Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ?
Autor Wiadomość
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-10-14, 10:37   

Jachu napisał/a:
Gdy zaś jesteśmy sądzeni przez Pana, znaczy to, że nas wychowuje


A według czego sądzi się człowieka ,jeśli nie według Prawa?

Rz 3:31 "Czy więc przez wiarę obalamy Prawo? Żadną miarą! Tylko Prawo właściwie ustawiamy."

1J 3:4 "Natomiast ten, kto grzeszy, popełnia przestępstwo, bo grzech jest złamaniem Prawa."

Przecież przestrzegasz przykazań Bożych ( nie grzeszysz) w celu prowadzenia świętego życia na wzór Jezusa.
Tylko nie żyjesz w cyklu świąt Boga,choć wyszedłeś z cyklu świąt babilońskich.
Przyjdzie dzień ,że duch Mesjasza pokaże Ci jak ważne i prorocze są wszystkie święta Boga,a nie tylko Pascha.
Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-10-14, 14:04   

Listek napisał/a:
Jachu napisał/a:
Gdy zaś jesteśmy sądzeni przez Pana, znaczy to, że nas wychowuje


A według czego sądzi się człowieka ,jeśli nie według Prawa?

Rz 3:31 "Czy więc przez wiarę obalamy Prawo? Żadną miarą! Tylko Prawo właściwie ustawiamy."

1J 3:4 "Natomiast ten, kto grzeszy, popełnia przestępstwo, bo grzech jest złamaniem Prawa."

Przecież przestrzegasz przykazań Bożych ( nie grzeszysz) w celu prowadzenia świętego życia na wzór Jezusa.
Tylko nie żyjesz w cyklu świąt Boga,choć wyszedłeś z cyklu świąt babilońskich.
Przyjdzie dzień ,że duch Mesjasza pokaże Ci jak ważne i prorocze są wszystkie święta Boga,a nie tylko Pascha.
Pozdrawiam




Listek, twoje rozumowanie wynika z faktu, ze nigdy nie wydostales sie spod przeklenstwa prawa....podobnie zreszta jak najwiekszy chrzescijanski "apostol", ktory tak naprawde nigdy apostolem nie byl.

Dopoki bedziesz rozumowal jak niewolnik, nic w twoim nedznym zyciu sie nie zmieni.

Prawo jest dla tych, ktorzy giną, Listku....

Dla wyzwolonych Prawdą dzieci bozych sabat (Dzien Swiety) trwa nieprzerwanie od momentu ich narodzenia z Ducha...i nigdy sie nie skonczy.... :->

Dzieci boze nie podlegaja prawu...one sa ponad prawem i zadne sądy ich nie dotyczą :->

Zycie w Duchu to niekonczacy sie Dzien w duchowym towarzystwie (jednosci) niebianskiego Ojca :->

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-10-14, 17:09   

Luba napisał/a:
Prawo jest dla tych, ktorzy giną


Ps 19:8 bgn "Prawo WIEKUISTEGO jest doskonałe nawraca duszę"

Rz 7:12 "Tak więc Prawo prawdziwie jest święte, i przykazanie jest święte i sprawiedliwe, i dobre."

Luba napisał/a:
Dla wyzwolonych Prawdą dzieci bozych sabat (Dzien Swiety) trwa nieprzerwanie od momentu ich narodzenia z Ducha...i nigdy sie nie skonczy.


Cały ten czas nie pracujesz?
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-10-14, 17:55   

Luba napisał/a:
Listek, twoje rozumowanie wynika z faktu, ze nigdy nie wydostales sie spod przeklenstwa prawa....podobnie zreszta jak najwiekszy chrzescijanski "apostol", ktory tak naprawde nigdy apostolem nie byl.


