Mojżeszowe czyli prawo jakie Bóg podał Mojżeszowi PRZESTRZEGA NAS PRZED ZŁYMI CZYNAMI.

I. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.

II. Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co na ziemi...Nie będziesz się im kłaniał ani służył...

III. Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego nadaremno; bo nie będzie miał Pan za niewinnego tego, by wziął imię Pana, Boga swego nadaremno.

IV. Pamiętaj, abyś dzień sobotni święcił. Sześć dni robić będziesz i będziesz wykonywał wszystkie roboty twoje, ale dnia siódmego jest sabat Pana, Boga twego: nie będziesz wykonywał weń żadnej roboty... Przez sześć dni bowiem czynił Pan niebo i ziemię... a odpoczął dnia siódmego; i dlatego pobłogosławił Pan dzień siódmy i poświęcił go.

V. Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, twój Bóg, da tobie.

VI. Nie będziesz zabijał.

VII. Nie będziesz cudzołożył.

VIII. Nie będziesz kradzieży czynił.

IX. Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

X. Nie będziesz pożądał domu bliźniego swego, ani będziesz pragnął żony jego, ani sługi, ani służebnicy, ani wołu, ani osła, ani żadnej rzeczy, która jego jest.
..i wszystkie inne przykazania Boga.

- CZY MESJASZ PRZYSZEDŁ, ABY ZMIENIĆ BOŻE PRAWO?

Nie sądźcie, że przyszedłem zmienić Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem zmienić, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim”. (Ew. Mateusza 5,17-19)

Trzeba odróżniać zalecenia Boga od kary za zło.Karę za zło wymierzają sędziowie , nigdy nie my sami.

Prawo Boże nadal obowiązuje wierzących w Chrystusa..
Z serca wypływają dobre czyny bo stosujesz się do przykazań : Nie kradnij, Nie cudzołóż, Nie zabijaj i wszystkich innych doskonałych przykazan , zapisanych na Twoim sercu przez Boga.

Dzięki Prawu Bożemu poznajemy jakich grzechów dopuściliśmy się i od czego trzeba się odwrócić . Bowiem nic nieczystego nie wejdzie do Królestwa Bożego.Duch święty pomaga nam w pokucie by na dzień Pański dzieło Chrystusa w nas było gotowe.

Odwracajmy się od grzechów, czyli łamania Prawa Bożego jakie Bóg podał Mojżeszowi.
Pokuta doprowadzi nas do zwycięskiego życia.Przecież Jezus zgładza każdy nasz grzech , który wyznamy i którego z własnej woli chcemy się pozbyć.

Masz kłopoty z pożądliwością do obcej, a chcesz sie tego pozbyć?

Proś Boga o wybaczenie i pomoc w zwalczeniu tej skazy.Na pewno pomoże .
Po prostu uwierz w moc Boga.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2013-12-25, 10:27   

Listku,
nic, ale to nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem. Skoro chcesz przestrzegać prawa i doskonalić się w jego przestrzeganiu, to powodzenia. Szczególnego powodzenia Ci życzę w kwestii "pozbywania się" własnej seksualności. Jak już osiągniesz sukces w tej kwestii to napisz. Wtedy złożę Ci kondolencje, takie, jakie składa mężczyzna eunuchowi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10