Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ?
Autor Wiadomość
radek 
m??czyzna

Wysłany: 2019-10-28, 14:11   

Oczywiście, że Prawo Boże obowiązuje, ludzie nie znaleźli i nie znajdą nic lepszego od żywego Bożego Prawa

Quran 1:1-4
W Imię Boga Miłosiernego i Litościwego! Chwała Bogu, Panu światów, Miłosiernemu i Litościwemu, Królowi Dnia Sądu.

Ps 110:1 eib "Dawidowy. Psalm. PAN oświadczył memu Panu: Usiądź po mojej prawicy, Aż położę Twoich wrogów jako podnóżek dla Twoich stóp!"

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: 2019-10-28, 16:31   

Ty Radku na pewno masz rację, bo jesteś Podwójnie Uczonym w Piśmie.
A np. takie prawo nadal obowiązuje, czy już nie ?
Bezdzietna wdowa miała wziąć ślub ze swoim szwagrem – jest to takie samo prawo jak to, z którego korzystała Tamar po śmierci swoich mężów ... Szwagier mógł odmówić, za co karą było poniżenie w postaci zdjęcia sandału i plunięcia w twarz przez bratową. (5 Mojż. 25:5-10).

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2019-10-28, 17:08   

BoaDusiciel napisał/a:
A np. takie prawo nadal obowiązuje, czy już nie ?
Bezdzietna wdowa miała wziąć ślub ze swoim szwagrem – jest to takie samo prawo jak to, z którego korzystała Tamar po śmierci swoich mężów ... Szwagier mógł odmówić, za co karą było poniżenie w postaci zdjęcia sandału i plunięcia w twarz przez bratową. (5 Mojż. 25:5-10).

Poruszyłeś temat przywracania prawa do życia zmarłemu bratu. W Objawieniu czytamy na ten temat, na splamionej śmiercią szacie jest wypisane imię mającego władzę nad owym życiem

Ap 19:11-16 eib "(11) Zobaczyłem otwarte niebo. Stał tam biały koń. Siedział na nim Ten, którego imię brzmi Wierny i Prawdziwy — bo sprawiedliwie sądzi i sprawiedliwie walczy. (12) Jego oczy przypominały płomień ognia. Głowę zdobiły liczne diademy. Miał też wypisane imię, nieznane nikomu poza Nim samym. (13) Ubrany był w szatę skąpaną we krwi. Na imię miał: Słowo Boga. (14) Podążały za Nim zastępy nieba — na białych koniach, ubrane w czysty, biały bisior. (15) Z Jego ust wychodził ostry miecz. To nim podbije narody! Sam żelaznym berłem będzie nimi rządził. Osobiście też wygniecie w tłoczni wino płomiennego gniewu Wszechmocnego Boga. (16) A na szacie oraz na biodrze wypisany miał tytuł: Król królów i Pan panów."

Prawo Boże można zrozumieć w stopniu wystarczającym do osiągnięcia życia ostatecznego, bez potrzeby umierania wystarczy zaproponować Bogu Dobrą cenę za swoją Duszę

Mat 16:26 eib "Bo cóż za korzyść odniósł człowiek, który zdobył cały świat, jeśli utracił własną duszę? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę?"

Quran 4:74
Niechże walczą na drodze Boga ci, którzy za życie tego świata kupują życie ostateczne! A kto walczy na drodze Boga i zostanie zabity albo zwycięży, otrzyma od Nas nagrodę ogromną.

Quran 91:7-10
Na duszę i na Tego, który ją ukształtował! I dał jej skłonność - do nieprawości i bojaźni Bożej. Pomyślność osiągnął ten, kto ją oczyścił, Lecz poniósł stratę ten, kto ją zaciemnił!

Quran 57:10-12
Dlaczego nie mielibyście rozdawać na drodze Boga, skoro do Boga należy dziedzictwo niebios i ziemi? Nie jesteście wszyscy sobie równi: ci, co rozdawali i walczyli przed zwycięstwem, będą na znaczniejszym stopniu aniżeli ci, którzy rozdawali i walczyli po zwycięstwie. Wszystkim obiecał Bóg rzeczy piękne. Bóg jest w pełni świadomy tego, co czynicie! A kto da Bogu piękną pożyczkę, On mu ją odda w dwójnasób, i będzie miał nagrodę szlachetną. W Dniu, kiedy zobaczysz wiernych - mężczyzn i kobiety - i jak światło ich idzie przed nimi i po ich prawej stronie: "Dla was dzisiaj radosna wieść: Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki; będziecie tam przebywać na wieki. To jest osiągnięcie ogromne!"

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2019-10-28, 17:09   

Listek napisał/a:
EMET napisał/a:
Jakoś mało to wszystko przekonujące, 'Listku'; mało przekonujące.

Tu nie chodzi o przekonywanie tylko prawdę.
Podaj proszę swoją analizę systemów kapłańskich występujących w PŚ.

EMET:
Napisz mnie wstępnie elementarnie: po co w ogóle potrzebni są kapłani, jak jest ich rola i funkcja; a może to tylko takie zbędne dodatki?
Zamiast mnie kazać pisać 'analizę...', zacznijmy od spraw najprostszych... :aaa: :?:

Stephanos, ps. EMET

Listek 

Wysłany: 2019-10-28, 17:11   

Ps 11:5 cyl "Bóg sprawiedliwego doświadcza, a niegodziwego i miłującego bezprawie nienawidzi dusza Jego."

bonhart 
bonhart

Wysłany: 2019-10-28, 17:30   

Listek w odpowiedzi, najprościej jak umiał - wykoncypował.

