Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ?
Autor Wiadomość
Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2020-05-17, 15:48   

wuka napisał/a:
Dwie dekady czytania PS i nie dostrzegałam..., a własciwie wypierałam to, co było oczywiste

Więc, nie wypieraj.
Wyjdzie Ci na dobre. :-)

Ewangelia Jana 3:16

wuka 

Pomogła: 255 razy
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-05-17, 15:57   

Krystian napisał/a:
wuka napisał/a:
Dwie dekady czytania PS i nie dostrzegałam..., a własciwie wypierałam to, co było oczywiste

Więc, nie wypieraj.

Wręcz przeciwnie. Straciłam 20 lat na zagłębianiu się i przecedzaniu wersetów.
Rozumiesz, że to był gwałt na rozumie i zniewolenie?
A może nie chcesz rozumieć? Nieważne.

wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 94 razy
Wysłany: 2020-05-17, 16:45   

wuka napisał/a:
Krystian napisał/a:
wuka napisał/a:

Więc, nie wypieraj.

Wręcz przeciwnie. Straciłam 20 lat na zagłębianiu się i przecedzaniu wersetów.
Rozumiesz, że to był gwałt na rozumie i zniewolenie?
A może nie chcesz rozumieć? Nieważne.
Ale przyznaj się, czy czytanie Ewangelii nie zmieniło twojej percepcji myślenia w stosunku do wcześniej poznanych katolickich nauk?Czy to czytanie nie zapaliło ci lampki? Co ci pomogło, by uczynić zwrot?

wuka 

Pomogła: 255 razy
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-05-17, 16:59   

wybrana napisał/a:
Ale przyznaj się, czy czytanie Ewangelii nie zmieniło twojej percepcji myślenia w stosunku do wcześniej poznanych katolickich nauk?Czy to czytanie nie zapaliło ci lampki? Co ci pomogło, by uczynić zwrot?

Oczywiście, że zmieniło. Pogląd na dogmaty i nauki katolickie, w których przecież byłam wychowana, zmienił się całkowicie.
Inna sprawa, że ja nigdy pro-kościelna nie byłam. Wdzięczność mam do protestantów, że zachęcili mnie do czytania PS, jako całości. Do analizowania i czytania komentarzy. Jednak poszłam o krok dalej, bo ja już tak mam, że lubię jasne sytuacje i doszłam do wniosku, że cała ta religia to jedna wielka ściema. Przynajmniej pod względem opierania się na Biblii jako nieomylnego słowa bożego.Również wykładnia pawłowych nauk daje wiele znaków zapytania. I w końcu z nauk Chrystusa nie wiadomo co tak naprawdę zostało. W dodatku zakaz posiłkowania się inną wiedzą, innymi wartościowymi w równym stopniu, jak PS, pismami z innych religii (starszych niż chrześcijaństwo) ... to mnie odrzuciło, po prostu. No i ten cyrk z narodem wybranym...Jasne, tylko przez kogo wybranym i do czego? Pytań i wątpliwości namnożyło się, że hoho

Listek 

Wysłany: 2020-05-18, 10:51   

Zmiłuj się nade mną, Boże, w swojej łaskawości, w ogromie swego miłosierdzia wymaż moją nieprawość!
(4) Obmyj mnie zupełnie z mojej winy i oczyść mnie z grzechu mojego! (5) Uznaję bowiem moją nieprawość, a grzech mój jest zawsze przede mną.
(6) Tylko przeciw Tobie zgrzeszyłem i uczyniłem, co złe jest przed Tobą, tak że się okazujesz sprawiedliwym w swym wyroku i prawym w swoim osądzie.
Ps.51

1J 5:3 "Na tym bowiem polega miłość do Boga, że wypełniamy Jego przykazania."

Bobo 

Wysłany: 2020-05-18, 12:38   

wuka napisał/a:
Przynajmniej pod względem opierania się na Biblii jako nieomylnego słowa bożego.Również wykładnia pawłowych nauk daje wiele znaków zapytania. I w końcu z nauk Chrystusa nie wiadomo co tak naprawdę zostało. W dodatku zakaz posiłkowania się inną wiedzą, innymi wartościowymi w równym stopniu, jak PS, pismami z innych religii (starszych niż chrześcijaństwo) ... to mnie odrzuciło, po prostu. No i ten cyrk z narodem wybranym...Jasne, tylko przez kogo wybranym i do czego? Pytań i wątpliwości namnożyło się, że hoho

Zostań poganką/słowianką. Ale i tu też byłbym ostrożny. Poganie Majowie, lub Aztecy czy Inkowie też nie uznawali ani Biblii ani pism Pawła. Ae za to stosuj ich nauki. Może będzie ci lepiej, choć wątpię.
Głowę dam, że i tak do końca swoich dni będziesz szukać swojego miejsca na ziemi i będziesz (dopóki istnieją fora) pleść te swoje dyrdymały.

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2020-05-25, 22:48   

wybrana napisał/a:
dusza ożywiona Duchem Bożym

Dusza rodzica może być usprawiedliwiona przez Ducha dziecka

Kpł 17:10-11 eib "(10) Ponadto zwrócę się przeciw każdemu, czy to z domu Izraela, czy spośród cudzoziemców mieszkających wśród nich, kto by spożywał jakąkolwiek krew. Kogoś takiego odetnę od jego ludu, (11) ponieważ dusza ciała ma siedlisko we krwi, a Ja dałem wam ją do składania na ołtarzu, w celu dokonywania przebłagania za wasze dusze, ponieważ to krew dokonuje przebłagania za duszę."

Ml 3:23-24 eib "(23) Oto Ja poślę wam proroka Eliasza, zanim przyjdzie dzień PANA — wielki i straszny! (24) On zwróci serca ojców ku synom i serca synów ku ojcom, abym, gdy przyjdę, nie musiał tej ziemi uderzyć klątwą."

Mat 19:14 eib "(14) Jezus natomiast powiedział: Zostawcie dzieci w spokoju. Nie przeszkadzajcie im przychodzić do Mnie, ponieważ do takich jak one należy Królestwo Niebios."

Mat 12:27 eib "Poza tym, jeśli Ja wyganiam demony za sprawą Beelzebula, to za czyją sprawą czynią to wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami."

Odpowiedz do tematu