Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ?
Autor Wiadomość
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 47 razy
Wysłany: 2019-09-19, 18:38   

wuka napisał/a:
Henryk napisał/a:
Za to Wuka zasługuje na wiarygodność.

NIGDY i NIGDZIE nie sugerowałam tego, co mi przypisujesz.
Zaznaczyłam, że DLA MNIE TO KONKRETNE WIDZENIE JEST NIEWIARYGODNE. Czego znowu nie rozumiesz? Nie nakazuję ani nawet nie proponuję NIKOMU zmianę swej wiary w to widzenie, nie namawiam do niczego.
Jeśli by ktoś chciał sobie poszerzyć wiadomości w tym temacie, to materiały znajdzie. Celowo nie podam żadnego źródła, żeby nie było gadania.
Ja ostatnio w pewnej książce całkiem logiczne i zasadne, a także poparte dowodami wytłumaczenie stanu Pawła przeczytałam. Mógł być dotknięty "chorobą", zetknięcie z pewną rośliną, która jest w tamtych terenach, daje dokładnie takie same objawy, jakie miał Paweł. Po kilku dniach wszystko przechodzi (łącznie z ślepotą kilkudniową).
W tym temacie nie mam chyba nic więcej do dodania.
Wersety z Dz Ap. znam, tak że proszę się nie trudzić, panie Jachu :-)
wuka, odpowiedź na pytanie. Apostołów ukazywał się martwy Jezus, czy żywy Jezus? Czy Jezus jest obecnie żywy, czy martwy? Żyje tylko w niebie? a może żyje też w sercu wierzącego? Wyznanesz Jezusa Chrystusa zywego, czy martwego?

chryzolit

Wysłany: 2019-09-19, 18:51   

wuka - napisała.
Cytat:
tak, ale...nie ma to, jak uczyć się osobiście, jak to się mówi: beczkę soli razem zjeść. To Pawła widzenie jest dla mnie mocno niewiarygodneNiby . Gdzie Paweł przebywał przez kolejne lata? Pono uczył się (od Jezusa?), porwano go do nieba na wykłady?To mi na jakieś UFO wygląda, albo...doskonałą akcję, którą Paweł przygotowywał w ukryciu przeciwko już działającym Chrześijanom z najbliższego kręgu Jezusa, Jego prawdziwych uczniów.
Paweł to taki zaczątek mosadu :-P ;-) No i powiodło się. Utworzył włąsny Kościół, który trwa do dziś, a zwalczało się (i obecnie posądza się o herezję) każdą inną chrześcijańską społeczność, która nie przytakuje Rzymowi.
To jest zagadnienie bardzo szerokie i raczej nie do dyskusji w gronie forum biblijnego, forum czcicieli Księgi

2Piotra.3.
13 Oczekujemy jednak, według obietnicy, nowego nieba i nowej ziemi7, w których będzie mieszkała sprawiedliwość. 14 Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby [On] was zastał bez plamy i skazy - w pokoju, 15 a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł8 według danej mu mądrości napisał do was, 16 jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma9, na własną swoją zgubę.

Ponadto Apostolstwo Pawła potwierdzają zbory pogańskie,do których po nawróceniu dotarł,również potwierdzają je zbory w Judei i Jerozolimie,gdzie inni Apostołowie podaja mu rękę,akceptują go.

Jeżeli ktoś odrzuca nauczanie Pawła to tak jak by odrzucał istnienie i nauczanie pierwszych zborów,poczatkującego chrześcijaństwa.

wuka-piszesz czciciele księgi.
I to nie jest prawda,tylko wyśmiewny komentarz.
Ludzie,którzy wierzą w przekaz Biblii,respektuja treść,która tam jest zawarta i czczą Boga,do czego treść tej księgi zachęca.

Ale zadam Ci pytanie.
Czy w takim razie mamy być czcicielami Twojego umysłu?
Pozdrawiam.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2019-09-19, 18:53   

wybrana napisał/a:
Wersety z Dz Ap. znam, tak że proszę się nie trudzić, panie Jachu

A co Wy od Jacha chcecie Jachu tu nie pisał.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wuka 

Pomogła: 76 razy
Wysłany: 2019-09-19, 18:55   

wybrana napisał/a:
Czy Jezus jest obecnie żywy, czy martwy? Żyje tylko w niebie? a może żyje też w sercu wierzącego? Wyznanesz Jezusa Chrystusa zywego, czy martwego?

