Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ?
Autor Wiadomość
Listek 

Wysłany: 2019-10-26, 20:58   

bonhart 
bonhart

Wysłany: 2019-10-27, 12:06   

Listku - czekam na odpowiedzi na moje pytania! :-/

bonhart

Bobo 

Wysłany: 2019-10-27, 12:08   

bonhart napisał/a:
Listku - czekam na odpowiedzi na moje pytania!

Poczekaj kolejnych 300 stron na forum albo... nigdy.
Nie wiem na co liczysz... :roll:

bonhart 
bonhart

Wysłany: 2019-10-27, 16:18   

Bobo
Cytat:
Poczekaj kolejnych 300 stron na forum albo... nigdy.
Nie wiem na co liczysz... :roll:

Liczę na jakiś jego 'przebłysk'. :-/

bonhart

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2019-10-27, 18:49   

Listek napisał/a:
" Księga Przymierza" podyktowana przez Boga z nieba.
[ciach]

EMET:
Listku! O ile ten tekst - w Twoim post - nie jest rezultatem metody ^^KOPIUJ - WKLEJ^^, to nawet bardzo doceniłbym Twój wysiłek włożony w przepisanie tekstu z jakiegoś tekstu książki, opracowania, Przekładu Biblii czy tp. ;-)

O ile jednak zapodałeś taki ogrom materiału tylko poprzez metodę KOPIUJ - WKLEJ , to nazywa się to Sztuka dla Sztuki.
Nie twierdzę, że nikt tego [co zamieściłeś] słowo w słowo, zdanie w zdanie - nie przeczyta: za nikogo nie wyrokuję, jednak... :-/

Czy nie lepiej zapodać mniej -- nawet metodą kopiuj - wklej -- za to bardziej skupić się na jakimś konstruktywnym komentarzu? A tak - co mamy...? :-(

Jak przeważnie - chociaż przyznam: nie zawsze - u Ciebie, 'Listku', przeważa "cytatologia", jednak bez... (1) jakiegoś 'zatrzymania się'; (2) jakiegoś refleksu; (3) jakiegoś pogłębienia tematyki; (4) jakiegoś zinterpretowania; (5) jakiejś wykładni; (6) jakiejś analizy [niekoniecznie nawet filologicznej]; jakiejś...; jakiegoś... :-|

Zastanów się dobrze, skoro, jak np. apostoł Paweł to napisał [i o ile taki cel Tobie też przyświeca :aaa: ]: "19 Chociaż bowiem jestem wolny wobec wszystkich osób, uczyniłem siebie niewolnikiem wszystkich, aby jak najwięcej osób pozyskać. 20 I tak dla Żydów stałem się jakby Żydem, aby pozyskać Żydów; dla tych pod prawem stałem się, jakbym był pod prawem – chociaż sam nie jestem pod prawem – aby pozyskać tych pod prawem. 21 Dla tych bez prawa stałem się, jakbym był bez prawa – chociaż względem Boga nie jestem bez prawa, lecz podlegam prawu względem Chrystusa – aby pozyskać tych bez prawa. 22 Dla słabych stałem się słaby, aby pozyskać słabych. stałem się wszystkim dla ludzi wszelkiego pokroju, aby tak czy inaczej niektórych wybawić. 23 A wszystko czynię przez wzgląd na dobrą nowinę, żeby wraz z drugimi mieć w niej udział." -- 1 [List] do Koryntian 9:19 - 23; 'PNŚ/PW' [ed. 1997r.].

