Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprawiedliwość
Autor Wiadomość
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-05-24, 13:20   

krecik napisał/a:
Jeśli kiedykolwiek inaczej mnie odczytałaś, było to tylko wynikiem ułomności słownictwa. Moje poglądy od trzydziestu czterech lat się nie zmieniają. Natomiast wiara dojrzewa. Myślę że aktualnie jestem bardziej ugruntowany w swoich przekonaniach...


calkiem mozliwe..

pozdrawiam..;)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2014-05-24, 13:25   

Krecik napisał/a:
Moje poglądy od trzydziestu czterech lat się nie zmieniają


Krecik, nawet beton po trzydziestu latach zmienia strukturę. Nie poznajesz niczego nowego, nic nie wpływa na Twoje duchowe życie? Dla mnie to trochę szokujące.

Cytat:
Definicja naszej sprawiedliwości jest krótka i prosta. WSZYSTKO jest w Jezusie Chrystusie. Dlatego On powinien być w centrum, gdyż to Jego Osoba jest sprawiedliwością współczesnego człowieka. Jego Krwią jesteśmy usprawiedliwieni. Dlatego każdy kto Jemu zaufał stał się sprawiedliwy w oczach Bożych.


Może byś spróbował to nieco rozwinąć.
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2014-05-24, 14:35   

RM napisał/a:
Krecik napisał/a:
Moje poglądy od trzydziestu czterech lat się nie zmieniają


Krecik, nawet beton po trzydziestu latach zmienia strukturę. Nie poznajesz niczego nowego, nic nie wpływa na Twoje duchowe życie? Dla mnie to trochę szokujące.

Cytat:
Definicja naszej sprawiedliwości jest krótka i prosta. WSZYSTKO jest w Jezusie Chrystusie. Dlatego On powinien być w centrum, gdyż to Jego Osoba jest sprawiedliwością współczesnego człowieka. Jego Krwią jesteśmy usprawiedliwieni. Dlatego każdy kto Jemu zaufał stał się sprawiedliwy w oczach Bożych.


Może byś spróbował to nieco rozwinąć.


Wiem komu zawierzyłem. Wzór wiary jest tylko jeden. Patrzę jedynie na wzór w tym wersie " Przeto, bracia święci, współuczestnicy powołania niebieskiego, zważcie na Jezusa, posłańca i arcykapłana naszego wyznania, " [Heb 3;1 BW]


Nie wiem co można jeszcze rozwijać, w prostolinijnym zaufaniu Chrystusowi i Jego apostołom. Bez dodawania i odejmowania, np. Rzymsko katolicy dodają Sakramenty do Łaski. Natomiast spora grupa wierzących ujmuje bóstwa Synowi Bożemu.
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-05-27, 22:59   

krecik napisał/a:
Nie wiem co można jeszcze rozwijać, w prostolinijnym zaufaniu Chrystusowi i Jego apostołom.



Nieznajomość całego PŚ jest nieznajomością Jezusa.Dlatego dużo przed nami.

Kol 2:3 bpd "w którym są ukryte wszystkie skarby mądrości i poznania."

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2014-06-07, 21:20   

Listek napisał/a:



Nieznajomość całego PŚ jest nieznajomością Jezusa.Dlatego dużo przed nami.

Kol 2:3 bpd "w którym są ukryte wszystkie skarby mądrości i poznania."

Pozdrawiam


" To więc mówię i zaklinam na Pana, abyście już więcej nie postępowali, jak poganie postępują w próżności umysłu swego, mający przyćmiony umysł i dalecy od życia Bożego przez nieświadomość, która jest w nich, przez zatwardziałość serca ich, mając umysł przytępiony, oddali się rozpuście dopuszczając się wszelkiej nieczystości z chciwością. Ale wy nie tak nauczyliście się Chrystusa, jeśliście tylko słyszeli o nim i w nim pouczeni zostali, gdyż prawda jest w Jezusie. Zewleczcie z siebie starego człowieka wraz z jego poprzednim postępowaniem, którego gubią zwodnicze żądze, i odnówcie się w duchu umysłu waszego, a obleczcie się w nowego człowieka, który jest stworzony według Boga w sprawiedliwości i świętości prawdy. Przeto, odrzuciwszy kłamstwo, mówcie prawdę, każdy z bliźnim swoim, bo jesteśmy członkami jedni drugich. Gniewajcie się, lecz nie grzeszcie; niech słońce nie zachodzi nad gniewem waszym, nie dawajcie diabłu przystępu. Kto kradnie, niech kraść przestanie, a niech raczej żmudną pracą własnych rąk zdobywa dobra, aby miał z czego udzielać potrzebującemu. Niech żadne nieprzyzwoite słowo nie wychodzi z ust waszych, ale tylko dobre, które może budować, gdy zajdzie potrzeba, aby przyniosło błogosławieństwo tym, którzy go słuchają. A nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym jesteście zapieczętowani na dzień odkupienia. Wszelka gorycz i zapalczywość, i gniew, i krzyk, i złorzeczenie niech będą usunięte spośród was wraz z wszelką złością. Bądźcie jedni dla drugich uprzejmi, serdeczni, odpuszczając sobie wzajemnie, jak i wam Bóg odpuścił w Chrystusie.
"
[Ef 4;17-32 BW]