:-D Dziwne pytanie i dziwne skojarzenie. Ja zupełnie nie o tym pisałam, ale...odpowiem.
Wierzymy, że Syn Boży żyje i króluje. To0 chyba oczywiste dla każdego, kto czytał Pśw. i uważa się za wyznawcę Chrystusa.
Jakoś chyba nie przyszedł mi do głowy pomysł, że mogłabym wyznawać nieżywego Boga. Nie wiem skąd takie wnioski wytrzasnęłaś.

wybrana 
wybrana

Wysłany: 2019-09-19, 19:12   

Jachu napisał/a:
wybrana napisał/a:
Wersety z Dz Ap. znam, tak że proszę się nie trudzić, panie Jachu

A co Wy od Jacha chcecie Jachu tu nie pisał.
Ja tych słów nie pisalam☹️

wybrana 
wybrana

Wysłany: 2019-09-19, 19:16   

wuka napisał/a:
wybrana napisał/a:
Czy Jezus jest obecnie żywy, czy martwy? Żyje tylko w niebie? a może żyje też w sercu wierzącego? Wyznanesz Jezusa Chrystusa zywego, czy martwego?

:-D Dziwne pytanie i dziwne skojarzenie. Ja zupełnie nie o tym pisałam, ale...odpowiem.
Wierzymy, że Syn Boży żyje i króluje. To0 chyba oczywiste dla każdego, kto czytał Pśw. i uważa się za wyznawcę Chrystusa.
Jakoś chyba nie przyszedł mi do głowy pomysł, że mogłabym wyznawać nieżywego Boga. Nie wiem skąd takie wnioski wytrzasnęłaś.
To czemu uważasz, że Ap. Paweł musiał się nacpac, by wymyślec historie spotkania Jezusa?

wuka 

Wysłany: 2019-09-19, 19:32   

chryzolit napisał/a:
Czy w takim razie mamy być czcicielami Twojego umysłu?

W którymś wpisie już wyjaśniałam mój pogląd na wpisy, które podaję. Chodzi o ten post\;
Wysłany: Dzisiaj 14:24
wybrana napisał/a:
że Ap. Paweł musiał się nacpac, by wymyślec historie spotkania Jezusa?

A dlaczego ty wkładasz w moje usta coś czego nie pisałam? Tak się tworzy plotki, tak się oskarża ludzi o herezje i wszystko co najgorsze.
Do jasnej cholery, czy was nie uczono czytać ze zrozumieniem?
Wybrana, nic o ćpaniu nie pisałam, nigdy, nawet nie pomyślałam o tym! Czy dla ciebie to, że napisałam iż znana jest choroba, którą wywołuje roślina rosnąca na tamtych terenach oznacza...ćpanie :aaa:
W Polsce rośnie mnóstwo regionalnych roślin, które mogą dostać się do układu pokarmowego nawet zupełnie nieświadomie i wywołać ciężkie choroby. W takim kontekście napisałam o roślinie, która tam wywołuje dokładnie takie objawy, jak są opisane w Pawła przypadku: halucynachje, kilkudniowa utrata wzroku, osłabienie, głosy (nie, ja tu nie sugeruję schozofrenii).
Czy doprawdy na wszystko trzeba spoglądać przez pryzmat religijnej poprawności? Nikt nigdy nie dopuszczał innych możliwości, innego wytłumaczenia różnych zdarzeń i sytuacji opisanych w Biblii?
Ja owszem, do czasu byłam bezkrytyczna i święcie przekonana, że wszystko jest prawdą, ale nie jest.
Wasza sprawa, jak to odczytujecie. Jeden woli być okłamywany całe życie, drugi woli nawet niewygodną i szaokującą prawdę.
OK, ja wychodze z tematu, bo widzę, że zaczyna się jazda bez trzymanki.

wybrana 
wybrana

Wysłany: 2019-09-19, 19:40   

wuka napisał/a:

Ja ostatnio w pewnej książce całkiem logiczne i zasadne, a także poparte dowodami wytłumaczenie stanu Pawła przeczytałam. Mógł być dotknięty "chorobą", zetknięcie z pewną rośliną, która jest w tamtych terenach, daje dokładnie takie same objawy, jakie miał Paweł. Po kilku dniach wszystko przechodzi (łącznie z ślepotą kilkudniową).
A to nie twoje słowa?

wuka 

Wysłany: 2019-09-19, 19:49   

wybrana napisał/a:
A to nie twoje słowa?