Stephanos, ps. EMET

Luba 

Pomogła: 83 razy
Wysłany: 2019-10-27, 19:21   

EMET napisał/a:
"Chociaż bowiem jestem wolny wobec wszystkich osób, uczyniłem siebie niewolnikiem wszystkich, aby jak najwięcej osób pozyskać. 20 I tak dla Żydów stałem się jakby Żydem, aby pozyskać Żydów; dla tych pod prawem stałem się, jakbym był pod prawem – chociaż sam nie jestem pod prawem – aby pozyskać tych pod prawem. 21 Dla tych bez prawa stałem się, jakbym był bez prawa – chociaż względem Boga nie jestem bez prawa, lecz podlegam prawu względem Chrystusa – aby pozyskać tych bez prawa. 22 Dla słabych stałem się słaby, aby pozyskać słabych. stałem się wszystkim dla ludzi wszelkiego pokroju, aby tak czy inaczej niektórych wybawić. 23 A wszystko czynię przez wzgląd na dobrą nowinę, żeby wraz z drugimi mieć w niej udział." -- 1 [List] do Koryntian 9:19 - 23; 'PNŚ/PW' [ed. 1997r.].

Stephanos, ps. EMET

Ta wypowiedz zdeterminowanego konwertyty Pawla stoi w jawnej sprzecznosci z Prawda , do ktorej prowadzi Duch Prawdy.

"Pozyskiwanie" w ten sposob ludzi w celu ich "zbawienia" swiadczy o "pochodzeniu (tegoz )zbawienia od zydow" :-D

Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie :->

Listek 

Wysłany: 2019-10-28, 05:33   

EMET napisał/a:
względem Boga nie jestem bez prawa, lecz podlegam prawu względem Chrystusa

Oczywiście.

Pragnę ponownie zwrócić uwagę na system kapłański:
- od Adama do proroka Mojżesza z ratyfikowaną " Księgą Przymierza" i akceptacją ludu było kapłaństwo Melchizedeka,
- od Aarona ,narzucony lewicki system kapłański, bez akceptacji ludu , aż do czasu nadejścia Jezusa Chrystusa, kapłana porównywanego do Melchizedeka.
-od Jezusa Chrystusa ponownie kapłaństwo Melchizedeka ,dla narodzonych na nowo, wybawionych od grzechu.

Mamy w PŚ dodaną * " księgę prawa" pod administracją lewicką, z ofiarami ze zwierząt, a następnie gdy przychodzi Mesjasz i darmo zbawia od grzechów każdego pokutującego człowieka , mamy prawo pod administracją Arcykapłana na wzór Melchizedeka,które zastępuje ofiary ze zwierząt ofiarą doskonałą.

Od nadejścia Mesjasza obowiazuje " Księga Przymierza "zwarta pod kapłaństwem Melchizedeka oraz przepisy z dodanej 'księgi prawa"nie dotyczące służby kapłaństwa lewickiego z jej ofiarami i czynnościami Aarona i kapłanów lewickich.( przepisy powiązane , zazębione z Księgą Przymierza)

Zbawieni z łaski wierzący mają Prawo Boga zapisane na sercu i z miłości do Boga i do bliźniego, z ochotą przestrzegają wszystkich przykazań pod kapłaństwem Melchizedeka- Jezusa Chrystusa.
Styl życia ludzi wierzących pod kapłaństwem Melchizedeka mamy w PŚ od księgi Rodzaju do Wj.24,11 ,oraz w NT ,szczególnie w liście do Rzymian, Efezjan i Galatów.

dodaną*- po degradacji kapłaństwa Melchizedeka wywołaną grzechem złotego cielca.
Dopiero zbawienie z łaski Bożej i nowe narodzenie umożliwia powrót wyższego ( od sytemu lewickiego)kapłaństwa na wzór Melchizedeka.

Bobo 

Wysłany: 2019-10-28, 07:25   

Panie i Panowie! Jeszcze kilka wpisów i będzie równo 300 stron zagadnienia, które wciąż nie zostało wyjaśnione a założyciel wciąż króluje na pierwszym miejscu!
Niesamowite jak to się skończy! No bo skończyć się chyba kiedyś musi, tylko nie wiadomo za ile stron :-D

Listek 

Wysłany: 2019-10-28, 09:13   

Nasz Mesjasz przywrócił nas do pierwotnego porządku Melchizedekowego oraz do Księgi Przymierza Obietnicy i sam jest Najwyższym Kapłanem na wieki według tego porządku.