Wystarczy znać Chrystusa, ponieważ w Nim są ukryte wszystkie skarby mądrości...On wypełnił zakon. Tak więc poznawanie Jego sposobu postępowania, myślenia, mówienia, reagowania gdy ktoś nadepnie nam na odcisk, jest kluczową sprawą. Miłość jest wypełnieniem zakonu. Dokładnie, wykonywanie jej. Która jest rozlana w sercach Jego uczniów. Której to uczymy się całe życie.
Jakiego Chrystusa już do dzisiaj się nauczyłeś ?

Istotą kroczenia Bożą drogą nie jest POZNAWANIE, lecz śmierć STAREGO i wzbudzenie do życia NOWEGO CZŁOWIEKA. A to wszystko dzieje się w Jezusie Chrystusie. Czy już powstałeś do nowego życia ?

Popatrz w Jezusie jest nasza moralność, wszystkie przykazania. tak wiec wystarczy naśladować Go. Czy masz poczucie posiadania pieczęci Ducha Świętego ?
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-06-08, 08:41   

krecik napisał/a:
Miłość jest wypełnieniem zakonu. Dokładnie, wykonywanie jej. Która jest rozlana w sercach Jego uczniów. Której to uczymy się całe życie.
Jakiego Chrystusa już do dzisiaj się nauczyłeś ?

Istotą kroczenia Bożą drogą nie jest POZNAWANIE, lecz śmierć STAREGO i wzbudzenie do życia NOWEGO CZŁOWIEKA. A to wszystko dzieje się w Jezusie Chrystusie. Czy już powstałeś do nowego życia ?

Popatrz w Jezusie jest nasza moralność, wszystkie przykazania. tak wiec wystarczy naśladować Go. Czy masz poczucie posiadania pieczęci Ducha Świętego ?
_________________

Oznaką,że narodziłeś się na nowo dla Boga są owoce miłości jakie daje Twoje codzienne życie według Bożych przykazań, które Bóg zapisał swoim dzieciom na sercu, Jest miłość do każdego słowa jakie wypowiedział Bóg.
Słowo Boże jest prawdą daną na wszystkie pokolenia ludzi na ziemi. Ono się nie zmienia.

W I Kor. 10 ap. Paweł pięknie i jasno podkreśla, że Izraelici na pustyni jedli ten sam pokarm duchowy i pili ten sam napój duchowy co my dziś , gdyż skała duchową ,z której spożywali był Chrystus - wieczne Słowo Boże, które jest od początku. / Jan 1,1-2/

Kreciku , mówisz,że z miłości wypełniasz zakon.Na pewno nie kradniesz i nie łamiesz innych przykazań Bożych zawartych w zakonie Mojżesza /np. stosunki kazirodcze,homoseksualne,oszustwo i inne duchowe i świete przykazania jakie wypowiedział Bóg do Mojżesza Dz.7,38/

J 1:17 br "Prawo zostało nam bowiem dane przez Mojżesza, a łaska i prawda przyszły do nas przez Jezusa Chrystusa."

Ale czy wyznając Boga Izraela, Boga Abrahama, Izaaka ,Jakuba świecisz szabat i inne biblijne święta? Czy obchodzisz święta pogańskie, nie mające nic wspólnego z Bogiem Izraela?


Czy uwierzyłeś szatanowi ,że doskonałe Prawo Boże już jest nieważne?

Ezechiel 36,27 Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.


RM napisał/a:
nawet beton po trzydziestu latach zmienia strukturę


Beton tak ,ale słowo Boże dane jest na zawsze bo Bóg jest doskonały.

