Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ?
Autor Wiadomość
Daniel_dn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-21, 07:51   

Jachu napisał/a:
Jak. 1:17-27
17. Wszelki datek dobry i wszelki dar doskonały zstępuje z góry od Ojca światłości; u niego nie ma żadnej odmiany ani nawet chwilowego zaćmienia.
18. Gdy zechciał, zrodził nas przez Słowo prawdy, abyśmy byli niejako pierwszym zarodkiem jego stworzeń.
19. Wiedzcie to, umiłowani bracia moi. A niech każdy człowiek będzie skory do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do gniewu.
20. Bo gniew człowieka nie czyni tego, co jest sprawiedliwe u Boga.
21. Przeto odrzućcie wszelki brud i nadmiar złości i przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was Słowo, które może zbawić dusze wasze.
22. A bądźcie wykonawcami Słowa, a nie tylko słuchaczami, oszukującymi samych siebie.
23. Bo jeśli ktoś jest słuchaczem Słowa, a nie wykonawcą, to podobny jest do człowieka, który w zwierciadle przygląda się swemu naturalnemu obliczu;
24. Bo przypatrzył się sobie i odszedł, i zaraz zapomniał, jakim jest.
25. Ale kto wejrzał w doskonały zakon wolności i trwa w nim, nie jest słuchaczem, który zapomina, lecz wykonawcą; ten będzie błogosławiony w swoim działaniu.
26. Jeśli ktoś sądzi, że jest pobożny, a nie powściąga języka swego, lecz oszukuje serce swoje, tego pobożność jest bezużyteczna.
27. Czystą i nieskalaną pobożnością przed Bogiem i Ojcem jest to: nieść pomoc sierotom i wdowom w ich niedoli i zachowywać siebie nie splamionym przez świat.
(BW)

Biblia wyraźnie podaje,więc po co "kombinować ???

To nie są wartości Boga Dekalogu.
 
 
Daniel_dn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-21, 08:04   

bonhart napisał/a:
A zatem interesuje mnie kara jaką poniosą ci uznający ,,Boga Dekalogu,, ( od takich samych jak oni ).
Wygnanie, separacja i to dożywotnio.
Cytat:
Dotkliwą karą nie było ,,Wygnanie z Raju" tylko ich śmierć. ,, karą za grzech jest śmierć " a oni zgrzeszyli tak mówi Pismo.
To Twoje pismo tak mówi. W Dekalogu tego nie ma, bo nie ma prawa odwetu. Zło nie wytępia się złem.
Cytat:
Jaką karę wymierzą [,,tacy sami jak oni tym (swoim) wierzącym w ,,Boga Dekalogu"] za przekroczenie przykazania - ,,nie będziesz mordował"?
bonhart

To oni maja być moralni, a dla nie moralnych (morderców, złodziei ...) nie ma miejsca w społeczności Boga Dekalogu. Dlatego uważam że wykluczenie, separacja jest najlepszym rozwiązaniem. Dla jednych to kara, dla innych nie - w zależności z jakiego punktu widzenia na to spojrzymy.
 
 
bonhart 
bonhart

Pomógł: 59 razy
Wiek: 55
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 1752
Skąd: lodz
Wysłany: 2018-04-21, 10:19   

Daniel_dn
Cytat:
Wygnanie, separacja i to dożywotnio. ------ To Twoje pismo tak mówi. W Dekalogu tego nie ma, bo nie ma prawa odwetu. Zło nie wytępia się złem.


Jak również 'dekalog' (twój) nie mówi o separacji dożywotniej.

To taka ,,Fantasmagoria" trochę, mówimy obaj o czymś czego nie ma w 'dekalogu' i pozostaje nam tylko logika zapewne, albo (opisy Tory). ;-) ;-)

Konsensus

Bez Tory - tego nie rozstrzygniemy :-P


bonhart
_________________
ss
 
 
Daniel_dn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-21, 15:00   

bonhart napisał/a:
Daniel_dn
Cytat:
Wygnanie, separacja i to dożywotnio. ------ To Twoje pismo tak mówi. W Dekalogu tego nie ma, bo nie ma prawa odwetu. Zło nie wytępia się złem.


Jak również 'dekalog' (twój) nie mówi o separacji dożywotniej.