Hbr 5:10 "A Bóg ogłosił Go[Jezusa] najwyższym kapłanem na wzór Melchizedeka."

W nowym przymierzu Prawo Boże pod kapłaństwem Arcykapłana porównywanego do Melchizedeka jest zapisane na sercu nowo narodzonych dzieci Bożych.

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2019-10-28, 10:51   

Listek napisał/a:
EMET napisał/a:
względem Boga nie jestem bez prawa, lecz podlegam prawu względem Chrystusa

Oczywiście.

Pragnę ponownie zwrócić uwagę na system kapłański:
- od Adama do proroka Mojżesza z ratyfikowaną " Księgą Przymierza" i akceptacją ludu było kapłaństwo Melchizedeka,
- od Aarona ,narzucony lewicki system kapłański, bez akceptacji ludu , aż do czasu nadejścia Jezusa Chrystusa, kapłana porównywanego do Melchizedeka.
-od Jezusa Chrystusa ponownie kapłaństwo Melchizedeka ,dla narodzonych na nowo, wybawionych od grzechu.

Mamy w PŚ dodaną * " księgę prawa" pod administracją lewicką, z ofiarami ze zwierząt, a następnie gdy przychodzi Mesjasz i darmo zbawia od grzechów każdego pokutującego człowieka , mamy prawo pod administracją Arcykapłana na wzór Melchizedeka,które zastępuje ofiary ze zwierząt ofiarą doskonałą.

Od nadejścia Mesjasza obowiazuje " Księga Przymierza "zwarta pod kapłaństwem Melchizedeka oraz przepisy z dodanej 'księgi prawa"nie dotyczące służby kapłaństwa lewickiego z jej ofiarami i czynnościami Aarona i kapłanów lewickich.( przepisy powiązane , zazębione z Księgą Przymierza)

Zbawieni z łaski wierzący mają Prawo Boga zapisane na sercu i z miłości do Boga i do bliźniego, z ochotą przestrzegają wszystkich przykazań pod kapłaństwem Melchizedeka- Jezusa Chrystusa.
Styl życia ludzi wierzących pod kapłaństwem Melchizedeka mamy w PŚ od księgi Rodzaju do Wj.24,11 ,oraz w NT ,szczególnie w liście do Rzymian, Efezjan i Galatów.

dodaną*- po degradacji kapłaństwa Melchizedeka wywołaną grzechem złotego cielca.
Dopiero zbawienie z łaski Bożej i nowe narodzenie umożliwia powrót wyższego ( od sytemu lewickiego)kapłaństwa na wzór Melchizedeka.

EMET:
Jakoś mało to wszystko przekonujące, 'Listku'; mało przekonujące. :-/
Chyba, że samemu sobie przywtarzasz: [pisząc niegramatycznie] oraz, jak się mawia: 'przekonujesz już przekonanych'. :->
I dlatego nie dziw się, że np. 'Bobo' pisze, co pisze.

To jeszcze w tym - teraz - post jakkolwiek coś objaśniasz; jednak najczęściej jeno 'cytatologiem' jesteś: nie obraź się, 'Listku'. :aaa: ;-)

Stephanos, ps. EMET

Henryk 

Wysłany: 2019-10-28, 12:38   

Listek napisał/a:
Nasz Mesjasz przywrócił nas do pierwotnego porządku Melchizedekowego oraz do Księgi Przymierza Obietnicy i sam jest Najwyższym Kapłanem na wieki według tego porządku.

Mam nadzieję Listku, że rozumiesz słowa które nam tu zapodajesz… :-?
Co to za twór „ Księgi Przymierza Obietnicy”?
Znam Księgę Przymierza, ewentualnie Księgę Zakonu.
Nie słyszałem aż do dziś o Księdze Obietnicy.
Gdzie mogę ją poczytać?