Podaj mi namiary na tego,który to stwierdził i może to uzasadnić cytatami stosownymi.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-10-14, 18:08   

Jachu napisał/a:
Luba napisał/a:
Listek, twoje rozumowanie wynika z faktu, ze nigdy nie wydostales sie spod przeklenstwa prawa....podobnie zreszta jak najwiekszy chrzescijanski "apostol", ktory tak naprawde nigdy apostolem nie byl.


Podaj mi namiary na tego,który to stwierdził i może to uzasadnić cytatami stosownymi.



Ta prawda wynika z twojej swietej ksiegi. Ale dostrzegaja ja tylko ludzie wolni.

To sa sprawy oczywiste ...a takich nie wypada wrecz potwierdzac wykluczajacymi sie wzajemnie tresciami swietych ksiag.

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->
Ostatnio zmieniony przez Luba 2019-10-14, 18:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-10-14, 18:29   

Listek napisał/a:


Cały ten czas nie pracujesz?



Listek, wolnemu czlowiekowi nikt nie mowi , co ma robic i kiedy :-D

To pomysl zydowski, sluzacy kontroli "narodu wybranego" dla prawa :-D


Ja odrzucilam prawo...a ono odrzucilo mnie...i nic nas juz nie laczy :-D
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-10-14, 18:45   

Jezus Chrystus ofiarował się za nas i dla nas - dla ludzi, by człowiek nie chodził w kłamstwie niegodziwca, byśmy umieli się bronić przed zwiedzeniem, byśmy mogli wyzwalać się z mocy ciemności.
Moc ciemności poprzez kłamstwo, poprzez zwiedzenie przejęła władzę nad duszami ludzkimi. Człowiek, który podda się tej mocy - służy podszeptom szatańskim. Dlatego Jezus jest światłem, które zaświeciło w ciemności, lecz ciemność je nie przemogła.
Dlatego Jezus nauczał, by iść za nim i Go naśladować. Nauczał, o Bogu, o Królestwie Bożym, o tym jak mamy żyć i jakie piorytety w życiu przyjąć. Wiara Chrystusowa daje nam Dar Zbawienia, ale trzeba w niej wytrwać.
Bóg jest miłością i my mamy pragnąć Bożej miłości i się nią dzielić wzajemnie.
Musimy w pełni i z całym sercem zaufać Jezusowi Chrystusowi, bo dał nam prawdę, która nas wyzwala z mocy niegodziwca. Tylko prawda Chrystusowa prowadzi nas do Boga.
Musimy trwać w tej prawdzie, bo przez tą wytrwałość poddajemy się woli Bożej i uzyskujemy zbawienie łaską.
Grzeszyć będziemy każdego dnia, ale musimy się starać, by nie grzeszyć,by wyzbyć się pychy i egoizmu, by przykazania miłości królowały w naszym życiu.
To nasze starania, nasza modlitwa, nasza ufność w miłość i miłosierdzie Boże jest naszą drogą do Boga - drogą za Jezusem.
Jezus powiedział - zwyciężajcie, tak jak ja zwyciężyłem.
To jest nasza walka o wieczność.
Przechodzimy do drugiego życia z naszym dorobkiem. Tworzymy sami dla siebie testament.
Mamy wolną wolę i wybieramy:
czy
pragniemy żyć z naszym Bogiem Ojcem, który jest w Niebie - wiecznie szczęśliwi.
czy
wybieramy niegodziwca, który da nam wieczne i niekończące się cierpienie.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-10-14, 18:53   

"kaszana"

Dopóki jest Prawodawca,dopóty nikt nie śmie i nie może znieść Owego Prawa.
Lepiej nie kombinować jak koń pod górkę. :xhehe:
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-10-14, 19:14   

Jachu napisał/a:
"kaszana"

Dopóki jest Prawodawca,dopóty nikt nie śmie i nie może znieść Owego Prawa.
Lepiej nie kombinować jak koń pod górkę. :xhehe:



Nikt tez nie zamierza znosic "Owego Prawa". Ono bedzie tu zawsze obowiazywac wszystkie ssaki, nie wylaczajac czlekoksztaltnych :-D .

