Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ?
Autor Wiadomość
Henryk 

Wysłany: 2019-09-17, 13:36   

wuka napisał/a:
Przecież Bóg takiego jednego z drugim pajaca mógłby zdmuchnąć i wiele nieszczęść by się nie wydarzyło. Takich Hitlerów i Stalinów tudzież inne gadziny...no wiesz, ja bym załatwiła i po sprawie. :mrgreen:

Widzisz… Tylko Ty sama też kiedyś raz zgrzeszyłaś.
Bogu nie pozostało by nic innego, jak „zdmuchnąć” i Ciebie.
Jeden, jedyny grzech pozbawia człowieka prawa do życia.
W oczach Bożych wcale nie stoisz wyżej tych, których wymieniłaś.
Nieważnym jest, czy nagrzeszyłaś tylko „troszkę”, czy „więcej”!
Łk 6:37bw"I niesądźcie, a nie będzieciesądzeni, i nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni, odpuszczajcie, a dostąpicie odpuszczenia."
Cytat:
no wiesz, ja bym załatwiła i po sprawie.

Iz 55:8-9 bw"Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje — mówi Pan,(9)Lecz jak niebiosa są wyższe niż ziemia, tak moje drogi są wyższe niż drogi wasze i myśli moje niż myśli wasze."
Cytat:
Wolna wola morderców ma być uszanowana, ale już mordowanych -nie?

Albo wszyscy mamy wolną wolę, albo jej nie posiadamy...?

wuka 

Pomogła: 76 razy
Wysłany: 2019-09-17, 14:57   

Henryk napisał/a:

Albo wszyscy mamy wolną wolę, albo jej nie posiadamy...?

Jasne, że NIE mamy wolnej woli.
Henryk napisał/a:
Jeden, jedyny grzech pozbawia człowieka prawa do życia.
W oczach Bożych wcale nie stoisz wyżej tych, których wymieniłaś.
Nieważnym jest, czy nagrzeszyłaś tylko „troszkę”, czy „więcej”!

Własnie. Kto te zasady wprowadził? Bóg, który doskonale wiedział, że człowiek zgrzeszy. Czy nie dostrzegasz tu paranoi? ;-) Sytuacja jak z kwadraturą koła.

Henryk 

Wysłany: 2019-09-17, 15:37   

wuka napisał/a:

Wy, może nie. Ja jednak mam wolną wolę! :-D
Cytat:
Kto te zasady wprowadził? Bóg, który doskonale wiedział, że człowiek zgrzeszy. Czy nie dostrzegasz tu paranoi? ;-)

Nie nazwał bym tego u Ciebie paranoją.
Jedynie myślisz jak człowiek, który nie posiada zmysłu Bożego. :-(

wuka 

Wysłany: 2019-09-17, 16:00   

Henryk napisał/a:
wuka napisał/a:

Wy, może nie. Ja jednak mam wolną wolę! :-D
Cytat:
Kto te zasady wprowadził? Bóg, który doskonale wiedział, że człowiek zgrzeszy. Czy nie dostrzegasz tu paranoi? ;-)

Nie nazwał bym tego u Ciebie paranoją.
Jedynie myślisz jak człowiek, który nie posiada zmysłu Bożego. :-(

Co za "wy"?
Nie masz wolnej woli, jak nikt jej nie ma. Chyba inaczej rozumiemy to pojęcie.
Nie posiadam zmysłu Bożego, bo nie jestem bogiem. Ale skoro mam naśladować Jezusa, Syna Bożego, to mam też prawo pytać Boga o każdą sprawę. Pytam więc, po co mam się starać? Jak sam piszesz, a ja dokładnie z Pisma o tym wiem, że najmniejszy grzeszek mój skazuje mnie na śmierć wieczną, zupełnie tak samo, jak wymordowanie milionów przez miłych oprawców.
Widzisz tu jakąś logikę, sprawiedliwość? Bo ja nie. Ale ja wiem, że myśli moje nie mogą się równać z Bozymi itd.
Czyli, podsumowując. Mam tak samo przerąbane jak wszystkie hitlerki tego świata.
Wielce pobudzająca do wiary i miłości dobra nowina :roll:

Henryk 

Wysłany: 2019-09-17, 16:50   

wuka napisał/a:
Co za "wy"?