Melchizedek, jak już pisałem Tobie, był królem Salemu (miasta pokoju) i kapłanem który nie składał ofiar.
Jezus natomiast, będąc na ziemi składał ofiary! I to jakie!?
Przede wszystkim ze swego życia, a także przelał swoją krew za grzechy swego ludu.
Ba!- Zawisł przybity do drzewa z powodu swych rodaków.
Jego ciało- Kościół- także składało ofiary z samych siebie, całe dwa tysiąclecia, jako część ofiary Naszego Arcykapłana.
Kapłanem według obrządku Melchizedeka (na Jego wzór), będzie uwielbiony Chrystus, gdy zasiądzie na tronie wraz ze Swym ludem i będzie błogosławił ludzkość- świat.
Jeszcze tego nie czyni...
Jak więc możesz pisać, że Jezus „przywrócił nas do pierwotnego porządku Melchizedekowego”? :aaa:
Nikt nie składał ofiar przez dwa tysiąclecia?
Rz 12:1bw"Wzywam was tedy, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście składali ciała swoje jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu, bo taka winna być duchowa służba wasza."
2Kor 8:5 bw"I ponad nasze oczekiwanie oddawali nawet samych siebie najpierw Panu, a potem i nam, za wolą Bożą,"

Dlatego twierdzę, że przepisujesz czyjeś teksty, bez krzty zrozumienia ich... :-(

Listek 

Wysłany: 2019-10-28, 12:49   

EMET napisał/a:
Jakoś mało to wszystko przekonujące, 'Listku'; mało przekonujące.

Tu nie chodzi o przekonywanie tylko prawdę.
Podaj proszę swoją analizę systemów kapłańskich występujących w PŚ.

Listek 

Wysłany: 2019-10-28, 13:43   

Henryk napisał/a:
Kapłanem według obrządku Melchizedeka (na Jego wzór), będzie uwielbiony Chrystus, gdy zasiądzie na tronie wraz ze Swym ludem i będzie błogosławił ludzkość- świat.

Uważasz,że Bóg się pośpieszył i za wcześnie ogłosił Jezusa Arcykapłanem na wzór Melchizedeka?

Hbr 5:5-10

"Chrystus nie sam siebie okrył sławą przez to, iż stał się arcykapłanem, ale /uczynił to/ Ten, który powiedział do Niego: Ty jesteś moim Synem, jam Cię dziś zrodził, (6) jak i w innym /miejscu/: Tyś jest kapłanem na wieki na wzór Melchizedeka.
(7) Z głośnym wołaniem i płaczem za dni ciała swego zanosił On gorące prośby i błagania do Tego, który mógł Go wybawić od śmierci, i został wysłuchany dzięki swej uległości. (8) A chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał. (9) A gdy wszystko wykonał, stał się sprawcą zbawienia wiecznego dla wszystkich, którzy Go słuchają, (10) nazwany przez Boga kapłanem na wzór Melchizedeka. "

Henryk 

Wysłany: 2019-10-28, 13:53   

Listek napisał/a:
Henryk napisał/a:

Uważasz,że Bóg się pośpieszył i za wcześnie ogłosił Jezusa Arcykapłanem na wzór Melchizedeka?

I jak tu z Tobą dyskutować? :-(
Zero zrozumienia, zero logiki.
Chrystus już króluje?
Jego wola jest wykonywana na ziemi?
Błogosławi światu?

Listek 

Wysłany: 2019-10-28, 13:57   

Henryk napisał/a:
Chrystus już króluje?

Królowanie na ziemi to co innego niż sprawowanie urzędu Arcykapłana w świątyni w niebie.

Hbr 10:21 "Mamy więc wielkiego kapłana, takiego, który sprawuje pieczę nad całym domem Bożym."

Hbr 4:15 ubg "Nie mamy bowiem najwyższego kapłana, który by nie mógł współczuć naszym słabościom, lecz kuszonego we wszystkim podobnie jak my, ale bez grzechu."

Odpowiedz do tematu