Chodzi tylko o to, zeby wybrani uswiadomili sobie te Prawde i nie mysleli o sobie w kategoriach zwierzat.

Wybrani pociagani sa przez Ojca do wolnosci w Prawdzie.

Tu, na ziemi, rzadzi prawo i enigmatyczny "Bog", zmieniajacy swoje wcielenia...tak, zeby ludzkie zwierzeta nie mogly go wytropic :-D

Ostatnie jego wcielenie to MAMONA, przy ktorej nawet Trojca chrzescijanska odchodzi w cien :-D


Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie :->
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-10-14, 22:24   

Luba napisał/a:
Wybrani pociagani sa przez Ojca do wolnosci w Prawdzie.


Wybrani pociągani są przez Ojca do Mesjasza,którego imię : Słowo Boże.

Wybranym Bóg zapisał na sercu Swoje Prawo i dał im ducha Bożego by z ochotą tego prawa przestrzegali.

Jk 1:21 "Odrzućcie przeto wszystko, co nieczyste, oraz cały bezmiar zła, a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-10-14, 23:19   

Listek napisał/a:


Wybrani pociągani są przez Ojca do Mesjasza,którego imię : Słowo Boże.



Owszem, jednak Slowo Boze jest Prawda, a nie prawem, ktore do tej Prawdy stoi w opozycji...do tego stopnia, ze te dwie rzeczywistosci (prawdy i prawa) nigdy sie nie spotykaja.

Wyjatkiem jest zydo-chrzescijanska ksiega, w ktorej ziarno zostalo wymieszane z plewami i bez pomocy Swiatla od Ducha Prawdy nie jest mozliwe oddzielenie tych dwoch skladnikow trujacej mieszanki.

Piszesz "Slowo Boze" a swoimi wypocinami zaprzeczasz Temu Slowu.

Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie, z dala od prawa, przez ktore poznaje sie tylko grzech.

Prawo zawsze prowadzi swoich poddanych do smierci duchowej :-(
 
 
bonhart 
bonhart

Pomógł: 59 razy
Wiek: 55
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 1752
Skąd: lodz
Wysłany: 2019-10-15, 09:07   

Jachu
Cytat:
Dopóki jest Prawodawca,dopóty nikt nie śmie i nie może znieść Owego Prawa.
Lepiej nie kombinować jak koń pod górkę. :xhehe:


Prawo to przykazania dane człowiekowi aby je przestrzegał. :idea:

Ale Jezus mówi wyraźnie do uczniów: Jana 15: 9 Tak jak Ojciec umiłował mnie, a ja umiłowałem was, pozostańcie w mojej miłości. 10 Jeżeli będziecie przestrzegać moich przykazań, to pozostaniecie w mojej miłości, tak jak ja przestrzegałem przykazań Ojca i pozostaję w jego miłości.

Jezus mówi wyraźnie, że do tej pory ,,przestrzegał,, przykazań Ojca (czyli Prawa) ale teraz to się wyraźnie zmienia. Teraz należy przestrzegać przykazań Syna.! ;-)

Mówi dosadnie - ,, Jeżeli będziecie przestrzegać moich przykazań, ..." (mojego Prawa). To pozostaniecie w mojej miłości jak ja przestrzegając (do śmierci) przykazań Ojca w miłości Jego.

Jezus nakazał głoszenie 'dobrej nowiny' całemu światu i pozyskiwania ludności dla Boga.
Zatem, jak mają wypełniać sabat narody pozyskiwane - które przez parę miesięcy nie mają wschodu i zachodu słońca na niebie? Wyraźnie widać że przykazanie 'owe' stało by się brzemieniem a nie miłym dniem. Po to Bóg uczynił na niebie słońce aby szabat mógł być wypełniony. 1 Moj. 1;14

W oparciu o tą zasadę, Izrael i Jezus, wypełniał przykazanie sabatu według woli swego Ojca Jehowy. Biblijnie. Ale ewangelia dotyczy całego świata, a nie tylko Izraela w dogodnych miejscach i szerokościach geograficznych. ;-)

bonhart
_________________
ss
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-10-15, 09:24   

bonhart napisał/a:
Jezus mówi wyraźnie, że do tej pory ,,przestrzegał,, przykazań Ojca (czyli Prawa) ale teraz to się wyraźnie zmienia. Teraz należy przestrzegać przykazań Syna.!