To taka ,,Fantasmagoria" trochę, mówimy obaj o czymś czego nie ma w 'dekalogu' i pozostaje nam tylko logika zapewne, albo (opisy Tory). ;-) ;-)

Konsensus

Bez Tory - tego nie rozstrzygniemy :-P


bonhart
Ale mamy do trzeciego i czwartego pokolenia. Przyjmując, że pokolenie trwa 20 lat, to mamy do 80 lat. Dodając do tego przynajmniej 20 lat grzesznika, to już 100. Stąd teza o dożywociu, bo mało kto doczekuje końca kary.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-04-23, 18:53   

_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Daniel_dn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-24, 07:01   

Listek napisał/a:
...

Listek, te wideo to znowu nie na temat. Szatan nie występuje w Dekalogu, chyba że w postaci innego boga. A zatem bóg-szatan ma też prawo do swojej religii, co zresztą taką ostatnio zarejestrowano. Wszystkim już tak się pomieszało w głowie że już nikt nie wie co jest właściwie Prawem Bożym.
 
 
bonhart 
bonhart

Pomógł: 59 razy
Wiek: 55
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 1752
Skąd: lodz
Wysłany: 2018-04-24, 08:44   

Daniel_dn
Cytat:
Ale mamy do trzeciego i czwartego pokolenia. Przyjmując, że pokolenie trwa 20 lat, to mamy do 80 lat. Dodając do tego przynajmniej 20 lat grzesznika, to już 100. Stąd teza o dożywociu, bo mało kto doczekuje końca kary.


Aleś wykoncypował! ;-)

A może przyjąć pokolenie jako [ twojej babki, prababki itd:] Też logiczne co? ;-)

Dekalog nie mówi o 'separacji' ale mówi o ukaraniu - stąd też moje dociekanie.

Czy separacja równoważy przekroczenie przykazania ,, nie będziesz mordował" ! :-/

bonhart
_________________
ss
 
 
Daniel_dn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-24, 09:27   

bonhart napisał/a:
Daniel_dn
Cytat:
Ale mamy do trzeciego i czwartego pokolenia. Przyjmując, że pokolenie trwa 20 lat, to mamy do 80 lat. Dodając do tego przynajmniej 20 lat grzesznika, to już 100. Stąd teza o dożywociu, bo mało kto doczekuje końca kary.


Aleś wykoncypował! ;-)

A może przyjąć pokolenie jako [ twojej babki, prababki itd:] Też logiczne co? ;-)

Dekalog nie mówi o 'separacji' ale mówi o ukaraniu - stąd też moje dociekanie.

Czy separacja równoważy przekroczenie przykazania ,, nie będziesz mordował" ! :-/

bonhart

Można różnie karać, aby to nie było sprzeczne z Dekalogiem i wcale nie musi być to równoważne. Rzeczywiście, nie ma w Dekalogu słowa "separacja", ale jak wytłumaczyć karanie dzieci za winę ojca.
Na pewno, ten który morduje, nie zasługuje na dalszy pobyt w społeczności Boga. Dlatego mordując sam skazuje się na banicję. Może separacja dla niego jest to kara, a może i nie. Może jest wybawieniem, bo tak bardzo już znienawidził Boga i chciałby żyć po swojemu. Kara jest wiec względnym pojęciem, w zależności od punktu widzenia. Najbardziej w tej sytuacji mogą odczuć dzieci mordercy, które chcą nadal miłować Boga, ale muszą być wykluczone wraz z ojcem. Bo nie można być w zgodzie z Dekalogiem nie przestrzegając przykazania o czczeniu ojca i matki. Skoro ociec nie jest już z Bogiem związany, to i syn nie może. I to jest chyba największa kara dla ojca, bo za jego błędy karana jest cała rodzina.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-04-24, 14:04   

Daniel_dn napisał/a:
Najbardziej w tej sytuacji mogą odczuć dzieci mordercy, które chcą nadal miłować Boga, ale muszą być wykluczone wraz z ojcem.


Tylko wtedy gdy syn/córka powiela błędy ojca i morduje ludzi.

Cytat:
" Jam Jehowah twój Bóg, Bogiem wymagającym wyłączności, przeszukujący niegodziwość ojców u synów do trzeciego i do czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą "


Jeśli syn ,lub wnuk kocha Boga,czyli nie ma nienawiści do Stwórcy,jego sytuacja się zmienia.