Są. I gdzie tu jest o ćpaniu?
To znana choroba, typowa dla tamtych terenów, wywołuje ją roślina. Nie ma nic wspólnego z narkotykiem.

Objawy podałam. Spożycie jej, nawet przypadkowe powoduje dokładnie takie sprawy, jak Paweł opowiedział, co mu sie w drodze do Damaszku stało.
Nie chce mi się już gadać,

chryzolit

Wysłany: 2019-09-19, 21:35   

wuka.
Czy możesz bliżej napisać na temat tej rośliny,gdzie ona rośnie?
Z kąt to wiesz?

Czy inni Apostołowie i uczniowie Jezusa też ją ciągle spożywali,ponieważ oni akceptowali Pawła i jego nawrócenie?
Pozdrawiam

Henryk 

Wysłany: 2019-09-20, 07:28   

wuka napisał/a:

Oto przykład wielkiej wiary.
Prawie Abrahamowej! :-D
Nawet nie usłyszała słów, a jedynie raz przeczytała i... uwierzyła.

tola 

Pomogła: 35 razy
Wysłany: 2019-09-20, 14:04   

wuka napisał/a:
Henryk napisał/a:
Za to Wuka zasługuje na wiarygodność.

NIGDY i NIGDZIE nie sugerowałam tego, co mi przypisujesz.
Zaznaczyłam, że DLA MNIE TO KONKRETNE WIDZENIE JEST NIEWIARYGODNE. Czego znowu nie rozumiesz? Nie nakazuję ani nawet nie proponuję NIKOMU zmianę swej wiary w to widzenie, nie namawiam do niczego.
Jeśli by ktoś chciał sobie poszerzyć wiadomości w tym temacie, to materiały znajdzie. Celowo nie podam żadnego źródła, żeby nie było gadania.

Czytaj więcej takich ksiazek z tak zasadnym wytłumaczeniem to widac twój poziom
Z jaka roslina TY sie zetknełas ze tak cie oslepia duchowo.

Cytat:
Niby tak, ale...nie ma to, jak uczyć się osobiście, jak to się mówi: beczkę soli razem zjeść. To Pawła widzenie jest dla mnie mocno niewiarygodne. Gdzie Paweł przebywał przez kolejne lata? Pono uczył się (od Jezusa?), porwano go do nieba na wykłady?To mi na jakieś UFO wygląda, albo...doskonałą akcję, którą Paweł przygotowywał w ukryciu przeciwko już działającym Chrześijanom z najbliższego kręgu Jezusa, Jego prawdziwych uczniów.
Paweł to taki zaczątek mosadu :-P ;-) No i powiodło się. Utworzył włąsny Kościół, który trwa do dziś, a zwalczało się (i obecnie posądza się o herezję) każdą inną chrześcijańską społeczność, która nie przytakuje Rzymowi.
To jest zagadnienie bardzo szerokie i raczej nie do dyskusji w gronie forum biblijnego, forum czcicieli Księgi.

SZYDERCA !

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2019-09-20, 16:37   

Kombinacje "jak koń pod górkę"
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wuka 

Wysłany: 2019-09-21, 10:24   

tola napisał/a:
Czytaj więcej takich ksiazek z tak zasadnym wytłumaczeniem to widac twój poziom
Z jaka roslina TY sie zetknełas ze tak cie oslepia duchowo.

Masz jeszcze jakieś rady i refleksje? Jakaś diagnoza?
Zapytaj siebie, co ciebie tak zaślepia, że masz taki poziom, jaki tu nam pokazujesz. :roll:

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2019-09-21, 14:19   

wuka napisał/a:
jaki tu nam pokazujesz.
Ja nie jestem z tych,proszę za mnie się nie wypowiadać

Odpowiedz do tematu