Sama pisałaś: "Jasne, że NIE mamy wolnej woli."
Cytat:
Nie masz wolnej woli, jak nikt jej nie ma. Chyba inaczej rozumiemy to pojęcie.

A można inaczej rozumieć?
Mogę iść w prawo lub w lewo, mogę postąpić tak, lub inaczej.
Cytat:
Nie posiadam zmysłu Bożego, bo nie jestem bogiem.

Co ma piernik do wiatraka? :aaa:
Bóg udziela swego ducha tym, którzy Go o to proszą.
Cytat:
Jak sam piszesz, a ja dokładnie z Pisma o tym wiem, że najmniejszy grzeszek mój skazuje mnie na śmierć wieczną,

Nie wiem jakie pisma czytasz, które twierdzą że grzesznik umiera na wieczność?
Cytat:
Widzisz tu jakąś logikę, sprawiedliwość?

Tak. Widzę.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2019-09-17, 20:05   

Izaj. 1:18-20
18. Chodźcie więc, a będziemy się prawować - mówi Pan! Choć wasze grzechy będą czerwone jak szkarłat, jak śnieg zbieleją; choć będą czerwone jak purpura, staną się białe jak wełna.
19. Jeżeli zechcecie być posłuszni, z dóbr ziemi będziecie spożywać,

20. Lecz jeżeli będziecie się wzbraniać i trwać w uporze, miecz was pożre, bo usta Pana tak powiedziały!

(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wuka 

Wysłany: 2019-09-18, 11:57   

Henryk napisał/a:
A można inaczej rozumieć?
Mogę iść w prawo lub w lewo, mogę postąpić tak, lub inaczej.

Oczywiście , że można. Ten podany przez ciebie to bardzo uproszczony sposób pojmowania.
Masz tylko jeden wybór: powiedzieć Bogu : tak, bo każde "nie" zostanie ukarane. Teraz albo w przyszłości. Mnie nie chodzi o takie wybory, jak sugerujesz: zdradzę żonę lub nie, napiję się wódki lub nie, ukradnę, oszukam, okłamię, zabiję itd. To są tylko "bieżące działania", ale tak naprawdę nic od nas nie zalezy. Rodzimy się w jakimś miejscu i czasie, środowisku konkretnym, odbieramy jakieś nauki (lub nie); życie pcha nas w określonym kierunku i coś nam daje lub nie daje i to nas kształtuje jeszcze zanim mamy wpływ na cokolwiek.
W takich kategoriach uważam, że nie mamy wolnej woli i nigdy nie mieliśmy.
Henryk napisał/a:

Nie wiem jakie pisma czytasz, które twierdzą że grzesznik umiera na wieczność?

Dokładnie takie, jak ty. Czytałam BW i na niej uczyłam się Pisma, teraz cały czas korzystam z UBG, ale czytałam tez BG w języku staropolskim, a także według Edycji św.Pawła, także tą wielką cegłę wg św.Wojciecha, tudzież NT w kilku różnych przekładach. Jedyne, czego nie strawiłam to tysiąclatka.
Nauki, jakimi mnie karmiono i dowodzono taki czy inny pogląd pochodziły z kazań, komentarzy czytanych i słuchanych. Wszystko podpierano wersetami Pisma. A opcje są takie, zależy gdzie ucho przyłożysz: czyściec (to katolickie nauki) lub wieczne męki w ogniu piekielnym (protestanckie nauki). Tak, że masakra tak czy siak. W dodatku to nawoływanie do nawrócenia, a jak komuś "twoje" nawrócenie nie pasuje (nie jest po denominacji danej osoby) to oznacza, że fałszywie się nawróciłeś i oszukujesz sam siebie (poparcie w Pśw.) lub nie jesteś wybrany do zbawienia, a to zbawienie i tak z drżeniem musisz wypełniać, boooo patrz punkty o piekle no a może w najlepszym razie do czyśćca :mrgreen:
Czyli człowiek ma prze-rą-ba-ne. Już na starcie i tak do końca.
Tak widzę chrześcijaństwo w obecnej chwili. :bardzo_smutny:

Henryk 

Wysłany: 2019-09-18, 12:49   

wuka napisał/a:
W takich kategoriach uważam, że nie mamy wolnej woli i nigdy nie mieliśmy.

Wyciągam wniosek na podstawie Twych słów, że wolna wola jest wtedy, gdy złe postępowanie nie niesie za sobą żadnych konsekwencji.
Jeśli źle zrozumiałem-sprostuj!
Cytat:
A opcje są takie, zależy gdzie ucho przyłożysz: czyściec (to katolickie nauki) lub wieczne męki w ogniu piekielnym (protestanckie nauki).

I czyściec i literalny ogień po śmierci nie są naukami biblijnymi, ani tymi, jakie przedstawiali apostołowie i Jezus.
Jeśli ktoś w takie bajki wierzy, to niech ma pretensje do siebie, że wierzy komuś na słowo bez sprawdzania u źródła, którym jest Słowo Boże!

wuka 

Wysłany: 2019-09-18, 13:26   

Henryk napisał/a:

Wyciągam wniosek na podstawie Twych słów, że wolna wola jest wtedy, gdy złe postępowanie nie niesie za sobą żadnych konsekwencji.
Jeśli źle zrozumiałem-sprostuj!

Wręcz przeciwnie. Wolna wola to wielka odpowiedzialność, to czynienie dobra, to możliwości, potencjał. Mnie jakoś mało co kojarzy się z czynieniem zła. Dlaczego ludzie religijni w każdym kącie widzą zło, demony, grzechy? I nie myśl, że popieram czynienie zła, czy grzeszność. Absolutnie nie i w wielu sprawach jestem konserwatywna. Ja przede wszystkim cenię, chyba ponad wszelkie inne wartości: wolność. Ale dla mnie wolność nie oznacza "róbta co chceta". O nie. Wręcz przeciwnie. Stą dmoże mój wielki bunt na każdy przejaw krzywd, niesprawiedliwości itp.
Henryk napisał/a:

I czyściec i literalny ogień po śmierci nie są naukami biblijnymi, ani tymi, jakie przedstawiali apostołowie i Jezus.

Ha! A jakie są?
Ja właśnie w te bajki NIE wierze, ale z tego powodu nie mogę być/nie jestem ani katoliczką, ani protestantką. Kim więc jestem: powiedziano mi nie jeden raz: apostatka, heretyczka, niezbawiona, nienawrócona itd.itp.
To ja mówię: no i super. Nie to nie. Bez łaski. Co ma być to będzie. Żyję skromnie, w samotności, spokoju, oddaleniu od wszystkiego i wszystkich i to jest dla mnie OK. A czy Bóg mnie wtrąci tam czy ówdzie to już trudno. Mam zasób wiedzy jaki mam, wiarę słabą i wątpiącą, krytycznie podchodzę do wielu spraw, bo taką mnie Bóg stworzył. Przeznaczył do potępienia - trudno, do zbawienia wbrew opiniom księży i nauczycieli protestanckich - super.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2019-09-18, 15:46   

Jan. 12:47
47. A jeśliby kto słuchał słów moich, a nie przestrzegał ich, Ja go nie sądzę; nie przyszedłem bowiem sądzić świata, ale świat zbawić.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wuka 