Cytat:
Ja Wiekuisty, Bóg twój, mocny, gorliwy, karzący za grzechy ojców do trzeciego i czwartego pokolenia dzieci, które mnie nienawidzą, ale czyniący łaskę tysiącznemu pokoleniu tych, którzy Mnie miłują i strzegą przykazania Mojego.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Daniel_dn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-24, 17:24   

Listek napisał/a:
Daniel_dn napisał/a:
Najbardziej w tej sytuacji mogą odczuć dzieci mordercy, które chcą nadal miłować Boga, ale muszą być wykluczone wraz z ojcem.


Tylko wtedy gdy syn/córka powiela błędy ojca i morduje ludzi.

Cytat:
" Jam Jehowah twój Bóg, Bogiem wymagającym wyłączności, przeszukujący niegodziwość ojców u synów do trzeciego i do czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą "


Jeśli syn ,lub wnuk kocha Boga,czyli nie ma nienawiści do Stwórcy,jego sytuacja się zmienia.

Cytat:
Ja Wiekuisty, Bóg twój, mocny, gorliwy, karzący za grzechy ojców do trzeciego i czwartego pokolenia dzieci, które mnie nienawidzą, ale czyniący łaskę tysiącznemu pokoleniu tych, którzy Mnie miłują i strzegą przykazania Mojego.

W końcu zaczynamy poważnie traktować Dekalog i rozumieć go głębiej niż nam to wpajano.

Dzieci nie mogą odciąć się od swoich rodziców, bo właśnie ten sam Bóg wymaga aby czcili ich. Nie może ich więc nagradzać za łamanie Dekalogu, bo "dwóm panom nie można służyć". Muszą poczekać aż nienawiść umrze, bo zgodnie z przykazaniami musi żyć cała rodzina.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-04-24, 18:23   

Daniel_dn napisał/a:
zgodnie z przykazaniami musi żyć cała rodzina.


Kpł 19:3 pec
Cytat:
"Każdy człowiek będzie szanował swoją matkę i swojego ojca, ale nie będzie ich słuchał, jeżeli mu powiedzą, żeby nie przestrzegał Moich Szabatów albo jakiegokolwiek innego przykazania, bo Ja, Bóg, jestem waszym Bogiem, którego wasi rodzice też muszą czcić."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Daniel_dn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-25, 09:44   

Listek napisał/a:
Daniel_dn napisał/a:
zgodnie z przykazaniami musi żyć cała rodzina.


Kpł 19:3 pec
Cytat:
"Każdy człowiek będzie szanował swoją matkę i swojego ojca, ale nie będzie ich słuchał, jeżeli mu powiedzą, żeby nie przestrzegał Moich Szabatów albo jakiegokolwiek innego przykazania, bo Ja, Bóg, jestem waszym Bogiem, którego wasi rodzice też muszą czcić."

Jakie zamieszanie wprowadza obcy zapis. Nakłania do nieposłuszeństwa rodzicom, czyli złamania przykazania. Dekalog wymaga bezwzględnego przestrzegania przykazań, a zatem także czczenia rodziców. Gdy to jest nie możliwe z powodu kary nałożonej na ojca albo wykluczenia nieposłusznej żony z rodziny, dzieci karane są wraz z ojcem czy matką.
Ponadto nie ma w Dekalogu obowiązku czczenia Boga. Mowa jest tylko o nagrodzie za miłość do Boga z jednoczesnym przestrzeganiem przykazań, a to nie jest to samo.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2018-04-29, 13:37   

Daniel_dn napisał/a:
Ponadto nie ma w Dekalogu obowiązku czczenia Boga.

"Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną."To obowiazek czy propozycja?
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2018-04-29, 16:45   

No i w którym miejscu jest to nakaz, czczenia Boga?
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
Daniel_dn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-29, 18:01   

booris napisał/a:
Daniel_dn napisał/a:
Ponadto nie ma w Dekalogu obowiązku czczenia Boga.

"Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną."To obowiazek czy propozycja?

Obowiązek, bo w Dekalogu Bóg nie pełni roli przywódcy, władcy. Jest Bogiem nieobecnym, którego o nic nie można zapytać i nie należy go wzywać do czczych rzeczy. Prawo jest tylko jedno i Bóg nie zna bo bardziej od tych, z którymi zawarł "przymierze". Każdy powinien więc wiedzieć co powinno się czynić, bo inaczej nie byłoby go w tym miejscu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 11