Hbr 13:8 bt "Jezus Chrystus - wczoraj i dziś, ten sam także na wieki."

Ap 19:13 br "Miał na sobie szatę zmoczoną we krwi, a Jego imię brzmi: Słowo Boże!"

Imię Jezusa to Słowo Boże, takie samo od samego początku.

Słowo Boże takie same dla Izraelitów na pustyni, takie samo dla nas dziś.

A jak człowiek wypaczył to słowo i źle je realizował opisuje PŚ.

Dziś popełniamy identyczne błędy jak ludzie w poprzednich pokoleniach.

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2014-06-08, 12:45   

Listek napisał/a:
Oznaką,że narodziłeś się na nowo dla Boga są owoce miłości jakie daje Twoje codzienne życie według Bożych przykazań, które Bóg zapisał swoim dzieciom na sercu, Jest miłość do każdego słowa jakie wypowiedział Bóg.
Słowo Boże jest prawdą daną na wszystkie pokolenia ludzi na ziemi. Ono się nie zmienia.

W I Kor. 10 ap. Paweł pięknie i jasno podkreśla, że Izraelici na pustyni jedli ten sam pokarm duchowy i pili ten sam napój duchowy co my dziś , gdyż skała duchową ,z której spożywali był Chrystus - wieczne Słowo Boże, które jest od początku. / Jan 1,1-2/

Kreciku , mówisz,że z miłości wypełniasz zakon.Na pewno nie kradniesz i nie łamiesz innych przykazań Bożych zawartych w zakonie Mojżesza /np. stosunki kazirodcze,homoseksualne,oszustwo i inne duchowe i świete przykazania jakie wypowiedział Bóg do Mojżesza Dz.7,38/

J 1:17 br "Prawo zostało nam bowiem dane przez Mojżesza, a łaska i prawda przyszły do nas przez Jezusa Chrystusa."

Ale czy wyznając Boga Izraela, Boga Abrahama, Izaaka ,Jakuba świecisz szabat i inne biblijne święta? Czy obchodzisz święta pogańskie, nie mające nic wspólnego z Bogiem Izraela?


Czy uwierzyłeś szatanowi ,że doskonałe Prawo Boże już jest nieważne?

Ezechiel 36,27 Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.



Napisałem tak „ Miłość jest wypełnieniem zakonu. Dokładnie, wykonywanie jej. Która jest rozlana w sercach Jego uczniów. Której to uczymy się całe życie.  „ Zaś Ty wyciągnąłeś taki wniosek „Kreciku , mówisz,że z miłości wypełniasz zakon „ Następnie wymieniasz przykazania Boże z Dekalogu, zadając mi pytanie czy nie grzeszę. Ależ oczywiście że grzeszę, lecz nie w taki sposób jak wyliczasz. Bóg jest Święty, i dla Niego KAŻDY GRZECH stanowi przeszkodę w dostępie do Jego tronu. Dlatego mamy Krew Syna Bożego która „załatwia” każdą sprawę. PRAWO SIĘ ZMIENIŁO...

To ja najpierw zadałem kilka pytań. Proszę ustosunkuj się do nich osobiście.
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-06-08, 13:14   

krecik napisał/a:
PRAWO SIĘ ZMIENIŁO...


Dlaczego zaprzeczasz Chrystusowi Jezusowi ?

Mt 5:18 bgn "Bo zaprawdę, powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota albo kreska nie przeminie z Prawa, aż wszystko się stanie."

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2014-06-08, 13:57   

Listek napisał/a:
krecik napisał/a:
PRAWO SIĘ ZMIENIŁO...


Dlaczego zaprzeczasz Chrystusowi Jezusowi ?

Mt 5:18 bgn "Bo zaprawdę, powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota albo kreska nie przeminie z Prawa, aż wszystko się stanie."

Pozdrawiam


Popatrz na ten tekst. Czy aby na pewno twój wniosek jest uzasadniony ?

