Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ?
Autor Wiadomość
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 76 razy
Wysłany: 2020-04-03, 21:47   

booris napisał/a:
wybrana napisał/a:
Bo chcieli, ale nie musieli

A pamietasz co Jezus powiedzial swoim uczniom,gdy ich wyslal by glosili?
Co?

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2020-04-03, 22:28   

wybrana napisał/a:
booris napisał/a:
wybrana napisał/a:

Co?

Jezus Mateusza powiedział, żeby w podróż nie zabierali laski.
Jezus Marka powiedział, żeby w podróż zabrali laski
Jezus Mateusza powiedział, żeby w podróż nie zabierali sandałów.
Jezus Marka powiedział, żeby w podróż obuli sandały.

RN 

Wysłany: 2020-04-03, 22:46   

Krystian napisał/a:
RN napisał/a:
Uczniowie Jezusa to ludzie, którzy sprzedali lub rozdali wszystko co posiadali i nic nie mają,
dlatego nigdy nie będą w roli pożyczających.

Nie do końca.
Pan Jezus kazał swoim uczniom kupić miecze, jak odejdzie.
Judasz był skarbnikiem apostołów.
Chyba, że chodzi Ci o późniejsze czasy.
Czyli o wspólnoty chrystiańskie.
Wtedy tak mieli wszystko wspólne.

Chodzi mi mniej więcęj o takie zapisy;
''Powiedział mu Jezus: Jeżeli chcesz być doskonałym, idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie; a przyjdź i pójdź za mną''.

''Tak więc każdy z was, który się nie wyrzeknie wszystkiego, co ma, nie może być uczniem moim."

RN 

Wysłany: 2020-04-03, 22:55   

radek napisał/a:
RN napisał/a:
radek napisał/a:
Mat 5:40-42 eib "(40) Temu, kto cię pozywa do sądu i chce zabrać tunikę, zostaw także płaszcz.

Łatwo powiedzieć temu dla którego ideałem jest nieposiadanie niczego.

Raczej należałoby powiedzieć, że On jest źródłem niewyczerpalnym

Ps 33:6 eib [i]"(6) Słowo PANA sprawiło, że powstały niebiosa, Tchnienie Jego ust stworzyło zastępy planet i gwiazd."

J 4:14 eib "(14) Lecz ten, kto się napije mojej wody, nie zazna pragnienia na wieki. Woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody tryskającej życiem wiecznym."

Koran 39:10
Powiedz: "O Moi słudzy, którzy wierzycie! Bójcie się waszego Pana! Ci, którzy czynią dobro na tym świecie, otrzymają dobro, a ziemia Boga jest rozległa. Zaprawdę, cierpliwym będzie dana w pełni ich nagroda, bez rachunku!"

RN napisał/a:
radek napisał/a:
Kto by cię przymuszał, byś niósł jego ciężar jedną milę, nieś dwie mile.

No, ale po co nieść dwie mile, skoro ten, który chce nas wykorzystać, przymusza nas do niesienia ciężaru na odcinku o połowę krótszym. Jeszcze pomyśli sobie, że żarty z niego robimy.

A może tym ciężarem jest grzech, a Twoje towarzystwo w podróży mogłoby być najwyższym Dobrem jakie tą osobę spotkało

Ga 6:2 eib "Jedni drugich brzemiona noście. W ten sposób wypełnicie Prawo Chrystusa."

Łk 12:33 eib "(33) Sprzedajcie to, co posiadacie, i wesprzyjcie datkiem ubogich. Zróbcie sobie sakiewki, które się nie niszczą, zadbajcie o skarb niewyczerpany w niebie, gdzie złodziej nie ma dostępu ani mól nie zżera,"

Koran 6:14
Powiedz: "Czyż ja wezmę sobie za opiekuna kogoś innego niż Boga, Stworzyciela niebios i ziemi? On żywi, a nie jest żywiony!" Powiedz: "Zaprawdę, otrzymałem rozkaz, abym był pierwszym, który się poddał całkowicie. Nie bądźcie wiec w liczbie bałwochwalców!"

RN napisał/a:
radek napisał/a:
Temu, kto cię prosi, daj, i nie odwracaj się od tego, kto chce od ciebie coś pożyczyć."[/i]

To jest nawet sprytne.
Uczniowie Jezusa to ludzie, którzy sprzedali lub rozdali wszystko co posiadali i nic nie mają,
dlatego nigdy nie będą w roli pożyczających.

Masz Świętą rację bo dają bez oczekiwania zwrotu to co mają najlepsze i wcale im nie ubywa z tego do czego dążą, zauważ, że wierząc w życie ostateczne mamy jasne spojrzenie na to co spotykamy po drodze i nie chowamy się przed ludźmi, żeby przypadkiem nie pożyczyć im czegoś tymczasowego, warto jest dbać o sens swojej drogi

Mat 13:23 eib "Ziarno na dobrej ziemi to ten człowiek, który słucha Słowa i rozumie je. Taki wydaje owoc, jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, a inny trzydziestokrotny."

Koran 2:261
Ci, którzy rozdają swoje majątki na drodze Boga, są podobni do ziarna, które wydało siedem kłosów, a w każdym kłosie - sto ziaren. Bóg daje wielokrotnie temu, komu chce. Bóg jest wszechobejmujący, wszechwiedzący!

Łk 11:13 eib "Skoro więc wy, chociaż źli jesteście, umiecie dobre dary dawać swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą."