Cytat:
Ps 11:5 cyl "Bóg sprawiedliwego doświadcza, a niegodziwego i miłującego bezprawie nienawidzi dusza Jego."

:crazy:

bonhart

Bobo 

Wysłany: 2019-10-28, 17:50   

No nieeee! No i jeeeeeeest! Proszę Państwa! Naprawdę jeeeeest! Jest trzysetna strona!!!! :-D
Tylko odpowiedzi Listek nie chce udzielić... :-(

bonhart 
bonhart

Wysłany: 2019-10-28, 18:11   

Bobo
Jak się jest wychowany na dziełach Ellen Gulden White i (gostkach), to taki jest właśnie obraz rzeczywistości. (brak rzetelnej odpowiedzi). ;-)

bonhart

Listek 

Wysłany: 2019-10-28, 18:25   

bonhart napisał/a:
Ellen Gulden White

Kto to?

EMET 

Wysłany: 2019-10-28, 20:16   

Listek napisał/a:
bonhart napisał/a:
Ellen Gulden White

Kto to?

EMET:
"Ellen Gould White, z domu Harmon – amerykańska pisarka, która wraz z min. Josephem Batsem czy Jamesem Whitem, współzałożyła Kościół Adwentystów Dnia Siódmego. Amerykańskie czasopismo „Smithsonian magazine” określiło Ellen White jako jedną ze „100 najbardziej znaczących Amerykanów”. Wikipedia
Data i miejsce urodzenia: 26 listopada 1827, Gorham, Maine, Stany Zjednoczone
Data i miejsce śmierci: 16 lipca 1915, Elmshaven, Deer Park, Kalifornia, Stany Zjednoczone
Mąż: James Springer White (od 1846 do 1881)
Miejsce pochówku: Oak Hill Cemetery
"

Reszta nietrudna do wyszukania np. poprzez wpis w GOOGLE... ;-)

Stephanos, ps. EMET

Bobo 

Wysłany: 2019-10-28, 20:43   

Jakoś nie jestem przekonany (już to gdzieś pisałem na forum), że Listek to czysty Adwentysta z pakietem E. White. Może się mylę, ale uważam, że to 'samotny biały żagiel' na płaszczyźnie religii.
Wymyślił sobie sam jakieś powiązania judaizmu z chrześcijaństwem i tak leci od jakiegoś czasu. Zauważcie, że nawet nie komentuje 'mówców' z filmików, których linki wkleja. Zapewne w jakimś procencie się zgadza a w czymś nie itd.
Gdyby należał do jakiegoś konkretnego zboru, to by przedstawił jakąś oficjalną wersję w co ONI wierzą.
Ale nie ma ONI. Jest tylko ON. Dlatego nie będzie otwartego odkrycia się w co się wierzy.
No bo indywidualnym fantastom się na ogół nie wierzy, więc muszą mgliście pisać, żeby nie zostali uznani za psychicznych. Bo może takimi są...

Boa... czy to też jakaś strategia z ich strony...? :->

chryzolit

Wysłany: 2019-10-28, 20:47   

Oczywiście,że Listek nie jest Adwentystą,również żadnego jego odłamu.
Adwentyści tak nie uczą.
Ponadto sam On o tym dawno wspomniał.
Również nie jest samotnym żaglem,tylko bardzo lubi Flagi Izraela w sali zborowej,kiedyś taki pokazywał.Ukrywa swój zbór.
Ale najlepiej jak sam to przypomni.
Pozdrawiam.

Bobo 

Wysłany: 2019-10-28, 20:51   

chryzolit napisał/a:
Również nie jest samotnym żaglem,tylko bardzo lubi Flagi Izraela w sali zborowej,kiedyś taki pokazywał.

A jaki to zbór?

Listek 

Wysłany: 2019-10-28, 21:15   

Bobo napisał/a:
A jaki to zbór?

Boży.

EMET 

Wysłany: 2019-10-28, 22:12   

Bobo napisał/a:
Jakoś nie jestem przekonany (już to gdzieś pisałem na forum), że Listek to czysty Adwentysta z pakietem E. White. Może się mylę, ale uważam, że to 'samotny biały żagiel' na płaszczyźnie religii.
Wymyślił sobie sam jakieś powiązania judaizmu z chrześcijaństwem i tak leci od jakiegoś czasu. Zauważcie, że nawet nie komentuje 'mówców' z filmików, których linki wkleja. Zapewne w jakimś procencie się zgadza a w czymś nie itd.
Gdyby należał do jakiegoś konkretnego zboru, to by przedstawił jakąś oficjalną wersję w co ONI wierzą.
Ale nie ma ONI. Jest tylko ON. Dlatego nie będzie otwartego odkrycia się w co się wierzy.
No bo indywidualnym fantastom się na ogół nie wierzy, więc muszą mgliście pisać, żeby nie zostali uznani za psychicznych. Bo może takimi są...

Boa... czy to też jakaś strategia z ich strony...? :->

EMET:
Może prędzej do 'Zboru', do jakiego przynależy ta pani z 'koszulką z Tetragrammatonem'. Podawane też były linki do "pewnej" strony... przez 'Listka'. :->

Stephanos, ps. EMET

Odpowiedz do tematu