"pozbawił On mocy Prawo przykazań, wyrażone w zarządzeniach, aby z dwóch [rodzajów ludzi] stworzyć w sobie jednego nowego człowieka, wprowadzając pokój, i [w ten sposób] jednych, jak i drugich znów pojednać z Bogiem w jednym Ciele przez krzyż, w sobie zadawszy śmierć wrogości. "
[ Ef 2;15-16 BT]

"Następnie powiedział: Oto idę, abym spełniał wolę Twoją. Usuwa jedną [ofiarę], aby ustanowić inną. "
[Heb 10;9 BT]
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-06-08, 22:57   

krecik napisał/a:
"pozbawił On mocy Prawo przykazań, wyrażone w zarządzeniach, aby z dwóch [rodzajów ludzi] stworzyć w sobie jednego nowego człowieka, wprowadzając pokój, i [w ten sposób] jednych, jak i drugich znów pojednać z Bogiem w jednym Ciele przez krzyż, w sobie zadawszy śmierć wrogości. "


kreciku,tu chodzi tylko o przykazania nauczycieli żydowskih, którzy w związku z bałwochwalstwem i nieczystoscią pogan zabraniali Izraelitom jakichkolwiek kontaktów z poganami.Między Żydami i poganami była przez to wrogość.

Jednak Bóg oczyścił ludzi z pogan, którzy odwrócili się od grzechu i przyjęli Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela.Od tej chwili stała się możliwa nawet wspólnota stołu Żydów mesjańskich i wierzacych z narodów.
W Mesjaszu został zburzony mur wrogości, a Żyd i goj są braćmi, którzy żyją we wzajemnej miłości.

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2014-06-09, 10:51   

Listek napisał/a:


kreciku,tu chodzi tylko o przykazania nauczycieli żydowskih, którzy w związku z bałwochwalstwem i nieczystoscią pogan zabraniali Izraelitom jakichkolwiek kontaktów z poganami.Między Żydami i poganami była przez to wrogość.

Jednak Bóg oczyścił ludzi z pogan, którzy odwrócili się od grzechu i przyjęli Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela.Od tej chwili stała się możliwa nawet wspólnota stołu Żydów mesjańskich i wierzacych z narodów.
W Mesjaszu został zburzony mur wrogości, a Żyd i goj są braćmi, którzy żyją we wzajemnej miłości.

Pozdrawiam


Generalnie patrząc zgadzamy się.

Jednak jak wniknąć w cały rozdział, to widać że istotą Dzieła Chrystusa jest pojednanie tych którzy faktycznie byli wybrańcami Bożymi ( naród Żydowski) i tych którzy postrzegani byli jako niegodni tego zaszczytu. W JEDNĄ OWCZARNIĘ, w jednym pasterzu Jezusie Chrystusie.

Ponieważ Żydzi uważali się za lepszych bo wykonywali przykazania Tory. Lecz Boży plan okazał się inny od tego co oni sobie myśleli. I dzisiaj jest podobnie. Niektórzy mniemają że jak będą ściśle trzymać się Prawa Mojżeszowego, to uzyskają Bożą przychylność. Podczas gdy Bóg upodobał sobie uczynić to w swoim Synu.

Odtąd ( to znaczy od (nowego Przymierza) nie ma podziału na Żyd i nie Żyd. Są jedynie dzieci Boże znajdujące się w różnych religiach...On zna tych którzy są Jego, tych którzy Mu ufają. Tak wić wszystko jest w Jezusie Chrystusie\Synu Człowieczym. Czy zgadzasz się z taką tezą ?
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-06-09, 11:58   

Trzeba powiedzieć,że przywódcy żydowscy wprowadzili naród w legalizm,dlatego Jezus napomniał ich:

Mt 23:23 br "Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy!
Dajecie dziesięcinę z mięty, z kopru i z kminku, zaniedbując przy tym to, co najważniejsze w prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To trzeba zachowywać, nie zaniedbując zresztą tamtego."


Co do pogan nawróconych do Boga w Chrystusie polecono by na początku wstrzymali się od nierządu,od ofiar składanych bożkom,od tego co uduszone, od krwi, by nie gorszyli braci z Żydów chrystusowych i przyszli do domu nauki uczyć się o Bogu i jego woli przekazanej przez proroków Bożych.

Dz 21:25 bt "Co zaś do pogan, którzy uwierzyli, posłaliśmy im na piśmie polecenie, aby powstrzymali się od pokarmów ofiarowanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu."

Dz.15,19 Dlatego ja sądzę, że nie należy kłaść kłód pod nogi poganom, nawracających się do Boga, (20) lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi. (21) Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach.

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2014-06-09, 16:04   

Powiedziałbym że bardziej chodzi o cielesność. Chociaż legalizm jest jednym z przejawów zmysłowości.