Wysłany: 2019-09-18, 15:58   

Jachu napisał/a:
Jan. 12:47
47. A jeśliby kto słuchał słów moich, a nie przestrzegał ich, Ja go nie sądzę; nie przyszedłem bowiem sądzić świata, ale świat zbawić.
(BW)

Podobno stary jesteś i trzeba to uwzględnić, bo tylko "kopiuj wklej" potrafisz. Dobre i to. Niektórzy starzy nawet komputera włączyć nie potrafią. Tak, że gratuluję.
Mnie się jednak bardziej na starość poszczęściło, bo nawet umiem na klawiaturze jakieś wyrazy wystukać...a nawet coś od siebie napisać...Bóg łaskawy jest (w mojej starości). :-D

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2019-09-18, 16:21   

Myślisz,że ciekawiej jest wypisywać androny. Nikt Ci nie broni,ani wyśmiewa,a jak już jakiś sensowny komentarz się pojawia,to zaraz szuka się "haka",aby się dowartościować, a tej umiejętności też trzeba się nauczyć.

" Gzie brak argumentów,pojawiają się inwektywy" :bardzo_smutny:

Umiesz sensownie komentować i dobierać właściwe teksty z Biblii ??? :xhehe:

wuka 

Wysłany: 2019-09-18, 16:41   

Jachu napisał/a:
Myślisz,że ciekawiej jest wypisywać androny. Nikt Ci nie broni,ani wyśmiewa,a jak już jakiś sensowny komentarz się pojawia,to zaraz szuka się "haka",aby się dowartościować, a tej umiejętności też trzeba się nauczyć.

" Gzie brak argumentów,pojawiają się inwektywy" :bardzo_smutny:

Umiesz sensownie komentować i dobierać właściwe teksty z Biblii ??? :xhehe:

Jestes w błędzie.
Każdy mój komentarz, każdy wpis doczekał się od ciebie tylko cytatów, że kobiety mają milczeć, albo, że nie wolno nauczać babom (nigdy tego nie robiłam), albo o kolczykach i świniach. To były twoje jedyne odzywki do mnie, przez długi czas. A teraz się dziwisz? Czy tamte wpisy nie były inwektywami pod moim adresem, wręcz wstrętnymi? Zbierasz co zasiałeś.
Albo naucz się rozmawiać jak na forum przystało, albo siedź cicho.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2019-09-18, 20:17   

wuka napisał/a:
Jestes w błędzie.
Każdy mój komentarz, każdy wpis doczekał się od ciebie tylko cytatów, że kobiety mają milczeć, albo, że nie wolno nauczać babom (nigdy tego nie robiłam), albo o kolczykach i świniach. To były twoje jedyne odzywki do mnie, przez długi czas. A teraz się dziwisz? Czy tamte wpisy nie były inwektywami pod moim adresem, wręcz wstrętnymi? Zbierasz co zasiałeś.
Albo naucz się rozmawiać jak na forum przystało, albo siedź cicho.

wuka napisał/a:
Jestes w błędzie.
Każdy mój komentarz, każdy wpis doczekał się od ciebie [u]tylko cytatów, że kobiety mają milczeć, albo, że nie wolno nauczać babom (nigdy tego nie robiłam), albo o kolczykach i świniach. To były twoje jedyne odzywki do mnie, przez długi czas. A teraz się dziwisz? Czy tamte wpisy nie były inwektywami pod moim adresem, wręcz wstrętnymi?

Sama więc przyznajesz,że "potraktowałem i traktuję" Twoje wpisy w oparciu o Biblię,przytaczając jej wykładnię,a nie Jacha.[/u]

Nie pisz andronów pozabiblijnych na Forum a nie zwrócę na Ciebie uwagi.

ratao

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2019-09-18, 22:32   

Jachu

Cytat:
Jachu napisał do wuki:Nie pisz andronów pozabiblijnych na Forum a nie zwrócę na Ciebie uwagi.

Wuka pisze tak jak to rozumie.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Odpowiedz do tematu