Ojciec i Syn są zgodni.

" A oto ktoś przyszedłszy do Niego zapytał: Nauczycielu, co dobrego mam czynić, abym osiągnął życie wieczne? (17) On powiedział mu: Dlaczego mnie pytasz o dobro? Jeden jest Dobry.
Jeżeli zaś chcesz wejść do życia, zachowuj przykazania. (18) Spytał Go: Jakie?
Jezus tedy rzekł: Te: nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie świadcz fałszywie, (19) czcij ojca i matką oraz miłuj bliźniego jak samego siebie. (20) A młodzieniec Mu powiedział: Wszystkiego tego przestrzegałem. Czegóż brak mi jeszcze? (21) Jezus mu odpowiedział: Jeżeli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj co masz i daj ubogim — a będziesz miał skarb w niebie — i przyjdź, idź za mną."Mt.19

Jezus i apostołowie nauczali instrukcji Boga Ojca.

" Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
(4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
(5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem wymagajacym wyłączności, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
(7) Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.
(8) Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. (9) Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. (11) W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.
(12) Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
(13) Nie będziesz zabijał.
(14) Nie będziesz cudzołożył.
(15) Nie będziesz kradł.
(16) Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.
(17) Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego."
itd Wj.20

Jakie z przykazań Ojca ,które wypowiedział osobiście z nieba ,są według Ciebie nieważne?

Ojciec Niebiański posłał Syna by rozkrzewiał Jego świętą naukę i wydobył nas z niewoli grzechu.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
bonhart 
bonhart

Pomógł: 59 razy
Wiek: 55
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 1752
Skąd: lodz
Wysłany: 2019-10-15, 09:44   

Listek
Cytat:
Ojciec i Syn są zgodni. ...


Tak! Ojciec i Syn są JEDNO jak mówi Biblia.

Tak też, za zgodą Ojca to z pewnością się dokonało Listku! ;-)

Ojciec dał władzę Synowi a On dał 'Prawo' Nowe, takie dla całego świata (uniwersalne bardziej), a nie tylko dla nawróconego z ludu Izraela i ciebie Listku. :-P


bonhart
_________________
ss
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-10-15, 09:50   

bonhart napisał/a:
Ojciec dał władzę Synowi a On dał 'Prawo' Nowe



Iz 42:1 bp "Oto mój Sługa, którego Ja wspieram, Wybraniec mój, w którym sobie upodobałem. Ducha mojego wylałem na niego, On Prawo zaniesie narodom."

Uważasz,że Ojciec kłamie?

" Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
(4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
(5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem wymagajacym wyłączności, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
(7) Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.
(8) Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. (9) Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. (11) W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.
(12) Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
(13) Nie będziesz zabijał.
(14) Nie będziesz cudzołożył.
(15) Nie będziesz kradł.
(16) Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.
(17) Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego."
itd Wj.20

Jakie z przykazań Ojca ,które wypowiedział osobiście z nieba ,są według Ciebie nieważne?

Jezus powiedział:

Mt 5:17-18 stern "Nie sądźcie, że przyszedłem, aby znieść Torę czy Proroków. Nie przyszedłem znieść, lecz nadać pełnię. Tak jest!
Powiadam wam, że dopóki niebo i ziemia nie przeminą, nie zniknie z Tory nawet jeden jud ani kreska, aż wydarzy się wszystko, co musi się wydarzyć. "


Mt 7:21 "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."

bonhart,przedstaw nowe prawo,które stosujesz w życiu.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 11