Odnośnie zaleceń dla wierzących nawróconych z pogan, rzeczy jakie wymieniasz, są czymś zewnętrznym, aczkolwiek ważnym jak i życie duchowe. Ono (życie duchowe)
musi być spójne z postępowaniem.
Myślę że ważniejszą sprawą było ( i jest dzisiaj) nieupodabnianie się do świata, mentalne odłączenie. Czynienie tylko to co miłe jest Bogu. A na to składały ( i składają się dzisiaj) się nie tylko sprawy kulinarne...Tak i dzisiaj nie można dostrzegać TYLKO i WYŁĄCZNIE jakiegoś jednego aspektu. Lecz we wszystkim, w każdym postępowaniu, mówieniu, myśleniu, mamy upodabniać się do Jezusa Chrystusa.
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-06-09, 17:02   

Efezjan 2,(1) I wy byliście umarłymi na skutek waszych występków i grzechów, (2) w których żyliście niegdyś według doczesnego sposobu tego świata, według sposobu Władcy mocarstwa powietrza, to jest ducha, który działa teraz w synach buntu. (3) Pośród nich także my wszyscy niegdyś postępowaliśmy według żądz naszego ciała, spełniając zachcianki ciała i myśli zdrożnych. I byliśmy potomstwem z natury zasługującym na gniew, jak i wszyscy inni.

(4) A Bóg, będąc bogaty w miłosierdzie, przez wielką swą miłość, jaką nas umiłował, (5) i to nas, umarłych na skutek występków, razem z Chrystusem przywrócił do życia. Łaską bowiem jesteście zbawieni. (6) Razem też wskrzesił i razem posadził na wyżynach niebieskich - w Chrystusie Jezusie, (7) aby w nadchodzących wiekach przemożne bogactwo Jego łaski wykazać na przykładzie dobroci względem nas, w Chrystusie Jezusie. (8) Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: (9) nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił


(10) Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili.

kreciku, te dobre czyny, które Bóg z góry zaplanował to wypełnianie przykazań Bożych zapisanych na sercu.Oczywiście nie dla zbawienia tylko z wdzięczności i miłości.

Ezechiel 36, (27) bw
Mojego ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować według moich przykazań, moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je.

Rz.2,(13) Nie ci bowiem, którzy przysłuchują się czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni.


Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2014-06-10, 09:10   

Listek napisał/a:
Efezjan 2,(1) I wy byliście umarłymi na skutek waszych występków i grzechów, (2) w których żyliście niegdyś według doczesnego sposobu tego świata, według sposobu Władcy mocarstwa powietrza, to jest ducha, który działa teraz w synach buntu. (3) Pośród nich także my wszyscy niegdyś postępowaliśmy według żądz naszego ciała, spełniając zachcianki ciała i myśli zdrożnych. I byliśmy potomstwem z natury zasługującym na gniew, jak i wszyscy inni.

(4) A Bóg, będąc bogaty w miłosierdzie, przez wielką swą miłość, jaką nas umiłował, (5) i to nas, umarłych na skutek występków, razem z Chrystusem przywrócił do życia. Łaską bowiem jesteście zbawieni. (6) Razem też wskrzesił i razem posadził na wyżynach niebieskich - w Chrystusie Jezusie, (7) aby w nadchodzących wiekach przemożne bogactwo Jego łaski wykazać na przykładzie dobroci względem nas, w Chrystusie Jezusie. (8) Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: (9) nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił


(10) Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili.

kreciku, te dobre czyny, które Bóg z góry zaplanował to wypełnianie przykazań Bożych zapisanych na sercu.Oczywiście nie dla zbawienia tylko z wdzięczności i miłości.

Ezechiel 36, (27) bw
Mojego ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować według moich przykazań, moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je.

Rz.2,(13) Nie ci bowiem, którzy przysłuchują się czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni.


Pozdrawiam


Wszystkie podkreślone myśli we fragmentach jakie zacytowałeś wskazują że zbawienie już się dokonało...Bo przecież mowa w nich jest o ziemskim życiu...

Widzę że znasz Biblię, lecz jak to jest z Twoim rozumieniem istoty zbawienia. Czy możesz powiedzieć o pewności swego zbawienia ? Zdaję sobie sprawę że ma ono wymiar potrójny, zostaliśmy zbawieni ( w czasie podjęcia decyzji) w chwili nawrócenia – CZAS PRZESZŁY.
Jesteśmy zbawiani każdego dnia – CZAS TERAŹNIEJSZY.
Będziemy zbawieni kompletnie kiedy otrzymamy nowe niebiańskie ciało podczas Powrotu Mesjasza -CZAS PRZYSZŁY.
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11