Przez to co napisałem, chcę powiedzieć, że są to nauki oderwane od rzeczywistości.
Mają luki i łatwo wykazać w nich wewnętrzne sprzeczności. Chyba żadne państwo nie ma takich zapisów w swoich kodeksach czy konstytucjach.

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2020-04-03, 23:02   

RN napisał/a:
''Powiedział mu Jezus: Jeżeli chcesz być doskonałym, idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie; a przyjdź i pójdź za mną''.

''Tak więc każdy z was, który się nie wyrzeknie wszystkiego, co ma, nie może być uczniem moim."

Rozumiem Cię RN,ale zwróć uwagę, że Pan Jezus mówił to do swoich uczniów za życia.
Gdy wiedział, że odchodzi, kazał swoim uczniom , kupić miecze

Ewangelia Jana 3:16

wybrana 
wybrana

Wysłany: 2020-04-03, 23:38   

Krystian napisał/a:
RN napisał/a:

Rozumiem Cię RN,ale zwróć uwagę, że Pan Jezus mówił to do swoich uczniów za życia.
Gdy wiedział, że odchodzi, kazał swoim uczniom , kupić miecze
Tym mieczem jest moc wiary. A tarczą, która nas osłania i ochrania jest - Jezus Chrystus. Kto chce być uczniem Jezusa, to nie wyrzeka się życia, ale jego złych pokus. Młodzieniec mimo, że już predzej otrzymał odpowiedź, by trwać w dobru-pytał dalej, więc otrzymał taką odpowiedź.

booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Wysłany: 2020-04-04, 03:44   

wybrana napisał/a:
booris napisał/a:
wybrana napisał/a:

Co?

"Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy."
Swoja droga to dosc zabawne ze ja,niewierzacy,wiem,a Ty nie.

wybrana 
wybrana

Wysłany: 2020-04-04, 09:42   

booris napisał/a:
wybrana napisał/a:
booris napisał/a:
wybrana napisał/a:

Co?

"Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy."
Swoja droga to dosc zabawne ze ja,niewierzacy,wiem,a Ty nie.
To pouczenie jest dla uczniów, którzy mieli do spełnienia misję. Mówi ono, by uczniowie nie gromadzili dla siebie majętności, ale by żyli skromnie i byli przykładem, że nie ziemskie dobra są celem życia, ale wartości duchowe są celem, bo to co ziemskie niszczeje, a to co duchowe jest wieczne. To nie znaczy, ze jak jeżeli pracujemy uczciwie, to nie możemy mieć, tylko zeby to mieć, nie przysłoniło innych wartości - duchowych. Dla niektórych pieniądz staje się Bogiem.

RN 

Wysłany: 2020-04-04, 10:01   

Zalecił im również, aby za swoje posługi niczego nie brali.
''Darmo wzięliście, darmo dawajcie'' - Ew. Mateusza 10. 8.
Odnotowuje to chyba tylko ew. Mateusza, a przez ''darmo wzięliście'' należy rozumieć moc uzdrawiania jaką otrzymali.
Ostatnio zmieniony przez RN 2020-04-04, 10:02, w całości zmieniany 1 raz  

efroni 

Wysłany: 2020-04-04, 10:01   

RN napisał/a:

Jezus tak miał ponieważ w nim [w jego ciele] mieszkał Duch Boży .
Tak samo mieli apostołowie po zesłaniu Ducha Świętego
Tak samo mieli pierwsi chrześcijanie w których [w ciałach których] mieszkał Duch Boży [ Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał ]

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Queza 
The Morning Star

Pomogła: 154 razy
Wysłany: 2020-04-04, 10:06   

Jezus żył krótko, nie miał dla kogo gromadzić.

amiko

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2020-04-04, 10:33   

Amma zawsze powtarza, że celem ludzkiego życia jest oświecenie...

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=14102

Oświecenie jest sprawą ważniejszą niż przestrzeganie zasad wiary wyznawanej religii.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

efroni 

Wysłany: 2020-04-04, 11:13   

Queza napisał/a:

I apostołowie [ może nie wszyscy] i pierwsi chrześcijanie, z pewnością mieli dzieci i mieli dla kogo gromadzić a mimo to żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał

Jezus żył krótko, ale nawet gdyby żył 120 lat, to żyłby tak samo .

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wybrana 
wybrana

Wysłany: 2020-04-04, 11:25   

efroni napisał/a:
RN napisał/a:

Jezus tak miał ponieważ w nim [w jego ciele] mieszkał Duch Boży .
Tak samo mieli apostołowie po zesłaniu Ducha Świętego
Tak samo mieli pierwsi chrześcijanie w których [w ciałach których] mieszkał Duch Boży [ Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał ]
Owszem chrześcijanie wspierali się, ale opowieść o Ananaszu i Safirze, to totalna i szkodliwa bzdura. Łukasz wykazał swoją przesądną Żydowska twórczosc. Tych zaszłości Żydowskich było w nim wiele, bo tak naprawdę nie słyszał Jezusa.

wybrana 
wybrana

Wysłany: 2020-04-04, 11:27   

efroni napisał/a:
Queza napisał/a:

I apostołowie [ może nie wszyscy] i pierwsi chrześcijanie, z pewnością mieli dzieci i mieli dla kogo gromadzić a mimo to żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał
.
Totalna i szkodliwa bzdura.

Odpowiedz do tematu